Vysoký krevní tlak. Zjistili vám příčinu?

myskin
19. bře 2021

Zdravím, prosím o zkušenosti. Na začátku února si manžel přinesl z práce covid. Já negativní s po 4 týdnech protilátky žádné. Příznaky jsem měla - bolesti hlavy, pokašlávání, bolesti zad a kloubů, únava,.....Od té doby mě hlava bolelo téměř každý den, pokašlávání i únava stále. A co je fakt hrozný, už měsíc nemůžu spát, naspím tak 3-4 hodiny denně. Tlak mi vyskočil na 160/110. Do té doby jsem brala na tlak Tritace dávku 2,5mg. Doktorka se mnou jedná po telefonu, chtěla jsem aspoň žádanku na odběr krve a nic jiného než že mi zvýšila dávku léku na maximum 10mg pro mě neudělala. Proč mi to vylítlo a mám ty různé problémy ji nezajímá. Mám se ozvat příští týden. Ještě bych měla zmínit, že mám srdeční vadu, doktora v Praze, jedu tam za 3 týdny. Která vyšetření by bylo dobré, kdyby mi obvoďačka udělala? Ona je dost neochotná k čemukoliv.

haskre
19. bře 2021

@myskin určitě je potreba udělat celkove vysetreni krve,sono ledviny atd,a určitě to konzultovat s kardiologem...ty zadanky vám muže pripdne vypsat i kardiolog pokus je neochotna obvodni

myskin
autor
19. bře 2021

@haskre díky. Problém je ten, že kardiologa mám daleko, z důvodu té vady. Snad bude ochotný. Doktorku už chci dlouho změnit, ale jak člověka žádný problém nenutil, tak to odkládá a odkládá a pak ho to dožene 🙁

klea81
19. bře 2021

Holter, EKG.