Výtok po píchnutí ucha, máte zkušenost?

tonna
27. lis 2014

Hezký večer,

mám dotaz, malýmu 4 roky, v pondělí píchli ucho, měli jsem proplachovat borovou vodou a dnes malému z ucha vytéká taková světle žlutá čirá tekutina a v uchu jsou vidět takový bílý kousíčky. Má dnes nasazená ATB, ráno byl na kontrole na Orl a prý vše v pořádku. Na bolest si nějak nestěžuje. Jen občas řekne, že ho to bolí. Odpol měl horečku.
Nemáte s tím zkušenosti?

milmic
27. lis 2014

No moje dcera má ted taky píchnutý ouško. V pondělí v noci ho píchli, hned nasadili antibiotika. V noci a v úterý dceři z ouška teklo, stěžovala si občas, že ji to ještě bolí a potom to ustalo. Už jí nic neteče.
Na kontrolu jdeme teda za týden.
To je moje zkušenost. 😕

anetkaberuska
27. lis 2014

Mám čerstvou zkušenost, synova premiéra - je mu 5let. V neděli dopoledne jsme jeli na pohotovost ORL s bolavým ouškem, dr píchnul a řekl, jen kapat nosní kapky. V pondělí pediatr opět jen nosní kapky a vykapávat borovou vodou. V úterý kontrola na ORL (jinde), ucho plné hnisu, odsání, nasazeny ATB. Od toho odsátí v úterý mu úterý, středa stále během dne i noci vytékala žlutá vodička, ouško vytírám vatovým tamponem a opatrně na kraji tyčinkou do uší pokapané borovou vodou. Dnes první den co ouško téměř neteče - podle mě zabraly již ATB. Rýma ustala úplně. Celou dobu jsme byli bez teplot a ouško ho nebolí.

morgan
28. lis 2014

@tonna ahoj, vytékat to klidně ještě může, ale počítám, že po včerejších atb už to ustane. Vytírala bych tyčinkou namočenou v borovce..

tonna
autor
28. lis 2014

@milmic
@anetkaberuska
@morgan Děkuji za zkušenosti. Vytékání ustalo, asi opravdu zabrali ATB, malej je veselej v pohodě, bez teplot. Tak budeme vykapávat borovou vodou. Je to naše první píchání ouška, tak jsem z toho taková nesvá.

milmic
28. lis 2014

@tonna Mě dokonce kladl na srdce lékař na orl i potom dětské lékařka, že do ouška nic kapat nesmíme. Že můžu maximálně okolí ouška otřít heřmánkem od hnisu, ale že dovnitř nesmí nic přijít. 😕

morgan
28. lis 2014

@milmic
@tonna
Je to doktor od doktora, jeden mi dokonce říkal, že mám v tom uchu udělat z borovky vyloženě rybník (ale to po zkušenostech rozhodně nedoporučuju 😀 ), jinej zas otírat, mají různý názory...mladší syn měl už 17 zánětů, takže tohle je moje téma 😅 😝

tonna
autor
28. lis 2014

Já mám přímo ve zprávě vyplachovat, tak už radši nebudu, budu jen vytírat.

tonna
autor
28. lis 2014

@milmic Mě zas dětská i ORL kladl na srdce vyplachovat ☹

mandala
28. lis 2014

Máme bohaté zkušenosti, ale snad nikdy nám nevytékal hnis 4 dny a už vůbec ne horečka po takovéto době. Ale zřejmě zjistili z výtěru nějaký bacil, když nasadili ant. až dnes, tak to třeba patří k tomu. ☹

mandala
28. lis 2014

@milmic
@morgan Nám doktorka vždycky říkala pořádně vyplachovat a čistit. Pak jsme začali chodit jinam a tam zas nedoporučovali nic do ucha a čistit už vůbec ne. Čert aby se v tom vyznal Ale škoda, že jsem ty záněty nepočítala, tipuju že takových 30 jsme jich prodělali, taky to zanechalo ošklivý následky. ☹

vicky007
28. lis 2014

do ucha by se borovka moc dávat neměla, lepší je peroxid, hezky to vybublá a vezme s sebou ten hnis

morgan
28. lis 2014

@mandala já zatím poctivě počítám i když to číslo se mi vůbec nelíbí, jaký máte následky?

morgan
28. lis 2014

@mandala jinak hnis synovi vytéká kolikrát až třeba 5-6 dní, a horečka a atb mu nikdy nenasazujou hned,ale až po těch několika dnech (i když je jasný že je to stejně u něj nevyhnutelný), bacily ve výtěru měl vždycky...

gabka.sun
28. lis 2014

Každý doktor jiný názor. První zkušenost se skoro 3 letou dcerou jsme měli před 18dny . Ze soboty na neděli na dovolené si stěžovala na ucho . V neděli nic jen teplota. V pondělí potvrzen zánět - píchnutí ucha , nasazeny nosní kapky + pamycon do ucha, ucho nahřívat suchým teplem . V úterý potvrzeny bakterii v krku nasazeny ATB Augmentin . Cca 4 dny vytékal z ucha hnis , teplota a bolestivost. Do týdny byl klid.
Bohužel včera večer si dcera začala znovu stěžovat. Do dvou hodiny jsme jeli na pohotovost. Opět stejné ucho píchnuto. Opět pamycon , vyplachovat heřmánkem + doporučení ucho ledovat. Dneska jen drobný výtok, jen zvýšená teplota ale hlavně bez bolesti.
A pak aby se v tom čert vyznal. Je mi jí chudinky líto. Hlavně pořád řeším otázku proč se to vrátilo tak brzo ☹

stazina
28. lis 2014

Ahoj, tak já byla s dětma na píchání asi tak 10, naposledy před měsíce, v létě, na jaře....děti se holt střídaj...a nikdy, v žádným případě do uší nic nelít, jen otírat kolem , naopak je třeba, aby z ucha vytékalo, to je dobré znamení...čístí se to...říkali mi , at dětem koupím zvýkačky, že tím ten hnis a voda lépe vytéká...uši jsou vždycky za tres. Tak držím palce

morgan
28. lis 2014

@gabka.sun a jak dlouho brala ty první atb?

gabka.sun
28. lis 2014

@morgan 8 dní

mandala
29. lis 2014

@morgan No, byla na plastice bubínku, protože ho měla tím pícháním zdeformovaný, hrozí druhé ucho , spoustu zákroků a tím způsobená částečná hluchota. Někde jsem vyčetla, že zánět středního ucha může být skrytá alergie na kravské mléko. Nevím, jestli pomohlo, že jsme hodně omezili, v každým případě od té doby klid. Ale možná z toho už třeby taky vyrostla, je jí 8 let.

luckaa
29. lis 2014

Ahoj,zdravím Vás

přidám svoje zkušenosti s píchnutím oušek,máme taky bohaté zkušenosti se starší dcerou,bohužel loni to neminulo ani tu mladší...máme tu velmi dobrého ORL lékaře a na píchnuté ucho peroxid,který vyčistí tu nečistotu a pak vytírat ouško,pokud se tam ten hnis nechá,hrozí další ucpání a opětovné píchnutí

morgan
29. lis 2014

@mandala tý plastiky se taky bojím, zatím má za sebou oboustrannou mastoidektomii...jak slyší přesně nevim, protože na audio je jeste malej,ale to měření emisí má vpořádku. S tím kravským jsem to nikdy neslyšela, děkuju, podívám se na to...
@gabka.sun teoreticky by to mělo stačit, ale já už dávám atb vždycky alespoň těch 10 dní, jestli má teda nějakej bacil, tak některý jsou hrozně odolný a nezlikviduje je nic. Syn po dobrání atb mě zánět klidně do dvou dnů, kdy bych ještě čekala, že budou trochu působit 😝

tonna
autor
29. lis 2014

Teda ženy, mám hlavu jak pátrací balon. Kapat, nekapat. Je fakt, že když nekapu, tak je ucho pěkný, nic z něj neteče. Jak tam kápnu, tak teče. V pondělí jdeme na kontrolu, tak to budu asi jen zvenku vytírat tou borovkou.

gabka.sun
2. pro 2014

Tak dnes jsme byly na kontrola. Ještě týden nesmí ven ani do školky. Za týden zase kontrola, ucho klidné, ale ne úplně zhojené. Dále vyplachovat heřmánkem a kapat nosní kapky

gabka.sun
9. pro 2014

Holky mám otázku, vzhledem k tomu, že ani po týdnu není středouší OK a je tam stále tekutina ( bez bolestí a bez teplot ) máme za 10dní podstoupit vyšetření nosní mandle a nějakým přístrojem kontrolu středouší ( prý jen přiložením k uchu ) . Podstoupil to někdo? Je ve hře jak vyndavání nosní mandle tak nějaké trubičky. Díky moc za odpovědi

betelgeuzz
9. pro 2014

@gabka.sun není to tympanometrie? Jestli ano, tak to probíhá tak, že do ucha se vloží něco jako malé sluchátko třeba od přehrávače, do ucha to houká, holky se dívají na přístroj, kde jezdí mašinka. Pak jim to vyhodí nějaké hodnoty. Mladší na to chodí od roku, je to bezbolestné vyšetření.

gabka.sun
9. pro 2014

@betelgeuzz jo jo koukam na papír a je to ono. Tak super snad tohle zvládneme. Děkuju moc