Vytržený zub - oteklá pusa, bolest. Je to normální?

lucie7411
23. zář 2016

Ahoj holky, předem se omlouvám za dotaz, ale...

ve středu mi byla vytržena stolička - šestka. Od zubařky jen zaznělo ibalgin a ledovat, toť vše. Od té středy mám pusu oteklou, když si přejedu po tváři tak tvrdá boule jako hrom. A o bolesti nemusím ani psát :( Pusu pořádně neotevřu, jím jen jogurty a přesnidávky...

Je to prosím normální? Zubařka mi nebere telefon, tak nevím jestli to nějak řešit před víkendem.

Moc děkuji za zkušenosti a rady!

weencaa
23. zář 2016

Zdravim. Jsem taky cerstve po extrakci zubu, ale ctyrky. To co zazivate mi normalni neprijde. Akutni bolest jsme mela jen ten den po odezneni analgeze. Dalsi den uz jsem bepotrebovala ani brufen, zadny otok. Jen me jeste trosku boli celist v miste chybejiciho zubu, ale na to me zubar pripravil, ze se to muze stat, protoze jsem mela zahnute koreny a dost me mordoval. Za me urcite k zubari, muze tam byt zanet, syndrom sucheho luzka, nebo i zlomek kosti. Preji at je vam brzi lip. S pozdravem vecny straspytel ze zubaru.

lucie7411
autor
23. zář 2016

Moc díky, já se právě obávám toho zlomku, protože jsem měla hodně zahnuté kořeny a jeden kořen byl rozdrcený, to pak hodně dlouho čistila. A otok nemáš žádný? Zubařka mi nebere stále telefon :(

lucie7411
autor
23. zář 2016

Moc díky, já se právě obávám toho zlomku, protože jsem měla hodně zahnuté kořeny a jeden kořen byl rozdrcený, to pak hodně dlouho čistila. Zubařka mi nebere stále telefon :(

weencaa
23. zář 2016

Ne fakt ani tuk. Krom bolesti celisti v ten den me nic netrapilo,dalo se s tim i normalne jist. Taky jsem mela 3 malinky zlomky, ale byly na kraji a vytahla sama, takovou mam hruzu ze zubare, ze jsem to zkusila sama. Kdyby to beslo tak tam samize naklusu a ted uz me orace jen trisku boli ta celiat, ale to si ba to musim sahnout.

weencaa
23. zář 2016

Omlouvam se za styl psani, ale mam blbej tel.

weencaa
23. zář 2016

Jako sla bych i kdyby ti to nevzala. Je to akutni bolest a tu berou bez objednani, teda vetsinou.