Vyvrtnutý kotník, máte chytrý tip?

codal
6. dub 2018

Poslední dobou mám fakt kliku. Jsem v 15tt,doma 18m velmi živá holčička a dnes jsem si vyvrtla kotnik. Je modrý,otekly,došlápnout na to nejde. K doktorovi se mi moc nechce,i když se tomu asi nevyhnu.Ale rada bych se vyhla alespon vikendove pohotovosti.Nemáte někdo nějaký chytrý tip? Leduju,noha hoře,měla jsem i octový obklad.Je mi jasný,že žádnou mast asi nemůžu.Zatim to v klidu neboli natolik,abych musela brát léky,ale možná i na to dojde.Budu vděčná za jakoukoliv radu🙂..

lv
7. dub 2018

Lokálně mast, gel na bolest můžeš. Dobrý je třeba Aulin. Stáhnuté, nejlíp 24h

codal
autor
7. dub 2018

@lv přes noc to začlo dost bolet,takže pohotovost mě nemine.Ale rentgen mi stejne delat nemůžou,tak uvidím,co se mnou provedou...

lv
7. dub 2018

@codal já měla nohu v kotníkove botasce, tenisce - i v noci v posteli, jen takto utahnutá se dala vydržet. Rentgen ne, no uvidíš

ladyhacek
7. dub 2018

Oni to snad můžou i projet UTZ,ale za nějakých podmínek se rentgen může....
Každopádně bych jela. Ať něco nepodcenis. Brzké uzdravení
https://www.abctehotenstvi.cz/txt/tehotenstvi-a...

alcar
7. dub 2018

Rentgen ti v nejnutnejsich pripadech (prinos prevazuje rizika), coz treba zlomeny kotnik je, udelaji. Musi ti ale dat vestu (nechej si klidne dat dve). A ve druhem trimestru kazdopadne muzes treba Ibalgin gel.

codal
autor
7. dub 2018

@alcar doktor byl super,naštěstí jsme čekali asi jen 10 minut. Prohmatal,na dotek to naštěstí není tak bolestivé,takže říkal,že tomu dáme týden,dal mi ortezu,berle,nejakou mast pro tehule a mám se za týden ukázat.Rentgen pripadne az za ten tyden s nejaky odclonenim,ale rikal,ze to nevypada tak zle.Diky za partnera a babičky,že pomůžou,takže ležím,nohu mám nahoře a odpocivam..Moc díky holky!

alcar
7. dub 2018

@codal tak super, treba je to jen vyron a za tyden bude cajk. A 👍za ortezu. Jsou doktori, kteri by ti dali i vyron do gipsu. Tak at se to hoji. 😉