Zánět Bartholiniho žlázy, máte zkušenost?

evulinkab
29. kvě 2014

Ahoj holky, chtela jsemse vás zeptat na to, která z vás má se zánetem Bartholiniho žlázy zkušenosti..??Jak to u vás probíhalo, léčba, atd...
Je to už přes týden, co se mi "dole" udelala boulička a bolelo me to(né nejak moc), ale citlivé to bylo.V živote jsem o Barthol. žláze neslyšela, ale na netu jsem se pak o tom dočetla.Asi za tři dny mi ta boulička praskla, vytekl hnis.Šla jsem k doktorce, ta mě omrkla a prý už nic nevidí, jen to mám vevnitř mírně asymetrické a že to být Bartholinka mohla, ale že pokud praskla, tak ok.Jenomže pořad jsme to mela citlivé, dnes je to týden, co jsem u doktorky byla a včera jsem zjistila, že to mám citlivé proto, že tam mám zase bouli.Přímo v poš. vchodu.Nevím, co si o tom myslet.Na netu jsem četla, že vetšinou to hodne bolí, když je tam zánet a zvětší se to.Me to až tak nebolí, jen to mám citlivé při doteku.

díky za odpovedi

koryna1
8. bře 2016

Ahoj, tak jsem včera byla u svého gynekologa a ten se trochu zhrozil, co mi v nemocnici udělali. Slíbil, že se vynasnaží mě dát zase dohromady (je celý zlatý). Dostala jsem ještě nějaké jiné léky na zánět, doporučil výplachy Rozalgin a na bolest silnější analgetika a zdá se to být trochu lepší. Tedy ta bolest, otok mám stále dost velký. Když se myji, tak mám pocit, že se nedotýkám sebe, ale že tam mám něco co mi nepatří. Tak doufám, že se to taky ztratí, protože se obávám, že až budeme moct s manželem na to vlítnout, tak z toho nebudu mít žádný požitek. No uvidíme, jak to dopadne 🙂. Každopádně, kdybych věděla, co mě čeká po "banálním zákroku", tak do toho nikdy nejdu. Před operací jsem neměla nijak velké problémy, jenom jsem tam měla zduřelou bulku, která mě nijak nebolela, jenom tam prostě byla. Občas jsem měla čirý výtok, ale nijak zánětlivý a vždy se zmenšila, nebo ztratila. Pak se zase někdy ta bulka objevila, hlavně po menstruaci a zase jsem měla čirý výtok a zmizela. Jenom mě trochu otravovalo, že jsem někdy měla nepříjemně vlhký pocit v kalhotkách. Kdyby ten zákrok proběhl bez komplikací, tak věřím, že už jsem v pohodě. U mě je problém, že se to na poprvé nepovedlo a komplikace které mám, jsou způsobeny tím hematomem, který tam po operaci vznikl. Prý se to někdy stává ☹ 😖 . Tak doufám v lepší zítřky 😀 😀 😀

gabina1111
14. kvě 2016

Ahoj holky, s Bartolinkou blbnu od mládí, ale vždycky se to nějak zvládlo samo....po porodu jsem měla zanícené obě, zhruba měsíc jsem ve sprše denně vymačkávala z obou hnis s krví, vděčná za to, že vývody nejsou ucpané...lahůdka přišla před třemi lety, kdy se na dovolené vývody ucpaly, boule se zvěčila do velké švestky a já skončila ve špitále, kde mi jí v celkové narkóze celou vpravo vzali. Rok pokoj, poté se opět vpravo v tom místě vytvořila cysta, která se plnila hnisem....Vzpomněla jsem si na internistu z nemocnice, který mi při předoperačním vyšetření řekl-víceméně v žertu, proč tam s takovou banálkou chodím, proč si to nepropíchnu doma sama...a protože jsem zdravotní sestra, tak jsem také tak učinila. Vyzbrojená dezinfekcí a jehlou propíchla jsem bouli, hnis vytekl, pak za dva dny znovu a pak do týdne klid....od té doby do špitálu nechodím a ,,operuju sama,,....vzali mi jí a stejně to bylo k ničemu...držím všem palce, u některých z nás je to bohužel vopruz na celý život...

malenka11
2. črc 2016

Ahoj, mám absces BŽ už podruhé (poprvé půl roku zpátky). Poprvé mi to na ambulanci doktor za živa řízl (strašná bolest) s tím, že se to může vrátit, což se stalo. Taky mi říkal, že se to přece normálně ženský po nahřátí ve vaně propichujou samy. Já na to tedy ale nemám odvahu. Chystám se znovu do nemocnice v pondělí.
Byla bych vděčná za dobrý tip, kam v Prazezajít? K tomu řezníkovi do Motola už se mi moc nechce.

970marcela
10. srp 2016

@evulinkab ja mam s bartolinkou bohate zkusenosti klidne pisnu

nikola2112
6. lis 2016

Ahojky holky, i já se s Vámi podělím o zkušenost.. V březnu tohoto roku jsem podstoupila již třetí operaci Bartholiniho žlázy. Jelikož jsem to nechala zajít tak daleko, že jsem pomalu nemohla vstát z postele,operaci jsem se nevyhnula. Došlo prý k úplnému odstranění levé BŽ, takže by mě prý neměla trápit. Dnes je to třetí den, co se mi na levé straně objevila bulka, zatím malá, ale bolestivá. Při kontrole u pana doktora, u kterého jsem byla již druhý den, co se bulka objevila, mi bylo řečeno, že je vše v naprostém pořádku. 'Musim teda ale říct, že bulka zatim videt nebyla, jen jsem cítila takový tlak a blbě se mi sedělo. Doktor mluvil o nějaké cystě, která se tam objevila po operaci. Prý je to vše v pořadku, cysta dá o sobě někdy vědět, Ale jinak ok. Takže jsem odešla od doktora s tím, že je vše vlastne dobrý. Nemám žádné léky na bolest, źadnou mast, nic.. cpu do sebe teď brufeny a doufám, že bulka zmizí..i když teda teď to teda tak nevypadá.. je na tom někdo podobně jako teď já?? 😰

martina3456
18. dub 2017

Zdravim,

S Bartolinkou jsem taky mela co docineni za posledni dva mesice uz dvakrat. Poprve jsem sla za doktorem, kdyz to bolelo jak cert a bylo to velky asi jako vejce. Napichl mi to, vycucl, dal mi atb a sla jsem domu.Bez umrtveni, tu bolest nebudu vubex popisovat. Slyseli me az cekarne. Jsem si tak druhy den s troskou humoru rikala, ze jestli tam sedely slecny, ktere sly k doktorovi poprve, musely itect milovyma krokama :D...nicmene Uleva obrovska hned, splasklo to hned a mesic byl klid. Pak to ale zaclo znovu. Nabylo to rozmeru, ze kterych jsem ztracela vedomi. Takze fofrem na pohotovost, kde jsem hodinu a pul cekala v prazdne cekarne....??????
Popojedem.
Primar rekl, ze tohle jeste nikdy nevidel. Vzal si skalpel a pizlal. Neslo to. Tak si vzal vetsi. To uz slo. Myslela jsem, ze se bolesti po....... pak mi to proplachl desinfekci, zasil... vse zaziva opet bez umrtveni. A sla jsem domu. Beru dvoje ant 3x denne. Boule nesplaskla jako minule, ale na to me pripravoval. Spis stehy pulzujou jako o zivot a najot polohu, kde by se dalo pohodlne sedet je nadlidskej ukol.
Drzim palce vsem, ktere to maji pred sebou. Jestli nechcete zazivat tu silenou bolest? Vydupejte si chirurgicke odstraneni. Protoze poprave, jsou to muka

970marcela
18. dub 2017

Já bych mohla o tomto problému psát román.Mám za sebou i chirurgické odstranění žlázy na pravé straně,bohužel se po sedmi letech zjistilo,že nebyla odstraněna celá a problémy nastaly znovu.Za mě osobně je nejlepší vložení kamínku a m+l by být klid.

martina3456
19. dub 2017

Doplnuji muj pribeh. Dneska v praci mi to prasklo. Krve vsude jak z vola a ja nevedela co se deje. Od vecera to totiz zase bolelo ale myslela sem, ze me tahnout stehy. Nemohla sem vubec chodit, natoz sedet. No a pak jsem so sedla a prask. Snad to vyteklo vsechno a uz mi to da pokoj. Mam toho uz plne zuby 🙄

klaudia_1
28. pro 2017

Caute dievcata, akurat som sa vratila z nemocnice, tak si vravim, ze sa s vami podelim o skusenosti :D
Uz par dni mam tam dole velke bolesti (pri chodzi/ pri sedeni/ pri dotyku) a vidno akoby naplneny vacok/hrcka 2x2 cm. Moj lekar je na dovolenke (vianoce), tak som s tym isla na pohotovost (pre tu, kt. ma podobne problemy - nehovor si, ze pockas a ono to zmizne.. nie nezmizne, bude sa to len zhorsovat) Na pohotovosti okrem inych otazok a vysetreni mocu si prezreli tu "vec" a dali mi tri moznosti: bud to narezu skalpelom hned z fleku (hallo? mne to nemoze nikto ani chytit, nie este rezat), alebo ostanem na noc a pod celkovou narkozou mi to tim lekarov nareze/otvori (tolko roboty s tym je?) a ja som si vybrala tretiu moznost - t.j. nic sa rezat nebude, dali mi krem a sedavy kupel s kamilkami a ak to samo nepraskne, mam sa vratit a oni ma radi opat uvidia :D PS: pred tym nez som isla k lekarovi som si hladala info na nete (tak ako ty:D) a ver ci never, nic nenaznacovalo tomu, ze je to Bartoliniho zlaza (ta ma podobne priznaky ale z obrazkov by som ju sebe neprisudila :D) takze chod urcite k lekarovi a ak si on prave uziva dovolenku/ chod na pohotovost. Klaudia

luuucatko
10. čer 2019

@kebule7 vim, ze uz je to doba, ale nemela jsi to po tom vyplachu natekle?

olejnice25
1. říj 2019

Ahoj holky, myslím si, že až tady napíšu svoji zkušenost já, tak budete šťastné, že to máte tak, jak to máte. Já se s tím setkala poprvé před 4 roky. Jednou jsem byla v práci a zjistila ,že mě tam cosi zabolelo, doma jsem si nahmatala malou bouličku. Ta se do týdne ztratila. Na gynekologii jsem se ptala a prý to nic není. Jenže to jsem netušila, co se stane později. Od té doby se mi ta boule začala dělat každý měsíc. Vyrostla do velikosti švestky. Na gynekologii vždy říkali, jak se mám objednat do nemocnice a že mi s tím něco udělají, jenže vždy při objednání to trvalo nějakou dobu a mně mezitím praskla.
Opravdu měsíc co měsíc, zhruba jeden týden jsem s ní chodila. Po třech letech každoměsíční zoufalosti jsem se odhodlala na LAPIS bar. žlázy. Před rokem jsem jej absolvovala. Žlázu mi vyndali. Rok jsem měla klid, vždy se mi tam dělal maličkatý vřídek měsíc co měsíc, ale měla jsem klid. Byla jsem dvakrát na operaci, jednou mi tam ten lapis dali a za dva dny vyndali. Když jsem tam ten lapis měla, bolelo o neskutečně, nemohla jsem sedět, po probrání z narkózy také šílená bolest, po vyndání lapisu, už ta bolest nebyla tak hrozná. Bohužel je to přesně rok od operace a já tam mám zase bouli ve velikosti švestky. Jsem extrémně nešťastná z toho. Nemám chuť absolutně na nic. Nevím, co mám dělat. Na gynek. ani nikde se tímto nikdo moc nezabývá...
Mít to jednou za rok, by pro mě bylo i tak super, protože ten rok, co jsem to neměla, byl pro mě tím nejlepším a to vážně...

domculle
11. pro 2019

@olejnice25 Tak to jste vazne chudinka! A Já tady bulim že to mám 2x do roka. Dost si teď čtu o tom celkovém odstranění a vůbec se mi do toho teda jako nechce. Já to mívám tak, že se mi udělá boule a buď mi to riznou a nebo dají antibiotika. Ale musím upřímně říct že se to dělá už častěji. Když mi to začalo poprvé tak podruhé to bylo za 2 roky oak zase za 2 a ten už každý rok 2x. Co bude dál nevím protože dnes to mám úplně brutální a když jdu na wc tak balím šílenýma bolestma. Mám to otekle také hodně až do minipsysku a čekám až zaberou antibiotika. Mám pocit že jsem nicka úplně mi to shazuje sebevedomi a hlavně už nechci trpět. Ono se mi to dělá 2x za rok ze musím do nemocnice jinak se mi to dělá třeba 6x do roka ale zmizí to do 3 dnu. Po dnešku už nikdy nečekám a hned jak mě to začne bolet jdu na gyndu! Ale od toho celkového odstraneni jsem úplně odrazena.

domculle
11. pro 2019

@martina3456 já se vůbec divím že to neumrtvil. U nás v Liberecke nemocnici mi to pokaždé umrtvili nebo mi dali na výběr jestli tu umrtvovacku zvládnu á nebo jestli chci jít na sál. Ale rozhodně mi nikdy nic nešili. Vždy jen šířku udělali a vyteklo to a buď mi dali dren nebo nic a jen to proplachli a antibiotika. Jednou mi dali dokonce nějaký katadr nebo jak se tomu říká. To do dírky strci něco jako balónek vyfouklej kterej pak nafouknou uvnitř vodou a vy s tím 14 dní chodite. Měla jsem snad už všechny způsoby jak se to dělá ale nikdy mi nic nešili. Nebo vám tu bouli rozrizli celou? To jsem ještě neměla. Vždy jen dirku a vymackat a dren nebo balonek který nasava zbytek hnisu( asi nejucinnejsi na delší čas klidu).

martina3456
11. pro 2019

@domculle me to jako umrtvili podruhe, ale nepockali nez to zacne pusobit... muzu ale rict, ze od porodu (rok zpatky) uz me to netrapi. TUK TUK TUK

domculle
11. pro 2019

@martina3456 aha tak to spíš jsou trdla. Tak snad už budete mít klid. Mě také doktor rikal, že porodem by se to mohlo zlepšit ale bohužel při porodu nastaly komplikace a musel cisarem, taaak nic. Tak hodně zdraví 🙂

kamila2020
20. čer 2020

Dobrý den. Četla jsem vaše skusentosti s Bartolini žlazou a chci se taky podělit o moji skušenost. Asi před 4 měsíci se mi udělala boule na levem boku u poš. vchodu prvni den se to dalo vydržet ten druhy den byl hroznej nemohla jsem sedet chodit stát jen v leze to bylo celkem dobrý. Třetí den to bylo ještě horší nedalo se to vydržet tak sem se cely den oteplovala nebo ležela v teple vane a pak v noci mi to prasklo a vyšla s toho bílá tekutina. A teď asi pred tydnem se mi udělala znovu boule a ta mi praskla uz druhej den. K doktorovy nemůžu 😏 Chci se zeptat jestli to není as moc spatny když se mi to udělalo po 4 měsících znovu a jak dlouho trva to vymenovani dronu a po jak dlouhy době se musí na operaci. Moc děkuji za odpověď

ruzeshinka666
30. lis 2020

Dnes jsem byla na pohotovosti na gindě a měla jsem bartoliho tak to vymáčkli a půjdu v Lednu na operaci snad se my to nevrátí na druhé straně.

domculle
28. led 2021

@kamila2020 dobrý den. Nevím jak na tom jste ted, ale já například jsem v tomhle už bohužel zajetá. Furt se mě to nepustilo a trápí mě to už 4,5 roku. Zaclo to 1 za rok, potom třeba 2x a posledně už jsem měla záněty plošné po celé prave polovině pipky většinou pri zimním a jarním období několikrát. Teď jsem to neměla 9 měsíců což byla opravdu dovolená a opět se mi udělala bartholinka. Ja chodím na sál pod anestezii kde mi to vypíchnou a dají dren. Já ho snesu 24 hodin, ale mel by byt 2 dny. Pak existuje Word který tam nechají 14 dni cca . Byla jsem na tom jednou a je to docela neprijemne ale da se to vydržet. Melo by to mít lepší účinky aby se to bud nevrátilo a nebo alespoň ne tak brzy. Mam za sebou všechny možnosti, byla mi už navrhnuta velká operace, ale já se moc bojím.Taky se bojím abych nepřišla nyní o práci když to mívám často. Dříve jsem byla na mateřské ale teď mám 2 měsíce praci a už jsem to jednou měla.

domculle
28. led 2021

@ruzeshinka666 Dobrý den. Jste již po operaci ? Jak jste to zvládla? Možná me jednou čeká taky jestli to zázrakem neodejde.

hodl
8. zář 2023

@domculle Dobry den, kde Vám prosím delali ten Word? Tady v nemocnici to vůbec neznají. A měla jste také cystu Bartholiniho zlazy nebo abces? Dekuji za odpoved

nodankova
30. led 2024

@domculle Zdravím. Mohu poprosit kde v Liberci? Děkuji moc 🙏