Zánět močového měchýře/ledvin, jak se z toho dostat?

kettynka1234
26. říj 2013

maminky poradí mi někdo? Od včerejšího rána jsem měla pocit na začínající zánět močového měchýře. Pro jistotu jsem si vzala urinal 1 tabletku. Celý den jsem se pokoušela prolévat čajem ( urologickým a kopřivovým) a ode dneška pociťuji pobolívání v okolí levé ledviny. Dnes ráno jsem si vzala další urinal. Snažím se zase prolévat čajem ( urol, kopř, heřm). Nerada bych jela někam k lékaři a dali mi ant. Naposledy jsem je dostla ☹ Poradíte mi nějaké rady, jaks e z toho rychle dostat? Předem moc děkuji

ducik
26. říj 2013

Me tedy pri zanetu mocaku nikdy az u ledvin nebolelo. Jela bych k doktoru, zanet ledvin je nebezpecny

ducik
26. říj 2013
zlatelevizeedna
26. říj 2013

Zánět ledvin jsem měla (ne v těhotenství) a rozhodně bych se nesnažila řešit doma... To raději ATB a definitivně to přeléčit, ne se v tom plácat delší dobu s bůhvíjakým výsledkem.

vanule
26. říj 2013

@kettynka1234 mě to chytlo asi půl roku po porodu, hodně často se mi chtělo na malou, při tom hrozné řezání, pálení, a bolest (na zádech v okolí ledviny) u dr mě posílala do nemocnice, což jsem tenkrát odmítla (doma maličké nedonošeňátko) tak mi napsala aspoň Algifen kapky a opravdu zabraly + hooodně pít urol. čaj

ivajaro
26. říj 2013

já prodělala akutní zánět ledvin a močáku před 3 měsící ... začlo to zimnicí, večer ukrutný bolesti do pánve, druhý den horečky 40, zvracení neschopnost chůze, bolest v pánvi jako blázen.. odvzla mě rychlá... ležela jsem 7 dní na infůzích, rvali do mě ANT horem vrchem, až třetí den mi ulevili bolest a řeknu vám, radčí budu dva dny rodit než tohle to!! Nikdy víc to nechci. Neprochladla jsem, jak se to často říká ale mě selhávali ledviny díky zánětu, který jsem měla vyvolaný nedostatkem pitného režimu.. já jsem denně do sebe nedostala ani litr vody.
Takže na to bacha, tohle chce doktora okamžitě!

kettynka1234
autor
26. říj 2013

@ivajaro
@vanule
@zlatelevizeedna Děkuji za reakce. Na záchod chodím každou chvilenku ( piji čajíky a snažím se to prolévat). při čůrání mě to neřeže, nepálí. Ale trochu cítím takové divné u té ledviny ( bolest to není, ale cítím to)
Když mě to nepřejde, budu muset jet k lékaři.
Je to asi rok zpět, co mě sem tam píchlo v ledvině ( a té samé) a u obvodní v testu zánět žádný, poslala to na podrovnější rozbor a dávala mi hned antibiotika ( zánět tam byl). Neměla jsem asi žádné potíže při močení.

hojda
26. říj 2013

Brusinky juice, sušené, kompot a celerový odvar.

lucieandrlova
27. říj 2013

@kettynka1234 tak přesně tohle jsem měla, když jsem byla druhý den těhotná 🙂. (to jsem samozřejmě tehdy nevěděla). Ještě jsem tedy měla zimnici a bolesti byly strašné. Jela jsem na urologii a dostala antibiotika. S ledvinami bych si nezahrávala. A taky si myslím, že prolévání taky není nejlepší. Pokud tam je zánět, tak se zatěžují nemocné ledviny...
Jinak jako prevence mi pomáhaly brusinky, prodávají je sušené mrazem (např. Grešík - Natura).

zuzkaaterezka
27. říj 2013

@kettynka1234
ahoj mas teplotu?jestli ne muze to byt i nejaky kaminek co tam deka neplech(mohla bys mit bolesti).urinal je na nic,zkus si udelat sedaci koupel z toho urologickyho caje,brufen.

kettynka1234
autor
27. říj 2013

@lucieandrlova Děkuji, dnes je to už v poho a necítím nic, tak snad to bude už ok.
@zuzkaaterezka Teplotu a ani zimnici jsem neměla. Jen jsem cítila jemně tu ledvinu ( ale nebolela).
navečer jsem lítala na záchod ( hodně jsem pila) Dnes jsem si ještě vzala urinal a ještě popijím čajíky. Tak snad už to bude ok. Ale k doktorovi potřebuji jít na krevní testy, tak vezmu i moč, ať to dá do laboratorky.

zuzkaaterezka
27. říj 2013

to je dobre

kettynka1234
autor
27. říj 2013

@zuzkaaterezka oddechla jsem si. Jsem ráda, že je to pryč ( snad pryč)

zuzkaaterezka
27. říj 2013

ale doktorce to vsechno rekni at to dovysetri

jennyska
11. pro 2013

Ahoj @kettynka1234 @zuzkaaterezka @hojda @lucieandrlova @ivajaro @vanule @zlatelevizeedna @ducik a ostatní snažilky, těhulky a maminky 🙂

mohu Vás poprosit o vložení vlastní zkušenosti se Zánětem močových cest do naší Wiki knihovničky, kterou si tady s maminkami tvoříme?

Stačí svůj příběh, radu, zkušenost napsat do https://www.modrykonik.cz/zanet-mocovych-cest/ a pomoci tak všem ostatním ženám, které si právě prochází tímto obdobím a na MK hledají radu, tipy a Vaše zkušenosti. Pokud Vám v článku něco chybí, klidně ho můžete i doplnit 😉

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

kamulin
16. dub 2014

Já mám se záněty také zkušenosti, na otázku jak se z toho dostat asi existuje jediná odpověď – pokud je to rozjetý zánět s horečkami, tak jedině antibiotika ho mohou vyléčit. Pokud je to ale ještě ve stádiu, kdy to není tak akutní, dá se to zvládnout i s pomocí brusinek (i když ty je lepší brát spíše jako prevenci proti zánětům), urologického čaje, tepla a nějakého podpůrného, volně prodejného léku, mně se osvědčil uroval akut, ale stačí když zajdeš do lékárny, řekneš, co tě trápí a oni už ti sami poradí ;)

terkavlacilova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jas_
19. bře 2015
Uživatel jas_ je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od jas_.

Pokud bolí i ledviny, je nejvyšší čas jít k lékaři. Může se jednat o zánět ledvin a to už opravdu není žádná sranda. Trpěla jsem na záněty často a jednou jsem ho měla tak velký, že i ty ledviny mě strašně bolely. Naštěstí se mi tam zánět nerozšířil a atb po nějaké době zabraly. Co se léčby týče, pomáhaly mi hodně brusinky a wobenzym.

liiinda
29. dub 2015

Zkoušela jse všechno možné, ale nakonce mi zabral jen wobenzym, který jsem brala asi tři měsíce. Zánět ledvin, musím zaklepat, jsem nikdy neměla, ale záněty močového měchýře jsem měla chronicky. Preventivně si čas od času dělám sedavou koupel v hypermanganu a snažím se chodit oblečená tak, abych nikde nemohla prochladnout.

katkahla
2. kvě 2016
Uživatel katkahla je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od katkahla.

Ahojda, já trpím hodně na záněty, a vůbec v tomhle počasí. Hezky, zima, teplo, zima... Když začínám cítit spodek používám uroval manosa akut+ a piju brusinkový čaj. Jsem v teple a v klidu. Bohužel někdy musím k doktorovi, protože se mi rozjede horečka, a mám pak atb(2x za rok, určitě). Wobenzym jsem používala předtím, ale přešla jsem na uroval. Kamarádka taky používá uroval. Ten kupuju v lékárně bez předpisu. Jen rada - pokud cítíte ledviny a netrpíte záněty moč. cest často, je lepší jít k lékaři hned. 🙂

pulecp
9. kvě 2016

@katkahla Pátrala jsi po tom, proč máš časté záněty?

katkahla
9. kvě 2016
Uživatel katkahla je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od katkahla.

@pulecp Ahojda, mám celý organismus takový, že pracuje jen na půl...

pulecp
9. kvě 2016

A jak se to projevuje? Je to napůl vyloženě stranově (to by mohlo ukazovat na některá homeopatika)?

katkahla
10. kvě 2016
Uživatel katkahla je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od katkahla.

@pulecp mám problém se štítnou žlázou, a jakmile se mění počasí, mám rozházené celé tělo. Homeopatika neberu. Myslím si, že stravu mám pestrou... Mamča má stejný problém... 😖

babanci
10. kvě 2016

Mě pomohla bylina Zlatobýl a čínská medicína Pročištění temné tůňky. Trpěla jsem na záněty hodně často,nyní mám 8 let klid.Psychická příčina nemoci jsou vztahy,zvlášť partnerské,prý.

pulecp
10. kvě 2016

@katkahla Co Tě momentálně nejvíc stresuje? Jídlo není všechno - stres může i při pestré stravě způsobovat problémy - těla (buňky) pak nejsou schopny vstřebávat živiny a vylučovat "odpad" - plochy jejich membrán jsou "využity" receptory pro "produkty stresu". Teď bez nároku na "přesnost", je nutné individualizovat, ale běžně jsou záněty (boj s okolím - i psychicky) ledvin a močových cest spojovaný s "teritoriálním" problémem, problémem identity - kam patřím, kde mám domov, kdo jsem... kde mě mají rádi... štítná žláza - často problém obecné aktivity/pasivity - nejdřív v mysli a pak teprve v projevech hypo/hyperfunkce. Záněty štítné žlázy jsou často (převážně) autoimunitním ochořením - bojuješ v něčem sama proti sobě, proti svým zájmům?

lucasice
23. zář 2019
Uživatel lucasice je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od lucasice.

Přesně na tyto případy mám doma brusinky od Vito Life a ty mě vždy z toho dostanou. Jinak teplo a prolívat se.