Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Zánět spánkové kosti a zavedení trubičky do ucha u dospělého.

markytka21
7. kvě 2020

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli má někdo zkušenost se zavedením ventilační trubičky do ucha u dospělého v důsledku zánětu spánkové kosti nebo po komplikovaném zánětu středního ucha. Pokud ano, za jak dlouho se vrátil sluch do normálu? Jak dlouho jste měli trubičku? Děkuji za odpověď ❤️

volodka162
8. kvě 2020

Ahoj, tuto situaci jsem zažila v roce 2017. Měla jsem zánět středního ucha s tím, že se to nějak zkomplikovalo a měla jsem v polovině hlavy v dutinách kostí "tělní tekutinu", takže mi ji po týdnu v nemocnici museli odsát operativně. Za uchem "vytesali" kost a odtamtud, no víc po mě nechtějte vědět, sama už raději nevím. Každopádně po tomto úkonu mi tam dali tuto ventilační trubičku, je to opravdu malinkatá věc, cca 2mm velká s dirkou uprostřed, aby postupně to zevnitř se ta voda postupně dostala. Takže asi půl roku byl zákaz aby se mi do ucha dostala voda, takže jsem se dost blbě sprchovala s jednou rukou když došlo na mytí vlasů. Nesmí se tam dostat voda. Asi za 3/4 roku nebo rok doktor uvidí, že už se tato trubička uvolňuje a sám ji vyndá. Je to bezbolestné, nebojte! 🙂 Sluch se mi vrátil do normálu tak po roce, ALE od té doby bohužel hůře vnímám. No jak to říct...dřív mohli čtyři lidi mluvit v jedné místnosti a ten pátý na mě a já mu rozumněla, ale teď ani náhodou. Slyším, to ano (udělali mi testy) - dobře, ale nerozumím...trochu se mi to míchá dohromady, takže když už se takováto výše uvedená situace stane, požádám ostatní aby byly ticho a mohl mluvit jen jeden. To samé když se zapne tiskárna, tak nerozumím člověku co na mě u tiskárny mluví. No doteď si ze mě dělají srandu, že slyším co chci 🙂 Ale bohužel tohle se už nezlepší, už to jsou tři roky a denně "řeším" tuto situaci...ale člověk si zvykne na vše.

markytka21
autor
9. kvě 2020

@volodka162 Moc děkuji za odpověď ❤. Trápení s tím má můj manžel...ale ovlivňuje nás to všechny, operaci podstoupil v listopadu, ale stále se necítí úplně dobře, byl hospitalizovaný pro vertigo a až po týdnu díky magnetické byl operován, tak jako vy. Momentálně kvůli covidu s ním nikdo nic nedělá, musí vydržet, stále cítí mírné točení hlavy a šum v uchu...také jste to tak ještě v půl roce měla? U nás teda nezjistili příčinu zánětu, bolelo ho v krku pak přestal slyšet na ucho, ale v té kosti to bylo údajně staršího data, manžel navíc trpí na silné migrény 😔. Budeme se snažit být trpěliví a snad aspoň do roku přejde to šumění. Držím také pěsti, ať jste zdravá.

volodka162
10. kvě 2020

@markytka21 točení hlavy jsem měla pouze před operací. Pak už vůbec nic. Jen Teda mám stále problem asi až do smrti s tím šumem a nerozumenim slova.

markytka21
autor
11. kvě 2020

@volodka162 😔 no když lehne tak slyší tepání každou noc. Nám se k tomu přidala i jiná nemoc a stále se neví příčina jak se mohl tak masivní zánět vytvořit během 14 dní. U Vás to věděli? bylo to od ucha? manžel na to nikdy netrpěl, ani jako dítě.

volodka162
12. kvě 2020

No moc mi k tomu neřekli, ale předpokládám, že to bylo od ucha když jsem měla ten zánět a předtím nic...

Sem začni psát odpověď...

Odešli