Zánět středního ucha u dospělého. Jak se projevuje?

prchalka
4. říj 2009

Ahoj,
měl někdo zánět středního ucha v dospělém věku? Jak se to projevovalo?
Já už mám tak týden zúžený zvukovod a nepříjemný pocit. Myslela jsem si, že je to třeba jen beďar v uchu, ale nelepší se to, už uvažuju o ORL, ale nechcí být za magora.
Teď je to tak, že na něj trochu hůř slyším, jakoby bylo zalehlý, bolí to na dotyk i z venku, při ležení, ale nic hroznýho, jen nepříjemný. Trochu to svědí, možná trochu zapálený, vytírám ho tyčinkou, připadá mi, jako když se tam objevuje nějaký maz-tekutina..
Zánět jsem měla možná jako dítě, tak si to nepamatuju.. Mohlo by to být ono?
Zítra s tím už asi pojedu, už mě to nebaví 😖

aponchie
4. říj 2009

hucelo mi v uchu zalehlo loupalo piskalo bublalo sumelo bolelo me to teplota nemohla sem na nem lezet pri zvykani bolest celej licni nerv az ke krku hlava vsechno me bolelo ta paracenteza neboli pichnuti je mzik a ulevilo mi to,nicmene nekdy neni fakt treba a davaji se jen leky..nekdy pomaha valsalvuv manevr tj zmacknout nos a zatlacit vzduch,ale to muze osklive zabolet takze radsi tohle delat jen u zalehleho ucha..jestli a jak velky je zanet urci lekar na zaklade steru ,ale predtim ti na nej da leky ..
hlavne nic nevytirej a nestrkej si tam nic.. 😎 a urcite s tim utikej..nejvic se to rozjede v noci vetsinou viz deti

binki
5. říj 2009

můžeš mít zánět zevního zvukovodu 😅

aponchie
5. říj 2009

vlastne muzes mit cokoliv,ale to urci lekar presne 😅

dukie
5. říj 2009

Jestli to bolí na dotek zvenčí, vypadá to spíš na ten vnější zvukovod, jak se zmiňuje binki. 😎 Mívám to dvakrát do roka... 😝 Jsou na to výborné kapičky - Gargasone (nebo tak nějak), do 2 dnů máš klid. 😉 Ale jsou jen na předpis, jsou v tom nějaká antibiotika, takže na ORL musíš. Rozhodně si tam zajdi, budeš od toho mít klid jedna dvě. 😉

arietiska
5. říj 2009

Doporučuje se nakapat alpu do ucha a nechat volně vytéct. U dětí do 3 let ředit 1:1 s vodou. Tak se zkouší zánět středního ucha léčit, když nepomůže jede se na píchání.

prchalka
autor
5. říj 2009

Děkuju všem! Dneska už vážně jedu, snad mi nevynadají, oni jsou tam vždycky tak vstřícní.. 😖 Ráno jsem ho měla úplně slepený a skoro jsem na něj neslyšela. Bolí i při otvírání pusy. Pocit mám teď takový, jako když zalehne po plavání a ne a ne ta voda vytéct.. Pak poinformuju, jak jsem dopadla.

prchalka
autor
5. říj 2009

Tak mam lehci zanet zvukovodu. Nedovedu si teda predstavit tezsi, uz ted nemuzu zkousnout, otevrit pusu, ucho mam 2x takovy a neslysela jsem.
Dukie: Dostala jsem ty kapky GARASONE, tak snad to zabere. Pry kdyby do tydne ne, tak mam navstivit usni, ale to bych asi tyden takhle nevydrzela. Ani mi to tam nechtelo natyct, jak to mam zuzeny, jen to tam bublalo :( No nic ,nejak se s tim poperem, ale dneska to teda uz byl pocuc! Snad se to bude jen lepsit! 😉

binki
6. říj 2009

jsem ráda, že jsi tam šla zavčas, tak se brzo uzdrav 😉

prchalka
autor
8. říj 2009

binki: Dík. Včera to ještě nebylo nic moc, v nemocným mě píchalo a bolelo i druhý ucho, tak jsem kapky vtírala i tam. Ale přes noc se to zlepšilo, i jsem líp spala, tak snad už je to na dobrý cestě 😉 😉

dukie
8. říj 2009

prchalka: Ty kapičky jsou fakt úžasný, já prodělala jeden "těžký" zánět - ten svůj první v životě, netušila jsem, co to je, do té doby jsem měla vždy jen střední ucho... a připadne mi, že ten zvukovod je daleko větší mazec. 😝 Ucha jsem se nemohla ani dotknout a při vyšetření plakala paní doktorka skoro se mnou, jak jí mě bylo líto... 😖 Ale za 2 dny po kapičkách to bylo o poznání lepší. Teď, když už mám jen podezření, že se mi tam něco dělá, tak za ní hned valím, vysloužím si pochvalu, že jdu včas, kápnu tam 2 dny kapičky a ouško je zase zdravý. 🙂

Tak držím pěstičky, ať se i Tvoje ouško brzy umoudří. 🙂

Rozhodně ORL nikdy nepodceňovat, nesnažit se o samoléčbu (u ušaři vidí velmi, velmi neradi - takové ty "babské" recepty jako česnek nebo slivovici do ucha atp. ... prý si můžem spíš ublížit než pomoct, páč ucho i bubínek jsou velmi citlivé na "popálení" agresivními látkami a na vysušení - což např. alkohol umí dobře...).

arietiska
8. říj 2009

dukie: Nám to s alpou bylo dporučeno od ušaře. 😉 Teda neteři 4 roky.

kodak
20. led 2012

Foťak...Zdravím..mám dotaz..Po chřipce mě začalo bolet v uchu...jinak mohu na něn spát..tlačit..na něj dovnitř mazat mast..nic nebolí...ale chtěl by se uzdravit..Díky moc....

katesalling
1. zář 2014

Dobrý den 🙂 múžu se zeptat bolí me ucho mam ho zalehli a boli me ztoho cela hlava mam otekly u predni casti hlavy pod kotletamma jakoby vlasu ..bojim se aby to nebyln zanet. stř. ucha pac mi jednou ucho pichaly a pichli mi misto toho nerv tak bych se chtela zeptat jestly by se to nedalo lecit nak jinak kdyby to byl zanet str. ucha .?? 🙂 ☹

butterfly
2. zář 2014

@katesalling Nechala bych to na posouzení ORL lékaře. Lehčí záněty je možné léčit antibiotiky, pokud hrozí prasknutí bubínku, je lepší ho píchnout.

kamilahanak
10. čer 2015

Poradím jako prevenci Bactonal. Nám opravdu pomohl 🙂

kamilahanak
10. čer 2015

@kamilahanak Bactoral

tvujkrtecek5
18. únor 2016

Dobrý den od včerejšího večera neslyším na levé ucho.Nebublá a nebolí. Co mám dělat? Ani zívání nepomáhá.

tvujkrtecek5
18. únor 2016

Po koupání a čištění uší jsem,asi po půl hodině ohluchl na levé ucho. Prosím o radu??

lucisa
19. únor 2016

@tvujkrtecek5 jedině k ORL, může být jen zalehlé, mohla se tam dostat voda, která by se mohla někde zapouzdřit, prostě cokoliv.
Rozhodně nedoporučuji samoléčbu čištěním vatovými tyčinkami, foukání se zacpaným nosem a pusou a pod.
Není radno si zahrávat, před dvěma lety jsem prodělala těžký zánět stř. ucha, bolest šílená, měsíc na atb, troje se vyměnily, než mi zabraly, a půl roku jsem špatně slyšela.

lida85
19. kvě 2016

Ahoj.Dnes mi pichl dr.ucho,mela jsem zánět středního ucha.Bolelo vas po tom ucho?Me ted docela boli.Zadny leky jsem nedostala a za tyden kontrola,kdyz bude vse ok

mrskato
19. kvě 2016

@lida85 ahoj, to tě bolet bude, přece jenom píchnutím vznikne ranka a chvíli trvá, než se to zahojí...vezmi si nějaký prášek na bolest a můžeš chladit.

lida85
19. kvě 2016

@mrskato chladit asi kolem ucha co.No doufam,ze to prejde brzo.Musim byt statecna jak to rikam detem 🙂 Diky

mrskato
19. kvě 2016

@lida85 jojo, kolem ucha 🙂 někdy, když se včas zasáhne, pomůžou rozehnat zánět obklady z tvarohu, já tak rozehnala už několik zánětů (třeba i spojivek). Pak jsou ještě kapky do uší otobacid, ty taky můžou zánět rozehnat, ale dceři posledně nepomohly. Jinak moje máma byla na píchání ucha asi před měsícem a stříkli jí tam i nějakou znecitlivující látku, takže to tolik nebolelo. Ani jsem netušila, že něco takového dělají, takže příště, až bude mít dcerka zase zánět středního ucha, budu na tom trvat, nicméně doufám, že ho už mít nebude 😀 držím palce, aby ucho přestalo co nejdříve bolet 🙂

lida85
19. kvě 2016

@mrskato No děkuji.Ty kapky jsem vcera taky zkoušela,pak kyslicnik,ale nic nepomohlo.Uz jsem tam radeji nic pak nedávala.No malymu prasklo uvho samo a po kontrole mu to musel píchat znova,tak si to chudak uzil,byly mu 2r. starsimu ještě nepichali a me naposled snad v 6ti letech.Pritom ja neměla vubec rymu,dr.se divil..

mrskato
19. kvě 2016

@lida85 my ucho vždy čistíme jen borovou vodou (tak 4x denně). Máma taky neměla rýmu, nic, jen měla zalehlé ucho a pobolívalo ji. Ty záněty jsou prý dědičné, malá to má po mě. Každopádně dcerka třeba rýmu má, ale vždy je bez teplot, ještě nikdy na to nedostala ATB, některým je předepisují po píchnutí. Jsou to radosti ☹

lida85
19. kvě 2016

@mrskato Jj,to jo.Ja jsem rada,ze atb nemam.U nas nikdo moc na uši netri,tak doufam,ze je to jen ojedinele.Ja myslela,ze je to tim,ze se mi do ucha dostala voda při myti a to prý tak nebývá,tak nevim.Kazdopadne je to hnus a chudaci hlavně deti,kdyz to maji nekolikrat

lida85
19. kvě 2016

@lida85 netrpí jsem chtěla napsat.Mobil si píše co chce

ondra12345
5. črc 2016

Dobry den, jsem tu asi jako kluk ale snad mi pomůžete už 3 den zalehle ucho a dnes už to i bolí a bojím se píchání ucha :(( co mám dělat :( jako samo osobě to bolí jenom trochu ale jak si na to sáhnu tak už víc :( děkuji 🙂

lida85
6. črc 2016

@ondra12345 radeji navstiv Orl ;)