Závislost na Lexaurinu. Zkušenosti?

29. lis 2020

0
Dobrý den, prosím o zkušenosti. Lexaurin 3mg, mi predepsal obchoďák v půlce září. Týden jsem měla brát půlku ráno a na nic celý, po týdnu denní dávku vysadit. V půlce října už jsem se dostala k psychiatrovi a začala brát antidepresiva plus Lexaurin na noc. Nástup antidepresiv byl mazec. Ale tak nějak jsem se zakousla, zvládla to a Lexaurin brala opravdu jen na noc. Snažila jsem se brát jen půlku teda 1,5. Pořád mám strach, abych se na něm nestála závislá. :roll: Teď už jsem dva dny bez Lexaurinu. Vysadila jsem sama, chytla jsem angínu, vysoké horečky, začala brát antibiotika, paralen na horečky a nějak do těch všech léků nechtěla brát ještě Lexaurin. Nevěděla jsem, že se nesmí vysadit že dne na den. A teď nějak nevím co dělat. Jestli ho mám znovu nasadit a nebo už nebrat. :think: K psychiatrovi jsem objednaná na 9 prosince. Teď má i dovču. Antidepresiva beru poctivě, konkrétně Cipralex 15mg. Píšou, že abstinenční příznaky se můžou objevit i po pár dnech. Jinak je mi mizerně z anginy, takže vlastně ani nevím jestli bych je poznala. Moc vám všem děkuji. Jinak jsem typ co si bohužel všechno vsugeruje… Skončila jsem u psychiatra kvůli psychosomatickým problémům.

lv
29. lis 2020

2 dny bez, to uz muzes byt z nejhoršího venku, blbe ti muze trochu být, dohromady s tou angínou. Pokud to je snesitelne, nedavej si.. Jasne, ma se vysazovat pomalu, to jo, aby nebylo zle.

drep
29. lis 2020

Závislost na benzodiazepinech vzniká u v řádu dní, za mě jsou to šílené břečky a témeř je nepředepisuju. Jestli ti bez nich není pekelně, já osobnř bych byla šťastná, že jsem se toho zbavila a už nenasazovala

janablizka
29. lis 2020

Já jsem brala Lexaurin jen když mi zemřel manžel asi tři dny na noc jinak ne.

malvina_anna
29. lis 2020

Nenasazovat, pokud možno už nebrat 🙂

xxx3d
30. lis 2020

Velká smůla lexaurinu a tím pádem i lidí na něm závislých je v tom, že ho může předepisovat i obvodní lékař.

drep
30. lis 2020

@xxx3d to klasická mince se dvěma stranami. Pokud ti přijde zhroucená žena, která se rozvádí nebo zhroucený rodič dítěte, co skončilo na aro po úrazu, tak pokud je na tom tak, že potřebuje medikaci, tak nemáš co napsat, nástup účinku antidepresiv je v řádu týdnů. Že už často toho pacienta nikdo nepoučí, že ten lék je nebezpečnej, návykovej a hned jak to půjde, má se vysadit, to je druhá věc. Že pro spoustu lidí, je to první postup, jak léčit nespavost a že je to špatbě, to je takypravda. Ale zároveň jsou situace, kdy se tomu nevyhneš.