Závratě, točení hlavy, pocity na zvracení

janulkar99
21. kvě 2018

Dobry den, netusim co mi je?
30.4.jsem z niceho nic dopoledne mela pocit na zvraceni nic me nebolelo nic mi jinak nebylo za hodinu jsem letela na zachod zvracela jsem 3x pak uz nic vse se najednou ztratilo. Az do 4.5kdy se mi k veceru z niceho nic zacala tocit hlava myslela jsem ze to do rana prejde a nic druhy den to bylo jeste horsi k tomu silene pocity na zvraceni cely den ve dne i v noci me to budilo kolikrat jsem myslela ze omdlim, tlak v hlave (pripadalo mi to jako opice po alkoholu, nebo jako bych byla v jinem svete no nejak mimo), nekourim, alkohol jsem nepila a drogy zadne neberu. k tomu.nechut k jidlu, jidlo mi smrdelo, tocil se mi cely svet, treti den to zacalo az vecer ustupovat a vytratilo se to az po 5dnech. Hlava sebtocila v sede, leze i prichuzi porad. Navstivila jsem gynekologa na nic neprisel, ocniho taky nic a obvodniho ten mi pichl magnesko a dal to neresil ani odber krve nic, tlak mam taky dobry. Na neurologii jsem volala vezmou me az za mesic. Myslela jsem ze uz bude klid a 20.5.vcera sice daleko slabsi ale zas toceni hlavy cely den a jeste i dnes netusim, sem tam pocit horka ba lickach co tohle muze byt musim fungovat mam dve deti doma a z toho jedno mimi. Nemel prosim z vas nekdo neco podobneho

m fungovvhjjdoma fungovat mam dve deti doma a jedno z toho mimi. Proto prosim o radu.co myslire vy dekuj

sarkoc
22. kvě 2018

Určitě bych také trvala na nějakém pořádném vyšetření a to, co nejdříve...jinak mě napadlo, že podobné stavy mívá manželova maminka i kvůli špatně fungující štítné žláze...a to se pozná z krevního obrazu hodnoty těch hormonů...plus pak případně ultrazvuk ŠŽ na endokrinologii...

janulkar99
autor
22. kvě 2018

@janager nee pichl obvodak magnezko, zmeril tlak a rikal uvidime co bude dal tod vse. Dneska uz to je lepsi jen trosku se toci hlava. Odbery nic a neurologii me vezmou az za mesic

janulkar99
autor
22. kvě 2018

@kaczorka neurologie me vezmou az za mesic driv ne maji plno a to jsem byla v nemocnici. Ja.kavu zrovna miluji.no to mam radost. A muzu se zeptat co to je ta titanie neco mi to rika ale netusim

kaczorka
22. kvě 2018

@janulkar99 Tetanie je způsobena nedostatkem hořčíku v krvi,způsobuje nevolnost,svalovou křeč,motání hlavy a celkovou slabost,někdy i potíže s dýcháním..musím brát každý den silné dávky hořčíku jinak je mi zle.. Taky jsem milovala kávu,ale bohužel už jí nemůžu,nedávno jsem si dala jen půlku šálku a hned se mi udělalo špatně na zvracení,motaní hlavy a bylo mi na omdlení.. Nikdo neví z čeho to je.. Zašla bych ale za obvodním lékařem ať vás pošle na vyšetření na tetanii,lze jí poznat jednoduchým testem.

janulkar99
autor
22. kvě 2018

@kaczorka dnes uz to je o neco lepsi ale.furt to neni tak ja by to melo byt. To se pozna z krve?

kaczorka
22. kvě 2018

@janulkar99 To nevím,jestli se to pozná z krve..Mě poslali na vyšetření EMG kde mi tu tetanii potvrdili..

priefi
22. kvě 2018

@kaczorka jako jsou testy i z krve, ale jsou neprukazne. Staci snist nebo vypit neco co obsahuje horcik a hned Ti reknou, ze tetanii nemas a nebavi se s Tebou. Mi tetanii diagnostikovali dle dlouhodobych priznaku, nasadila se lecba a bylo mi lepe, ale pak se zmenilo predepisovani magnosolvu, ze musim mit tetanii potvrzenou i objektivne a ne jen subjektivne a udelali krevni testy, jelikoz jsem byla po tetanickem zschvatu a bylo mi slabo, doplnovala jsem horcik, takze smula, horcik v norme, i kdyz pred odbery jsem ho vysadila. Takze az budu moci, asi to budu resit pres neurologii, kde se opravdu vysetri, zda se jedna o tetanii.

kaczorka
22. kvě 2018

@priefi A poslali vás na to vyšetření EMG? Mě tam právě má obvodní lékařka poslala asi po měsíci problémech a tam mi jí potvrdili,nesměla jsem jen nějakou dobu před vyšetřením brát hořčík.. Já právě ten magnosolv beru..zabírá mi nejlíp.. 😉

priefi
22. kvě 2018

@kaczorka prave ze ne, tehdy jak krev nedopadla, tak za nedlouho jsem otehotnela, neresila jsem.to pak, pak prisel sp v 7tt, nemela jsem pomysleni behat po doktorech a ted jsem zase tehotna, takze to ted resit nebudu, na gynekologii mi ted magnosolv predepsala hned, jak jsem se zminila o tetanii 😉 a to proto, ze u predchoziho tehu jsem.se zacala okolo 28tt otevirat. Tehdy byl jiny dr.a ten mi rekl, ze dokud nemusim at magnosolv neberu, tak jsem se snazila nebrat, kdyz prisla krec a pak v tom 28tt mi magnosolv nasadil sam. Ted mam jinou dr.a ta mi rekla, at normalne beru magnosolv, ze naopak neni to ku prospechu, kdyz se ho pri potizich nebere a pak to muze zpusobit i vcasne stahy. Takze preventivne predepsala.

kaczorka
22. kvě 2018

@priefi Jo takhle,tak to gratuluji a přeji bezproblémové těhotenství 😉 Já magnosovl taky užívala v těhotenství a sama doktorka mi ho předepsala a to jsem ještě tetanii neměla,tu jsem dostala až po porodu..

priefi
22. kvě 2018

@kaczorka ja ji mam uz asi od detstvi a v puberte vygradovala, to jsem i omdlivala a mela mzitky pred ocima. Behem VS jsem zacala zobat horcik,vapnik,zinek na pozornost a najednou mi zacalo byt lip, pozdeji jsem prestala a bylo mi hur, pak jsem to brala dal a jednou jsem byla nemocna, brala atb.a nebrala tohle a zase stavy na omdleni a tehdy dr.me poslala na ekg a k jinemu dr.a tehdy mi tu mrsku diagnostikovali. Na VS jsem mela i zachvat se zvracenim, takze to bylo taky dost neprijemne.

janulkar99
autor
22. kvě 2018

@kaczorka no holky jak to ctu tak to co mam ty stavy to skoro na to vypada a mam taky po porodu 9mesicu kdyz ctu ze vam taky po porodu

letadylkokane
22. kvě 2018

@soleilll holka ma nejspis virozu, a ty bys ji posilala na lumbalku... To, ze je nekomu par dnu v mesici nevolno, neznamena, ze je treba hned vysetrovat mozkomisni mok.
@janulkar99 pokud to nebude jen obycejna viroza, zacni s krcni pateri. Ta umi hodne potrapit, manzelova maminka by mohla vypravet.

kaczorka
22. kvě 2018

@priefi No hlavně že se zjistilo co to je 😉 ale je fakt že jak se nezobe hořčík tak to dokáže pořádně potrápit..
@janulkar99 Ono co jsem tak slyšela to má po porodu docela hodně mamin..i má švagrová to má.. Zkuste se poptat u doktora na to vyšetření EMG a uvidíte..Tam vám to buď potvrdí nebo vyvrátí..😉

soleilll
22. kvě 2018

@letadylkokane Kamarádka se stejnými příznaky skončila na týden v nemocnici s podezřením na roztroušenou sklerozu, takže...

denulkaapavlik
29. črc 2021

Co to tedy nakonec bylo zakladatelko