Zažila některá z vás také rakovinu prsu?

elis6
16. led 2013

jsem jedna z těch která si prošla zákeřnou nemocí rakovinou prsu onemocněla jsem v roce 2010 a prošla jsem všelijakými vyšetřeními až po celkovou léčbu,která obsahovala 8 chemoterapií,mastektomii pravého prsu a 25 ozáření.Vše je už za mnou a ted se těším jen zdraví a na nové prso,na plastickou operaci,pokavat i vy, některá maminka z Vás něco takového prožila, nebo se s touto nemocí setkala v rodině prosím podělte se také ráda uvítám a popovídám o tom všem 🙂

mikulka
19. kvě 2014

Ahoj holky, pokouším se obnovit diskusi. Je tu někdo s diagnozou karcinomu prsu, nebo po vyléčení?

anickajirka
10. únor 2015

@elvira ahoj mohu se zeptat jak zjistily kamarádce rakovinu z předoperačního vyšetření?děkuji

mimys
12. bře 2015

Ahoj.-) 🙂 🙂
zdravim hoky... taky v tom jedu... jsem po chemo a tyden po operaci... ziju 🙂 zatim to jde dobre, snad tu mrchu preperu.

marrpa
6. kvě 2016

Ahoj holky,
maminka si prave prochazi taky rakovinou. Ma po operaci, cekame na dalsi vysledky. Nevite prosim o nejakem "zivem" foru, kde by mohla zuskat kontakty na zeny, ktere si tim prosly? Rikala, ze nasla jen same echt stare diskuse.. klidne piste do zprav.
Moc dekuji!

babanci
6. kvě 2016

Já ne,ale moje dcera ano. U nás to nedopadlo.Byla tak mladá,že nikdo by nic takového nepředpokládal.

janinka23
11. kvě 2016

@marrpa dobry den,jak se dari mamince? Moje mamka byla vcera na mamografu a ma nalez, ceka na vysledky. Dle doktorky to vypada na mensi nadorek. Na kontrolu sla po roce a hned nalez...

blumchenkin
6. srp 2018

Už je to hodně stará diskuze, ale můžu se zeptat, jestli má někdo zkušenost s mamografií? Mě je 35 a už jsem byla 2x na ultrazvuku prsou. Klasická prevence, ale na pravém prsu jsem si našla bulku, ale na ultrazvuku řekli, že to je ok. Už jen vyšetření ultrazvukem bylo pro mě dost bolestivé, až i z toho vyhrkly slzy ( doktorky jsou chladné a necitlivé a to už jsem zkoušela druhé mama centrum). Nevím, zda zkusit ještě jinde ultrazvuk, nebo se objednat na mamograf? Bulku občas citím, nebo spíš jako takový tlak. Žádná bolest, ale občas se prostě připomene, takže to mám furt v hlavě.
Já mám celý život prsa děsně citlivý a nesnáším, když mi na ně někdo šahá. Od manžela to dám:D
Neumím si představit, že bych šla na mamograf, když vidím na youtube video, jak jim do ty prsa drtí:((( Mám z toho děsný strach a krom toho mám prsa malé, neumím si to vyšetření mamografem ani představit.
Mám to nechat být, nebo zkusit za rok zase jen ultrazvuk? nemáte někdo kontakt na citlivý personál při vyšetření prsou?
a
Nemáte někdo podobné zkušenosti?
Děkuju za jakékoliv názory....

adula000
6. srp 2018

@blumchenkin Tchýní mamograf bulku vůbec neodhalil, byla vidět jen na ultrazvuku. A slyšela jsem to od více lidí, že na mamografu nebylo nic, ale na sonu ano

blumchenkin
6. srp 2018

Tak je možné, že občas cítím jen tu mléčnou žlázu...

babanci
7. srp 2018

@blumchenkin Můj gynekolog tvrdí, že mamograf není bezpečný, že ten tlak a to ozáření není dobré. Doporučuje mi utrazvuk a samozřejmě samovyšetření. Byla jsem jednou na mamografu s mamkou, chovali se tam k ní šíleně a poté, co mi zemřela na rakovinu prsu dcera, nejsem už schopná takové chování od zdravotníků snášet. Mamka mlčela, ale já se tam pohádala. Znám paní, které mamograf nic neodhalil, až sono.

hojda
7. srp 2018

Moje babičky jí měla před mnoha lety a je tu stále s námi, letos jí bylo 87 let.

linee
18. dub 2019

Trochu obnovuji diskuzi. Byla nekomu diagnostikovana DCIS G3? Klidne do IP. Dekuji.

modrachrpa
8. zář 2019

@elis6 Ahoj holky, zde jsem pospala me zkusenosti, mozna vam to pomuze 🙂 https://www.modrykonik.cz/group/8635/

p4680_
14. lis 2020

Ahoj, neměl nebo nemá teď někdo DCIS?