Zdravotní potíže - mám otravovat lékaře?

lamiaaa
26. zář 2016

Ahoj holky, omlouvám se předem za téma, které sem až tolik nepatří, ale vím, že jste tu většinou hodné a snažíte se poradit a říct svůj názor na cokoliv.
Posledních pár už asi i týdnů mam dost nespecifický celkový zdravotní potíže, který mě ale zas nijak extrémně neomezujou, že bych třeba nemohla do práce nebo tak. Jde především o únavu, kterou jsem dřív nepociťovala. Vždycky jsem moc sportovala, i 10 hodin týdně a bez problému. Když se objevila únava, schvácenost a rychlý zadejchávání se při sportu, tak jsem si říkala, že to asi přeháním a omezila jsem sport na max 5 hodin týdně. Jenže to nepomohlo, pořád jsem hned zadejchaná a i když nakonec cvičení vždycky vydržim, neni to to, co dřív. Ale pořád to ještě nějak jde. Horší věc: mívám několikrát do týdne pocity na omdlení, točí se mi hlava, jednou jsem se v obchodě k tomu i strašně opotila a začla klepat, z minuty na minutu, chvíli jsem myslela, že nedojdu domů...ale nakonec jsem to rozchodila. K omdlení nikdy nedošlo, vždycky jsem to nakonec nějak rozchodila, jen ty pocity.
Bývám často ospalá, nedaří se mi dobře spát v noci, spim buď málo anebo nekvalitně, někdy odpoledne nevydržím a usnu třeba na 2 hodiny tvrdym spánkem.
Nevim, čím to, jestli to má třeba psychický původ-jsem trochu ve stresu (ale kdo dneska není?), jak v pozitivním tak v negativním, ale nic extrémního, podle mě mam celkem klidný a pohodový život na to, aby takovýhle potíže byly způsobený stresem...ale nevím, nejsem doktor. K němu se mi ale zrovna moc nechce, tyhle nic neříkající chvilkový slabosti, který nikdy nevýstily v nic "velikýho."....asi bych se styděla s tím otravovat u doktora, co by mi na to asi taky řekl...že dneska je unavenej a ve stresu každej...nechci si znova připadat jako simulant anebo hypochondr jako před několika měsíci, kdy mě bolesti dohnaly k lékaři, který udělal veškerý vyšetření a poslal mě na rentgen, aby se v závěru ukázalo, že všechno je v pořádku....neměla jste některá podobné potíže, co popisuju? Šly byste s tímhle k lékaři?

caverina
26. zář 2016

@lamiaaa ja bych určitě šla....zastávám názor ze radši půjdu k doktorovi zbytečně než vůbec a pak...

lv
26. zář 2016

ano šla.. nemusí, ale může to být psychické a to patří k lékaři.. ono teba i bolesti/rentgen můžou ukazovat na potíže..např.panické poruchy

karlajasmine
27. zář 2016

Můžeš být chudokrevna nebo mít problém se stitnou zlazou. Radši k lékaři 100x zbytečně než jednou pozdě 🙂

anatanka
27. zář 2016

@lamiaaa Zasla bych. Neresila bych u toho ale to, jak budu vypadat před doktorem ale spis to, jestli mi pomuze. Ze svých mnoha zkusenosti jsem dost skepticka. Milion vysetreni a x druhu lecby a nakonec výsledek zadny...
Tak doufam, ze najdou skutečnou pricinu a bude ti lip...🙂

katka1319
27. zář 2016

zdravim vas,nevim jestli to sem patri ma nektera skusenost mam menci problem jsem po konizaci po zakroku delozniho cipku mela jsem nejdriv po zakroku ktery byl 14teho spineni a po tydnu krvaceni jak kdybych mela mesicky ale nemam boli me v pod brisku sem tam jak pri menctruaci ale nemam ji,v nemocnici mi rekli ze to budu mit tak tyden moje ginekolozka mk rekla po telefonu muzete to mit mesis tak sem stoho zmatena.diky za cteni a odpovet