Zkoušeli jste někdy akupunktúru?

mmmk
12. pro 2007

Ahoj holky, zajimalo by me, jestli jste vyzkousely pri snaze otehotnet nebo zlepsit fungovani tela akupunkturu. A na jake problemy vam to zabralo ci nezabralo. Dekuji za odpovedi. 😵

teri81
12. pro 2007

Ahoj mmmk,

no my s tím právě začínáme,můj muž byl objednaný na včerejšek,ale bohužel p, doktorka onemocněla,tak jde příští týden.
Ja se nespoléhám jen na to, bohužel v našem případě se bez IVF neobejdem, partner má velmi špatné hodnoty spermiogramu a já neprokázanou ovulaci,ale je dokázané ,že akupunktura zvyšuje šanci na úspěšné IVF o 50 procent.
Naše kamarádka neměla ovulaci a dlouho nemohla otěhotnět,po pul roce se podařilo,ted je ve čtvrtém měsíci.
Stručně řeknu můj příběh, v létě jsme prodělali první IVF metodou ICSI, já jsem otěhotněla,ale bohužel mimi se špatně vyvíjelo, zřejmě šlo o geneticky vadnou spermii a musela jsem na potrat ☹ , v lednu jdem na KET a p. doktorka mi vysvětlila,že mi akupunkturou zharmonizuje tělo a připraví dělohu,aby přijala embryo a pujdu tam před i po transferu.
A partnerovi se bude snažit zlepšit spermie,to kdyby mrazáčci nevyšli, v únoru bychom začli nove IVF.
Nevím,jestli taky podstupuješ IVF,ale každopádně moje odpověd zní: Urcitě to smysl má.
dlouho jsem pracovala v Americe u lékaře akupunkturisty ,tak o tom trochu vím a viděla jsem pár úspěchů právě díky akupunktuře.
Tak zase napiš, ahojky

zuz11
12. pro 2007

mmmk, skus si inak to slovo akupunktura dat do vyhladavaca a najde Ti temy kde o tom baby pisu a ked kliknes na temu hodi Ta to aj na tu stranu kde je ten prispevok 😉 nasla som to napr v teme cysta a bolest hlavy 😉 teda naslo to aj dalsie temy ale tu je jasne na co to babam zabralo 😉

mmmk
autor
12. pro 2007

Teri, to je super. Ja mam prokazanou anovulaci. Zmenila jsem kvuli tomu i doktorku (rekla mi, ze at si uvedomim, ze jsem neplodna a bez doktoru dite mit nebudu a to kdovi jestli), vyplnila mi zadanku na IVF a pry mam prijit az budu tehotna! Horm. stimulaci jsem mela 1 cyklus v polovicni davce Clomifen 🙄 A pak to vzdala a vnutila mi silenou HA. 😖 Ted jsem si nasla zenskou Dr., co se specializuje na akupunkturu, takze chci zkusit vse, nez pujdu do CARu.

emjee
12. pro 2007

no ja som si dala pred svadbou napichnut akupunkturu medzi ucho a lice (na chudnutie) - nezabralo 😅 😀

zuz11
12. pro 2007

emjee ale snad ta aspon hlava nebolela co? 😀 🤐

mmmk
autor
13. pro 2007

Zuz, to jsem sice nasla, ale zajimaly me konkretni zkusenosti, nechce se mi proklikavat kazdy tema. Mne teda pomohla akupunktura pri spatne funkci ledvin. A to trvale. Tak si rikam, proc to nezkusit 😵

teri81
26. pro 2007

Mmmk,
já tu akupunkturu teprv začínám zač. ledna,ale budu Te informovat. Můj muž už začal, také má problém s ledvinami,měl je hodně nemocné a proto má prý tak špatný spermiogram a díky akupunkture se to může hodně zlepšit, i když na přirozené početí si šanci neděláme.
Já hodně věřím akupunktuře při léčbě ovulace, snad mi to pomůže. Už ted bereme s partnerem čínské bylinky ve formě tablet od p. doktorky,co akup. dělá. Já beru bylinky na prohřátí organismu, jsem hodně štíhlá,je mi pořád zima a mám studené ruce a nohy a toto mi pomůže rozproudit krev a tim i menstruaci,tak uvidím.
Ty už někam chodíš? Hodně štěstí a zas napiš

markeeta
26. pro 2007

Marketko: dobre si se rozhodla, ze jsi zmenila doktorku. Ja bych do akupunktury urcite sla, ani jsem nevedela, ze se pomoci ni tyto druhy problemu daji resit 🙂 .

Trochu z jineho konce 🙂 : Ja jsem ziskala svou prvni osobni zkusenost s akupunkturou pri porodu k utisovani porodnich bolesti. Podle meho partnera mi to pomahalo hodne, ja uz sem z toho vsechno byla v transu a chtela to mit za sebou 🙂 , takze si to tak uz moc nepamatuju. Pri minutovych kontrakcich to zabiralo na pul hodiny, pichalo se to do nohou a myslim do bricha. Potom jsem mela nejvetsi bolesti v podbrisku, tak jsem jen dostala cistou vodu pod kuzi v podbrisku a to pomahalo ze vseho nejvice.

mmmk
autor
26. pro 2007

Holky, dik moc 😵

Teri, ja zacinam s kurou asi od unora. Uz jsem zvedava. Taky sem budu informovat. Ale co jsem si tak procetla na netu, muze to pomoct, ale ne ublizit, tak doufam 😵

Marketko, o tehle metode jsme se bavily s holkama v "Nemecku", nektere ji taky vyzkousely. To je pro me jeste daleko 😵

lorry
30. led 2008

Ahojte neviete mi poradit nejakeho dobreho masera na akupunkturu, v blizkosti Nitry. Dakujem

ikke
12. kvě 2008

carodejnice • snž • 1. apr 2008 o 09:12
Ahoj holky, nedávno jsme s manželem narazili na tyto stránky:
http://www.neplodnost.cz/web/verejnost/napsalos...
http://prirodnimedicina.webpark.cz/

Jelikož mám před sebou poslední placený pokus umělého oplodnění, chtěla bych pro vytoužený výsledek udělat všechno. Nemáte s akupunkturou před nebo po umělým oplodnění zkušenost? Věříte tomu?

Pěkný den, Martina

kay • snž • 1. apr 2008 o 09:16
ahojky, no mě akupunktura určitě pomohla, sice to nebylo kvůli těhu, ale výsledky byly, takže já si myslím, že to má cenu zkusit.. i já jsem o ní přemýšlela, vzhledem k mým dobrý zkušenostem s ní.

lauritka • 6tt • 1. apr 2008 o 09:16
ahoj..ja tomu verim.. mam za sebou 1.IVF , ale koncil MA v 8 tt.. teraz od januara chodim na akupresurne masazne lozko.

kuk sem http://www.ceragemtrencin.sk/produkt/zakladne-i...

uz to pomohlo aj zopar ludom v neplodnosti, je vsak dobre A K TO NAVSTEVUJU OBIDVAJA PARTNERI. vela stastia,

francis • snž • 1. apr 2008 o 18:06
Ahoj lauritka 🙂 Už som o tom počula len som nevedela kde to robia.Som veľmi rada,že si to sem napísala.Chcela by som to aj ja vyskúšať.Ty si už bola a robia to zadarmo?

carodejnice • snž • 2. apr 2008 o 10:30
A v Praze nevíte kde něco podobného dělají???

lauritka • 6tt • 2. apr 2008 o 10:33
francis ano je to zadrmo v kazdom vacsom meste 🙂 skus dat ceragem do googla..neviem odkial presne si .
carodejnice urcite.. oni to robia v ramci reklamy a preto je to zadrmo..len niekedy treba cakat lebo je vela ludi.
inac niektori podnikavci to uz kupili a tiez poskytuju masaze ale tam uz platis.

francis • snž • 3. apr 2008 o 17:01
Ahoj lauritka 🙂 díky za info. Už som si to pozrela a skúsim to.A ty si bola už viac krát a ako sa cítiš je to dobré?

teri81
16. kvě 2008

Ahoj IKKE,

MYJSME AKUPUNKTURE HODNE VERILI A MUSIM RICT,ZE NAS ZKLAMALA ☹

PRED MYM KETEM JSME CHODILI S PRITELEM OBA, ME TO TEDA NEBYLO K NICEMU,ALE PRITEL POKRACOVAT,P. DR. NAS UJISTOVALA,JAK SE SPERMIOGRAM VYRAZNE ZLEPSI,že to má od ledvin a že už pozná,jak se to zlepšuje. Takze partner stravil na akup. spoustu času (dojízděl daleko) a utratil tisíce, Bohuzel výsledek spg ted pri IVF jeste horší ☹
Nechci odrazovat, jsme radi,že jsme zkusili i tohle,ale fakt nas to zklamalo. ☹
Preju moc štěstí!!!!

chrobacek
7. srp 2009

máte někdo zkušenost???

corinne
7. srp 2009

Ahojte,tak pridavam aj ja svoju skusenost s akupunkturou 🙂 Ja som na akupunkturu zasla z dovodu castych migren ☹ ,ale u mna su migreny hormonalneho povodu tak so mnou nemohol boh vie co robit 🙂 tak sa ma pokusil dat aspon po psychickej stranky do poriadku(stres,nervozita atd).Mne bolo odporucene od 3-6 sedeni,a v tom case sme sa rozhodli pre IVF.Ked som zacala stimulovat bol zo mna uplny iny clovek 🙂 ,hlavne co sa tyka pohody,aj manzel si vsimol zmenu,bola som menej podrazdena,problemy odstatnych ma uz tolko netrapili ako pred tym,no proste zmena.Stimulaciu som zvladla uplne v pohode,odber aj transfer embryji,akosi som nemyslela,ci to vyjde.Snazila som sa zamestnat mysel niecim,pracovala som v zahrade,potom letela na Slovensko na oslavu narodenin(mysel som mala hlavne ako dopadne let,lebo stale som chodila autobusom)a na Slovensku som zistila 13den po transfere ze som tehotna.Proste som tomu nemohla uverit 🙂 ze sa na to podarilo,IVF sme si hradili sami,poistovna nehradi nic ☹ .Podotykam ze zijem v zahranici a akupunkturu mi hradi poistovna.Takze ja na akupunkturu nedam dopustit 🙂 ,mozno nie kazdemu pomoze 😒,ale ja odporucam,ked mate moznost skuste.My sme sa snazili o babätko 5,5 roka a mame za sebou toho dost.Tak vam drzim palce,nech mate tiez pozitivne pocity z akupunktury ako som mala ja 🙂

chrobacek
7. srp 2009

corinne díky mě bylo doporučeno jedno před ET a jedno po ET přitom na zahr. stránkách jsem četla, že by se mělo začít i dva měsíce předem.....a gratuluju k těhu 🙂

kapr
7. srp 2009

chrobi teda kde se flákáš? 🙂 já jsem v žirafkách sama ☹

corinne
9. srp 2009

Chrobacek ja som zacala akupunkturu 1.dubna(aprila)a stimulovat som zacala 10.dubna.Chodila som raz do tyzdna,seansa trvala od 30-45min.A dakujem 🙂 za grtulaciu.Tak drzim palce nech mas z toho dobry pocit.

janocka
24. lis 2009

zitka73 • 49tt • Dnes ve 12:36
ahojte, chcela by som sa opytat, ci by ste mi vedeli poradit akupunkturu v Ostrave. dakujem

somov
25. lis 2009

ahojte, tak mna tiež celkom zaujala akupunktura, chystám sa na 4 IVF, manžel má zlý spermio.. Neviete o niekom v Michalovciach?

rosienka
25. lis 2009

ahojte, ja chodim na akupunkturu 3 mesiace a pred troma dnami sme sa dozvedeli, ze nam konecne vyslo nase 3.IVF... neviem, ci sa to da pripisat aj akupunkture, ale mozno aj hej. Budem chodit aj nadalej na udrzanie plodu.

evak99
26. lis 2009

holky, já mám pozitivní zkušenost (ale chrobí už to ví🙂 ), po 1. ivf biochem. těhu, manžel měl špatný spgm, tak jsme si řekli, že si dáme 3 měsíce akupunktury než půjdeme do dalšího pokusu a nakonec se nám to povedlo přirozeně...samozřejmě jsme dělali víc věcí - já cvičila mojžíšku a manžel bral tuším zinek...nevíme, zda pomohla jenom ta akupunktura, ale svůj vliv určitě měla. Dr. nám oběma píchala posílení dráhy ledvin. Myslím, že taky záleží na dr., jak dlouho se tomu věnuje a zda s tímto pb už má zkušenosti....

svoba
27. bře 2010

já taky chodím už druhý měsíc na akupunkturu. kamarádka několikrát potratila a tvrdila mi, že jí akupunktura strašně pomohla. ale je to strašně bolestivý. chodim i na akupresuru. a doufám ...

barce
12. dub 2010

ahoj holky,
nemela by jste nektera tip na lekare/ku v praze, ktery se zabyva akupunkturou. jeste chci zkusit akupunkturu nez dalsi IVF 😒 . diky

svoba
12. dub 2010

jasně. já chodim k týhle - http://sujok-biljakova.cz/ - a jsem moc spokojená. prý hodně pomáhá ženám po potratech a k chtěnému těhu. jestli budeš potřebovat nějaký bližší info, napiš IP. hodně zdaru! asi se tam potkáme.

svoba
12. dub 2010

barce - p.s. ceny se nelekni. každá návštěva (vyjma první) stojí 600kč, ale jsi tam tři hodky. dělá akupunkturu, akupresuru, jonizaci (nevim, jak se to píše) aj. stojí to za to.

barce
13. dub 2010

diky moc svoba, mrknu na to. cena me vubec neprekvapila.... ja chodim na mojzisku a tam platim za 1,5h 1300,-...... 😒 .

svoba
13. dub 2010

barce: tak to máš docela drahou mojžíšku. já platim 500 za jednu hodinu. kdybys měla nějaký dotazy k tý akupunktuře, klí'do napiš. ta doktorka je asi machr, chodí k ní hodně holek s obdobnýma problémama. mně z počátku moc nesedla, ale kamarádka mě přemluvila, ať tam chodim dál a ted už je to ok. zrovna dnes tam jdu.

coralin
14. srp 2012

Ahoj, jsem před 3 IVF a také bych chtěla akupunkturu zkusit, máte někdo zkušenosti s carem, ve kterém jí přímo dělají? Slyšela jsem něco o Brně..... díky

anezi
13. dub 2013

Dobrý deň,
Ja používam elektro akumpuktúru už dlhé roky, je super na uvoľnenie od bolesti a proti stresu, jednu mam aj na predaj
od spolocnosti Zepter Slovakia. Na cene sa dohodneme.