Zlomený malíček. Co dělat, aby se to spravilo?

maarika
22. dub 2013

Ahoj holky,obracím se na vás s radou.
Dneska ráno se mi stalo,že jsem šla a celou vahou jsem kopla do stolu,jak jinak než malíčkem a vypadá to,že je zlomený.... ☹ U dr jsem nebyla,pač předpokládám,že sádru by mi na malíček asi těžko dal 😀
Ale chtěla jsem se zeptat vás,které s tím mají zkušenosti.Co dělat proto,aby se to spravilo co nejdříve.Strašně,ale strašně to bolý....☹ Děkuji

martan01
22. dub 2013

Ahoj, je dobrý malíček "přivázat" k vedlejšímu prstu, dost na pevno.. mám čerstvou zkušenost, taky jsem si ho zlomila, ale celkem rychle se to zahojilo!! Drž se 🙂

maarika
autor
22. dub 2013

@martan01 Aha a prosm tě,jak konkrétně poznám,že je zlomený???Jinak děkuju za radu,jdu ho přivázat 😀 😀

babka
22. dub 2013

@martan01 Ahoj, zlomený malíček na noze jsem taky měla. V nemocnici mi ho akorát pořádně omotali obyčejnou izolepou. Ale fakt hodně, že s ním nešlo hýbat. Myslím, že jsem to musela mýt 14dní, pak jsem to mohla sundat. Bylo to u létě a vešla jsem se akorát do pantoflí 🙂 Myslím, že zlomeninu bys poznala. Mně to šíleně oteklo a ta bolest byla fakt velká, úplně se mi udělalo špatně od žaludku...

nikollita
22. dub 2013

Taky jsem měla zlomený malíček ☹ dva před porodem jsem špatně šlápla a bylo to. Hojilo se to pekelně dlouho, ale zároveň jsem měla jiné starosti, takže jsem to neřešila 🙂

babka
22. dub 2013

@maarika Ta odpověď patřila tobě, jsem se na mobilu uklepla 🙂

martan01
23. dub 2013

měla jsem ho hooodně nateklý a celý fialový... bolelo to při došlápnutí a třeba i v noci, když se mi o to třela peřina... takže jsem spala v ponožkách... Ale fakt to stačí stáhnout k sobě a nebude to tak bolet.

maarika
autor
23. dub 2013

@babka
@nikollita
@martan01 Holky,děkuju vám strašně moc za odpovědi 🙂 Já jakmile sem to stáhla,tak se mi hrozně ulevilo...🙂 Ale jako došlápnutí,auuu....☹ Takže to budu mít svázané a budu doufat,že to brzy bude OK 🙂

martan01
23. dub 2013

určitě bude, mě to přešlo celkem rychle 😉

dana3262
23. dub 2013

@maarika ja bych to ledovala, ale oni s malickem myslim stejne nic nedelaj.

maarika
autor
23. dub 2013

@dana3262 No právě,mám stejný názor,takže k mudr jsem ani nešla.Nemám ho nijak zkroucený,takže si holt nějak pomůžu sama 😀

monikabie
23. dub 2013

Ledovat, stáhnout obinadlem k ostatním prstům, nic jiného🙂

bacovaa
12. kvě 2013
Uživatel bacovaa je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od bacovaa.

@maarika Něco podobného se mi stalo přivysávání, ale není asi jiná rada, než to nějakým způsobem třeba náplastma zfixovat k prsteníčku a ledovat a pokud to moc bolí, tak baštit ibalginy, u doktora by ti neudělali nic jiného, max pokud by byl hodně křivý, tak by ho ještě narovnali 😀

semrja
26. črc 2013

@martan01
Ahoj, prosím, co znamená "celkem rychle se to zahojilo"?
Děkuju moc předem za odpověď

martan01
27. črc 2013

@semrja do tydne urcite,ale jak se to stahlo, tak to prestalo bolet.

madafaka
6. led 2014

prosim o radu od vas sem v 6 tride a pred 4 roky sem hral fotbal byl sem jako brankar chtel sem ten mic odrazit jenomze me to nevyslo a celou vahou na ten malicek mi spadl mic. ale mam to na ruce nevite nekdo co stim mistami me to boli a mam ho krivej takze ho moc nenarovnam prosim o radu.

madafaka
6. led 2014

☹ a nekde kdyz posiluji tak se mi zda ze mi i mistami nekdy prekazi

madafaka
7. led 2014
kaca12
5. lis 2014

@martan01 Tak do týdne ti srostl malíček to mi přijde hodně brzo, to rozhodně nebylo zlomené, mám to zlomené od včera a alespoň tři týdny to trvá a to mám čistou zlomeninu, ne nalomené.

saraolejnikova
29. čer 2018

Dobrý den, je mi 12 let a včera ráno jsem si ukopla malíček o roh postele, hodně to bolelo ale potom to bolelo méně.. Dneska začali prázdniny a já se bojím že ten malíček mám zlomený, tak jsem si ho ochladila ledem, namazala jsem mastičkou proti bolesti a závazala jsem si ho obvazem k dalším prstům tak že s ním nemůžu hýbat, a to je prý dobře.. Na malíčku mám malinkatou modřinku a prst mi malilinko otekl, a trošku to bolí když na něho došlápnu.. Mohla bych se zeptat jestli mám chodit k Dr. jestli ano tak by mi dali sádru (pokud by jsem ho měla zlomený) nebo jenom obvaz?? Předem děkuji všem za odpověď.
Přeji hezký den.

blahova_andrea
29. čer 2018

já teda vůbec nechápu, že někdo se zlomeninou nejde k lékaři. syn má zrovna zlomené dva prsty a první noc, kdy neměl sádru, dost trpěl. nehledě na to, že pokud jste lidi pojištění, tak vám pojišťovna nic bez lékařských zpráv nedá. tak nehazardujte se svým zdravím a nevyhazujte peníze oknem. já bych se teda při samoléčbě bála pozdějších následků, když to špatně sroste

ladyhacek
29. čer 2018

@saraolejnikova mému strýci špatně strost prst na noze (zomený a choidl do práce (hrdina) před pár lety byl na lámá kosti a poležil si doma .
Měla jsem zlomený prst na noze a sádru jsem neměla jen mi to zafixovali, ale měla jsem berle. K DR bych šla určitě

hany_bany
29. čer 2018

@saraolejnikova já když jsem si takto zlomila malíček, šla jsem na chirurgii (asi po týdnu, kdy to pořád bolelo a měla jsem modrou podlitinu až k patě), doktor tvrdil, že to zlomené asi nebude, podle rentgenu poznal, že ano. Slepil to náplastí k vedlejšímu prstu, doporučena pevná obuv a zákaz koupání, běhání, ... Pak jsem dostala peníze z pojistky a pak si chtěl malíček lámat každý 😀

saraolejnikova
29. čer 2018

Děkuji, a kdyby jsem ho měla zlomený, jak dlouho by se mintp zhruba léčilo?

saraolejnikova
29. čer 2018

Ptala jsem se mamky a taťky co si o tom myslí jetsli to mám zlomený.. Můj tatínek studoval na lékaře a říkal že kdyby jsem to měla zlomené tak by mě to hodně hodně bolelo a nemohla by jsem s tím hýbat.. Hýbat s tím umím a nebolí to, jen když dám celou váhu na ten prst.. Takže si myslím že to mám jen naražené

blahova_andrea
30. čer 2018

@saraolejnikova pozor, i se zlomeninou hýbat lze, jen to teda v některých úhlech bolí. taky jsme u syna čekali, že prsty jsou naražené, hýbal, bolelo jen v některých pohybech, tak šel spát. celou noc ho to budilo a do rána mu prsty otekly a lehce změnily barvu. vyrazili jsme na rtg a měl oba zlomené a na dva týdny sádru. ale to jsou prsty na ruce. s nohama zatím naštěstí zkušenosti nemáme.