Žlučník v těhotenství

ceekanka
15. srp 2018

Ahoj holky, skoro celé těhotenství mě trápí žlučník. Chápu,že doktoři s tím teď nic moc dělat nemohou. Doufám,že je to způsobeno nějakými změnami co v těle probíhají, protože je období,kdy můžu sníst cokoliv od rajčat přes sladké,až po řízek a pod. a se žlučníkem to ani nehne. A někdy mě to chytne po něčem,co bych vůbec nečekala. Trpěla jsem na to na střední,potíže samy zmizely, v prvním těhu úplně v pohodě a až teď při druhém mě zase zlobí. Ale proč sem píši, piju na to zeměžlučový čaj, pomáhá mi,ale jé mi jasné, že bude ovlivňovat chuť mléka ( jsem v 32tt,tak už to začínám řešit) tak bych chtěla i občasné pití čaje vysadit a zkusit koupit emulips. Někde jsem četla,že je na žlučník dobrý a některé varianty snad i mají podporovat tvorbu mléka a zamezit/ zmírnit koliky miminka.
Máte někdo prosím zkušenosti??
Moc děkuji

skretik
15. srp 2018

@ceekanka ja Ti neporadim, ale rada bych se zeptala jak se to projevuje? ja jsem v 15tt a porad je mi zle a sem tam zvracim, dr.mi dneska rikal, ze by to uz melo ustavat a pokud ne posle me na vysetreni zlucniku

milisent
15. srp 2018

@ceekanka jsem zlucnikar, ale uz par let mam relativne klid. V tehotenstvi to take slo, ale sem tam se zlucnik lehce ozval. Zkusenost s emulips nemam, ale doporucuji hruskovej kompot. Staci par lzic kompotove stavy, pripadne i trochu hrusky. Nejlepe hned jak neco ucitis. Samozrejme uplne nejdokonalejsi je davat si pozor co snis, ale chapu, ze nekdy ty chute proste zahnat nejde 🙂

anetka1701
15. srp 2018

mně na žlučník nejvíc sedí Ostropestřec. V těhotenství se prej nesmí, ale než záchvaty, tak jsem brala kapsli denně a fakt to pomohlo - a s malou je všechno OK 🙂

vanule
15. srp 2018

s dotazem - ohledně kojení neporadím - ale, mi zjistili žluč. kameny po prvním porodu (6let), porodila jsme i podruhé(3roky) a před 3/4 rokem začal žlučník zlobit víc a víc, tak jsme si dávala pozor na to co jím @milisent v únoru jsme snědla - jak já říkám, obyčejné suché rizoto - a událost nabrala rychlý spád, pohotovost a následná operace. Přeju hodně klidných dní, bez žlučníkových záchvatů 🍀

priefi
15. srp 2018

@ceekanka a byla.jsi se zlucnikem na sonu? Ja mela.jistotu, ze me trapi zlucnik, dr.me poslala na sono a zlucnik naprosto ok. Dr.na sonu mi rekla, ze za to muze rostouci deloha, ktera tlaci a muze zpusobit i tuto bolest.

ceekanka
autor
15. srp 2018

@skretik Ahoj,nevím,jestli mají příznaky všichni stejné,ale tohle se nedá s bolestí žaludku,břicha,nebo nevolností srovnávat. Já cítím hrozný tlak a bolest v oblasti trávicí trubice a žaludečního svěrače, nevím jak lépe popsat. Bolest se rozšiřuje do zad,někdy až do pravého ramene - tak jsou i popsány žlučníkové záchvaty. Je to bolest že u toho těžko mluvím, potím se. No nic příjemného. Zvracení mi od bolesti pomůže.
Tak držím pěsti,ať to žlučník není..

ceekanka
autor
15. srp 2018

@priefi nebyla,začlo to v týdnech,kdy mi na gyndě řekli,že už s tím teď nic moc nepůjde a obvoďačka se na mě zubila, jak když si stěžuji na běžnou těhutě nevolnost. V lékárně mi říkaly že to také může být tlak na žaludeční svěrač,ale to jsem byla v týdnu,kdy mi děloha sahala sotva pod pupik. Navíc si říkám,že by to určitě nebyla taková bolest jakou popisuji výše.

milisent
16. srp 2018

@vanule to je pruser, ze nikdy nevis z ceho te to chytne, me se to jednou rozjelo z rukoly s rajcetem. Jednou mi i bohuzel kamen ucpal zlucovod a byl z toho zanet slinivky, dr v nemocnici rikali, ze jsem prijela za 5 minut 12. Zavedli mi hadicku s kamerou pres pusu a uvolnili to.
@ceekanka taky mi pomahalo vyzvracet se a ty bolesti co popisujes, takove jsem presne mivala. Jelo to az do zad a ja ani nevedela jak lezet. Hrozne stavy. Po problemu se slinivkou jsem zmenila stravu. Taky jsem vypozorovala, ze me to muze chytnout fakt z obyc salatu, zalezi kolik toho snim, nesmim to prehanet a jist pomalu, ale jinak jim uz ted vsechno, ale neprejidam se. A kdyz ucitim, ze me to v brichu tlaci, dam si tu hruskovou stavu z kompotu a za chvilku mam klid. V zadnem pripade te nechci strasit, ale vim o jedne pani, ktera s tim mela velke problemy v tehu, nakonec mela zavedene hadicky, protoze nemohla vubec nic jist. Myslim, ze se ji prave ucpal zlucovod. Drz se 🍀, vim jak zlucnik dokaze zlobit

skretik
16. srp 2018

@ceekanka tak to asi nebude zlucnik, to proste budou klasicky tehotensky nevolnosti

priefi
16. srp 2018

@ceekanka prave kdyby Ti utz.zlucnik potvrdili, jsou i tbl.pro tehotne. Me se zlucnik nepotvrdil, i kdyz jsem si byla skoro jista, ze to zkucnik je. Takze na bolest nic nemam, ale aspon jsem klidnejsi, ze zlucnik je v poradku a bolest bude asi od patere

ceekanka
autor
16. srp 2018

@milisent No já ani jedno těhu neměla nijak šílené chutě,nepřejídám se..Nemívám hlad a moc toho nesním. U prvního těhu jsem nenabrala ani deko, naopak sedm kilo dolů ( to jsem neměla žádné problémy), a teď je to devět kilo dole. Jediné co mě mrzí je,že se ani tou zeleninou nemůžu nacpat. Musím zaťukat, že bolesti už nemám tak často,ale i tak z toho mám strach. Hlavně mi jde o to,abych neměla z toho zeměžlučového čaje hořké mléko a nebo aby mi žlučník nechtěli po porodu vzít a já tím o mléko přišla úplně. Proto to řeším.

priefi
17. srp 2018

@ceekanka nechapu jednu vec, kdyz to tak resis, proc nezajdes k obvodni pro zadanku na utz a budes hned vedet, jak na tom jsi. Muze Te trapit zlucnik, ale muze to byt jen pisek, nemusi to byt ani kameny, muze se jednat o akutni zanet a bude treba s tim neco delat, ale taky to vubec zlucnik byt nemusi

fluffy_mouse
30. srp 2018

No klasický žlučník. Mě to začalo trápit v prvním těhotenství .. 3 roky mi s tím nic nedělali, ikdyz jsem byla každý druhý den na urgentu. Došlo to až k zánětu slinivky .. pak když jsem jela 2x v jeden den na urgent tak už se smilovali a akutně to vyoperovali. Trvejte u obvodní na utz a pak následně na operaci. Jestli to bolí často, počítej s tím, že se to bude zhoršovat a bolesti pak budeš mít i z čaje ... Rychle s tím pryč ...

vanule
30. srp 2018

@fluffy_mouse přesně, stejný "příběh mého žlučníku" až to bylo akutní a se zánětem, tak pak už musel chtě nechtě ven...

ceekanka
autor
1. zář 2018

@priefi Psala jsem, že u obvodní jsem byla 😉 A pardon, že jsem se zeptala, jestli tu není někdo, kdo měl stejný problém a nezkoušel řešit emulipsem. Myslím, že od toho diskuzní fóra jsou. A upřímě, jsou tu mnohem debilnější otázky 🙂 I tak děkuji za reakci.

priefi
1. zář 2018

@ceekanka ja to nemyslela spatne 😉 ale o tu zadanku si muzes i rici, pokud Ti ji nedala. Dokonce i gynekologa muzes o zadanku pozadat, pokud obvodni Ti ji neda. Pokud nevis, jak na tom zkucnik je, tak je zbytecne brat cokoli a riskovat, ze ublizis miminku

ceekanka
autor
2. zář 2018

@priefi Jo,jo, v pořádku. Musím zaťukat - těď mám klid. Tak ten měsíc do porodu už dáme a uvidím potom,jestli to oprvadu patřilo k těhotenství nebo ne. 🙂

priefi
3. zář 2018

@ceekanka me prave to taky hodne boli, nekdy to je ok a nekdy to boli nekolik dnu, nemuzu usedet, ulezet. Utz ukazal, ze zlucnik je ok. Dr.na utz mi rekla, ze to zpusobuje deloha, jenze ja to mivala i mimo tehu. Vcera me to zase chytlo, bolelo to hodne, ale pak jsem si zacala masyrovat pater, lopatku, trosku pocvicila, abych rozhybala tu cast, co boli, pak kocici hrbet, neco mi tam kruplo a najednou to povolilo, sice ne hned, ale postupne a dokonce i ta predni strana odeznela. Tak nevim, vypada to, ze ta bolest jde mozna od patere a lopatky a jde pak az do pod zebra na prave strane.

ceekanka
autor
3. zář 2018

@priefi A ty bolesti máš nezávisle na jídle? Je pravda,že mě to třeba přestane bolet okamžitě, když se protáhnu - zvednu ruce a natáhnu se,jak je dám dolů, zase to bolí. Ale mě to chytne snad vždy jen po jídle. Naposledy super oběd v zoo🙄😅 Dalo se to čekat, no, ale partner sehnal birella a bylo to dobrý. A jak píšeš, už mám tyhle bolesti zažité i mimo těhu. Ale to už je přes deset let.

sar87
3. zář 2018

Vím, že to autorce teď nepomůže, ale přidám zkušenost pro ostatní - Když jednou žlučník začne zlobit, je nejlepším řešením plánovaná operace a prostě ho vyndat. Nechápu, že někteří doktoři čekají až na zánět slinivky nebo těžký záchvat a pak operují akutně, v zánětu atd. Nemám žlučník víc jak rok a jsem za to fakt ráda, že šel ven včas, takže jsem bez diety a bez potíží, protože mi zůstaly zdravé žlučovody atd. Sice je to operace, ale při plánovaném zákroku jedna z nejjednodušších, navíc laparoskopicky. Bez žlučníku se dá úplně v pohodě fungovat, není důvod ho za každou cenu chtít zachovat, rozhánět záchvaty a trápit se.

pucmelinka
3. zář 2018

Osobne doporucuju jit co nejdriv na operaci, nikdy nevis, z ceho Te to chytne a kde...muzes mit klid a chytne Te to nekde na dovce u more, staci dietni chyba a je to...
Ja melq dva zachvaty jako netehotna, zjistili mi bahno a dr.doporucil nejsriv roztahnout zlucovody,aby ochranil slinivku (v rodine dopadl akutni zanet slinivky bohuzel fatalne) a po uklidneni zlucniku jsem sla na operaci i z duvodu pozdejsiho tehotenstvi, abych netrpela zachvatem a nikdo se mnou nemohl nic delat...

priefi
3. zář 2018

@ceekanka prave ze mi prislo ze v souvislosti s jidlem, pred tim me nenapadlo, ze by to mohl byt zkucnik, bolivalo me to uz x let, ale ted v tehu to bylo silene (uz pred tim obcas, ale kratkodobe, v tehu to drzelo i nekolik dnu). Ja si byla 100%jista, ze to je zlucnik a utz.ukazal, ze ten je ok. Tak jedine, ze se treba podrazdi, ale zanet nebyl, pisek nebyl, kameny nebyly. Krasny zdravy zlucnik... Takze ted, kdyz to boli, protahuji se, procvicuji a doufam, ze to povoli. Z vlastnich zkusenosti doporucuji jit ted na utz., kdyz bude male mimi, bude to komplikivanejsi 😉