Změna vnímání vůní. Stalo se někomu po prodělání covidu?

izzylka
24. únor 2022

Holky prosím.
Vím, že covid může způsobit ztrátu čichu, to jsem měla minulý rok.
Ale stalo se někomu, že by se mu změnilo vnímání vůní a pachů ?
Před 14 dny jsme měli covid...chlap to měl nejhorší a já a děti jsme byly více méně ok. Ale já od té doby hrozně divně cítím.
Často cítím kouř nebo spáleninu a některé věci mi smrdí/voní uplně stejně. Citron, mýdlo, prací gel, některé sladké, jablečný džus atd...vše cítím jako jednu vůni 🙈 už jsem z toho zoufalá.
Měla jste to některá? Přešlo to? 🙏🏻

hojda
24. únor 2022

To ma hodne lidi po covidu.

ab3185
24. únor 2022

@izzylka Měla jsem covid vloni v březnu. Od tý doby cítím jinak, něco cítím málo, něco jinak, něco vůbec a něco stejně jako předtím. Oblíbená voňavka, co si kupuju už nějakých 20 let a je dost drahá, mi tu od tý doby leží, protože mi smrdí jako cigaretový kouř.

izzylka
autor
24. únor 2022

@ab3185 to mi ani neřikej 🙈 já jsem z toho už teď zoufalá 😭

krasna_neznama86
24. únor 2022

Já měla covid před 14 dny a furt mívám ucpaný nos a některé vůně mi jakoby zintenzivněly... Jako že je vnímám víc a silněji, většinou se jedná o sladké vůně. Taky to nechápu a dám tomu chvilku, pak zkusím řešit s Dr a neurologem...

maki90
24. únor 2022

@izzylka taky mám zparchantělej čich po covidu, včera se mi úplně navalovalo z oblíbený voňavky...

izzylka
autor
24. únor 2022

Ach jo....pitomej Covid 🥵

klokanka31
24. únor 2022

@izzylka Já se z covidu ještě furt dostávám a čich mám teda hrozný. Buď cítím kouř tam kde není, zápach jakoby z chlívka, některý vůně mám šíleně intenzivní, něco zas necítím vůbec...😣

denski24
24. únor 2022

@izzylka covid jsem měla 6.12. A pořád mám ty chutě a čich divný.. Někdy bych řekla, že už dobrý, že cítím jako dřív a druhý den prd.. Jogurt třeba cítím v puse jako mýdlo, což je fakt nechutný.. I okurek a papriku.. Což je docela problém, když zrovna tyhle věci miluju že 🙄🤦‍♀️
Voňavky cítím všechny stejně. Rozeznám akorát ocet. Jinak je to slabota

lenkalubina
24. únor 2022

Mám to už rok a půl od covidu. Cítila jsem kouř,chemikálie.. tam,kde nebyly. Všechny parfémy jsem rozdala,protože mi smrdí. Jedině co můžu teď používat je kulička do podpaží z lékárny bez parfému nebo borotalco.

izzylka
autor
24. únor 2022

Teda holky, moc jste mě nepotěšily 😭

novousek97
24. únor 2022

Taky to mám a jsem skoro 5 měsíců po covidu. Někdy to je horší někdy lepší. Ale mé oblíbené vůně jako parfém nebo vyprané prádlo mi fakt smrdí 😀 a o vaření ani nemluvim cibule, česnek smrdí hrozně..
Aktuálně zkouším brát zinek a čichám denně k nějakým aromatickym vůním (káva,aviváž,citrusy)

neuwi
26. únor 2022

Trochu uklidním, po covidu jsem cítila pár věcí jinak a pak takový "pseudosmrad" na některých místech. Místo některých vůní/pachů jsem cítila tohle... ale do tří měsíců to skončilo, teď je zase všechno normální.

helach
26. únor 2022

@izzylka Taky jsem dlouho cítila spáleninu a různé smrady. Nejvíc mi vadily věci, které cpi, například cibule, citrusy, pot apod. Trvat to může různě dlouho, u mě skoro rok. Teď už mám čich obnoveny, ale řekla bych, že je pořád trochu pozměněny, třeba u kosmetiky vnímám, že jemné nuance nejsou to co dřív.

bimbo1127
26. únor 2022

Covid jsem měla loni v lednu a ztratila jsem čich. Po covidu se to upravilo. Ale - asi 3 měsíce po něm, jsem si koupila troje nové kalhoty a hrozně mně smrděly . Opakovaně prané...no pořád. Doma všichni tvrdili, že nic necítí. Ale mně to vadilo, tak kalhoty letěly. Ale začalo mně smrdět kafe i jiné věci. Na netu jsem četla, že se to stalo i jiným. Po nějaké době se to zase vrátilo do normálu a od té doby je to v pohodě.

carameels
26. únor 2022

Já jsem po covidu rok a 4 měsíce a čichové halucinace mám stále. První měsíc jsem neměla čich a chuť vůbec. Pak přes půl roku smrad spáleniny (to bylo nejhorší období a ještě v těhotenství) a pak spáleniny z 90 % vymizely. Teď už to celkem jde, asi jsem se s tím naučila žít. Ale stále mi absolutně nechutná Coca-cola, paprika, okurka, cibule. Vůně mám určitě víc zkreslené než chutě. Ale podle doktorů musím jen čekat a čekat… Celkově se stav zhoršuje, když jsem nevyspalá, psychicky vyčerpaná.

novamamina
26. únor 2022

Četla jsem na toto studii. Je to vlastně dobře. Je to známka toho že se nervová vlákna obnovují. Neboj se, přejde to. Mela jsem to taky. Nemohla jsem cítit mmj svůj pot. Byla jsem zoufalá. I když mi okolí říkalo ze fakt nesmrdim, cítila jsem ze sebe neskutečny nepopsatelny smrad. Naštěstí to přešlo. Uf.

helach
26. únor 2022

@carameels To jsme měly covid v podobnou dobu. Mám přesně to samé, dřív jsem milovala zeleninu a saláty a teď mi přijde okurka odporná, papriku a rajče taky nemůžu. Coca-Colu naštěstí jo.

carameels
26. únor 2022

@helach Ano, s tím rajčetem to mám taky tak. Na to jsem zapomněla. Budu nám držet pěsti, aby se to co nejdříve vrátilo k normálu. I když občas jsem pesimista a dost už o tom pochybuju 😏

evilin
26. únor 2022

Měli jsme covid v listopadu. Celá rodina už je v pohodě. Bohužel jsem přišla o cich a chuť. Čich se pomalu lehce vrací (teď je tak na 40%) ale chuť, to je problém. 🥺 Nemůžu jíst některé věci co jsem měla ráda, chutě se mi úplně změnily. Vajíčka chutnají tak hrozně, že je ani nepolknu, maso taky. Cítím v puse pořád pachuť. Hlavně u masových jídel, omáček, mých milovaných ryb. Pokud bych mohla jíst jen to, co mi chutná, nejedla bych vůbec nic, jen sladké ovoce, grep a pivo 😆. Proto si do jídla dávám chilli, díky tomu je o dokážu sníst docela ve s chutí 🙂. Velký problém je vaření, hlavně pro děti, vše mi smrdí jako zkažené, tak pokud je kdokoli doma, musí očichávat za mě, hlavně maso. Snad se to někdy vrátí do normálu nebo se zblázním.

rubesovak
26. únor 2022

@evilin to jsem "ráda" že tuhle změnu chutě nemám sama, už jsem myslela že se mi to jen zdá. Co víc jsem měla v říjnu a od té doby jsem. Byla bez čichu, ten se mi vrátil tak na půl - cítím sladkou vůni, ale smrad ne. A chuť, to je něco šíleného, maso mi hrozně smrdí a má takovou zvláštní pachuť, okurka chutná úplně jinak, i spoustu pochutin má tu stejnou pachuť jako maso. Trochu jsem doufala že je to spíš těhotenstvím než covidem ale očividně ne☹ dnešní sekaná měla stejně hnusnou pachuť jako včerejší krupicový nakyp s ovocem. Je to šílené☹

lotosek
27. únor 2022

Zeleninová jídla s petrželí nebo celerem mi smrděla po benzínu. Mohla jsem být ráda, že jenom tyto dvě ingredience. Tři měsíce to určitě trvalo. Ale zase se říká, že postižené čichové centrum je dobré znamení, že imunitní systém zastavil covid hned u vstupu do těla a nepustil tu potvoru dál do plic, kde udělá ještě větší paseku a člověk pak musí na ventilátor.

veronicka89
27. únor 2022

Jo ...byla to hruza ...diky tomu cichu i vsechno jinak chutnalo..
Chtela jsem kolu s pomerancem a byl to hnus...kindee bueno...

Vsechny parfemy ...