Změna zdravotního stavu po kojení. Znáte to taky?

natalien
13. čer 2008

Ahoj holky,

nenašla jsem ani podobné téma tomu, co právě zakládám, doufám-nedoufám, že najdu někoho, kdo má zkušenost 😔

Před pěti lety jsem prodělala angínu, dostala jsem ATB a po 3. prášku se mi ulevilo, tak jsem předpokládala, že není potřeba dobírat léky, no nevyplatilo se a došlo na rčení všech, že se jakákoliv nemoc vrací... Vrátila se, po roce... a s horšími bolestmi, no vlastně celkovou změnou mýho zdravotního stavu, diagnoza - Reaktivní artritida... po třech měsících jsem se dostala do normálu, začala jsem fungovat, ale po dvou letech se mi to díky pracovnímu vytížení a stresem vrátilo zpět, tentokrát se k původní diag. přidala i Ložisková kolitida. Na doporučení dr. revmatologa-internisty a endoskopa jsem otěhotoněla, že je nejvyšší čas, podařilo se po vysazení léků (kortikoidů). Těhotenství - skvělé, žádné problémy a následný rok kojení taky 😵 A teď..., malá už nechce pít ode mě, takže se pomalu ale jistě odstavuje a moje problémy se vrací, jsem opět tam, kde jsem byla před těhu, bolesti, křeče, únava, vyčerpání...

Je tu něko kdo má zkušenosti s tím, že se mu zdravotní stav změnil po těhotenství?

Volala jsem dr. a řekl mi, že je 90% riziko, že se stav vrátí, příští týden jdu na krevní testy a prý se uvidí.... 😖

patina
13. čer 2008

Ahoj, já naštěstí takové problémy nemám, ale manžel mé kamarádky má něco podobného (teda netěhotněl a nekojil 😀 ). Nejdříve stále nevěděli, co mu je. Nakonec zjistili, že má boreliózu. První testy byly negativní. Taky mu není stále nic moc, artritida, únava, dlouhodobě bral kortikoidy. Jsi si jistá, že nemáš boreliózu?

kacka.va
13. čer 2008

moje kamarádka to měla taky a taky borelioza. ale klíště neměla, prý to asi chytla z kravského mléka

natalien
autor
13. čer 2008

Jej, holky nestraště 😒 Na boreliozu mě poslední tři roky testy nedělali, ale teď se o tom určitě doktorovi zmíním. Děkuju 😔

magg
13. čer 2008

mne tehotenstvo potlacilo napr alergiu, ktora sa mi nastastie nevratila, ale "vytiahlo" ine ochorenia o ktorych som doneavna netusila, ze ich mam a dokonca su vrodene.

moni1412
13. čer 2008

ja som napriklad v tehu nepoznala bolest hlavy, s ktorou som bojovala pred tehu kazdy den. No po porode sa znova vratila... 😒

deina
13. čer 2008

Tehotenstvo je take, ze pocas neho sa imunitny system akosi skludni a preto aj choroby ako artritida (mam nieco podobne, reumaticke - Sjogrenov syndrom) ustupia. Toto zlepsenie trva dost dlho, nielen pocas tehotenstva, ale aj dlhsie pocas kojenia. Bohuzial, potom sa to vrati, niekedy aj horsie, ale neboj sa, casom sa to dostane ako tak do normalu. 😉 Je tu inak jedna tema o artritide v snazilkach, skus tam kuknut.

mokuska
13. čer 2008

ahoj natalien,ani ja by som nikdy nepovedala,ze obycajna chripka urobí z cloveka skoro mrzaka,ja som minulý rok po prechadke po lese,co som isla zbierat huby s detmi tri tydne striedavo zvracala a bolela ma strasne hlava a tocila sa,nic mi nezistili ani na magnetickej rezonancii ani neurologicka ,ale hlava sa mi toci stale a vesat pradlo vonku uz nemozem,lebo ked sa nahnem,tak vyletím aj s pradlom z balkona,dali mi nejake tabletky,ale boli ako lentilky,skratka vobec nevedia z coho to je,podla nich som idealne zdrava,akurat ma trosku hadze na ulici,ked je nízky tlak a vypadam ako by som si niečo slahla.

mywiel
13. čer 2008

Ja som prekonala boreliozu este ako pubertacka ani som o tom nevedela, kedze ma priznaky ako chripka. Biorezonancia je dobra vec, ale tiez nie kazdemu pomoze na 100% bohuzial.

natalien
autor
13. čer 2008

Holky díky, koukám, že nás je víc, kdo má trable se zdravím 😔 Já jsem byla naprosto v poho, začalo mi to před třemi dny, tak jsem to přikládala ke změně počasí, občas mě totiž pobolívají lokty a kolena, tak proto. Jenže jsem začala opět lítat v křečích na toal., polívá mě horko a je mi slabo. Nejhorší je, že musím fungovat, MM je do neděle v práci, tak si musím poradit 😅 Dnes mi pomohla mamka, dala mi prášek proti bolesti a hlídá Nellinku, zatím je mi fajn, ani nevím co to bylo, hlavně to zabralo 😅
Na diskuzi ke snažilkám juknu, určo bych chtěla poradit, co si mám vzít pro případ bolesti 😅 Mám tu Medrol4 a Salazopirin, vím, že musím počkat na vyjádření dr., ale ty bolesti jsou fakt nesnesitelné.
O té borelioze dr. řeknu, aby mi udělal krevní testy i na to, sice jsem klíště neměla, ale za to nic nedám 😒
Mokusko, co vyšetření žaludku, střev, atd...? To ti nedělali? Já mám za sebou vyšetř. tlustého i tenkého střeva, a tam zjistili dig.

aponchie
13. čer 2008

ja jsem mela podobne stavy a skoncila sem po totalnim vycerpani na infekcni klinice s boreliozou 😝

aponchie
13. čer 2008

jo a jeste skryte prodelana Toxo 🙂

mokuska
13. čer 2008

mila natalien,myslim,ze som presla vsetkych moznych aj nemoznych lekarov ale ajhla nic,vraj som zdrava ako repa,obcas sice dost zvadnuta,ale este stale dost fungujuca,ved pri dvoch detoch clovek musi aj keby bol mrtvy,co sa tyka tej bolesti,dnes som objavila clanok a hned som to povedala aj mojej zlatej svokruske,myslim to vazne nie ironicky lebo tiez mava bolesti a nemoze hocico brat je alergicka,ze uzivanie panenskeho oleja olivoveho, extra virgin vraj pomaha na bolesti,lebo obsahuje nejake latky podobne ako ibuprofen,vraj to niekolkym ludom zabralo na bolesti klbov ,aj manzel ho uziva na zaludok a pomaha mu,das si trosku do vydlabaneho rozka a zjes,ak to nepomoze budes mat aspon peknu plet.Nie vzdy zaberaju lieky,niekedy aj bylinky su ucinne,skus sa opytat nejakych bylinkarok,ci ti nemozu poradit.Drzim palceky.

luciferek
13. čer 2008

Holky, tak já měla před těhu šílený migrény... zvracení, rozostřené vidění, poruchy řeči, no síla... naposledy jsem jí měla v sedmém měsíci těhotenství a fakt asi nejhorší za celou dobu od mých 6 let ☹ . Při porodu mi nechtěli kvůli nim ani píchnout epidurál, prý by se mi to mohlo ještě zhoršit, sice už nevím jak, ale...
Po porodu jsem jí ještě neměla 😅 a jsem nejšťastnější na světě, ani jsem si nedovedla představit, jak bych se při mých záchvatech starala o miminko, když jsem musela být ve tmě a hlavně v klidu někdy i téměř 2 dny 😒 . Takže, ťuk, ťuk, ťuk...

halienka
13. čer 2008

Natalien, tvoje problémy mi pripomínajú trochu moje. Ja si teda nespomínam, že by mi problémy začali po prechodenej chrípke, to asi nemalo s tým nič spoločné, ale začala som mávať kŕče a hnačky, dosť kruté, sa to stupňovalo. Po dlhej dobe - asi pol roka - keď už som bola doslova na umretie mi zistili Crohnovu chorobu. čo je tiež autoimunitné ochorenie, postihujúce najmä črevá, ale aj kĺby, pľúca a ostatné tráviace ústrojenstvo. Pred pol rokom mi to prešlo na kĺby, teraz zrovna behám po vyšetreniach, tak som zvedavá, čo sa zistí a aké lieky budem brať. Črevo je teraz výnimočne v kľude, ako nebolo posledných 10 rokov, ale to je asi tiež tým, že som bola minulý rok tehu. No kĺby bolia riadne, ledva vydržím na nohách stáť 2 hodiny. Neni to také strašné ako tie hnačky zatiaľ, ale chcem predísť tomu aby sa to nejak rapídne zhoršilo. Viem ako sa cítiš, ono je to všetko aj velká záťaž na psychiku, zvládnuť to a vyrovnávať sa s dennodennými bolesťami. Ja osobne som zistila, že stresom sa môj stav vždy velmi zhoršuje a preto som sa posnažila za posledné dva roky odstrániť všetky stresujúce faktory. Nebolo to jednoduché, lebo medzi tie zmeny patrila aj zmena zamestnania, ale teraz cítim, že som urobila dobre, lebo sa už nedostávam z vyčerpania na pokraj síl a tiež psychicky som vyrovnanejšia. Lebo ono je to potom ako začarovaný kruh. Stres, potom prídu krče, hnačky, z toho ešte väčší stres, že človek nepostíha to čo treba a znovu ešte väčšie hnačky... Viem že tieto choroby sa ťažko liečia. Preto moja rada znie oddychuj, relaxuj kolko sa len dá, aj keď viem že pri malej dcérke je to asi ťažko, ale požiadaj aj najbližších aby ti pomohli. Asi je to tak ako tu kočky vraveli, že imunita sa počas tehu stlmí a preto sú aj tieto autoimunitné ochorenia potlačené, no časom sa to zase vracia. Preto držím moc palce, aby ti to čím skôr prešlo a nech už akýmkolvek spôsobom, len aby ti bolo už dobre 😉

natalien
autor
14. čer 2008

Mokuško, Halienko, moc díky za podporu, jste moc hodné 😔 😵
Hali, u mě taky měli podezření na Chrona, ale nepotvrdilo se a dr. mi sdělil, že mám ložis.kol. Já vím, že bych měla být v pohodě, nestresovat se, ale to v realným životě taky nejde, před třemi měsíci mi zemřel děda a tím se to trochu rozjelo, že nejsem v pohodě, pak už se to kupilo... 😢 a vůbec mě nenapadlo, že by se mi mohlo vrátit to, co jsem prožívala před těhu. Znova mě čekají odběry, vyšetření a nervíky z toho co mě zjistí, zda to je horší, či alespoň stejné.
Holky i já vám držím pěstíky ať je vám líp 😉

Jediný pozitivum mě to dalo to, že jsem si opravdu začala vážit zdraví a je to pro mě to nejdůležitější, aby byli všichni okolo zdravoučký. Když mi bylo cca 20 a zapálila jsem si cigaretu a rouhala se tím, že na něco umřít musím, tak když si na to vzpomenu, tak se stydím. Jj, člověk si začne vážit, až když si sáhne na dno... 😔

mokuska
14. čer 2008

mila natalien clovek berie svoje zdravie akosi samozrejme,a az sa tento stav zmeni,az vtedy sa clovek zamysli nad sebou a svojimi hodnotami,mne zasa pridali starosti pribuzni a tak som to musela riesit radikalne inak by som sa asi zblaznila,nie ze clovek ma zdravotne ale aj psychicke problemy,dobra kombinacia na blazinec a tak si musi niekedy clovek vybrat mat rodinu,ktora ta psychicky nici alebo mat svoju rodinu a starat sa o deti,muza a mat svaty klud,potom aj tie hnacky aj ine veci ustupia,imunita je vraj vela o psychike tak sa treba stretavat s ludmi,ktori su nabity pozitivnou energiuo ,s ktorymi si takpovediac hned sadnes a nestretavat sa s vyciciavacmi energie,vtedy je organizmus vystaveny totalnemu riziku a znechutia ta na dlhy cas,mam to odkusane,ak sa s niekym necitis dobre kaslat na neho aj ked je to rodina a uvidis ako sa ti ulavi.Drzim palceky a hlavne optimizmus.

jabber
14. čer 2008

natalien - a nemůže to být chronický únavový syndrom? Měl to kamarád - taky únava, bolesti kloubů, svalů, doktoři nevěděli co s ním, protože podle všech výsledků mu nic nebylo. Nakonec mu na imunologii doporučili Wobenzym v šílených dávkách a ten ho z toho dostal jako zázrakem 🙂 . Možná bys ho mohla zkusit, protože tím nic nezkazíš 😉.

natalien
autor
14. čer 2008

Holky díky, Jabber, na imunologii jsem pravidelně docházela do FN v HK a tam mi nic nezjistili, jen mi potvrdili alergie a nic víc, prý jsem v normě 😅
Taky jsem navštěvovala hematologii v Pze na Homolce, tam nezjistili taky nic, jen to, že by to mohlo souviset s krčními mandlemi, tak mě odporoučel dr. do Medpointu, kde mi dr. navrhoval odstranění mandlí 😕 😅
V úterý jdu k dr., uvidíme co mi řekne, každopádně si nechám udělat i test na boreliozu a budu doufat, že mi hůř být nemůže 😔

aponchie
14. čer 2008

jj me taky doporucili odstraneni mandli ,ale nejdu na to mam strach to zaprvy a za druhy mandle jsou zachytnej bod skodlivin jako uzliny je to lymfa,ktera filtruje bordel z tela tudiz je potrebna ja bych volila cestu ocisti traviciho ustroji a tim padem se vycisti lymfat.system a bude opet fungovat..uz se na tom pracuje a zatim dobre vysledky 🙂

jabber
14. čer 2008

natalien - no jemu taky právě nic nikdy nezjistili...ale nějak to souviselo s tím, že měl kdysi v pubertě mononukleózu 😒 . Zkus si nechat nabrat krev na protilátky proti EBV (EB viróza), ony se totiž testy na to standardně nedělají a musí se nechat udělat speciálně na to. A v krvi se to navíc projeví jen když je to zrovna aktivní, takže je docela těžké to zachytit, on to tam x krát neměl a pak jo 😖

johanda
14. čer 2008

natalien - napadlo mě to, co jabber, reaktivovaná mononukleóza (Epstein - Baar virus) se takhle může projevovat, brácha s tím má bohaté zkušenosti 😒

halienka
14. čer 2008

Mokuska, to s tými vyciciavačmi energie si vystihla, tiež sa ich postupne zbavujem a je mi lepšie, povedala som si život je príliš krátky na to aby som ho trávila s takými ľuďmi. Ešte mi zostáva jeden vyciciavač a je to sakra ťažké, nechce sa vzdať. Pod rúškom dlhoročného kamarátstva neustále citovo vydiera. Preto ťa obdivujem, keď vyciciavačmi bola dokonca rodina, tak to si musela nájsť všetku silu a odvahu nejak to prerušiť. Ono sa to asi aj tak ruší a končieva len nejakými ťažkými hádkami. 😖 Tiež si myslím, že imunita má velký súvis s psychikou ale to asi aj väčšina chronických chorôb.
Inak na ten Wobenzym som tiež počula chvály, sama sa naň chystám a dúfam že mi pomôže, teda aspoň zlepší stav. Natalien, dúfam, že čím skôr zistia o čo ide a budú liečiť čo treba, aby sa ti čo najskôr polavilo. Ej veru je to tak, zdravý má tisíc prianí, ale chorý už len jedno. Som na tom tak isto 😝

mokuska
14. čer 2008

mila halieka trvalo mi dost dlho,kym som sa odhodlala a som uz dost stara aby som nechala po sebe vrieskat nejakou o 1O rokov mladsou svagrinou,ktora zrejme trpi nervovym ochorenim,lebo dokaze kazdy den 7 hodin a viac riadit aby sa ukludnila a moja psychologicka aj matka potrvdila ze jej skotocne spliecha na majak,inak tieto psychologicky su zlate,mile ,cloveka vypocuju ,poradia ti akurat byt asertivna a poslu ta domov,clovek musi najst v sebe odvahu na zlom,mna matka dost dlho citovo vidierala a obcas to robi aj teraz,nastastie byva 1OO km daleko,,zlatych 1OO km,ak ta niekto citovo vydiera podli ho do haja....musis mysliet na svoje dusevne zdravie a na ostatnych sa vykasli,mozem potvrdit ze odkedy som nevidela svojich pribuznych moja nervova sustava je v relativne dobrom stave a na manzela uz tolko nestekam ,ako ked sa dovalilo mile pribuzenstvo a ja som sa musela milo tvarit. a dva tyzdne som to rozdychavala.Kazdy psychoiater aj psycholog ti potvrdi ze dusevna pohoda ma obrovsky vplyv na vsetky vnutorne organy a hlavne ten najdolezitejsi teda mozog,lebo vsetko to nas trapi aj vo sne,hotove nocne mory.Skus brat ohlad len a len na seba az potom na tych druhych lebo sa psychicky aj telesne polozis.Drzim palceky a vela dusevnej pohody a sviezich napadov.