Zmenšení prsou - co to obnáší?

youngdumb
20. kvě 2019

Zdravím,
je mi 15 a strašně se stydím za své prsa. Už když mi bylo dvanáct, moji pěstouni, kteří mě schazují úplně ve všem, si dělali posměšky z toho, že mám strašně obrovská prsa a že mám přestat nosit ty vycpávky, které, a oni to věděli, jsem neměla. Mám to genetické, moje máma i sestra jsou takhle "obdařeny". Jsem droboučké postavy, takže to na mně vypadá dost směšně. Navíc dost bolí na dotek, překáží ve sportu a bolí mě z nich i záda občas.
Aktuálně mám velikost 75C a chtěla bych strašně moc velikost A, udělala bych pro to vše.. Kolik taková operace stojí, co je potřeba, museli by mi to schválit rodiče? V mém případě pěstouni?
Prosím, nepište, že si mám zvyknout, v létě nejsem schopna nosit trička a nosím pouze volné mikiny. Na nic jinýho se necítím, stydím se za to.
Předem děkuji.

vashti
20. kvě 2019

Myslím, že dokud ti nebude 18, asi tě nikde neodoperují, protože jsi ve vývinu. 75C mi nezní až tak strašně, i když jestli jsi opravdu drobná, tak chápu, že ti překáží. Základ je dobrá podprsenka - širší ramínka, obvod, aby ti seděl pevně - nebudou tě pak bolet záda.
Za prsa se nestyď, jsi ženská. A pěstounům zkus narovinu říct, že tě to trápí a ať se ti neposmívají.

garfulka78
20. kvě 2019

@youngdumb Ahoj, tusim jak se citis. Ja jsem byla na zakladce jedina kdo mel prsa. Merim 158 cm, vazila jsem 45kg a mela jsem prsa 70DD. Kazdej den jsem poslouchala poznamky: kam to tahnes, komu si to ukradla, muzu si sahnout, to nemuze byt tvoje, ... Zavodne jsem plavala a bylo pro me peklo ukazovat se v plavkach. Mela jsem z toho desnej komplex, prechodem na stredni to zaclo byt podstatne lepsi - nebyla jsem uz jedina kdo mel prsa a navic pubertalni kluci ze zakladky, ktery zajimalo odahavani, jsem uz kolem sebe nemela. Naopak, klukum na stredni se to libilo a misto hnusnejch poznamek jsem slysela same pekne, takze me sebevedomi z bodu 0 bylo behem roku na 100. Vim, ze to ted nemas lehke, ale uvidis, ze prechodem na stredni to bude jine. Co se tyka zdravotnich problemu, tak pokud ti to doktor napise - souvislost s bolesti zad a krcni patere, tak operace nestoji nic, plati to pojistovna, ale myslim, ze minimalni vek je 17.

pribylovapetra
20. kvě 2019

Ahoj,byla jsem ve stejne situaci,nejvetsi prsa v okoli (mame to v rodině). Vim jak se citis. Ale za 1)operaci si dobre rozmysli. Zmenseni neni zadna sranda,neni to jak u zvetseni ze se da implantat a hotovo. Nehledě na to ze jsi jeste mladá, doporucuje se treba az po detech. A "C" me prijde jako normal.
Za 2) vim ze je to těžké, ale vykasli se na ostatní. Sice muzou mit blby kecy,ale otoci se par let a budou to tvoje plusovy body
Za 3) pokud te boli zada nebo prekazi ve sportu, z 99% je to špatnou podprsenkou. Me uz je ted vic roků, ale kdyz mi bylo 15,nedalo se nikde nic sehnat a popravdě padnouci pradlo jsem sehnala (zacalo se vyrábět, dovazet),tak 5 let zpátky. Kdyz nemyslim ty super babickovske střihy. Mrkni treba sem https://www.madampodprsenka.cz/ nebo jestli je neco v tvem okoli. I kdybys tam nemela nic koupit,tak te naučí jak vybrat podprsenku a pak uz se da koupit na netu.

makronka222
21. kvě 2019

40-70tis. Zalezi jak moc velke budou upravy.

astyna88
21. kvě 2019

Bohuzel v mem okoli mam zeny,kterym se velikost behem par let vratila zpet...

kittyy17
21. kvě 2019

@youngdumb moje ségra má 75 G. Jsi ještě mladá, a céčka jsou velikost akorát. Pokud tě bolí záda, pořid si kvalitní podprsenku, a začni cvičit, hlavně břišní svaly.
Pokud v dospělosti budeš mít kvůli velikosti prsou problém se zády, zmenšení hradí zdravotní pojišťovna