Zpozdila se vám někdy při chřipce menstruace?

evulinkab
21. lis 2012

Ahojky,chtela jsem se zeptat, zda máte nekdo zkušenosti s tim, že se vám pri chripce zpozdila menstruace a jeste mela uplne jiný prubeh než obvykle.Já ted mela strašsnou chripku, vysoke teploty, atd...Menstruace(jinak vždy pravidelná po 28dnech) se mi zpozdila o 5 dnu a už ji mám 10tý den.Jindy mi zkonci 7den.Ted stále spinim.Zdravá jeste nejsem, vcera jsem zacala uživat antibiotika na kasel.Na gyn.prohlidce jsem byla ani ne pred mesicem a krome problemem s čípkem je vse ok.

evulinkab
autor
21. lis 2012

nikdo nemá zkušenosti?

blahova_andrea
21. lis 2012

a nebylo by nejlepší kontaktovat gynekologii aspoň telefonicky? buď ti hned řeknou jestli se to stává a nebo tě rovnou objednají na prohlídku. 😉

terezale
21. lis 2012

ahoj, nejsem gynekolog, ale myslím, že to normální je. Dřív jsem vrcholově sportovala a vím, že zátěž na organismus se často podepsala na zpoždění menstruace. Takže by mi přišlo normální, že nemoc, také zátěž, menstruaci ovlivní.

mrsblack
21. lis 2012

@evulinkab je to možné, taky se mi to nějak "poplašilo", volala jsem na gyn a doktor řekl, že je to při virozách běžné. Měla jsem týden špinění, pak asi 7 dnů MS a pak zase asi 5 dnů špinění.

evulinkab
autor
21. lis 2012

@blahova_andrea Já práve na prohlidce byla v září i v rijnu kvuli problemum s cipkem, delala mi ultrazvuk dvakrát, veškere stery, takže vim, že jsem v poradku(krome zhoršené cytologie)...proto tam ani nechci volat, aby si o me nerekla,že jsem nejaky hypochondr

evulinkab
autor
23. lis 2012

Holky, žádná jiná nemáte zkušenosti s timhle?Já dostala znovu mesicky, cili dnes jsem 12.den, co to mám(s prestávkou 3dnu,kdy jsem jen spinila).

irenee
23. lis 2012

@evulinkab Rozhodně bych se nechala vyšetřit. Myslím, že by si o Vás gynekoložka nemyslela, že jste hypochondr a měla byste klid, kor takhle před víkendem. Já když jsem nemocná při menstruaci, tak má vždycky horší průběh - silnější krvácení a větší bolesti, ale že bych měla někdy zpoždění nebo se mi prodloužila, to ne ( věřím, že někdo to tak mít může). Spíš jde o to, jestli to s tou chřipkou má vůbec souvislost, abyste tam neměla nějaký akutní problém nebo infekci, jistota je jistota. Držím palce, ať je brzy líp 😉

evulinkab
autor
23. lis 2012

@irenee dekuju..no já mela chripku už i nekdy v unoru a to jsem to taky mela rozházená, ale zase jinak, dostala jsem to driv o týden a myslela jsem, že vykrvácím.Ted jsem to zase dostala o 5dnu pozdeji a mela jsem to slabší celkove, ale proste už to trvá tak dlouho..Na gyndu jsem ted volala, ale dr. mi to nebere, je tezke se tam dovolat:-/

nessik
20. bře 2013

@evulinkab můžu se zeptat, jak jste dopadla? Mám podobný problém, byla jsem v lednu na revizi, v únoru jsem dostala menstruaci a teď mám menstruaci už 9 dní, střídá se krvácení a špinení, měla jsem předtím 3 týdny virózu.

evulinkab
autor
20. bře 2013

@nessik Ahojky, tak já to měla na 100% zpusobené tou chřipkou.Normálne to mívám pravidelné presne po 28dnech, mohla bych si podle toho řídit hodinky.A v tom listopadu, jak jsem se psala, jsem dostala hroznou chripku, mela týden vkuse vysoke horečky, další tři týdny jsem se z toho dostávala.A mestruaci jsem nakonec mela vkuse celý měsíc!!!!Volala jsem na gyndu a tam mi dr.řekla, že virozy a horečky a oslabený organismus to takhle zpusobit mužou.TAkže než jsem se aspon trošku uzdravila, tak jsem mela po celou dobu menstruaci(sice nebyla nejak siilná, ale po celý mesic jsem krvácela, nebylo to jen špineni...A ted, tri mesice po chripce, mi začaly padat hrozne vlasy, což jsem se dozvedela, že má spojitost s tou chřipkou-vysoké horečky, ztráta krve-železa...A vlasy reagují 3 mesice pozadu..Takže ted pelichám.

No ale k tobe-zavolala bych si na gynekologii určite, prece jen byla jsi na revizi nedávno..takže pro jistotu. 😉

nessik
20. bře 2013

@evulinkab děkuju, já byla na gynekologii včera, ale nic mi nenašli, neví, proč krvácím ☹ A teď už se Ti ten cyklus srovnal? Já mám z toho nervy, protože chceme ještě miminko. A takhle se bojím, že to nepůjde ☹

evulinkab
autor
20. bře 2013

@nessik Ano, hned jak mi zkončila chřipka a uzdravila jsem se, tak se mi cyklus srovnal a ted už to mám zase jako predtim, pravidelné a bez problému.Taky jsem byla vyplašená a nechtelo se mi verit, že to mužu mit rozházené z chřipky, ale je to tak, i moje sestrenice-porodni asistentka-mi rikala, že jo, že oslabený organismus muže menstruaci uplne rozházet...Pokud ti nic nenašli, tak bych asi počkala jeste(pokud to neni silné krvácení) a jak ti to zkončí, tak pak uvidíš, jak to budeš mit následující cyklus.A pokud by jsi prece jen krvácela porad a treba hodne, tak určite bež k dr.
A myslim, pokud nemáš nejaký větší zdravotní problém, který by bránil mit dalsí mimco, tak bych byla v klidu.Ona se MS muže rozházet i z banality.Takže pokud jsi mela virozu, muže to být z toho

nessik
20. bře 2013

@evulinkab moc děkuju, doufám, že to bude chřipkou, táhlo se mi to 3 týdny, měla jsem i vysoké horečky dokonce 2x po sobě. Jen mě děsí jak jsi psala, že jsi krvácela měsíc v kuse, brrr. Já krvácím 9 dní, měla jsme to hrozně silné a teď už ne, teď krvácím slabě, ale pořád ☹

evulinkab
autor
20. bře 2013

@nessik Já to mela taky tak, nejprve silné,pak jsem to dva dny nemela a pak jsem to dostala..takové slabé krvácení.A to slabé krváceni trvalo 3 týdny pak, dohromady tedy mesic.Tak uvidis, jak rikam, muže to být tim a nebo u tebe i tou revizi...ono asi chvilku trvá, než se tělo srovná.Tak pokud nebudes krvácet nejak extremne, tak pockej a uvidis, jak to budes mit dalsi cyklus. 😉

nessik
20. bře 2013

@evulinkab kéž by to bylo jen tou chřipkou, jsou to nervy, člověk se nějak zmátoří z revize, pak přijde první menstruace, tak jsem byla natěšená, že ještě druhá a zkusíme to znova a teď tohle ☹

evulinkab
autor
20. bře 2013

@nessik Držím pesti, uvidíš, že to bude dobré.-)

nessik
21. bře 2013

@evulinkab a můžu se ještě zeptat, ty jsi krvácela celý měsíc a pak ti došla menstruace nebo ta nedošla a přestala jsi krvácet a pak došla až za měsíc?

chesterbloom
21. bře 2013

No teď mám pár dní zpoždění, chřipku jsem měla.

Ale nevím, jestli spíš nejsem v průseru.

evulinkab
autor
21. bře 2013

@nessik Přestala jsem krvácet, pak asi za týden jsem mela ovulaci a za dalších 14 dní došla MS.Takže jsem to dostala za 3 týdny.No a pak už to pricházelo pravidelne po 4 týdnech.

nessik
22. bře 2013

@evulinkab díky. Moje dr. si taky myslí, že je to tou chřipajznou, snad se to srovná.