Zubní sestřičky, šly jste v těhotenství na neschopenku?

ssaskiaa
1. zář 2016

Ahóóoj holky 🙂
Je tady některá z vás sestřičkou u zubaře - zubní instrumentářkou, která šla na PN? Pracuji celý den i 12 hod, práce psychicky náročná, infekční prostředí. Bohužel náš zaměstnavatel si naučil chodit lidi k zubaři i nemocný.. S oparama.. A žloutenky.. Pracuji s rentgenama, a hlavně po celou dobu pacienta jsem obnutá na židli v předklonu, protože musím asistovat. Neudělají si nic sami 😨 Není čas ani na vyčůrání natož na najezení.. Co si o tom myslíte? Měla bych jít na PN?

Děkuji za vše rady.. 🙂

ssaskiaa
autor
1. zář 2016

Prosím někdo také ze zdravotnictví?🙂

mablis
1. zář 2016

Za me urcite jdi. Já tedy nejsem sestřička u zubaře, ale dělala jsem na JIPce. Pacienti po operacích, většinou ležící, dvanáctky denní a noční, prace s infekcnim materialem.Na neschopenku jsem šla začátkem třetího měsíce. Po službách sem bývala unavena vic jak obvykle. Sice mi holky v práci hodně pomáhali, abych se s nikym netahala, ale nešlo to pořád. Doma jsem se vůbec nenudila a těhotenství sem si uzila. Byla jsem vazana na vycházky,ale to mi nevadilo. Bych si neodpustila, kdyby se mi v práci něco stalo nebo me někdo kopl do břicha, protoze jsme občas meli i agresivní pacienty. .

ivina33
1. zář 2016

Ahoj, ja dělala do 26tt. A byla bych ještě déle, ale na kontrole mi přišli na zkrácený čípek a měsíc sem ležela v nemocnici. Jinak sem chtěla dělat az do 34tt. a pak rovnou na mateřskou 🙂

ssaskiaa
autor
1. zář 2016

Je fakt, že znám plno slečen, co u jiného zaměstnavatele připraví karty, nandají brindák a objednají je.. Ale ja bohužel asistuju nomstop, věcně gangrény, hnis je všude, krev i na obličeji, no nebudou se asi tvářit, ale kdyby se něco stalo, nikdo mi to nevynahradí a já si to budu vyčítat..

ssaskiaa
autor
1. zář 2016

@mablis já ještě čekám na MS, ale únava už zeď.. Úplně to chápu. A fakt mi to za to nestojí.. Asi bych počkala na srdíčko a pak šla 🙂

mablis
1. zář 2016

@ssaskiaa taky sem čekala na srdicko 🙂 Nás tenkrát bylo málo, přes třicet hodin přesčasů a volno skoro jen po noční. Chtělo se mi brečet, když jsem viděla služby. Holky v praci mi sice nejake sluzby vzali,ale nadrizenym se to moc nelibilo.Nakonec sem byla ráda, že jsem zůstala doma, ve třetím měsíci sem krvacela. A stát se mi to v práci, tak se z toho zblázním.

ssaskiaa
autor
1. zář 2016

@mablis tohle je mi úplně jasný. Zaměstnavatelům se to nelíbí jen proto, že potřebujou peníze a pptřebujou vyfělávat, jako ten můj :-/ ale tohle jim nedopřeju, strhnou mě jak koně, už teď chodím z práce vysťavená, mám návaly horka, je mi na omdlení a oni nadávaj, at´ dělám rychleji. Facku by si zasloužili ☹

tery_s
1. zář 2016

@ssaskiaa Ahoj, u zubaře jsem nebyla, ale na ARU, šla jsem na PN v 5m. Sám gynekolog mi to doporučil, abych nechodila do inf.prostředí, odběr materiálů, infekce, fyzická i psych.zátěž. Nedávno mi tu jedna chytrá paní napsala,že jsem tím zneužila PN, když mi ,,nic nebylo,, že jsem měla chtít lehčí pozici nebo zůstat doma za plný plat, když by pro mě neměl zaměstnavatel vhodnou pozici na ranní 🙂 upřímně nikdo z našich holek nezůstal v práci při těhotenství, šli na PN. Já jsem za své rozhodnutí rada, i kdybych tam byla jen na ranní nevyhnu se kontaktu s nemocnými, s léky, chem. a biolog.materiálem. Možná by mě tam po tahanici se zákonem nechali odsedět 8h, ale k čemu ? Udělej to podle sebe, jak ti bude nejlíp, to je důležité.

ssaskiaa
autor
1. zář 2016

@tery_s děkuju za radu. Jo někteřé jsou chytré, dělají v klidu a teple v kanceláři. Ja si za denani nedojdu na wc, klepou se mi ruce z hladu a je mi špatně. Oni pro mě jiné místo nemají sice, ale celá rodina prvnická, tak to nebudu poloušet a půjdu rovnou na PN. A navíc když mi bude špatně, stejně si myslim, že by me dr. Nechal doma. To si raději odsedím den doma av době vycházek budu venku. Ale lepší než se stresovat v práci. :-/

mablis
1. zář 2016

@ssaskiaa vazne jdi na neschopenku co nejdřív. Me bylo nejvíc lito holek, že dostanou moje služby, ale za ty komplikace to nestojí. Možná bych tam tenkrát vydržela o něco déle. Ale ty směny me ničili, doma sem byla nepouzitelna a celý den sem prospala po praci. I manžel byl rád, že jsem šla na PN.

ssaskiaa
autor
1. zář 2016

@mablis mě skoro manžel 😀 právě taly nutí. Nemáme ani dobrej kolektiv, jedna chce nonstop odcházet a druhá by místo své práce dělala mou. To je celý náš tým 😀 teď aby mi to dr. Napsal 🙂 no, zkoušela jsem OT první měsíc teď po vysazení HA, tak uvidíme zda se zadařilo 😀

zmrzlinka
1. zář 2016

Ja jsem delala na detskym a hned jsem zůstala doma na PN.Nelituji....zdravi je přednější.A nejaky natahování se zamestnavatelem aby mne preradili na jinou praci....na to jsem nemela.Byla jsem rada ze mi zaplatili prescasy 🙂

ssaskiaa
autor
1. zář 2016

@zmrzlinka já právě taky na to nemám. Dost, že dostávám minimum na pásku a zbytek na ruku. Krásný plat na PN to bude.. 4000 ☹ hrozný a ještě po mě budou za to všechno chtít, abych tam dělala za všechny 😀

zmrzlinka
1. zář 2016

@ssaskiaa no prave....ja kdyz si vzpomenu kolik jsem mela prescasu a tych kecu kym mi to laskave proplatili....nevim jestli se budu do zdravotnictví vracet....s dvěma malými detmi a bez hlidacich babicek bych to asi nedala.Zase na druhy strane nic jineho neumim ....

mablis
1. zář 2016

@ssaskiaa urcite zadari 😀 moje gynekolozka se me při každé návštěvě ptala na neschopenku, věděla kde delam a to ještě nebylo na ultrazvuku srdicko. A jak se objevilo šla jsem 🙂

ivina33
1. zář 2016

Ja sem taky hodně asistovala. Občas sem unavená byla, ale dalo se to. Je teda pravda, že 12tky sme nedělali. Pondělí,úterý od 7-16.hod.a to uz bylo dlouhé.

ssaskiaa
autor
1. zář 2016

@zmrzlinka já už se nevrátí, protože od půl odmé do půl sedmé od po-pá.. Ani vyzvednout dítě bych si nemohla.. No je to těžké. Mě každý měsíc dají 15000 a řeknou "nevíme, jestli si to zadloužíte" :-/ to mám vždycky moc! ☹

mablis
1. zář 2016

@zmrzlinka přesně i to si rikam ja. Ale taky neumím nic jiného ☹ mam ještě dva roky čas, ale představa, že s nimi nebudu třeba ani na vánoce doma.... ☹

ssaskiaa
autor
1. zář 2016

@zmrzlinka přitompacienti i doktorka si ně chválí, vše má nachystané do posledního detailu, nic nemusí. A oni se odvděčí kecama..

ssaskiaa
autor
1. zář 2016

@ivina33 tyyjo, to by mi nevadilo takový směny .. My 7:30 - 18:30 věcně přesčasy, protože kamaráda něco bolí přeci..

ssaskiaa
autor
1. zář 2016

@mablis uff tak jsem zvědavá. Že jsem nešla do kanclu 😀

ssaskiaa
autor
1. zář 2016

@ivina33 a šla nsi na PN? Nebo jsi to dochodila?

mablis
1. zář 2016

@ssaskiaa v kanclu bych dělala klidne do porodu 😀

ssaskiaa
autor
1. zář 2016

@mablis nápodobně 😀

ivina33
1. zář 2016

Dělala sem do 26tt.ale chtěla sem vydržet dyl. Ze zdravotních důvodů sem musela odejít. Ale kdybych měla pracovní dobu jako ty šla bych určitě dříve. Ja teda měla všechny peníze přiznané+ připojištění takže sem to pak na nemocenské nemusela tolik řešit.