Zvětšená uzlina delší dobu, co mám dělat?

helousek2
8. říj 2015

Ahoj maminky, jsem vyděšená a už mě to fakt nebaví... Řeším své uzliny a už jsem z toho na švestku... Mám od července pod čelistí nalevo dvě - obě jsou dost velké podélně mají kolem 2 cm, na šířku max 7 mm, první sonografista řekl, že nevypadají nijak podezřele... šla jsem na hematologii, krevní obraz v pořádku, rtg plic v pořádku, sono břicha v pořádku.... včera jsem byla na kontrolní sono v nemocnici a uzliny jsou pořád stejné...pan doktor se ptal, jak dlouho je mám, říkám, že 3,5 měsíce.... řekl mi jen, že nález je stejný, jak v červenci, nedal mi do ruky nic, v nemocnici si to lékaři posílají skrz počítač... K doktorce na hematologii se dostanu až v pondělí, protože mají zavřenou ambulanci, ale jsem fakt nervózní, protože si myslím, že uzliny jsou dost velké na to, aby byly pořád tak velké... Jediné, co je v krvi hraniční, jsou Igm protilátky na EBV... IGG jsou pozitivní... sakra co mám dělat? uvidím co mi řekne v pondělí, ale už vážně uvažuju nad vyndáním té uzliny, abych věděla, co to je....Máte někdo taky takhle velké uzliny a jen je sledujete???

pulecp
10. říj 2015

@helousek2 Jsou různé příčiny, které nemusí být nijak znepokojivé - jednou z nich třeba i různé alergie, nejste třeba atopička, to se často uzliny např. "plní" melaninem. Uzlinu bych si nenechával "vyndat"! Pokud má svou příčinu, zařídí si "manifestaci" znovu. A navíc budete mít jizvy! Mj. co se dělo kolem Vás před tím, než se uzliny objevily? Jestli Vás mohu uklidnit, tak třeba právě alergici mají uzliny roky. Pokud byste chtěla víc klidu, (a samozřejmě to neznamená přestat zjišťovat, co se děje), zvu Vás do skupiny Emoční terapie: https://www.modrykonik.cz/group/6695/