Zvýšená hmotnost v průběhu ovulace/menstruace. Jak to máte vy?

deborah1
23. dub 2022

Ahoj, vždy som bola v domnení (keďže sa väčšinou tak všade píše), že hmotnosť sa zvýšuje počas menštruácie, v dôsledku hormónov a pod. Ale ako som začala chudnúť a vážim sa každý deň, som si všimla, že uprostred cyklu mi zo dňa na deň váha vyskočí o 1-1,5kg a trvá to cca týždeň.. a potom sa vráti do normálu. Teraz mám menzes a váha je normálna. Trochu som googlila 😀 a kdesi písali, vraj sa žene zvýši hmotnosť buď počas ovulácie alebo počas menštruácie. Ako to máte vy? Je to naozaj tak?
Téma len tak pre zaujímavosť 🙂

martiniquest
23. dub 2022

Ano, vykyvy jsou bezne. Byla jsem v soku minuly tyden. Ze dne na den +1,1 kg. Jsem na redukcnim jidelnicku a strasne me to zarazilo. Vedela jsem, ze vykyvy mam, ale ze tak velke, to jsem fakt netusila.

te_reza
23. dub 2022

Od ovulace do ms víc žeru, neboť PMS a lítají mi 2-3 kila.

hellblau13
23. dub 2022

Ovulaci poznám, mám ji celkem bolestivou a vždy ten den skoro o kg víc. Také by mě zajímalo, čím to je. Možná tělo víc zadržuje vodu.

hasara33
23. dub 2022

@deborah1 ano mám to stejné 😉 je to naprosto normální a tělo se akorát zavodňuje vlivem hormonů, takže díky tomu, že vím, že to není tuk jsem v klidu 😅

deborah1
autor
23. dub 2022

@hellblau13 ja som mala váhu vyššiu až týždeň 😨 , aj tento mesiac, aj minulý.

@hasara33 či tuk alebo voda, sme ťažšie 😅

lenkalubina
24. dub 2022

@te_reza mám to stejně. A kolikrát i šílené kombinace jako v těhotenství 🙈

hellblau13
24. dub 2022

@deborah1 mně ta váha postupně stoupá, pak dosáhne maxima a následující den najednou o kg min a jsem zase na své původní.