Jak správně užívat Femibion? Jaké balení pořídit?

golla
11. lis 2013

Dobrý den, vaše diskuse mi jde přímo do rány. :o)
Nyní jsem v 11.tt a dobírám balení Femibion 800, tedy pro těhulky na začátku těhotenství. Rozhoduji se, jaké další balení si mám pořídit - Femibion 800 nebo už Femibion 400, který je určený pro druhý trimestr?
Jedná se mi o to, že pokud si zakoumím 800ku, zůstane mi polovina balení a poté bych měla začít užívat 400ku.

děkuji za informaci, R.

maudn
11. lis 2013

stejnou otázku jsem pokládala firmě Femibion když jsem na tom byla tt jako ty, poradily mi koupit už ten 400, nakonec jsem byla podle screeningu o dva týdny napřed, takže jsem to nemusela ani řešit.

femibion_hana
11. lis 2013

Dobrý den, ano ano, již můžete Femibion 400 s DHA. Bouřlivé dělení buněk již máte za sebou, miminko již má založeny všechny tkáně a orgány a z předchozího užívání máte již dostatek folátů v krvi a proto je možné snížit dávku. Teď se budou foláty využívat na "dostavbu" menší částí tělíčka, např. srdeční přepážky aj a miminko bude víc růst. Proto budete profitovat z doplňování právě omega-3 DHA. Ať se Vám i miminku daří. Hana

michelle_7
24. lis 2013

Dobry vecer,
z ostatnich prispevku jsem pochopila, ze je dobre zacit z Femibionem 800, kdyz planujeme, popr. Femibion zelezo.
Trpim vsak snizenou fce stitne zlazy a beru Euthyrox 112 µg 7x tydne. Mohu v tom pripade brat Femibion s jodem nebo bez jodu? Nikde jsem odpoved nenasla. Dekuji, M.

femibion_hana
25. lis 2013

Dobrý den, to je náhoda, právě jsem odpovídala na podobný dotaz v jiném fóru. Ale tohle je jistě zajímavé téma, neboť žen se sníženou funkcí štítné žlázy je hodně. Tak tady je odpověď. Můžete brát Femibion s jódem, pokud se s Vámi endokrinolog nedohodl na jiném postupu. Vysvětlení je jednoduché, štítná žláza pracuje v těhotenství o 30% více, protože vyrábí hormony pro tělo maminky i pro tělo miminka, proto endokrinologové doporučují navýšit příjem jódu o 150-200 mikrogramů, aby se tkáně vyvíjely tak jak mají a správně vyzrával mozek. Toho je možné dosáhnout několika způsoby, stravou, je-li správně zvolená; vitaminy, tedy doplňky stravy pro těhotné, které jód běžně obsahují (Femibion obsahuje 150 mikrogramů); a nebo navýšením dávek léků (Letrox, Euthyrox), které řídí endokrinolog a často informuje ženy předem, hned když zmíní, že těhotenství zvažují nebo plánují. Proto jsem hned v začátku psala, pokud se s Vámi nedohodl endokrinolog jinak. Podle našich zkušeností a konzultací se zástupci endokrinologické společnosti, by všechny ženy + ženy s hypothyreózou (sníženou funkcí štítné žlázy), měly užívat Fem s jódem. Jen v případě některých závažných onemocnění, jako je thyreotoxikóza - Graves.-Basedowova choroba, by měl být užíván přípravek bez jódu. Femibion bez jódu je vhodný též tam, kde si endokrinolog řídí navýšení dávky běžně užívaných léků (ty mimochodem obsahují kolem 65% jódu) a pak si již nepřeje, aby mu do terapie někdo zasahoval. Takže pokud se nic takového u Vás nestalo, je vhodný Femibion s jódem. Hezký den, Hana

femibion_hana
25. lis 2013

Milé maminky, musím služebně do zahraničí, kde budu až do čtvrtka. Třeba dostanu nějakou inspiraci k Femibionu. Pokusím se přihlásit, jakmile to bude možné, většinou však ve večerních až nočních hodinách. Zatím se mějte hezky, Hana

femibion_hana
2. pro 2013

Milé maminky, můj čas na modrykonik.cz už vypršel, tak se s Vámi musím rozloučit. Děkuji Vám za milé popovídání, bylo to moc fajn. Pokud by Vám na rozum přišel jakýkoliv dotaz či poznámka, neváhejte mě kontaktovat na femibion@merck.cz Budu moc ráda za každou reakci. Přeji Vám, Vašim ratolestem i rodinám klidný předvánoční čas a krásné vánoce. A v novém roce hodně štěstí, Hana