Proč se vaginální infekce stále vracejí? Co s tím?

femibion_hana
11. lis 2013

Co může být příčinou opakujících se vaginálních problémů? Proč bývají na vině antibiotika, jaký vliv mají hormonální změny a co těhotenství nebo kojení? Máte s tím nějaké zkušenosti nebo tip jak vše řešit?

camelinka
12. lis 2013

@kluziste Neni zac, snad vam to taky zabere. Ja to brala jen normalne vrchem 😉 , jedno baleni kazdy den, pak treba obden, pak kdyz jsem si vzpomnela a od te doby uz to neberu a dobry 🙂 . V tehu se mi neco obcas vyvrbilo, tak sem mela boraxovy globule a taky se to dalo....

luthien.k
12. lis 2013

Vaginální infekce jsou dle mých zkušeností souhrou více faktorů, velkou roli hraje střevní flóra, které je ta vaginální odrazem. Mně se nejlépe osvědčilo nejen brát probiotika a dbát na přísun (pokud možno přírodních) prebiotik (mimochodem obojí ideálně kombinuje kvašená zelenina - pickles), ale hlídat si hlavně množství jednoduchých cukrů ve stravě, které jsou pro kvasinky skvělou potravou 😝 Samozřejmě nebrat HA, vyhýbat se antibiotikům, jak to jen jde a dodržovat zásady hygieny, které jsou všem už myslím dost známé.

femibion_hana
autor
13. lis 2013

@luthien.k Máte naprostou pravdu, díky za příspěvek.Hana

mucosin
15. lis 2013

@femibion_hana Nemyslela jsem to tak, že by za to mohl ejakulát. Partner může být nakažený, což se pozná např. podle bradaviček, které má na penisu. Nejde o to, že by tedy žena byla alergická nebo tak něco. Partner se prostě musí přeléčit.

femibion_hana
autor
15. lis 2013

Ano ano, to je rozumný přístup. Hezký večer, Hana

femibion_hana
autor
15. lis 2013

@rudolflenka Dobrý den, ženské pohlavní hormony estrogeny se významně podílí na kvalitě vaginální sliznice. Je-li dost estrogenů, pak je sliznice dobře prokrvená, vyživená a poskytuje laktobacilům, které jsou zodpovědné za správnou kyselost vaginálního prostření, hodně potravy. Tím, že hormonální antikoncepce snižuje hladinu estrogenů v krvi, trpí vaginální sliznice, která je rozpraskaná, přesušená a neposkytuje dost potravy pro laktobacily. Laktobacily mají schopnost poměrně rychle se množit, ale potřebují k tomu dostatečně kyselé prostředí a tu potravu. Laktobacily se samozřejmě dají doplnit, ale ve špatném prostředí se množí hůře, a pak je třeba je stále doplňovat. To není na škodu, ale péčí o sliznici se vše spraví mnohem přirozeněji. K tomu se používají vaginální estrogeny a nebo rostlinné estrogeny, tzv. fytoestrogeny. A pozor na lactobacilózu! Jinak to že pan doktor neví o folátech mě mrzí, ale znáte to, nikdo neví všechno... Hezký večer, Hana

femibion_hana
autor
15. lis 2013

@nektarine Prebiotika jsou živinami pro probiotické bakterie (vetšinou laktobacily a bifidobakterie). Jsou to většinou složité cukry, kterými se probiotické bakterie živí a mohou pak vytvářet kyselinu mléčnou (ta zajišťuje kyselé prostředí) a peroxid vodíku (ten přímo dezinfikuje). Je dneska již prokázané, že úprava střevního prostředí po užívání probiotik a prebiotik vede ke zlepšení i vaginální flóry. Zatímco se spekuluje o tom, že prebiotické bakterie jsou částečně schopné migrovat ze střevního prostředí do vaginálního, putování prebiotik je nemožné. Pak je skutečně lepší používat takové přípravky vaginálně, třeba i preventivně např. po návštěvě koupaliště či bazénu, po sportu (často cyklistice), po pohlavním styku atd.

lu777
15. lis 2013

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, doktor mi teď doporučil používat výplach Rosalgin, týden a pak třeba 1x za týden a po ms...
lze to kombinovat s Femibionem Intima? 😕 např. ráno výplach, na noc F. Intima?
zapomněla jsem se zeptat a už jsem si vzala 2x ten Femibion tak teď nevím jak postupovat o víkendu

Děkuji za odpověď
@femibion_hana

femibion_hana
autor
15. lis 2013

@lu777 Dobrý den, Femibion Intima je vhodný kombinovat s Rosalginem. Skoro bych si řekla, že je to až nutné. Výplachy totiž vypláchnou takzvaně vše, zdravé i "nezdravé" bakterie. Jeden pan doktor mi říkal, že je to jako když doma vyvětráte, letí vše. Právě proto jej některé lékaři doporučují spíše jako první krok léčby. Ale pak by bylo dobré, kdyby se po výplachu vaginální prostředí osídlilo správnými bakteriemi, ty nesprávné jsou totiž často agresivnější a rychle se množí. Podpoříme-li po výplachu množení těch správných, tělu vlastních bakterií dodáním jejich potravy a péčí o sliznici např. Femibionem Intima, pak máme často na dlouho problémy vyřešeny. Takto se to dá dělat osmidenní kůrou po menstruaci po dobu 3 měsíců a na půl roku by měl být klid. Možná doplním jednu zajímavou informaci, patogenní bakterie, zejména kvasinky, mají rády jednoduchý cukr (glukózu), proto se často objevují při vysoké konzumaci cukrů a sladkých potravin, nebo u cukrovky, zatímco laktobacily a bifidobakterie mají rády dlouhé/složité cukry. Hezký večer, Hana

lu777
15. lis 2013

@femibion_hana děkuji za odpověď 🙂
o cukru vím, teď je to 3. měsíc co ho skoro vůbec nejím... a cítím se celkově o moc líp 😎 😎 bylo to pro mě hodně těžké ho omezit, jinak jím dost dobře, ale miluju čokoládu a sušenky, navíc má dobré spalování, takže ani váha mě nenutila to omezit....
ale zařadila jsem hodně jiných potravin, které mi chutnají (smoothie, kokosový olej, raw čokoláda bez cukru, ořechová mléka, agáv. sirup), takže se držím a je to super 🙂 mám víc energie, míň mě bolí hlava, cítím se lehčí, líp spím atd 🙂

micanek
15. lis 2013

U mne začal tenkrát tenhle problém přesně, když ..teď už exmanžel začal chodit jinam.... a to jsme s tím nikdy před tím problém neměla.

micanek
15. lis 2013

@micanek ..a od té doby mám zase klid.

femibion_hana
autor
16. lis 2013

@lu777 Máte pevnou vůli, blahopřeji.

lu777
17. lis 2013

@femibion_hana spíš mi nic jiného nezbývá - řeším už několik let chronický zánět dutin (v září jsem byla na operaci), záněty dásní, gyn. záněty....
můj muž to nechápe, on je čistým důkazem toho, že geny jsou silnější než všechno, protože kouří, pije, jí co mu do ruky přijde (i když se taky už dost zlepšil v tomhle) a je mnohem zdravější než já.... já jsem zdr.potíže jako přes kopírák zdědila po mamince.... kdežto jeho maminka je i v 80 letech velice čilá a zdravá (stejně jako byla většina jeho příbuzných).... takže já se musím setsakra snažit, mám asi hodně "chytré tělo", které mi každý hřích hned spočítá 😕 😅 ...
a ono přece jen práce a dvě děti je dost zápřah a jakákoli nemoc v tom "běhu" je komplikace... je to pro mě velká motivace, mám nad sebou opravdu bič.... a navíc velmi špatně snáším klasické léky (byla jsem i na imunologii, ale ani to mi moc nepomohlo, respektive jen např. na měsíc a dost)

ještě jsem se chtěla zeptat k tomu Femibionu: je tedy dobré nejdřív udělat několik výplachů Rosalginem a až pak nasadit Femibion Intima? četla jsem si oba letáky, ale není mi to z toho úplně jasné a každý mi říká něco jiného 😕
děkuji moc za odpověď 🙂

femibion_hana
autor
17. lis 2013

Dobrý večer, jo jo, geny mají velký vliv na fungování celého těla, imunitní pochody nevyjímaje. Postup použití obou přípravků je správný: Rosalgin je vhodné použít jako první, vaginální prostředí vypláchne a bude působit protizánětlivě proti tělu nepříznivým bakterií. Femibion Intima pak podpoří rekolonizaci, znovuosídlení čistého prostředí správnými bakteriemi. Na dlouho. Je to podobné jako u antibiotik, které užíváme ústy. Dnes jsem si k nim již běžně zvykli užívat probiotika, aby se předešlo střevním problémům. Podobně bychom se měli chovat i u léčby vaginálních zánětů, jen edukace v tomto ohledu je zatím v plenkách. Vaginální antibiotika a antimykotika zničí špatné bakterie, ale aby se problémy neopakovali, je vhodné pečovat i o znovuosídlení správných bakterií. Tak přeji, aby tato kombinace pomohla. Hezký večer, Hana

karin2810
25. lis 2013

dobry den mam 27 rokov .vaginalnou chorobou trpim uz dost dlho . sice nieje to stale v kuse ale asi tak 2 az 3 krat za 3 mesiace.uz som vybrala rozne antibiotika a maste , zaberie to asi tak na par mesiacov a dost. ked som bola tehotna tak bolo vsetko dobre nemala som ziaden problem , a teraz je vsetko spat. Lekarka mi vravela , ze su niejake lieky ktore sa zavadzaju dole do posvi raz mesacne a to vtedy ked zacnete krvacat.....Tak sa chcem spytat ci niekto neviete dake domace liecenie , alebo ake probiotika pouzivate . Mna to velmi mrzi lebo sa stane ze aj moj partner tym niekedy trbi tiez ho to velmi svrbi . Tak prosim o niejaku tu radu . Vopred dakujem

femibion_hana
autor
25. lis 2013

Dobrý den, to je nepříjemná zkušenost, úplně Vám rozumím. Podle toho, co popisujete, to vypadá, příčinou může být nedostatečná imunita nebo hladina hormonů...Tomu by odpovídala i poznámka, že v těhotenství bylo vše v pořádku. Někteří lékaři říkají, že těhotenství je stav hyperimunity a tělo je tedy hodně odolné, protože chrání nový život. Já nejsem lékař a neumím diagnostikovat, ale přikláněla bych se k doporučení Vaší lékařky, zejména, pokud řešení, které navrhuje bude dlouhodobější a vrátilo by zpět Vaši imunitu. Nicméně Femibion Intima by byl určitě vhodným doplňkem. Péči o poševní sliznici zajistí fytoestrogen z jetele lučního a potrevu přo "hodné" bakterie dodá glykogen. Oba jsou součístí Femibionu Intima. Ať to zafunguje, Hana

femibion_hana
autor
25. lis 2013

Milé maminky, musím služebně do zahraničí, kde budu až do čtvrtka. Třeba dostanu nějakou inspiraci k Femibionu. Pokusím se přihlásit, jakmile to bude možné, většinou však ve večerních až nočních hodinách. Zatím se mějte hezky, Hana

femibion_hana
autor
2. pro 2013

Milé maminky, můj čas na modrykonik.cz už vypršel, tak se s Vámi musím rozloučit. Děkuji Vám za milé popovídání, bylo to moc fajn. Pokud by Vám na rozum přišel jakýkoliv dotaz či poznámka, neváhejte mě kontaktovat na femibion@merck.cz Budu moc ráda za každou reakci. Přeji Vám, Vašim ratolestem i rodinám klidný předvánoční čas a krásné vánoce. A v novém roce hodně štěstí, Hana