Proč se vaginální infekce stále vracejí? Co s tím?

femibion_hana
11. lis 2013

Co může být příčinou opakujících se vaginálních problémů? Proč bývají na vině antibiotika, jaký vliv mají hormonální změny a co těhotenství nebo kojení? Máte s tím nějaké zkušenosti nebo tip jak vše řešit?

mucosin
11. lis 2013

Jednoznačně nemocný chlap. Nemusí to nutně znamenat, že partnerku podvádí. Může být nakažený už z období puberty. Sám nemá žádné problémy. Partnerku může ale nakazit opakovaně. Tolik potvrzené informace z gynekologie. Moje sestřička vyhlásila dokonce zákaz spát s novým chlapem před tím, než ho posvětí pan doktor 🙂

femibion_hana
autor
11. lis 2013

🙂 Jo jo, to máte do jisté míry pravdu. Pohlaví styk a ejakulát změní poševní prostředí a někdy se může stát, že imunitní systém ženy nestihne zregenerovat poševní prostředí a onemocnění pak propukne. Smůla je, že často jen u ženy, jak píšete.

neu.sona
11. lis 2013

Já měla problémy s výtoky a infekcemi stále. Proto jsem se před těhotenstvím rozhodla začít brát probiotika a mám naprostý klid.
A u nás rozhodně muž nakažený není. Je testovaný a naprosto čistotný 🙂

femibion_hana
autor
11. lis 2013

Ano ano, tyto souvislosti se prokázaly. Probiotika a někdy především prebiotika mohou významně pomoci. Protože vaginální prostředí by mělo umět rychle regenerovat. Potřebuje k tomu jen dost estrogenů a kyselo.

kitinka76
11. lis 2013

@neu.sona máš nějaké osvědčené?? Četla jsem někde test a některé neobsahovaly ani desetinu deklarovaného množství kultur.

koada
11. lis 2013

@kitinka76 Já beru probiotika od mé gynekoložky - fitrma Natural FActors - multi acidophilus, 7 kemů a 4 mld aktivních buněk, jsou přímo na mykźy a kandidozy... pravidelně jednu horem den poté spodem, plus rosalgyn. Do otěhotnění mě to perfektně drželo, bohužel těhotenství a mé neustálé virózy si vybraly daň a já čekám až budu v 16tt (min) aby to mohla začít léčit. Jinak je můžu za sebe 100% doporučit... jsou sice dražší, ale mají význam a správný obsah, ne jako ty placeba z lékáren.
@neu.sona To závidím - já se držela. Až do těhotenství... Uvidíme co vymyslí MUDr.

camelinka
11. lis 2013

Souhlasím s @koada, Multi Acidophillus od Natural Factors sou jediný, co mi pomohlo a /ťuk ťuk/ už je x let neberu a držím 🙂 😎

koada
11. lis 2013

@camelinka Závidím... já si užívám teď v těh., doufám, že to brzy přejde....

neu.sona
11. lis 2013

@kitinka76 Beru od swissu, teď mají nějaké nové. Brali je i děti a nikdy žádný problém.

camelinka
11. lis 2013

@koada Tak snad zaberou, jak dlouho je berete?

kluziste
11. lis 2013

Hezké odpoledne 🙂 ačkoliv jsem na vaginální infekce nikdy netrpěla, teď se poprvé potýkám s mykózou. Dostala jsem od doktora borové globulky s pokynem vzít sedm, a když se to po vysazení znovu objeví, dobrat ještě ty tři zbylé z balení. Takže teď dobírám, protože to nepomohlo a teda nevím, jestli to další dvě globulky spasí, dnes mě to docela i bolí.. Můžu vás poprosit o radu? Myslíte, že by stačilo dokoupit ta prebiotika? K doktorovi jdu až koncem listopadu a nechce se mi tam lítat dřív jenom kvůli tomuhle a čekat do kontroly taky ne. Ty globulky od něj jsou i volně prodejné, ale když to moc nepomohlo, tak nevím, jestli s tím dál pokračovat. ☹

markketax
11. lis 2013

Mně nepomáhalo vůbec nic, nemohla jsem se kvasinek zbavit 2 roky. Zkoušela jsem vše možné a pak, už ze zoufalství, jsem zkusila homeopatii. Nejdřív 5 hodinový pohovor, kde ze mě vytáhla homeopatka naprosto všechno,dětství, strachy, sny, nemoce atd. teprve potom následovala léčba. Stačila jedna dávka homeopatik a konečně jsem měla klid. Je pravda, že se to zlepšovalo postupně. Takže u mě byl jednoznačný důvod a to psychický.

kluziste
11. lis 2013

Tak to koukám, no je vidět, že klasická medicína je holt ještě na spoustu neduh krátká.. 😨 hlavně že máš po problémech 🙂 myslím, že psychiské to u mě nebude ( i když to si asi člověk většinou myslí..😀 ), spíš holt ta hormonální změna v těhotenství. Ale někde jsem četla, že vaginální mykóza ovlivňuje poševní sliznici, která je pak křehčí a náchylnější k věršímu poranění při porodu..tak bych to vážně ráda vyléčila 😒 😅

maciik
11. lis 2013

Taky se přidám, jednu dobu jsem mívala mykózu i 6x ročně, globule nezabíraly, mastičky taky ne. Pak jsem změnila gynekoložku, ta mě hned na začátku přeléčila antibiotiky a od té doby (ťukám) se mykóza oběví jen kvůli mé "neopatrnosti" (jednou za rok v létě dovolená = bazén nebo přemíra sladkého). Vesměs stačí použít Candibene 3, pokud je hůř tak mastičku Jenamazol a je klid. Z laktobacilů se mi nejvíc osvědčil Candivac.
@kluziste u mě čípky apod. zabíraly až právě v té fázi, kdy zbývaly max 2 do konce užívání, tak snad ještě zaberou, jinak bych asi šla za dr. dřív, přeci jenom čekáté mimčo 🙂

markketax
11. lis 2013

@kluziste Já jsem byla strašně překvapená, že to má psychický důvod 🙂 chtěla jsem se vyléčit právě proto, že jsme s manželem chtěli miminko, což se podařilo a hormonální výkyvy se mnou nic neudělaly. Zkoušela jsem kyselinu kaprylovou, gyno-pevaryl, borové globule, česnek, dieta, bílé jogurty, manžel se přeléčil a stále nic. Bylo to šílený, fakt jsem strašně ráda, že jsem se toho zbavila!!

koada
11. lis 2013

@camelinka Už bych řekla že tak půl roku, možná i více, držela jsem se až do těhotenství, ale to se prý stává... takže čekám až budu min. 16tt a bude se to moci léčit..

femibion_hana
autor
11. lis 2013

@kluziste
Dobrý den, po jakékoliv léčbě, ať už jsou to antibiotika či antimykotika (léky na kvasinky v případě vaginálních problémů) bývá často narušena vaginální mikroflóra. Jinými slovy rovnováha mezi tělu příznivými a škodlivými bakteriemi. V tomto případě jsou příčinou léky, které zasahují do bakteriální rovnováhy v pochvě. Ale může se to stát též častou hygienou, "nevhodnými" pracími prostředky (myslím tím ty, na které tělo nepříznivě až alergicky reaguje), koupáním, hormonální změnou atd. V pochvě se totiž přežívají oba druhy bakterií, ty co nás chrání i ty, co způsobují onemocnění. Jejich zastoupení je u každé ženy individuální, každá jsme jiná, máme jinak nastavený imunitní systém, ale obecně je jich v pochvě 20-50 druhů. Je-li všechno v pořádku, pak ty "špatné" bakterie jsou v menšině a onemocnění nevyvolávají. Ale stále "čekají" na změnu prostředí a tedy na příležitost k pomnožení a vyvolání infekce. K dlouhodobému udržení vaginální bakteriální flóry jsou lepší vaginální prebiotika než probiotika. Proč? Protože použitím probiotik tělu dodáte právě ty konkrétní bakterie v přípravku obsažené, u vaginálních přípravků to často bývá jen jeden kmen, nejčastěji Lactobacillus acidophillus. Použitím prebiotik, což je potrava pro probiotika, pomůžete tělu, aby se po léčbě antibiotiky či jinými léky, pomnožily ty bakterie, které jsou ve Vašem těle přirozené a hlavně v poměru, který je Vašemu tělu vlastní. Jinými slovy nedojde k žádné umělé kolonizaci vysokými dávkami jednoho kmene, což přináší mnohem přirozenější a hlavně dlouhodobější efekt. Podívejte na další vysvětlující články https://www.modrykonik.cz/blog/femibion_hana/?f...

pupickova
11. lis 2013

Je možné, že to souvisí i s konizací a kyretáží? Do té doby jsem měla problém jednou do roka maximálně, teď to je už asi popáté za 3/4 roku 😠

femibion_hana
autor
11. lis 2013

Ano je to možné, je to zásah z vnějšího prostředí. Navíc byla odstraněna ta svrchní část děložní sliznice, která tvoří zásobárnu potravy pro tělu příznivé laktobacily. Ty se zřejmě nestíhají množit a pak jakýkoliv další zásah z venčí může způsobit rozkolísání rovnováhy a rozvinutí zánětu. Tohle vše ale může ještě souviset s hormonální aktivitou. Protože vyzrávání děložní sliznice řídí ženské pohlavní hormony estrogeny, proto se často taková onemocnění opakují při užívání nízkodávkové hormonální antikoncepce, která snižuje hladinu estrogenů v těle. Vaginální sliznice je pak křehčí, suchá, méně vyživená, a nemá dostatek zásobních polysacharidů, tedy prebiotik, tedy potravy pro probiotické laktobacily... A tak se pak točíme pořád dokola, než se něco změní. Pro další informace bys si Vás taky dovolila odkázat na můj fotoblog https://www.modrykonik.cz/blog/femibion_hana/?f... a nebo na www.femibion.cz, k přípravku Femibion Intima. Nechci se rouhat, ale skoro bych si vsadila, že by Vám mohl pomoc 🙂

femibion_hana
autor
11. lis 2013

Milé maminky, zítra jsem pracovně na jihu Čech. Na Vaše příspěvky a podněty zareaguji ve středu. Těším se, Hana

rudolflenka
11. lis 2013

Já ještě maminka nejsem, ale s mykózama bojuju pravidelně 😕 od té doby co jsem začala brát HA, to bylo minimálně jednou měsíčně 🙄 HA jsem brala 4 roky, teď jsem vysadila, pomalu ale jistě plánujeme mimčo...trošku se ty infekce lepší, ale nic moc...taky jsem vyzkoušela vše, ale pořád se "mrchy" vracejí a to taky beru probiotika (swiss) + femigel apod...už jsem fakt bezradná, ale doufám, že postupně se to bude lepšit, že to bylo fakt jen kvuli HA - jak říkáte, moje sliznice byla v té době naprosto v nerovnováze - suchá a hrozně křehká, při normálních stěrech jsem krvácela ještě tři dny, o kvalitě sexu ani nemluvím - když byla infekce tak nebyl a když nebyla, tak jsem byla tak vysušená že to ani pořádně nešlo 😅 a doktor na to akorát řekl, že mám chronicky oslabenou stěnu a dál to neřešil 😖 kultivaci mi udělat nechce...jenže já se děsím srůstů -abych pak ještě mohla mít mimčo ☹ všichni tady opěvují kapky gynex, tak to zkusím ...o femibionu jsem četla hodně, dokonce v ordinaci doktora, ale když jsem se ho pak na to ptala, tak o tom nic nevěděl 😀 🙄

zvedavaholka
11. lis 2013

@koada
@camelinka holky a kde to prosim kupujete?

camelinka
11. lis 2013

@zvedavaholka ja to dycky kupovala tady www.001shop.cz/MULTI-ACIDOPHILUS 😉

camelinka
11. lis 2013

@rudolflenka ja to mela taky chronicky a zabralo az tohle www.001shop.cz/MULTI-ACIDOPHILUS

koada
11. lis 2013

@zvedavaholka já je kupuju u doktorky na gyndě

kluziste
12. lis 2013

@camelinka Děkuju za tip, můžu se ještě zeptat - píše se tam, že tabletky lze užívat i vaginálně, jak jsi je užívala Ty?

kristl85
12. lis 2013

@rudolflenka Ahoj přesně vím o čem mluvíš, já na tom byla stejně. Mykóza každy mesic, uz sem byla psychicky na dne, protože to strašně narušuje spokojený sex a tím pádem i partnerský život. Vůbec se nedalo si sex užít, takže sem z něho měla spíš fobii;( vysadila sem HA a strašně moc se to zlepšilo. Co sem ji nebrala záři 2012-červen 2013, mela jsem ji jen 2x. Teď kdyz sem těhotná, tak je to znovu to stejný;( nepomáhá mi nic, vždycky se to vrátí;( je to strašný. Je ale pravda, že ty probiotika sem ještě nezkusila, tak se dr. zeptám. Tak se drž.

kristl85
12. lis 2013

@camelinka Ty jo, ty mi dr. jednou dal a nevím na co sem myslela, ale zapomňela sem na ně a musela je vyhodit, protože mi prošly, ale co ta cena? Ja je u něho kupovala za cca 300,-. To je hrozne předražený ne? Ja sem hloupá, že sem je ne využila;(

nektarine
12. lis 2013

U mě se objevily kvasinky po druhém porodu a to až od chvíle, kdy jsem si nechala zavést nitroděložní tělísko. Tělísko je už dávno venku, otěhotněla jsem ale o mimčo bohužel přišla v 11tt, doufala jsem, že po revizi se to změní, ale vůbec ne. Už 3 týdny po revizi další kvasinkový zánět a pokračuje to téměř každý měsíc pravidelně. Teď jsem v 24.tt a po kultivaci, kde se jasně potrvrdilo, že se jendá o klasické kvasinky a mnoha vypoužívaných tabletek a globulí na zavádění se opět vrací. Kamarádka mi poradila "nakrémovat" se na noc bílým jogurtem s živými kulturami - např. hollandia. A musím říct, že mi to opravdu pomohlo, samozřejmě se to musí chytit hned v začátku. Ráno osprchovat. Mám z toho strach, dočetla jsem se, že v těhotenství často opakující se záněty způsobují předčasné porody a jiné komplikace.... Prebiotika jsem ještě nezkoušela, ale ty se asi smí užívat i v těhotenství bez problému, že?

nektarine
12. lis 2013

jo, a co se týká toho nemocného chlapa, to se mě netýká, (nebo možné to je) ale kvasinky se mi vrátí i po třeba 7-10-ti dnech, kdy nemáme sex, takže mě nemůže nakazit nazpět...