Zvažujete užívání vitaminů v těhotenství?

femibion_hana
11. lis 2013

Ano? Víte, co je pro Vás důležité a kdy začít? A proč? Zeptejte se nás, studujeme jej již více než 50 let.

sonkah
25. lis 2013

Já Femibion brala od začátku těhotenství přes celé kojení a věřím, že jsem malé i sobě dala to nejlepší. Nějaké tabletky mi zbyly. Koukněte na můj bazar, prodávám. Soňa
Jiné výživové doplňky mi rodinný gynekolog nedoporučil. Prý se pak rodí velké děti. Takže pokud doplnky, tak kyselinu listovu. Ostatní je nejlepší z jídla.

femibion_hana
autor
25. lis 2013

Moje řeč. Je dobře, když člověk umí zpracovat kyselinu listovou na foláty. Pokud chce mít ale větší jistotu, pak je lepší užívat rovnou foláty...🙂

pisisvori
25. lis 2013

@femibion_hana otázka už jednou zazněla, ale nenašla jsem odpověď, proč se nevyrábí foláty samostatně bez dalších vitamínů? A je to v plánu?

femibion_hana
autor
25. lis 2013

@pisisvori Dobrý den, proto aby foláty mohly v těle dobře plnit svoji funkci, potřebují další složky, především vitaminy skupiny B. Proto je dodáváme ve Femibionu pohromadě, aby se nestalo, že budete mít sice folátů dost, ale další chybějící složky "zablokují" celý proces buněčného dělení... Femibion 800 dodávjá jen to, co skutečně potřebujete, pro větší jistotu v jedné tabletě🙂 Hezký den, Hana

am123alka
25. lis 2013

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda po porodu, kdy dochází ke ztrátě krve, je vhodné užívat také Femibion s železem (také jestli není třeba nevhodný pro miminko, ke kterému se dostane kojením), nebo stačí jen klasická 400. Děkuji!

femibion_hana
autor
25. lis 2013

@am123alka Dobrý den, Femibion Železo je vhodný i v období těhotenství, po porodu i při kojení. Asi nejlepší je blízká zkušenost - moje kolegyně měla v září dost těžký porod s velkou ztrátou krve. Odmítla infúzi, ale byla dost zničená. Začala brát Femibion železo a do měsíce měla krevní obraz / hemoglobin krásně v normě jako před porodem. A bez trávicích problémů a zácpy, což se v tomto období asi hodně ocení. Samozřejmě vždy záleží na schopnosti regenerace těla. Obecně však platí, že železo se využije jako substrát - stavební součást hemoglobinu v červené krvince a listovka + vitaminy sk. B pomohou vyrobit červenou krvinku tím, že podpoří dělení... Takže za mě obojí by bylo lepší. Hezký den, Hana

femibion_hana
autor
25. lis 2013

Milé maminky, musím služebně do zahraničí, kde budu až do čtvrtka. Třeba dostanu nějakou inspiraci k Femibionu. Pokusím se přihlásit, jakmile to bude možné, většinou však ve večerních až nočních hodinách. Zatím se mějte hezky, Hana

femibion_hana
autor
2. pro 2013

Milé maminky, můj čas na modrykonik.cz už vypršel, tak se s Vámi musím rozloučit. Děkuji Vám za milé popovídání, bylo to moc fajn. Pokud by Vám na rozum přišel jakýkoliv dotaz či poznámka, neváhejte mě kontaktovat na femibion@merck.cz Budu moc ráda za každou reakci. Přeji Vám, Vašim ratolestem i rodinám klidný předvánoční čas a krásné vánoce. A v novém roce hodně štěstí, Hana