Proč obsahuje kojenecká voda Lucka bublinky?

monousek
14. zář 2011

Koupila jsem si kojeneckou vodu Lucka pred par dny na dovolene, protoze jinou nemeli. Pred tim jsem o ni neslysela a kupujeme jinou znacku. Je pravda ze jsem obal nejak vice nestudovala-stejne se spatne cte, text je moc pruhledny . Po udelani mlicka z teto vody jsem zjistila, ze je sycena CO2 😠 ktere se odstrani jen prevarenim, coz ale v polnich podminkach dost dobre nejde. Proc je tedy voda sycena?! A tim se to maminkam komplikuje.. 😠

werry
14. zář 2011

také jsem kupovala tuto vodu vyjímečně na dovolenou, jinak používáme z kohoutku a zarazilo mě to samé, takže sem jí vypila sama. Měli jsme tu růžovou a i chuťově mi přišla jak minerálka, tak nevím.

mamkamarketa
14. zář 2011

@monousek preci sycena voda je na pripravu UM idealni ne? 😀
vzdyt se to jevi zcela logicky,ne??? 😀

ufo8
15. zář 2011

taky myslím že je to logický, protože dítě mlíko ze sycený vody pít nebude (nebo pouze minimálně) a proto mu nehrozí obezita 😉

fiallinka
15. zář 2011

podobná blbá zkušenost, výjimečně jsem ji použila na dovolené a dost jsem se chuti té kaše divila 🙂

lucka_cz
15. zář 2011

Dojčenská voda Lucka existuje v dvoch verziách (jemne sýtená a úplne neperlivá), je mi ľúto, že ste si tento rozdiel pri nákupe nevšimli a očakávali od vody iné vlastnosti ako sú uvedené na etikete. Jemne sýtená dojčenská Lucka je najpredávanejšou vodou na Slovensku, túto vodu totiž nepoužívajú maminky len na prípravu UM (prevarením sa CO2 odstráni), ale pijú ju aj tehotné ženy a dojčiace matky, ktorým jej jemná perlivosť vyhovuje. Na obale je uvedené upozornenie, že voda obsahuje CO2 ako aj spôsob, ako ho je možné odstrániť. Pokiaľ chcete z vody zarábať kašičky bez jej prevarenia alebo ju použiť priamo na pitie pre vaše bábätká, odporúčam neperlivú verziu (0,5l fľaša má aj praktický detský uzáver, z ktorého sa nevylieva). Pre jednoduchšie rozlíšenie prikladám aj fotky – jemne sýtená voda má modrú etiketu a úplne neperlivá má ružovú etiketu.

romcovaklarka
15. zář 2011

Tak já sice tuto vodu neznám, ale tohle téma - perlivá kojenecká voda - mě docela zarazilo a odpověď @lucka_cz tak ta mě přímo pobavila. Hlavně ty etikety - ano, na neperlivé je ÝRAZNĚ uvedeno, že je neperlivá (což je trochu nadbytečné, proože to by od ní člověk i očekával), zatímco na té perlivé to takto uvedeno není - rozhodně ne tak, aby to bylo vidět na první pohled. Ano, asi to tam někde malým písmem napsáno je, ale vzhledem k tomu, že normální člověk tuto vlastnost od kojenečké vody nečeká, tak bych čekala, že to tam bude velmi výrazně. Za těchto okolností napsat zákaznici "je mi ľúto, že ste si tento rozdiel pri nákupe nevšimli a očakávali od vody iné vlastnosti ako sú uvedené na etikete" mi přijde trochu zvláštní... To je asi jako bych na obal od vánočky napsala miniaturním písmem, že je slaná, a pak bych se divila, že zákazníci od ní očekávali jiné vlastnosti - třeba že bude sladká jako milion ostatních vánoček na trhu 😀

lukza
15. zář 2011

teda ještě že to píšete já jsem teda nikdy ani by mě nenapadlo na kojenecké vodě studovat zda je sycená nebo né prostě automaticky beru že kojenecká voda je jen neperlivá a hotovo.

lucka_cz
16. zář 2011

Je to pre nás nová skúsenosť, nakoľko na slovenskom trhu boli v minulosti len dojčenské vody s CO2. Slovenská legislatíva totiž neumožňuje úpravu vody UV žiarením ako je to možné v ČR. CO2 teda nahrádzalo túto formu stabilizácie vody. V roku 2007 sme boli prví, ktorí sme priniesli neperlivú verziu na trh, vzhľadom na inovácie v našom výrobnom programe (a preto je to na jej etikete zvýraznené). Vôbec sme si neuvedomili, že by to na českom trhu mohlo byť vnímané inak. Pracujeme okamžite na úprave etikety tak, aby bolo jasné, že Lucka klasik je jemne perlivou vodou. Vaše diskusie a otázky nás inšpirujú k zlepšeniam a veľmi si to vážime. Značka Lucka nemá žiaden záujem na tom, aby maminky nerozumeli jej etiketám a už vôbec nebolo naším zámerom zavádzať spotrebiteľa. Týmto sa v mene našej spoločnosti ospravedlňujem a zabezpečíme čo najrýchlejšiu nápravu.

makak21
16. zář 2011

šjššnššn

makak21
16. zář 2011

Omlouvám se, to je tak, když nechám otevřený počítač a jde kolem dítě... 😅

andy80
16. zář 2011

Kvalitní voda z řádu bublinky neobsahuje, je daleko lepší než kojenecké vody.

kettynka1234
20. led 2012

Také kupujeme růžovou nesxcenou kojeneckou vodu LUCKA. Celkem mě překvapilo, že je dost drahá ( 15,- za 1,5litru)
Po nějakém čase jsem zjistila, že když ohřívám tuto vodu v jedné větší lahvičce v ohřívači koj. lahví, tak se mi na lahvičce udělal vodní kámen. To znamená, že to pijou mé dětičky ( dvojčátka - 2 měsíce). Tak nevím, jetsli je tak dobrá.
¨Jinak doma používáme filtrovanou vodu BRITA myslím si, že by byla mnohem lepší než ta balená LUCKA.
Používáte některá tuto kojeneckou vodu pro mimi? Máte s ní zkušenosti? Je vhodná?
Děkuji za radu 🙂