V čem převařujete vodu pro své nejmenší?

rajec_martin
11. zář 2013

Milé maminky, jaké máte zkušenosti s převařováním vody pro své nejmenší? Zajímají nás vaše tipy i vychytávky – v čem převařujete a jak?

leni78
13. zář 2013

@lindafr Jednou jsem si telefonem fotila řešení Nymburské pizzerie na náměstí, kde 1 dcl vody z kohoutku stojí 30 Kč. Měli to takto v ceníku mezi nápoji. Takže v případě, ze by si společnost u stolu objednala karafu 1,5 l vody z kohoutku, stála by 450 Kč. Samozřejmě pizzerie má venkovní zahrádku zasponzorovanou krásnými slunečníky nejmenovane firmy s nápoji. Ti obchodníci to prostě tlacej, to jsou tržby jako blázen. Tak to vyřešili po svém. 😀

luckasin
16. zář 2013

Kojeneckou vodu nepřevařuju a čajík vařím z obyčejné vody v rychlovarné konvici

ammisha
16. zář 2013

@leni78 - Ahoj, u nás je voda dost bohatá na dusičnany, které bohužel převařením odstranit nejdou. Máme doma filtr na vodu, ale ani ten dusičnany nezachytí ☹ Já zatím plně kojím, takže kojeneckou vodu příliš nevyužívám. Myslím, že použít kohoutkovou vodu na 1 příkrm denně je OK, ale kdybych musela dávat umělé mléko, tak bych raději koupila kojeneckou vodu.

pajjaa
16. zář 2013

@rajec_martin my používáme koejenckou vodu rajec a neprevarujeme pouze ji na par vterin ohreji v mikrovlnce a mam doma 10.tydeni holcicku nedonsenou o sedm tydnu a i prevarenou vodu z kohhoutku bych ji v zadnem pripade nedela

alisea
16. zář 2013

Od narozeni prevaruju v rychlovarne konvici kupovanou kojeneckou vodu..

adelka21
17. zář 2013

Zajímavé čtení.... já jsem musela podepsat papír u doktorky, hned jak jsem přišla z porodnice, ze mě informovali o tom, že do 1 roku mám používat pouze balenou kojeneckou vodu. To nikdo jinej nepodepisoval jenom ja? 😅 😅 😅 Mě říkala sestra, že je to nové nařízení a že ted každá máma musí být takto informována a podepsat, že byla poučena 😅 😅 😅 😅

pelenka
17. zář 2013

Od narození byl syn na UM, do půlroka jsem převážela kojeneckou, od půlroka už jen kohoutkovu a cca od roka, možná dříve už jsem ani nepřevářela. Používala jsem fromin, dobrou vodu a rajec, a co 14 dní jsem musela čistit totálně zanešenou, rychlovarku, to s kohoutkovou nikdy. Vždy, když jsem z konvice drhla ten bílý nános jsem si říkala, jestli je ta kojenecká voda opravdu tak dobrá nebo takhle zanáší i ta dětská tělíčka.

petruna82
17. zář 2013

@pelenka No ona kojenecká voda není destilka,pouze ta je bez minerálů a solí, které způsobují vodní kámen. Kojenecké vody se používají pro prcky, protože mají velmi nízký obsah dusičnanů. O nic víc tam nejde.Takže zanášet konvici tím pádem bude jako každá jiná voda kromě destilované🙂.

rajec_martin
autor
17. zář 2013

@pajjaa Díky za tvou zkušenost 😉

regresa
17. zář 2013

dokud jsme pouzivali kojeneckou, tak v kastrulku na sporaku - pak putovala (v tom kastrulku) do hlubokyho talire se studenou vodou, aby schladla a dala se pouzit co nejdriv

ebsian
17. zář 2013

@adelka21 Tak to slyším prvně, žádný podpis. 😉

ebsian
17. zář 2013

@lindafr Taktéž. Vodu z kohoutku mi nalít nechtěli a vždy trvali na tom, že k naředění džusu jedině další neperlivá mattoni. 😀 Cena stejná jako džus pochopitelně.

llluckaaa
17. zář 2013

@ebsian Já zas takové špatné zkušenosti nemám, když si řeknu vodu s džusem do půllitru, tak obvykle s ochotou vyhoví. Jednou mě i servírka poučila, že se tomu říká BAZÉN 😀

zvalentova
17. zář 2013

@adelka21 to mě pobavilo, za chvíli budeme podepisovat informovaný souhlas o tom, že co dítě sní to vykadí a že když půjde ven, muže se nachladit. 🙂

llluckaaa
17. zář 2013

@adelka21 Jako fakt? O tom slyším poprvé 😅

adelka21
17. zář 2013

😀 tak si začínám připadat jako debil, ze jsem to podepisovala🙂 🙂 🙂 🙂

ayenkas
17. zář 2013

@adelka21 To je teda pěkná ptákovina😀 Asi doktorka dostala nějaké bonusy od výrobce kojeneckých vod a tímhle dokazuje, že lidi varuje, aby kojenci nepili vodu z vodovodního řadu😀

key25
17. zář 2013

ahoj já převařuji kojeneckou vodu rajec od narození mám nedonošenou holčičku

berusnice
17. zář 2013

ahoj, mám své 3 dítě a již dříve jsem se zajímala, jak to vlastně s kojeneckou vodou a vodou z kohoutku je. V případě dusičnanů ve vodě z kohoutku záleží na konkrétním místě. V řadě míst v republice se opravdu blíží jeho obsah tomu doporučenému, jaký je stanoven pro kojence - do 5mg/l, nebo se pohybuje poblíž tohoto doporučení. Vysoký obsah dusičnanů může způsobit dýchací problémy - cyanózu kojenců. Dusičnany se vážou na červené krevní barvivo hemoglobin a blokují tak přenos kyslíku v těle.
Nejde ale jen o dusičnany ve vodě z kouhoutku, ale taky o zvýšené množství minerálních látek, které ve vodě z kohoutku jsou a které mají kojenci problém zpracovat a hrozí pak riziko poškození ledvin. Kojenecká voda má toto množství snížené tak, aby zbytečně nezatěžovala ledviny malých dětí.
Já bydlím v Brně a zde se obsah dusičnanů pohybuje okolo 45mg/l, což je téměř 10-násobek doporučeného množství dusičnanů pro kojence. Kupuji balenou kojeneckou vodu a budu kupovat asi do 1 roku, převářím ji v rychlovarné konvici.

leni78
18. zář 2013

@ammisha Dusicnany v pitné vodě ? To máte studnu někde pod polem ? Nebo jakto ? Pokud ano to byl rozbor v jakém místě prosím te ?

leni78
18. zář 2013

@adelka21 Pokud máš jeste ten souhlas, daš ho sem ke shlédnutí ? Dostala jsi vůbec kopii ?

lenka5731
18. zář 2013

@adelka21 já jsem o podpisu oznámení nedávat vodu z vodovodu četla tady na MK v uzavřené diskusi, takže jediná určitě nejsi. Bylo to v Brně.

adelka21
18. zář 2013

@leni78 ne, kopii nemám, byl to jen jeden papír a ten jsem nechávala u mudr. Jako mně je to jedno, zatím kojím a vodu nedávám a pak budu stejne dávat kojeneckou vodu, ale fakt jsem si myslela, že to musí podepisovat každá mamina, neco jako nové nařízení, že musí být podpis rodičů, pokud chcete nepovinné očkování 😅

@lenka5731 Tak třeba je to jenom brněnská výsada 😀 😀 😀 😀 tož my tu musíme mít všechno 😀 😀 😀

radunda
18. zář 2013

Není náhodou napsané na kojenecké vodě rajec, že se nemusí převařovat? Tak to by mě zajímalo, proč to tam je psané, když jí stejně všichni radši převaří.

madrilena
18. zář 2013

@radunda nám doktorka doporučila převařovat i takovou vodu; přeci jen nikdo nikdy neví, co v té vodě může být, pak stačí když to obchod vystaví na sluníčku nebo je voda delší dobu otevřená a bakterie se množí

ba0terka
18. zář 2013

Malý je na UM od jeho 4 měsíců a kupuju jen vodu Rajec,která mi byla několika lidmi doporučena jako ta NEJ 🙂 i co se ostatních minerálek,jako ochucená nebo ne týče,tak zvířátková voda u nás vede 😵

rajec_martin
autor
18. zář 2013

@ba0terka Zvířátková voda 😀 😉

radunda
18. zář 2013

@madrilena tak ono záleží taky jak máte staré dítě, vy si taky nepřevařujete vodu co si koupíte v pet lahvi nebo snad ano? já donedávna taky převařovala ve speciání malé konvici jen pro malého, ted už ne.

madrilena
18. zář 2013

@radunda na přípravu mléka převařujeme doteď /synovi je 16 měsíců/, na běžné pití samozřejmě nepřevařujeme; jinak máme na to vyhrazený spešl hrnec

berusnice
18. zář 2013

@radunda trefné, já sama sice taky převařuju, přesto si myslím, že to není potřeba. Dle technologického postupu plnění koj.vody do pet lahví by voda měla být prostá veškerých bakterií. A když tam tedy žádné nejsou, tak se ani dlouhým skladováním nemá tedy co pomnožit. A případné stání pet lahví na sluníčku?? Nepůsobí spíš jako desinfekce?? To si spíš říkám, že když naleju vodu do rychlovarky, převařím, nechám vychladnout a leju zpět do PET a pak do lednice, jestli tam spíš nějakou tu bakterii nepřihodím 🙂