V čem převařujete vodu pro své nejmenší?

rajec_martin
11. zář 2013

Milé maminky, jaké máte zkušenosti s převařováním vody pro své nejmenší? Zajímají nás vaše tipy i vychytávky – v čem převařujete a jak?

radunda
18. zář 2013

Určitě je hygieničtější nalít vodu přímo z pet flašky,( mám jednu petku otevřenou max 2 dny), než jí převařit a nechat stát celý den v konvici, ještě nejlépe odkrytou a myslet si jak jsem udělala maximum pro svoje dítě, tím, že jsem jí převařila, ale ať si každý myslí co chce, nevnucuji vám to. První dotaz měl být spíš na prodejce, že je paradox ptát se v čem rodiče převařují dítěti vodu, když je na etiketě, že se nemusí převařovat.

hagyhagy
19. zář 2013

Nikdy jsem nekupovala kojeneckou vodu ani vodu z kohoutku neprevarovala. Nam tece voda kvalitni a myslim ze je lepsi nez z Petky 😉

rajec_martin
autor
19. zář 2013

@radunda Kojenecká voda Rajec se opravdu nemusí převařovat - a máš pravdu, je to napsané na etiketě. Je to jeden z benefitů KV Rajec oproti kohoutkové vodě. Kojenecká voda totiž ze zákona garantuje nízký obsah dusičnanů a splnění dalších přísných kvalitativních kritérií, které souhrnně upravuje Vyhláška č. 275/2004 Sb. Podle ní jsou pro kojeneckou vodu stanoveny limity obsahu manganu, dusičnanů, či sodíku až o polovinu níže než pro ostatní druhy vod. V porovnání s pitnou kohoutkovou vodou jsou pak tyto limity přísnější až několikanásobně. Také celkový obsah rozpuštěných látek musí být v porovnání s ostatními druhy vod v kojenecké vodě poloviční. Nicméně sdělení na etiketě je stále pouze informativní, nemůžeme nikoho k ničemu nutit 🙂

mufinka26
19. zář 2013

Koj. vodu sem max. ohřívala v ohřívačce lahví 😉 na požadovanou teplotu. Jinak ted vodu ohřívám v rychlovarce a ředím klasicky studenou nepřevařenou 😉

indigirka
19. zář 2013

Vodu jsem začala používat cca od 8 měsíců, do té doby jsem plně kojila (a začala s jablkem a mrkví...). Vodu používám z kohoutku, když jsme mimo domov, prostě používám stejnou vodu pro dítě jako pro nás a převařuju jí vždycky. Balenou kojeneckou vodu jsme nikdy nepoužili. Doma v rychlovarné konvici, venku v ešusu na ohni nebo na vařiči, na táboře v hrnci na kamnech (před táborem jsem si zkontrolovala rozbor). Na uchování horké vody (když vím, že budu krmit mimo domov nebo se vaří na kamnech) používám termosku, Tescoma je sice dražší, ale voda tam vydrží horká i do druhého dne.
Kvalita vody z veřejného vodovodu by měla být dostupná, pro Prahu je tady: http://www.pvk.cz/aktualni-kvalita-vody.html

rajec_martin
autor
19. zář 2013

@indigirka Ano, je to přesně tak, kvalita vody z veřejného vodovodu by měla být dostupná - bohužel se ve většině případů nejedná o výsledky měření přímo u kohoutku spotřebitele a skutečné hodnoty se tak mohou např. vinou starých domovních rozvodů lišit. Je fajn, že v tomto případě je statistika zpracována přímo z odběrů u spotřebitelů 😉

mysicka003
19. zář 2013

Mám nerezový hrneček určený, jen malé na převáření vody k mléku.

rory_g
20. zář 2013

Vodu převařuju v konvici, používáme pouze balenou; jak kohoutková, tak drtivá většina balených nám nechává vodní kámen. Rajec bohužel není ta voda, kterou bychom používali, po velmi krátké době používání konvici zanese (vím, že je na etiketě napsáno, že jsou to minerály, ale ani já nechci dopíjet s pískem v puse, tak to rozhodně nebudu "dopřávat" svému miminku).

kotito
23. zář 2013

Po převaření jsou v kojenecké vodě Rajec částečky. Co to je?

rajec_martin
autor
23. zář 2013

@kotito Díky za příspěvek. Popravdě za normálních okolností by po převaření neměly v Kojenecké vodě Rajec být žádné částečky. Můžu se zeptat, v čem jsi vodu převařovala, když se v ní částečky objevily? Případně budu rád, když mi pošleš na IP fotografii po převaření, abychom se tím mohli víc zabývat. Děkuji 🙂
P.S. Pokud by tě to zajímalo, Kojeneckou vodu Rajec není třeba pro přípravu kojenecké stravy ani pitný režim dětí převařovat 😉

kotito
23. zář 2013

@rajec_martin nestalo se to jen mě,ale i kamarádce. Vodu jsem převařovala i v kastrůlku i v mikrovlnné troubě v hrníčku nebo skleněné dětské lahvičce. Vodu již nekupuji.Měli jsme jeden pakl - 6 vod a jsem ráda že jsme jí vypotřebovali.
Doporučuji vodu převařit a omrknou to.