Zaručený recept na spánek

rajec_martin
9. zář 2013

Milé maminky, máte nějaký osvědčený recept či trik, díky kterému vaše děťátko pokaždé zaručeně usne? Pokud ano, podělte se s námi o něj. Jestli ne, vyzkoušejte třeba naše ukolébavky přímo ze zvuků přírody v Rajecké dolině 😉 http://www.rajec.com/aktivity-cz/zabava-cz

mufinka26
9. zář 2013

U nás na noční spinkání zabírá příjemná koupel, mlíčko a šup do postýlky 🙂 maminka přečte pohádku a v minutě se spí 🙂

kikimaruska
9. zář 2013

Do pěti měsíců usínal synek sám, dostal večerní mlíčko a usnul, přesunula sem ho polospícího do postýlky a bylo. Poslední měsíc se mu moc usínat nechce, najeli jsme i na příkrmy a tak v podvečer má kaši, pak trochu mlíčka a jde zase spinkat. V postýlce se ale už kouká a nechce hned spát, tak má zapnutého svítícího usínáčka a potichu puštěné CD vedle postýlky. A nechci Vám dělat reklamu, ale tyto ukolébavky sem si stahla už v těhotenství a pouštím je právě přes CD, když nechce spinkat 🙂, pustím celou smyčku a pak jen vypnu...Popravdě si to občas jako kulisu při práci pustím i já 🙂 . První syn neusnul sám a nespal celou noc až skoro do tří let, takže u mladšího si to vychutnávám 🙂

rajec_martin
autor
9. zář 2013

@kikimaruska Moc děkujeme za ohlas z praxe! 🙂 Je fajn slyšet, že ukolébavky slouží svému hlavnímu (i vedlejšímu 🙂 ) účelu. Moje nejoblíbenější je "Ukolébavka po dešti", máš taky nějakou nej?

rajec_martin
autor
9. zář 2013

@mufinka26 Díky za tip! Rád slyším, že je čtení pohádek pořád v kurzu. A doufám, že se pletu, když mi přijde, že je čtení pohádek pomalu na ústupu...

mufinka26
9. zář 2013

@rajec_martin u nás někdy občas čte i starší dcera 🙂 Taky doufám, že je nás takových rodičů víc 😉

blahova_andrea
9. zář 2013

tak u nás padne hodina H a syn si sám dojde, že nám chce dát pusinku a jít hají. takže se popusinkujeme, potulíme, dám ho do postýlky v pokojíčku a on si tam někdy ještě hraje a brble a jindy se otočí a hned spí. pohádky průběžně zkouším, ale zatím bez úspěchu, nezajímají ho moc ani krátké říkanky. ale nevzdávám se. přes zimu budeme méně lítat venku a více číst a třeba se zájem dostaví 🙂
co se týká toho čtení na ústupu, tak je to asi pravda. vidím to na nevlastních dětech. jen televize a počítač. párkrát jsem jim četla, ale to třeba na dovolené, kde tv nebyla, tak to se mnou přežili 😀 ale že by si náš čerstvý třeťáček přečetl sám něco, co ho zajímá nebo třeba jen hloupý komiks nebo že by si řekli o pohádku jako jsme to dělávali my...to už dneska asi nefrčí ☹

kikimaruska
9. zář 2013

@rajec_martin Ukolébavka po dešti je bezkonkurenční, ale mám hrozně ráda ukolébavku pro kukačku...asi i díky tomu klavíru...ten já ráda 🙂

zdezli
9. zář 2013

Precteme detem pohadku dle jejich vyberu, dame pusu, pomazlime, pustime na CD klavirni verzi jejich oblibenych melodii a odchazime. 😵

ivajaro
9. zář 2013

U nás, se jde koupat kde nechám po umytí malou chvilku cákat. Pak je na řadě masáž, mlíčko pusinka a postýlka. Někdy si v ní ještě chvilku hraje jindy hned chrní 🙂

rajec_martin
autor
9. zář 2013

@zdezli Hodně zajímavý tip - díky za něj 🙂 Koukám, že Rajecké ukolébavky nejsou jedinou netradiční hudbou, při které se dá usínat 😉

rajec_martin
autor
9. zář 2013

@kikimaruska Souhlasím 😉 Jen to není úplně ideální pro lidi, kteří nejsou schopni usnout za zvuku hodin 😀

rajec_martin
autor
9. zář 2013

@mufinka26 to je fajn, že se dcera zapojuje. Já sám jsem kdysi čítával pohádky mladšímu bratrovi a do dneška na to rád vzpomínám 🙂

romcovaklarka
9. zář 2013

Pohádka a mlíčko. Bez čtení pohádek u nás nemine ani den, ani večer. Takže u nás určitě na ústupu nejsou 🙂 Ale ukolébavky ráda vyzkouším, zní to příjemně.

acnaj
9. zář 2013

Pouštím ukolébavky Rajec, ale v té smyčce mě štve ta voda: vždycky se počůrá a probudí:-/

romcovaklarka
9. zář 2013

@acnaj Promiň, ale 😀

acnaj
9. zář 2013

@romcovaklarka To není k smíchu😀 Když spí, tak nemůžu ani umýt nádobí, prostě se počůrá a probudí, páč je to fajnovka a v mokrým teda nebude😀

germaine
9. zář 2013

U nás na spánek zabírá jediné...nechat si výskat vlasy, jinak neusne 😀 sice už jsem za ty dva roky, co to praktikujem skoro plešatá, ale co bych pro něj neudělala 🙂 akorát druhátko to určitě naučit nenechám 😝

xsenova
9. zář 2013

taku otazku moze skutocne polozit len muz 😀 recept na zaruceny spanek miminka podla mna neexistuje 😀 😀 😀 a aby toho nebolo dost, tak nieco funguje v pondelok a v utorok to uz zrazu neplati 😀 😀 ale rajec je fajn - to sa musi nechat 😎

haniplanetka
9. zář 2013

U nás zabírá jedna aplikace na mobilu s ukolébavkou.

rajec_martin
autor
10. zář 2013

@romcovaklarka Díky za tvůj "recept". Až ukolébavky z Rajecké doliny vyzkoušíš, napiš, která se ti líbila nejvíc - zatím mají nejlepší odezvu "Ukolébavka po dešti" a "Ukolébavka pro kukačku" 😉

rajec_martin
autor
10. zář 2013

@acnaj Jej, tak to mě mrzí. Zdá se, že je to dost věrohodné 🙂 V tom případě můžu poradit jedině stáhnout si všechny ukolébavky bez vody , vypálit si je třeba na CD a udělat si tak vlastní smyčku 😉

rajec_martin
autor
10. zář 2013

@xsenova Přistižen při činu 😀 Aspoň že Rajec je fajn - i kdyby měla každá ukolébavka fungovat v jiný den, tak celý týden pokryjeme s přehledem 😉

rajec_martin
autor
10. zář 2013

@haniplanetka Aplikace na mobilu s ukolébavkou je perfektní tip a zároveň zajímavý podnět. Ocenily byste i vy ostatní mobilní aplikaci s rajeckými ukolébavkami?

hojda
10. zář 2013

Dávat mobil dítěti na uspávání mi nepřijde jako dobrý nápad. Mobil nemá pro klidný spánek v ložnici co dělat 😉

martinka24
26. zář 2013

kde se dají sehnat ty ukolébavky rajec?

nuonuon
26. zář 2013

Kde se vzala ta móda mobilů u dětských postýlek? To je šílené. Někdo je dokonce používá jako chůvičky☹. Opravdu si myslíte, že je to dobré pro vaše dítě?

vosinka
27. zář 2013

U nás funguje pohádka, pomazlení, a pak mu už po tmě zpívám (už od porodnice), teď už si brouká se mnou. 🙂
Jinak souhlasím, že dávat mobil do postýlky je šílené, čtu to až tady, mě by to v životě nenapadlo.

rajec_martin
autor
27. zář 2013

@martinka24 Jednotlivé ukolébavky z Rajecké doliny si lze poslechnout nebo stáhnout na těchto stránkách: http://www.rajec.com/aktivity-cz/zabava-cz 😉