Atopický ekzém u dětí – nově zjištěná diagnóza

linola_pavlina
7. říj 2013

Milé maminky,
už se tady na Modrém koníkovi diskutovalo mnohokrát, co a jak, když se dozvíte, že vaše miminko má atopický ekzém.
Jaká byla vaše první reakce? A co vám nejvíc pomohlo? Lékař? Lékárník? Kamarádky? Internet?
Máte nějaké prima vychytávky???

beruska1003
9. říj 2013

@michamicha
@michamicha je to váš názor,je potřeba ten k tomu gelu nebo balsamu podle typu toho ekzému(mokvajíci,suchý) používat i nějaký doplněk stravy na celkové pročištění organismu.

zvirka
9. říj 2013

Já doporučuju z DM babylove extra sensitive. Používáme mycí emulzi, mlíčko krém a olejík dávám do koupele. Neparfemované, malý má po tom krásnou lůži a za SUPER cenu!

antarres
9. říj 2013

My máme problém, že vždy na podzim se dceři objeví zarudlé fleky na nohou, místy jen pupínky, šupinazí jí to, má to ztvrdlé a svědí. Byli jsme u doktorky, řekla, že je to zřejmě alergie na nějakou látku. Do školky nosí bavlněné legíny, přes ně si pak oblíkne zateplené šusťáky. Mladší dceři se to taky objevilo. Mají to obě jen od kolen dolů. Mladší dcera to má zatím jen málo, ale úplně stejně to začalo té starší. Máme na to Leciderm, střídám s konopnou mastí a teď jsem zařadila i hydratační krém s Aloe Vera.Máme to akorát na pozim a v zimě. Na jaře to nemá a v létě je úplně v pohodě

Myslíte, že je to také atopický ekzem? Hodlám v nejbližších dnech v plánu navštívit kožní.

leedak
10. říj 2013

@zvirka taky pouzivame na elinku jenom tohle.a jevto supr.ale na Marketku bohuzel nesedel:/

linola_pavlina
autor
10. říj 2013

@antarres Ahoj, ekzém to může být. V zimě a na podzim se vždycky zhoršuje.
Domlouvám na příštá týden dětskou kožní paní doktorku, která by tady odpovídala na dotazy, tak třeba s fotkou a popisem by mohla poradit. Asi je ale nejlepší ti ukázat "na živo".

antarres
10. říj 2013

@linola_pavlina Jsme už objednané ke kožní. 🙂 Ale díky moc za odpověď. 🙂

ladik1
19. říj 2013

@michamicha : Dobrý den, koukám, že u vás máte AE taky všichni... nám na dcerku (bude jí už 6 měsíců) zabírá Excipial(nějaká mast s mandlovým olejem), zkoušeli jsme skoro všechno - nejdřív Linolu (synovi zabírala, dcerce nikoliv), A-dermu (vůbec nepomohla), koupali jsme i ve vaně s olejem a octem, prostě zoufalci...,Napsala nám to Dr. a kůže už není suchá, fleky ale zůstavají, tak nevím... Nejsem od Linoly, ale zkuste tu koupel od nich, nám to pomáhá u obou dětí pomáhá urdžovat v celkem dobrém stavu... 😉 hodně štěstí!

michamicha
19. říj 2013

@ladik1
@linola_pavlina koupila jsem nakonec linolu do koupele a dobrý 😉 a dneska jsme zkusili šampón, protože u malé bojujeme s těmi ošklivými žlutými strupy ve vlasech a zatím dobrý 🙂

ladik1
20. říj 2013

@michamicha : Tak to jsem ráda za Vás! Ať to vydrží 😉

hehena
21. říj 2013

Mě mudra atop nepotvrdila. byli jsme u ní se synem v 3m... a pak ještě na kontrole později. říkala mi, že se to zatím nedá říct s jistotou. dostali jsme kortikoidy, to už jsem pár dnů držela dietu, nějakej krém míchanej v lékárně a Linolu do koupele... kortikoidy jsem mazala, neb už v tom měl streptokoka a bylo to ošklivý. nedávno mi došla ta Linola a zas se mu ekzém objevil na ruce, a teď se to během pár dnů dost zhoršilo :( takže má na ruce rudej flek... předtím to měl nejvíc v obličeji a pak pár takových míst po těle...

reakce smíšená... četla jsem, co jsem mohla, děsila jsem se, pak se uklidňovala, že to není žádný drama a že to bude určitě dobrý... a tak dále... pak ekzém zmizel a já si říkala, super, to je ta seborea (dr. říkala, že buď seborea nebo atop) a teď je tu zas... tak nevim.. každopádně zas pomažu koupit tu linolu, evidentně dělala prckovi dobře..

hehena
21. říj 2013

@michamicha je i šampon? Jakub i Jáchym to ve vlasech mají... akorát u Jakuba je to šílenství mu mejt hlavu, tak je to horší i tím, že bejvá dýl nemytá... on u toho má šílený hysteráky, že ani dejchat nemůže :((( hrůza. naposled to s ním musel zmáknout manžel, neb já buď mám nerva, nebo brečim, že tak trpí 😅

linola_pavlina
autor
21. říj 2013

@michamicha Jééé tak to jsem taky moc ráda, že to sedí. Děkuji @ladik za pomoc 😉 . Držím všem palec, ať se nekonečný boj s ekzémem podaří aspoň trochu zvmenit na malé a málo časté bivy. 🙂

linola_pavlina
autor
21. říj 2013

@hehena Linola do koupele (nebo samozřejmě asi i jiné značky) jsou základ. Při koupání se totiž pokožka vysušuje nejvíc a pak vás to stojí mnohonásobně víc práce s promazáváním.
Linola má kromě šamponu i další produkty, aby péče o atopickou pokožku byla kompletí. Šampon zabírá i na seborheu ve vláscích a neštípe v očích. Ale ta nechuť u malého bude asi spíš s namáčením hlavy než o štípání očí.... ☹
Jinak moc oblíbený na hodně suchá místa je krém LInola Fett, případně i tady maminky velmni dobře hodnotily Linola Lotion na kompletní péči o pokožku. Ale rozhodně bych ačala s něčím šetrným na koupání, případně sprchování.
Držím palec! 🙂
Pavlína