Jak probíhalo vaše první koupání v porodnici?

linola_pavlina
1. říj 2013

Milé maminky,
při pročítání naší první diskuse se často objevovalo, že jste se setkali s Linolou v porodnici. Můžete se s námi podělit o zkušenosti jak probíhalo vaše úplně první koupání? Jaké byly sestřičky? Co vás pak nejvíc ovlivnilo při koupi koupací výbavičky?

kikimaruska
1. říj 2013

Tak v Linole jsme tedy nekoupali, ani ji neznám-zatím. V porodnicích v okolí léta používají podle mě nevhodnou kosmetiku jiné značky. Synek měl opravdu velmi silný novorozenecký exém po celém těle, dr.mu nařídila koupel v řapíku, přesto sestra přišla a na mou otázku, kde má řapík odpověděla, že jej zapomněla uvařit a jdeme koupat normálně ve vodě s nejmenovanou kosmetikou. Jelikož už jednoho syna doma mám a také mu neseděla, tušila sem, co nastane. Syn se do osypal ještě víc a rapidně se vše zhoršilo plus přibyly další uhrovité hnisavé puchýřky, bylo to příšerné ☹ 🙄 , ale já byla jen matka a sestra sestra, takže tak,že 😒 😠 . Druhý den ráno při vizitě už sem si vydupala řapíkovou koupel a to co nejdřív a pokožka se mu do hodiny začla krásně uzdravovat. 🙂. Doma jsme pak koupali v čisté vodě, při nějakých obtížích máme doma stále řapík a děláme odvar (pomáhal i prvnímu synkovi). Podotýkám že atopici nejsme nikdo z rodiny a nyní už nemáme žádný problém, krom občas suchých míst na tělíčku. Pokud bude někdy třetí mimi, razantně tu jejich kosmetiku prostě zakážu používat 🤐 ...takže u nás nic moc a koupací výbavičku sem kupovala dle zkušenností s prvním dítkem. Tenrát sem měla nakouepné i šamponky atp.což se ale ukázalo jako zbytečné,protože šampon jsme začali používat až ve třech letech a to opravdu jen vyjmečně, když se syn hodně zamaže třeba u dědečka v dílně a je potřeba ... 😉

apollo11
1. říj 2013

První koupání v porodnici si pamatuju moc dobře, protože to bylo poprvé a jedinkrát, co jsem slyšela malou v porodnici zoufale brečet 😉 Dělala to sestra z oddělení - popadla dítě, strčila pod tekoucí kohoutek a prudce mydlila - přišlo mi to, jako by čistila drůbež 😅 Jakou používali kosmetiku, je vedlejší, ale myslím, že to byl Johnsons. Tvrdila mi, že jedině takto se dítě správně koupe a že přitom vždy pláče. Myslela jsem si své 🙂 Doma jsem malou koupala v kyblíku, kde nikdy ani nepípla a moc se jí to líbilo.
Linolu jsme používali, ale jen do té doby, než vyrostla z kyblíku, do vany pak už byla moc kluzká.

ratatooy
1. říj 2013

tak naše první koupání v porodnici,v klasickem umyvadle,jen namočit,na přebalováku namydlit a zpátky do umyvadla což teda je pro mě absolutní kravina,přenášet namydlene mimčo do umyvadla,a kosmetika po koupání se používá pouze sádlo,takže to mě ovlivnilo hodně abych si to doma udělala podle sveho

vlajka1
1. říj 2013

Nejsem maminka, ale sestra na novoroz. oddělení, takže maminkám koupání ukazuji. Nepoužíváme Linolu, máme jinou kosmetiku, ale vždy se maminek ptám, jestli nemají v rodině ekzémy nebo citlivější pokožku. V tomto případě koupeme buď ve vodě čisté, nebo s pár kapkami čistého slunečnicového oleje/u vysušené kůže/ a u novorozeneckých exantémů dáváme odvar z řepíku. Kosmetiku vždy dáváme do vody, celkem se divím, že někde ještě existuje "mydlení" dětí na přebalováku. Když si maminka přinese svaoji kosmetiku, není problém ji použít 🙂 Koupeme ve vaničkách. Po koupání děti mažeme pouze na přání maminek a pokud je pokožka vysušená.

ladik1
1. říj 2013

U prvního syna jsem kupovala rovnou to, co používali v porodnici, což byl Johnson´s a koupaní bylo ukázáno tak nějak fofrem, takže po příchodu domů z porodnice bylo první koupání vlastně až doma za hrozitánského řevu syna a byla jsem celá vyděšená 😀 Po čase jsme ale kvůli kožním problémům na doporučení Dr.přešli na Linolu do koupele a postupně rozšiřujeme řadu výrobků, které od Linoly používáme🙂... Koupání dcerky bylo taky hrůzné, byla v inkubátoru a vyndali mi ji, ať si to zkusím... hrůza, sundávat všechny ty náplasti, ale od setřiček na JIPce jsem se naučila prima fígle na koupaní prťat, takže když jsme přišly s dcerou domů byla to pohodička 😉 Na JIpce se koupalo jen vodou a slunečnicovým olejem a miminkům to prospívalo!
Obecně myslím, že prvorodičky dají dost na to, s čím se setkají v porodnici, takže kdyby tam Linola byla jako erár, asi dost maminek by ji používalo od narození a ušetřila si kožní problémy u dětí 😉 A navíc dodneška mám miminkovskou vůni spojenou s vůní Linoly, vždycky, když ji někde cítím, hned vidím svoje děti jako malé 🙂

lennnia
1. říj 2013

U nás v porodnici se svolaly všechny maminky a sestra ukazovala na jednom dítěti jak se koupe ve vaničce. Ptala se té dané maminky (ostatní se rozhodly samy) zda chce či nechce tuto kosmetiku použít anebo má svoji.. ukázala hezky a v klidu, jak se má miminko umýt, jak správně držet, jak usušit, jak obléci, atd. Kosmetiku, kterou používali v porodnici byla zn. Weleda.. Malého pediatrička nám doporučila Seba med, tak používám ten a jsem spokojená. Produkty Linola neznám, ještě jsem se s nimi nesetkala, ale zajímala by mě ta vůně, kterou si všichni chválí a samozřejmě i účinky 🙂

linola_pavlina
autor
1. říj 2013

Děvčata moc děkuji za vaše zkušenosti. Já jsem měla to štěstí, že se mi při provním koupání věnovala sestřička - jenom mě a jako vyděšená matka prvního dítěte jsem to hodně přivítala. A to byla velká porodnice v Brně. U prvního syna kosmetika zde používaná nevadila, u druhého jsem měla podobnou zkušenost jako kikimaruska. Proto jsem zakotvila u Linoly.... 🙂

petkab82
1. říj 2013

KOupání v porodnici byl horor🙂 Měly tam hluboká umyvadla bez špuntu a pákovou baterii se sprchou. Výrobky tam měli Johnson's a Avril. Dítko jsme měli namydlit na plínce vedle a pak ho i s plínkou šupnout pod tekoucí vodu opláchnout. Samozřejmě to malá prořvala jak tur a já pomalu taky, jak mě jí bylo líto. Když jsem požádala o asistenci sestřičky, že je to moje první dítko a že si nejsem moc jistá, tak mi bylo docela drsně řečeno, že doma mi taky nikdo pomáhat nebude, že oni mají práce dost i bezemne☹ ☹ Tak jsem to tam nějak přetrpěla a doma už jsme koupali pěkně ve vaničce a malá je tam navýsost spokojená a řve jen když jsi chci už vyndat ven a ona by ráda ještě cákala na celou koupelnu🙂 🙂 Teď používám Linolu na vlásky a zbytek Babylove z DMka a jsem naprosto spokojená.

linola_pavlina
autor
1. říj 2013

@vlajka1 Děkuji i za názor "z druhé strany" 😉 . Jsem ráda, že to takto bezvadně funguje. 🙂 🙂

acnaj
1. říj 2013

První koupání v porodnici bylo super🙂 Byla tam vanička, zeptala jsem se sestry, jestli si ji můžu vykoupat sama a sestřička tedy jen namíchala správnou teplotu, šupla tam Linolku a pak jen přihlížela a kontrolovala🙂 Bylo to pro mě kráásné, malé se koupání líbilo🙂 po příchodu domů jsem nějakou dobu používala Aviril, ale pak nám paní doktorka říkala, že nám může předepsat Linolu pokud chceme, tak od té doby na ni nedám dopustit, občas se v ní vykoupu i já😀

ann_87
1. říj 2013

V porodnici, kde jsme byli my, tak ukazovala sestřička maminkám z jednoho pokoje - takže jsme byly dvě a bylo to v pohodě. Předváděla to na jednom miminku, jak mydlit, kde všude a na nic nezapomenout, mydlilo se na plínce vedle. Pak se dalo miminko do lavůrku a oplachovalo. Synek koukal zvědavě, kde to je a co se děje, ale neplakal. Pak jsme ho vytáhly, osušily, opět nezapomenou vysušit žádný záhyb, namazat a obléknout. Mohly jsme se na cokoli zeptat, sestřička byla příjemná. Ukazovala i jak měřit teplotu apod.
Takže za mě spokojenost. Doma jsem měla nakoupenou jinou kosmetiku, dnes to různě střídáme. Linolu jsem ještě nezkoušela 🙂

janinek
1. říj 2013

V porodnici zadne koupani nebylo, rodila jsem v UK. Malou jsem otirala zinkou mamocenou v teple vode. Dostala jsem nejaky balicek s johnsonem predtim, kterym jsem se ta, sprchovala ja. Dceru ve 14M myji jenvevode, obcas pouziju kokosovy olej ci CJ's - prirodni kosmetiku zAmeriky.

pythie
1. říj 2013

Tak nám to sestřička všechno ukázala, řekla nám, že používají Linolu a vysvětlila, že vlastně zanechává příjemný film na pokožce a dítko co je bez problémů se už pak nemusí mazat, ale záleží na mě. Pravdou je, že když se umyji já tak je pokožka hebká. Nicméně první koupání byl naprosto šílený hysterický pláč, sestřička mi říkala, že u malých dříve narozených miminek je to někdy normální reakce, stejně tak když ji budu převlékat tak ze začátku bude fňukat a bylo to tak. Jinak nám bylo moc hezky předvedeno co a jak, koupalo se ve vaničce a nemůžu si stěžovat. Rodily jsme v Olomouci 🙂

malaletajicimyska
1. říj 2013

U nas v porodnicich pri obou detech linola nebyla ale jina nejmenovana znacka prvni syn se po ni osypal pri druhem ditku jsem mela stesti sestricky ukazovali druhe mamince v pokoji ktera byla prvorodickou ja si maleho okoupala pozdeji a jen vodou. Linolu jsem doma mela pro sebe a obcas ji pouyiji i na kluky ale jako atopicce se mu nejvic osvedcilo koupani pouze vodou 😉

romcovaklarka
1. říj 2013

U prvního jsem měla s sebou vlastní kosmetiku Sebamed, měla jsem nadstandardní pokoj, takže koupání mi předvedli osobně, ve vaničce. U druhého dítěte jsem byla na normálním pokoji a koupání předváděli tak, jak už tu někdo psal - miminko namočit utěrkou a namydlit na přebalováku a potom opláchnout a měli tam myslím Johnsons nebo co. Tenhle způsob jsem tedy viděla prvně, ale přišel mi dost nešikovný, doma jsem stejně obě děti koupala první měsíce v kyblíku 🙂 Dceru koupu od narození tak, že vyloženě jen v čisté vodě a jednou tak za 3 dny jí tam přidám Linolu a kůžičku má krásnou.

blahova_andrea
1. říj 2013

Já měla prcka v inkubátoru, takže jsem dlouho nekoupala. Když šla koupat maminka z vedlejší postele, tak jsem se zeptala jí i sestřičky jestli můžu na čumendu a obě byly skvělé. V čem se koupalo tedy fakt netuším. Na zdi byly dávkovače, takže žádná značka kosmetiky vidět nebyla. Sama jsem to pak s kosmetikou pro miminko nepřeháněla. Koupila jsem Babylove, protože byla levná a v okolí vyzkoušená a osvědčená a čekala na reakci prcka. Kdyby byl problém, tak bych vyměnila klidně za "kvalitnější" a dražší, ale když nebyl, tak by mi to přišlo jako vyhazování peněz z okna.
Jinak o Linole jsem se dozvěděla od naší první pediatričky, která nám dala vzoreček, nějaké té koupele na promazání myslím.

trule
2. říj 2013

První koupání bylo super, sestřička mi všechno ukázala, doporučila přípravky a nakonec to bylo jen v čisté vodě, já i manžel jsme jako malí měli ekzém. Linolu používáme od 2.měsíce na vlásky, kvůli seboree, do koupele jsem dávala olej balmandol, malé se ekzém nevyhnul, dnes jen vodu a Linolu nebo Sebamed.

linola_pavlina
autor
2. říj 2013

@pythie S porodnicé v Olomouci spolupracujeme a musím říct, že jsou tam moc fajn sestřičky. Koukám, že je víc a víc pozitivnách zážitků z prvního koupání.

rebelie
2. říj 2013

Nijak, svoje dítě jsem v porodnici koupat nenechala (a nebudu si to přát ani podruhé)... vykoupali jsme ho až doma, sami a pouze čistou vodou.

linola_pavlina
autor
2. říj 2013

Děvčata, pozor na čistou vodu ☹ . Když je hodně tvrdá, může sama o sobě pokožku děťátka vysušit.

zuzkasim
2. říj 2013

Přemýšlím, jestli jsem vůbec svoje děti v porodnici koupala... Prvního ne, nemohla jsem ho mít u sebe, když jsem pak měla jít 4. den domů, dětská doktorka nevěděla, jestli mě má pustit, že jsem si nevyzkoušela koupání🙂 Přesvědčila jsem ji, že to určitě zvládnu, doma mi pak vše moje maminka ukázala, hlavně jak novorozence šikovně chytit i na umývání zadečku. U všech dětí jsem používala jen vodu, prostřední byl atopik, takže nám kožní doporučila požívat olej do koupele Linola.

zuza2008
3. říj 2013

Tak my jsme taky rodili v Olomouci a sestřička si na nás udělala extra čas. Malýmu se to moc líbilo. Byl koupaný v Linole. Doma malého koupu v čisté vodě a po koupeli používám Linolu na masáž celého tělíčka (mimo obličej a vlásků). Nám se líbí příjemná lesní vůně 🙂

olusenka
3. říj 2013

První koupání u prvního miminka provádí v porodnici v Mladé Boleslavi dětská sestra. Miminko namydlí venku na přebalováku na plíně, a pak ho ve vaničce opláchne. Je tam k dispozici erární sprchový gel na miminka Johnsons Baby. Vím, že s ním spousta miminek má problémy, nesnese ho. U prvního dítěte probíhalo mytí přesně tak, druhé koupání jsem už dělala sama a Johnsons jsem nepoužila (ale ani Linolu, neznala jsem ji). Na začátku jsem používala chvíli Hipp, pak Lypikar (syn byl atopik, největší problémy od 3. do 7.měsíce věku), občas Linolu olejovou koupel, a pak zase Lypikar.
Teď mám druhé miminko, první koupání v porodnici jsem dělala sama, myla jsem vodou a zadeček Lypikarem (měla jsem malý vzoreček, malou tubičku, abych netahala velkou lahev čehokoli do porodnice). Doma myju teď oba Niveou Baby Sensitive, tu Linolu mám pořád schovanou, ale nepoužívám zatím. Uvidím v zimě, až bude suchý vzduch doma a oba budou mít nejspíš i suchou kůži. Vadí mi, že je po tom mastná vana a ani vůně nic moc, i když na té tolik nezáleží.

adelka21
4. říj 2013

První koupání v porodnici vůbec neproběhlo, koupání je tam, tuším, 1x týdně, a já jsem stihla porodit a odjet z porodnice v mezičase 😀 😀 😀

zuuzav
4. říj 2013

Já na první koupání v porodnici bohužel nemám příjemné vzpomínky. Koupání mi ukazovala sestrřička, která děti brala, jak na běžícím pásu s tím, ať se nebojím přitlačit, že je to nebolí. Když malé myla hlavičku, kterou měla celou fialovou od toho, jak jí při porodu tahali kleštěma, plakala na celé oddělení. Nevím, jestli to bylo ve spojitosti s touto první ,,koupelí", ale plakala potom pokaždé, když jsem ji namočila třeba jen žíňkou. S koupáním jsem takto bojovala dva měsíce a potom jsem dala na rady laktační poradkyně a koupila jsem koupací kyblík. Kde se malá konečně uvolnila a přestala se bát vody. No a teď, v půl roce si užívá bez breku i koupání v bazénu s ostatními kojenci. Jinak do koupele používám emulzi od Weledy.

linola_pavlina
autor
4. říj 2013

Milá děvčata,
obdivuju všechny, které jsme se s tím popasovaly samy. Mě moc pomohly sestřičky a tak jsme zůstala věrná vaničce. S kyblíkem mi to teda moc nešlo.... 😉

mafeska
6. říj 2013

přiznám se že tuto kosmetiku vůbec neznám a slyším o ní poprvé. NA porodnici nemám moc dobré vzpomínky ale k tématu, pamatuju že první co mě zaskočilo byla koupačka v půl osmé ráno. První koupání ukazovala sestra, namydlení vedle na přebalováku jednorázovou žínkou a pak opláchnout ve vaničce, nebo teba vaničce, přišlo mi to jak veliký kuchynský dřez. KOsmetika která byla k dispozici byl Johnsons baby, nepoužila jsem ani jednou, četla jsem špatné recenze, měla jsem svoji (používám sebamed). Druhý den jsem koupala sama, bála jsem se na malou šáhnout, byla takový maličký uzlíček. Snažila jsem se dělat vše dle isntrukcí (prvorodička), malá plakala koupání nebylo v oblibě. Popříchodu domů jsem zjistila že mydlení mimo vaničku mi přijde jako nesmysl tak jsme si zajely svůj režim a postupy a po pár dnech se stalo koupání koníčkem. Máme hodně tvrdou vodu takže bez kosmetiky po koupání ani ránu. 🙂

linola_pavlina
autor
7. říj 2013

@mafeska Je tak to teda asi nebylo nic moc. Byla jsem moc ráda, že jsme byly na pokoji tři (z toho jedna už zkušená maminka) a mohly jsme tak svoje pocity sdílet.
Tvrdá voda je problém i u nás. Jsem vysušená sama a o dětech ani nemluvě. Proto obzvlášť pečlivě vybírám sprchové gely. Seba med jsme měli taky - šampon na vlasy a byl fajn. Ale teď , když jsem u zdroje... 😉

piki88
10. říj 2013

V Olomoucké porodnici, kde jsem rodila, nám sestřička ukázala všechno jak co se má dělat. Byl tehda i u toho náš tatínek, aby se přiučil a pomohl, ale stejně doteď koupu prcka sama a ráda 🙂 Ani neví o co přichází 😉 Akorát v koupacím kyblíku jsem se musela sama naučit mýt prcka podle You Tube 😀
Vím na 100%, že v Olomouci používají Linolu a že s ní mají dobré zkušenosti. Bohužel před porodem jsem si koupila jiný olejíček ( to jsem nevěděla, že prcek bude po něm osypaný), tak jsme museli najet taky na Linolu. Trvalo to asi tři čtvrtě roku než se mu ten atopický ekzém stabilizoval a možná i zcela vymizel 😎