Linola - který produkt na co?

linola_pavlina
4. říj 2013

Milé maminky, děvčata,
moc děkuji za příspěvky k tématu - "kde jste se poprvné setkali s Linolou". Vaším nejoblíbenějším produktem je Linola Fett Ölbad - olejová přísada do koupele. Moc mě překvapilo, že i ostatní produkty znáte dobře - zejména šampon nebo krém Linola Fett.
Znáte i na co používat ostatní produkty? Pojďme společně poradit i těm, co se s Linolou ještě nesetkaly 🙂.

rozarka65
4. říj 2013

@linola_pavlina Na co je dobrý šampon? Když je pokožka hlavy suchá a svědí? Pomůže i na šupinky v hlavě,které se mi nepodařilo vyčesat,když byla dcerka miminko?

linola_pavlina
autor
4. říj 2013

@rozarka65 Linola šampon je, jak píšeš správně, pro suchou a svědivou hlavu. Umyje vlasy a nedráždí kůži a tím, že jí nevysušuje, tak taky snižuje svědění.
Od dětských lékařů máme informace, že zabírá i seborhoeu ve vláscích miminek - žlutavé šupiny i krustičky na hlavě. Mě se to u mladšího syna zafungovalo. Ale není to hned po prvním umytí. Chce to cca 2-3 umývání....
Vyčesávání nebo v horším případě několikadenní aplikace speciálního olejíčku nebyla moc příjemná 😖 😝

rozarka65
4. říj 2013

@linola_pavlina Děkuji za odpověď...🙂

babusap
5. říj 2013

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o doporučení, který přípravek použít na suché šupinky na obličeji miminka a ve vláskách.děkuji

petkab82
6. říj 2013

@babusap nám dr. doporučila na vlásky Linola šampon a zabral a na obličej jsme měli Infadolan, ale nejlepší byl slunečnicovej olejíček namíchanej v lékárně, ten to krásně promastil a byl celkem levnej.

lenkal2
6. říj 2013

Dobrý den, moje mimi má atopický ekrém. Který krém by byl nejvhodnější? a také co do koupele? děkuji

babusap
6. říj 2013

@petkab82 díky za radu, vyzkoušíme!

majus6
6. říj 2013

Mně u dcery na seborrheu (šupinky ve vlasech) stačila Linola do koupele, koupu ji v ní i s vláskami a šampon jsme ještě nepotřebovali. Efekt byl skoro "zázračný" 🙂.

linola_pavlina
autor
7. říj 2013

@petkab82
@babusap
Linola šampon na to opravdu velmi dobře zabírá. Šupinky v obličeji = suchá kůže. Z naší řady Linola Fett nebo Linola Gesicht. Slunečnicový olej je super volba, protože olivvový (který je taky dost v kurzu ☹ ) je na dětskou pokožku nevhodný.
Jen pozor na dobu spotřeby, v lékárně připravované věci mají expiraci kratší.

linola_pavlina
autor
7. říj 2013

@majus6 To je prima. Mě pak začali kluci protestovat, že mají "takový divný" vlásky 😉 . No byly trochu mastnější.... Takže teď po koupačce v Linole umýváme hlavy zvlášť (nakonec) a oplachujeme už jen čistou vodou 🙂 .

linola_pavlina
autor
7. říj 2013

@lenkal2 Pro mimonko s atopickým ekzémem bych začala právě s olejovou přísadou. Koupání je největší zátěž pro dětskou pokožku. Při mytí se kůže nejvíc vysušuje. Pokud zvolíš dobře, pak ani není nutné tolik kůži promazávat. Někdy může být suchost pokožky větší, pak je nutné pokožku namazat. Pro celotělovou péči - tělovým mlékem, pro extrémě suchá místa (loketní jamky, jamky pod kolenem, ruce...) raději něčím mastnějším. Třeba z naší řady by to mohla být Linola Fett, je u dermatologů nejosvědčenější.
K tématu atopického ekzému, bych ještě ráda otevřela diskusi. Je toho víc... 🙂

petaov
8. říj 2013

Ahoj, stačí tedy Linola do koupele a pak už není třeba mazat? Včera jsem to viděla v lékárně. Body Lotion tam stejně ani neměli. Syn má takovou drsnou kůži, sem tam ekzém, který se pořád vrací. Už jsme toho vyzkoušeli hodně. Na chvíli to zabere a za měsíc je to zpět. Možná to má z jídla, ale zatím se nám nepodařilo vypozorovat z čeho konkrétně. A co se týče toho obličeje, máte nějaký krém vyloženě na zimu? Máme drsné tvářičky i bradu... Díky 🙂

linola_pavlina
autor
8. říj 2013

@petaov Ahoj, Linola do koupele by mohla stačit, je to ale hodně individuální. Třeba v zimě je někdy nutné namazat i po koupání. Ale to určitě odpozoruješ na synovi jestli je po koupání kůže ještě suchá. Je třeba vytrvat, nepolevovat. A s úpravou jídelníčku je dobrý tip v diskusi na portál www.proalergiky.cz.

Na obličej je nově uvedený produkt - Linola Gesicht. Je vyloženě určená pro citlivou, případně i podrážděnou pokožku. chrání i proti mrazu. Pokud by ti vadila parfemace (je sice hypoalergenní), pak krém Linola Fett. Oba produkty mám otestované na dětech na horách i v -15°C 😉 🙂

baseema
8. říj 2013

Zdravím, Linola Lotion je krém na celé tělíčko, nebo se může používat na zadeček kdyžho má malej občas osypanej?

petaov
8. říj 2013

hradí něco pojišťovna, když je to napsáno na předpis?

linola_pavlina
autor
8. říj 2013

@baseema Linola Lotion je spíš na celé tělíčko. Má řidší konzistenci, proto na osypaný zadeček bych spíš použila Linola Fett nebo pokud je pokožka hodně podrážděná, tak Linola krém.
Linola Fett jsem dávala i jako ochranu pokožky zadečku před opruzením, když jsme měli plínky. Fungoval mi stejně jako Bepanthen a ještě je o něco levnější. Dokonce to před lety i paní doktorka Čapková z Prahy doporučovala i na praskající prsní bradavky kojících maminek...

linola_pavlina
autor
8. říj 2013

@petaov
krémy Linola mají úhradu cca 23 Kč, takže zase tak velká není (bohužel), ale Linola Fett Ölbad do koupele má už úhradu vyšší.U 400 ml balení je doplatek cca 80 Kč. Bez receptu můžete koupit za cca 210 Kč. Takže u koupelové přísady je to už celkem znát. Může je předepsat dětský lékař nebo kožní, ale jen, pokud je u pacienta středně těžká až těžká forma atopického ekzému nebo jiného kožního onemocnění spojeného se suchou kůží.
Ostatní produkty Linola hrazeny nejsou - patří do skupiny dermokosmetických přípravků.

myia
14. říj 2013

Můžu se zeptat, nechají se někde koupit, vzorky řady Linola?

linola_pavlina
autor
14. říj 2013

@myia
Vzorky Linola se dají koupit v eshopu portálu www.proalergiky.cz (http://www.proalergiky.cz/eshop/linola-cestovni...) - celé balení Linola MINI, kde je tělové mléko, sprchová emulze a šampon.

linola_pavlina
autor
14. říj 2013

@myia Cena je 98 Kč 🙂

myia
14. říj 2013

@linola_pavlina Děkuji moc 🙂