Jak jste našly Nutrilon?

nutrilon_lucie
29. črc 2013

Milé maminky, řekněte nám, jak jste objevily Nutrilon. Zajímalo by nás, kde jste se o něm dozvěděly, kdo vám ho doporučil a co vám o Nutriloně řekl.

granda
30. črc 2013

@jarkalada třeba tak, ze to jde kojit,, ja nevedala vůbec nic a jde nam to skvele a to se říká, ze po cisari se dlouho nekoji,, i samotne sestry koukali, když jsem nakolila 40 a pak i vice,, musela jsem vazit před a po v nemocnici,aby to mohly pocitat...
když mi ji v noci dokromovaly, jelikož jsem první noc ji u sebe tak cele dopoledne blinkala, jak se ji mlicka mychala..a pak když byla u me, tak naprosto v pohode.... ale ja mela kojeni uz v hlave, ze nam to pujde,,, tak to působilo i prez psychiku a byla jsem ráda, že nám teče mm

jarkalada
30. črc 2013

@kacena00 je pravda, že jsem Nutroš používala od porodnice, jelikož ho tam poprvý dostali a já nechtěla měnit, když ho dobře snášeli a prospívali.
Ale nebylo by tu podobné "haló", kdyby se místo Nutrilonu v porodce dávala třeba Beba?
Nevím, já osobně na reklamy nevěřím, spíš dám na názory a zkušenosti ostatních.

kacena00
30. črc 2013

@sarinka nojo, kdo to vidět nechce ten to vidět nechce

jarkalada
30. črc 2013

@granda já jsem děti po císaři viděla až třetí den, poprvé přiložení na půl minuty po pěti dnech..
Ale tím to jistě není, každá jsme jiná. A to jsem si ze začátku taky věřila. Viz můj příspěvek v druhé diskuzi o Nutrilonu /mmch nevím, nač tu jsou dvě, když tu stejně píšem pak napřeskáčku 😀 /

kacena00
30. črc 2013

@jarkalada asi ano bylo 😀 víš na tom je blbý to, že právě spoléháš na to, že doktor bude stejně jako ty se snažit zajistit pro dítě to nej, ale ouha, ono to tak nebude, protože není objektivní a nevybírá to nej podle nej zkušeností, ale lže ta nej značka je pouze ta a ta, jen proto, že požívá nějaké benefity od dané firmy, to není v pořádku

jarkalada
30. črc 2013

@kacena00 s tím souhlasím. Jenže jak jinak získat nějaké objektivní výsledky, které um je opravdu to "nej"? Holt nám většinou nezbývá nic jiného než věřit našemu dr..

veronikaka
30. črc 2013

@jarkalada Ochladí ho pak klasicky jako u nás - pod studenou vodou.

veronikaka
30. črc 2013

@nutrilon_lucie Ještě bych měla jeden dotaz. Setkávám se s dvěma druhy balení Nutrilonu - tmavě modré a světle modré. Na světle modrém je uvedeno nové složení, ale kontrolovala jsem obsah a na nic jsem nepřišla. Mohu tyto dvě balení míchat? Pokud jednou koupím světle modré a podruhé tmavě modré? Děkuju.

jarkalada
30. črc 2013

@veronikaka no chladit skleněnou /my používáme skleněnou/ flašku s vřícím mlíkem studenou vodou bych si neriskla 😀 ale jiný kraj, jiný mrav. Ale odpověď Lucie si přečtu 😎

mitote
30. črc 2013

@kacena00 pokud ma nekdo problemy s kojenim, ma to resit s laktacni poradkyni a ne s pediatrem.. a laktacni ti nikdy nedoporuci koupit UM. Nechapu, jak nekdo muze zamerne vyvolavat problemy s kojenim nebo je posilovat... to je trochu scifi, ne?

olusenka
30. črc 2013

Nutrilon mi doporučil pediatr a přímo mi řekl, kupte si jednu pikslu Nutrilonu 1 Comfort a mějte ji doma, kdyby něco. To bylo v době, kdy malému byly 3 týdny, měl najednou zelenou stolici a moc se kojit nechtěl. Nevěřily byste, co to s člověkem udělá, když má trošku s kojením problémy, dítě plačtivé, ve skříni má Nutrilon, jak o sobě začne pochybovat atd., s manželem jsme se málem nepohodli, nakonec to syn přestál, já taky, kojili jsme dál a Nutrilon jsem zase neotevřený (ovšem s určitou finanční ztrátou) prodala. Pak jsem UM zkoušela až když bylo synovi víc než rok, Nutrilon ale ne, přijde mi zbytečně drahý, ale žádné UM nechce, tak mu ho tedy nedávám.
Nelíbí se mi, že pediatři doporučují hned UM a taky že upřednostňují konkrétní značku.

kacena00
30. črc 2013

@mitote bohužel ne, problémy jsem s malým neměla, od 3 do 6 neděl přibral kilo a půl, paní doktorka na mě po kontrole vybafla, jestli bych jako neměla zájem převážit malýho před a po kojení- já blbá zvědavá na to kývla, malej asi neměl moc hlad, čuměl všude možně, poslouchal ruchy v čekárně, vypil 40 ml a ona na mě, že mám teda asi málo mléka, v té době jsem nevěděla zbla o kojení, ani o tom, že by mohlo mléka být nedostatek, takže mě hrozně zaskočila, jak na potvoru se druhý den dostavil spurt, malej chtěl u prsa trávit nosntop, takže jsem podlehla dojmu, že měla pravdu a jak sem špatná, a postupně mu přidávala čím dál víc příkrmů, protože logicky s prvním příkrmem mléka ubývalo...

podruhé jsem si řekla, že už na její kecy a převažování apod. rozhodně nedám, už takhle sem si spoustu věcí řešila po svém, jí to ani neříkala a vím, že to tak dělá spousta maminek, tady na koníkovi jsem se s s tím setkala často... malá se narodila s PH. 3080,4.den při propuštění měla 3160 g, jenže mi začala zvracet a zvracela čím dál víc, k prsu se měla hodně dobře, na jedno kojení si z jednoho prsa vytáhla 130 ml coby 3 denní mrně a pak si spokojeně chrupala 3 hodiny, ale než usnula tak se pořád po prsu oháněla a ještě by si dala

ve 3 týdnech ovšem už zvracela jak blázen- s postupem času od porodnice blindila víc a víc, mě blbé vrtalo hlavou jestli s jejím apetitem se nemůže přeci jen stát, že se přejídá, tak sem se na to zeptala a ta doktorka mi řekla, že nejspíš jo a že bych jí měla prso včas sebrat a dát dudlík (teď vím, jaká kravina to je, kojené dítě se nemůže přejíst, navíc nezvážila kolik ypije, jenže v 6 nedělí se ženská nechá snadno vykolejit), domů sem došla s obřím komplexem, malá se mi tím urputným zvracením dokonce dusila...jo, teď už vím, že měla reflux... a nikdy nepochopím, jak si to paní doktorka mohla dovolit...no nic, s těžkým srdcem jsem malou nějak nakrmila a učila na dudel, povedlo se jenže s tím se jednak snížila laktace a jednak si malá navykla na dudel, tím jak laktace slábla malá postupně preferovala víc a víc dudel...faktem je, že už neblindila, ale měla hlad čím dál větší, čím dál hůř spala, příkrmy striktně odmítala, já se snažila a snažila už jen proto, že jakékoliv mléko jakýmkoliv způsobem odmítala a na 3 měsíční prohlídce, dky se kojení zlepšilo jsem si vyslechla jak malá není podle tabulek jak ji trápím hlady...no po 2,5 měsících to byly takové nervy, že mi spouštěcí relfex úplně zastavily, malá už nechtěla u prsa být vůbec a do dvou dnů bylo po mléku- kdyby paní doktorce nezáleželo na tom, abych malou převedla na um, v tuto chvíli by se snažila situaci spíš uklidnit, ne mě vynervovat...v tu chvíli jsem už měla takové nervy, starach o dítě, výčitky o první, že na změnu pediatra jsem zatím ještě nepomyslela, i když se to těžko chápe..(ani mě to hlava nebere, jenže jsem musela fungovat s celkem solidně rozjetou depresí..)

korunu tomu tato "lékařka"dala ve chvíli, jsem malou měla na UM- nicméně malá jedla asi hodinu i v noci a paní doktorka mi sdělila, že si laskavě mám vymazat z hlavy blok kvůli kojení a malou konečně začít pořádně krmit... malé se rozjel ekzem amě konečně seplo, proč tak urputně odmítala umělé mléko, najela sem na HA verzi,začala bojovat o zbytky MM malá jedla najednou 10 minut, ekzem se zastavil, poté ještě několikrát proběhla obmna HA, vždy sme skončily stejně - malá postupně odmítala mléko, rozjel se jí ekzem, až sme nakonec skončili na mléku pro alergiky v kombinaci s MM

vím, je to extrem, jenže ať mi nikdo nebere, že dost pediatrů stále necpe maminkám umělé mléko už jen proto, že dítě není zrovna tabulkové 😝 😝 😝

jo a na laktační poradkyně jsem se též obrátila nicméně jsem neměla zrovna štěstí na lidi.. ale to je zase jiný příběh...

mitote
30. črc 2013

@kacena00 no ja porad nechapu, proc jsi tyhle problemy resila s pediatrem a nepozvala si domu laktacni hned...? Me nemusis rikat, co to je udrzet laktaci, moje dcera bojovala mesic a pul o zivot, poprve u prsa jsem ji mela po dvou mesicich. To stejne poprve v naruci. Do te doby jsem se ji mohla vzdy jen na kratko dotknout. A vis co? Rozkojila jsem se sama, odsavala jsem ve dne v noci. Po trech mesicich kdyz dceru propousteli z porodnice tak byla plne kojena. Prevazovala jsem ji u kazdeho jidla, abych vedela, jestli ji dost. Vahu jsem kontrolovala kazdy vecer jestli pribira. Pribirala malo, nekdy treba 250g za mesic. Pediatr nerekl ani popel, rekl, ze mam byt rada, ze vubec pribira a ze mam kojit. Nikdy me nenavrhl UM. Po mesici doma dcera zacala odmitat jakekoliv mliko, kojeni, nechtela ani z flasky, nic. Zkusila jsem Nutrilon, nechtela. Nechtela me prakticky jist 5 mesicu, minimalne pribirala, cele dny a noci totalne vynervovana jsem se do ni snazila neco nacpat. Skoncila na JIP se sondou do zaludku. A vis co? Ted ma 9 a pul mesice, nekoji se, ale ja porad 8x denne ve dne v noci odstrikavam a celkem slusne uz ji i pribira. Takze me vazne nemusis vykladat, co je to strach o dite, deprese. Pro me je to jen vymluva. Ano, ma to vliv na laktaci, ale jde to udrzet. Jen to stoji strasne moc sily a nervu. Kazdopadne bych se do UM nenavazela. Kdyby Nutrilon byl levnejsi a jina znacka drazsi, budete se vsichni zase navazet do te druhe. Reklamy na Nutrilon jsem ani nepobrala, stupidni casopisy pro maminky nectu, v televizi reklama na to snad ani neni.
A tabulkove dite nemam, tezce podtabulkove a pediatr me rekl ze ani tabulky nemam resit.

kacena00
30. črc 2013

jako když dítě zvrací???tak to neřešit s pediatrem? a do umělé se navážím protože mě prostě štve, jak je všudypřítomná reklama a tahle dotkroka bohužel není jediná, kdo matku cep do UM, ty máš jinou zkušenost, tak to tvého pediatra jen šlechtí, nevykládám ti o svojí depresi proto aby jsi mě nebo moji dceru litovala ale protože si měla zato, že je scifi, aby někdo záměrně vytvářel problémy s kojením- já mám jinou zkušenost, a kdybych napsala půlku z toho, co jsem napsala ve svém příspěvku, tak to bude totálně vytržené z kontextu 😉 a deprese na mou laktaci fakt vliv neměla, deprese přišla až poté, co jsem začala mít problémy, z výčitek vůči holce, která několik měsíců strádala hlady, že jsem jí nezajistila adekvátní péči na její reflux, že se ten problém dost zanedbal, že jsem byla kvůli těm všem nervům hnusná na staršího
o mléko jsem postupně přicházela díky tomu, že dcera měla čím dál menší zájem o prso (poté, co jsem dala malé dudlík)a čím dál menší chuť se s kojením beklit a být to tak nemuselo, kdyby dotyčná lékařka nevyolávala problémy...no nic tohle už je vážně velký odklon od tématu, začíná to být hodně osobní a to není dobré

kacena00
30. črc 2013
kacena00
30. črc 2013

jo a laktační poradkyni jsem si domů zvala hned potéco přišly první problémy- as do týdne a pak ještě jednou, jenže bohužel mi nakecala spoustu kravin a domů za mnou nejela, volala jsem dalším dvěma v regionu, opakovaně bez úspěchu, proto jsem podruhé zavolala té samé, pak jsem si našla ještě jednu v regionu, jenže to už bylo příliš pozdě, do dvou dnů mi malá skoro nečurala, byla jak hadrová panenka, v noci skoro nebrekla, přitom neměla co pít, přes den jen a jen spala, ale milá LP mě dva dny před tím přesvědčovala o tom, jak mám celý problém v hlavě.... takže jak jsem psala o několik příspěvků výše, problém jsem měla snahu řešit s LP ale bohužel měla sem smůlu na lidi

mitote
30. črc 2013

@kacena00 kdyz dite zvraci tak prvni co udelam, tak mu zvednu postylku na jedne strane a resim reflux... vzdyt je to zcela bezna vec. Ukaz me prosim Te, kde je ta vsudypritomna reklama? Ze ja zadnou nevidela? Az tady na konikovi. Ale stejne, reklama nereklama, pokud diteti Nutrilon nejede tak mu ho stejne matka cpat nebude. Kdyz mela dcera mensi zajem o prso, tak proc neposilit tvorku odstrikanim? Ja ty dva mesice co jsem kojila jsem po kazdem kojeni jeste odstrikavala, abych si udrzela dostatek mleka. Resi se to tady v milionu diskusich jak posilit tvorbu mleka. Navic si nemyslim, ze kvuli dudliku dite ztrati zajem o prso. To by pak ma dcera nemohla byt vubec kojena, prootze prvni co poznala, tak byl ve 34tt dudlik. Ja proste porad nevidim, kde tva doktorka problem vyvolavala. Mozna jsem natvrdla, ale mam pocit, ze ty sama sis take nedala moc prace se zjistovnaim informaci. Zvraci me dite? Dite prestava mit zajem o prso? Potrebuji zvysit laktaci? Na internetu je milion lidi, co meli stejny problem.

kacena00
30. črc 2013

postýlku zvedlou měla 😉ježkovy oči a myslíš, že jsem si laktaci nezvyšovala? prakticky už od jejích 3 týdnů nic jiného nedělám, kojím se supláčem, jenže když dítě nemá zájem můžu se snažit jako blbá a odsávání, odstříkávání, čaje, bylinky, motilium, to vše mi bude k prdu...

promiň, js zřejmě vševědoucí, takže by ses do mé situace nedostala, no já jsem oproti tobě evidentně úplně blbá, když sama nepoznám reflux a věřím sepě lékaři, který si to vzal na triko 😖

sytý hladovému nevěří a věříš jen tomu, co jsi sama zažila, no já mám s dudlíke jinou zkušenost, jednak - a to jsem psala- díky dudlíku se mi začala tvořit méně mléka, což vedlo k tomu, že malé to u prsu už tolik nevyhovovalo a postupem času dudlík preferovala víc a víc

problémy přicházely postupně, nepřišly všechny najednou tak jak to píšeš ty, nformace na netu jsem hledala, tady na koníku, psala sem do několika poraden, volala LP, byla za homeopatkou a odevšad se na mě valily odpovědi ve stylu, že si mám hodit nohy do výšky, být v klidu a přijde to samo, ale nic, myslím, že nemá cenu se stebou dohadovat,víc osobní být nechci, navíc jsem narazila na člověka, který prostě ví všechno nejlíp 😝 😀 😀

mitote
30. črc 2013

@kacena00 ne, me jen prijde, ze vse svadis na doktorku, za vse muze jenom doktorka a nikdo jiny a pak hned vlastne vyrobce UM... 😉
kdyz jsem nespokojena s doktorkou, zmenim ji... 😉

kacena00
31. črc 2013

@mitote no a ty zase všechno vytrhuješ z kontextu, ještě k té rékalmě- kde je? měsíc s nutrilonem není reklama? nepsalo tu spoustu holek,že s nutrilonem se setkaly už v porodce? to není reklama? a nejběžnější místo, kam s dětma chodíme celkem často jsou čekárny pediatrů a tam se válí mraky propagačních materiálů a z téměř všech zdí se na nás culí mimča na UM výživě, nicméně tvůj pediatr asi bude jako jeidný v ČR vyjímka, ten tam asi nemá asi žádný plakát, vzhledem k tomu, že ty o žádné reklamě nevíš 🙂

kacena00
31. črc 2013

@mitote jo a ještě bych ti chtěla pogratulovat že ze strany svého lékaře si se nesetkala s manipulativním chováním ohledně jídla, ale jako taková nemůžeš posoudit,jak by to na tebe působilo, a to že máš podtabulkové dítě a tvůj lékař to neřeší, to ti můžu jen závidět, pediatra jsem sice změnila, má ve spoustě věcí podstatně vstřícnější přístup, je ochoten komunikovat, v podstatě jsem spokojená, ale bohužel i on pořád řeší váhu naší malé, to bych teda mohla měnit donekonečna, protože celkem často slýchám, že v tom se pediatři šťourají dost často

a u mimin pak hnedbohužel radí mléčný příkrm, i když by být nemusel 😝

mitote
31. črc 2013

@kacena00 hm, zajimave, pediatr nasi dcery nema v cekarne zadny propagacni letaky ani plakaty.. ma tam leda tak bednu kostek a hracek... zase jsme u toho, kdyz se Ti to nelibi, zmen pediatra... hazes je vsechny do jednoho stejneho pytle a pritom znas jednoho. A to je nas pediatr stara skola, chodila jsem k ni i ja jako dite. Take tu spousta holek psala, ze se mlika v porodnici co mesic meni na stridacku,... takze v tom pripade, bychom meli nadavat i na Bebu, kterou tam pouzivaji, ne?

nutrilon_lucie
autor
31. črc 2013

Krásné ráno všem 🙂

nutrilon_lucie
autor
31. črc 2013

@veronikaka Milá maminko, děkuji za Vaše otázky. Nutrilon změnil design obalů, nyní se můžete kromě původních balení setkat i s tmavě modrými obaly se zlatým štítem. Složení mlék zůstalo stejné, pouze u Nutrilonu 1 došlo k mírnému navýšení LCP mastných kyselin pro správný rozvoj poznávacích schopností dětí. Souhlasím s názorem, že na přípravu mléka by neměla být používána vařící voda, došlo by k degradaci většiny živin. Kojenecká voda je přísně legislativně hlídána a kontrolována, rozhodně bych se neobávala karcinogenních účinků. Pokud chcete používat vodu z vodovodu, tak bych doporučila až po 6. měsíci věku děťátka. Je dobré se informovat na kvalitu vody ve Vašem vodovodu.

nutrilon_lucie
autor
31. črc 2013

Milé maminky, opět se loučím, zítra nashledanou 🙂

nutrilon_lucie
autor
1. srp 2013

Dobrá ráno, maminky, napište nám, kde jste našly Nutrilon. Zda Vám ho doporučil pediatr nebo kamarádka? 🙂

abieska
1. srp 2013

já mám s Nutrilonem dobrou zkušenost-žádná zácpa,žádné bolení bříška,zasytí a hlavně Ema(18měsíců) prospívá,zkoušela jsem přejít i na levnější mléka,ale už měnit nebudu,v lékárně nekupuji,pouze přes net za super cenu,starší dcera měla pro změnu Bebu H.A-té Nutrilon nechutnal🙂

nutrilon_lucie
autor
1. srp 2013

@abieska Děkuji za příspěvek. Jsem ráda, že dcerce chutná a prospívá.

hope1
1. srp 2013

My si odvezli miminko z kojeneckého ústavu a tak bylo jen na UM a to na Nutrilonu-vzhledem k tomu, že malá dobře porspívala a prospívá a dr. jak v kojeňáku, tak pak naše vlastní toto mlíčko chválila, zůstali jsme u něj. Důležité pro nás je, že malá je spokojená, chutná jí a pěkně nám roste 🙂 Už dáváme nutrilon 2 i obilno mléčnou kašičku od nutrilonu a měnit nehodlám. Na jednu stranu je mi líto, že malá nikdy neměla šanci být kojena, ale věřím, že se to na jejím zdraví nijak nepodepíše. S nutrilonem nemá žádné problémy-bříško nebolí a zasytí.

adelka21
1. srp 2013

V porodnici. Mala za 12 hodin od porodu začala vriskat hlady. Já mliko samozřejmě ještě neměla, mliko bylo az druhy den od porodu. Tak jsem šla pro UM. Doteď jsem nepochopila, jak to ma příroda vymyšlený, mliko ještě není a dítě už řve hlady. Po porodu jsem stále prikladala, nejdřív mala sála ale pak se spis začala rozcilovat,ze nic neteče,no a po tech 12 hodinách řev. V porodnici měli Nutrilon. S nutrilonem jsem krmila jeden den a pak jsme krásné přešli na MM.