Jak jste našly Nutrilon?

nutrilon_lucie
29. črc 2013

Milé maminky, řekněte nám, jak jste objevily Nutrilon. Zajímalo by nás, kde jste se o něm dozvěděly, kdo vám ho doporučil a co vám o Nutriloně řekl.

hofka1
29. črc 2013

dali nám ho v porodnici a do roka jsem dávala, pak jsem přešla na jiné mléko. Ale teď bych rovnou začla u levnějšího mlíko, když by kojení nešlo, sorry🙂

soleilll
29. črc 2013

Stejně jako @hofka1 - v porodnici mi nešlo kojení, tak malýmu dávaly sestřičky Nutrilon HA. Protože jsem se nerozkojila chtěla jsem pro něj "to nejlepší", pokračovala jsem až do jeho necelýho půl roku. Pak došly zásoby a vzhledem k vysoké ceně jsem přešla na Sunar.

deyana
29. črc 2013

@nutrilon_lucie gastroenterologie - na předpis Nutrilon AC

vrana
29. črc 2013

u první dcery na doporučení dětské dr., malá nepřibírala po kojení, takže dokrm nutrilonem, používali jsme do 6 měsíců, pak jsme přešli na jiné kvůli vysoké ceně. U druhé dcery zrovna tak. Dneska už bych stejně jako hofka šla do těch levnějších i na začátku. 340 korun za krabici při takové spotřebě je jak výsměch maminkám, které nemohou kojit.

haniccka
29. črc 2013

Doporučila mi ho sestra 🙂 a tak jsem nehledala nic jiného 🙂

ladykiler
29. črc 2013

V porodnici malého dokrmovali Nutrilonem HA 1, malý má ted 2 roky a 8 měsíců a Nutrilon pijeme furt (ráno,dopoledne a večer). Malý je mlíčkomaniak 🙂

kuratkol
29. črc 2013

Malá měla alergii na bálkovinu kravského mléka. Používaly jsme Nutrilon Digestive Allergy Care. U Nutrilonu už jsme zůstaly. Příjde mi i chuťově nejlepší.

martiska36
29. črc 2013

@nutrilon_lucie V porodnici, kojení se vylučovalo s léky které jsem hned po porodu musela začít užívat.(Bohužel jsme věděli předem, že kojení se s léky snášet nebude a s velkou pravděpodobností nás čeká UM a tak se taky stalo.) No a proto, že dceři vyhovoval značku jsme neměnili a do 2 let používali Nutrilon.
Další dítě mít bohužel nebudu, ale kdybych měla, znovu bych do Nutrilonu šla. Pokud vyhovuje, nevidím důvod měnit.
Teď už máme doma jen spoustu naběraček na hraní. 😀

a_lexa
29. črc 2013

Malého začali Nutrilonem přikrmovat již v porodnici (pravděpodobně měli smlouvu na nutrilon, protože když jsem požadovala jiné mléko, tak to nebylo možné). Nutrilon malého hrozně ucpával, bolelo ho po něm bříško a v noci tím pádem nemohl spinkat a neustále vždy po krmení plakal ☹ . Po propuštění jsem na doporučení lékařky přešla na jiné mlíčko a potíže okamžitě přestaly. Malý měl pěknou stoličku a spinkal celou noc (8hod. v kuse). Takže k odpovědi: Nutrilon bez mého souhlasu dávali v porodnici a v podstatě mi o něm ani nic neřekli ☹. A já osobně bych ho ani nikomu dál nedoporučovala - díky, bohužel, špatné zkušenosti.

danuska23
29. črc 2013

S Nutrilonem jsem se setkala poprvé v porodnici-Nutrilon 0 Nenatal.

P.S. 6.pád - "o Nutriloně" ? Já dosud říkala "o Nutrilonu" 😕

lv
29. črc 2013

tak nějak všeobecně je považovaný za nejlepší, pak ho taky používala sestra na dvojčata, já u první dcery od 3měsíců taky. Až byla trošku větší, už jsem mlíčka střídala. U druhé dcery jej dostávala v porodnici jako dokrm, a pak jen zcela vyjímečně, když jsem musela z domu, byla kojená. Teď pije mlíčka na střídačku, které mi padne do ruky, na kterém je zrovna akce atd.

janca.23
29. črc 2013

Dceru začali přikrmovat v porodnici Nenatalem

jpetraa
29. črc 2013

@danuska23 myslím, že o Nutrilonu je správně:o)
jinak taky-dali nám ho v porodnici...pokud u druhého taky nepůjde kojení, budu volit levnější variantu.

ilonne
29. črc 2013

Dostala jsem ho uz v porodnici. Neb jsem byla prvorodicka a ze vseho vyplasena pokracovala jsem v nem az doo 6ti mesicu, pak jsem presla na levnejsi. Dnes uz bych rovnou dala levnejsi, jak tu psaly holky vyse.

nutrilon_lucie
autor
29. črc 2013

Milé maminky, moc Vám děkuji za Vaše názory 🙂 Každá máte s výrobky jiné zkušenosti a ne všem děťátkům vyhovuje to samé mléko.

blondynka400
29. črc 2013

Nutrilon má nejlepší marketing (a to dost často fakt hnusný), ani zdaleka ne nejlepší kvality a bohužel většina maminek na jejich triky naletí 😝
Navíc je tady v čr nechutně předražený, v zahraničí je o dost levnější, navíc ho tam nikdo za nic extra nepovažuje, spíš za podprůměr, proč asi 😝 😀

kacena00
29. črc 2013

@blondynka400 souhlas, a nejnechutnější na tom je, že jsou do toho zapojeni pediatři, ti za benefity od nutrie schválně maminkám kazí kojení, straší je, , nervují až nakonec maminka svolí ke zbytečnému dokrmu a to je hrob kojení.ono je totiž kojení pro doktory zadarmo, ale farmac. firma velikosti nutricie ta jim tuhle hnusnou masáž a vydírání matek zaplatí! sama sem obětí jedné takové pediatričky!

babulinkab
29. črc 2013

tak popravdě, už v porodnici mi vnutili jakési cd s reklamou na nutrilon. Vůbec jsem ho nepotřebovala, protože jsem výlučně kojila půl roku. A později jsem přešla na sunar, protože je mi prostě sympatičtější. Nutrilon mi přijde předražený a podsouvaný a to nemám ráda.

aanysek
29. črc 2013

presne tak v dnesni dobe hraje i roli i ta cena....jinak je dobre mleko

mmiirrkkaa
29. črc 2013

@danuska23 jasně že o Nutrilonu (vz.hrad), to se @nutrilon_lucie asi spletla ;) jinak nutrilon ma dle meho nejmasivnejsi reklamu. Taky si to clovek zaplati... mela jsem 1 baleni, hodne mi smrdel a malemu nesedel, takze jsme presli na jinou znacku, ktera je i cenove jinde...

honzulka
29. črc 2013

Všechny děti ho dostávali už v porodnici na dokrmení,že je prý nejblíže MM..u kluků mi ho nasadila bývalá dětská doktorka,než by mě podpořila v kojení,raději tlačila Nutrilon(asi smlouva s firmou byla lepší..). 😒 Malé ho už nedávám,byla kojená do 18 měs.a pak jsme přešli na levnější variantu.. 🙂

majatob
29. črc 2013

Ani nám bohužel Nutrilon nevyhovoval, děti byly od porodnice dokrmované Bebou, po propuštění jsme vyměnili za Nutrilon kvůli zácpám, ale po tom pro změnu hodně zvraceli. Nakonec jsme skončili s prostřední u UM Babylove a u nejmenšího u Sunaru Nutradefence a pili je zhruba do roku, roku a půl. Je to holt dost individuální, kterému dítku co sedne 🙂

anag
29. črc 2013

U prvního synka jsem používala jen nutrilon. Musím,ale přiznat,že jsme ho kupovali v zahraničí. Tady je strašně drahý.
Teďka u druhého bojuji s kojením a musím přikromovat. Zatím dávám nutrilon,ale uvažuji,že k vůli cenně začnu kupovat levnější mléko.

blondynka400
29. črc 2013

@kacena00 bohužel máš úplnou pravdu. Do téhle hnusné hry jsou zapojené jak porodnice, tak pediatři. 😒 Já osobně beru jako větší zlo porodnice, protože v začátku se dá zlikvidovat kojení nejlépe, ale "šikovná" doktorka to umí i pak taky velmi dobře 😝 Je to bohužel hodně smutné a hlavně nechutné. Když je pak ještě vidím, jak se tu naparují... 😝
@honzulka nejblíže rozhodně není 😝 (na to nejlepší humana). Jen ho mají porodnice zadarmo a podle odběrů dostávají "odměny". Dokonce v jedné nejmenované pražské porodnici falšují data a dávají "silnější" mléko. Jenom aby měli větší "odměny" 😠 Jako tyhle postupy jsou ve farmaceutickém průmyslu běžné, ale takto zacházet s miminky mi přijde šílené...

ola84
29. črc 2013

@nutrilon_lucie My jsme začali až kolem 8. měsíce s Nutrilonem 2, ikdyž jsem dceru kojila, sem tam jsem na večer dala i Nutroš 😉 Pak jsem přešli na 3 a tu dcera pila 1x denně až do 2,5 let skoro. Byl výborný, že byl s příchutí banánu a vanilky, to chutnalo i mě 🙂 🙂 🙂 🙂 Občas jsme koupili Sunar, také banán nebo vanilku. Nyní u druhé dcery jsme zkoušeli přikrmovat kvůli nepřibírání také Nutrilonem, ale moc teda nechce. Naštěstí už přibírá i po kojení, takže zatím super.

Jinak moje mudra teda kojení podporuje, netlačí žádné mléka ani kaše, pokud není nutné 😉 A maminky, každá máme možnost si vybrat, pokud nemám na drahé mléko, myslím,že i levnější varianty, jako Babylove apod. jsou stejně dobré. Je na každé z nás, co si vybere ne? 😉 A hlavně, co chutná vašemu dítku 😀 😀 😀 😀

soleilll
29. črc 2013

Čtu tady hodně negativních reakcí, které podle mě spíš spouvisí s obecným odmítáním umělého mléka a preferenci kojení, než Nutrilonu jako takového. Proto upřesním poznatky s Nutrilonem HA za mého syna: dostal ho v porodnici (nevím, jestli má nebo nemá smlouvu s výrobcem, stejně tak jako jakýkoli pediatr, proto nehodlám komentovat a nikoho napadat), ale byl zadarmo a když ho malej snášel, něchtěla jsem u tak malýho dítěte měnit a pokračovala jsem. Nutrilon se výborně rozpouští, nesmrdí ani lehce natrávenej, nedělá skvrny a jde krásně vyprat. (Narozdíl od Sunaru, kterej je sice chutnější, ale strašně pění - takže se nedá podávat hned, pokud nechcete mít nafouklý mimino, dělá zažloutlý fleky a po vyblití strašně nechutně smrdí.) Malej po krmení hodně blil, ale to občas dělá i teď na Sunaru, takže nevím, jestli to bylo Nutrilonem nebo jeho zažíváním. Vyprazdňování měl celou dobu naprosto v normě. A teď jasné mínusy: chuť není nic moc, zvlášť u HA a prodejní cena je opravdu enormě vysoká (za HA 1 kolem 500,-/balení).

ebsian
29. črc 2013

V porodnici taky přikrmovaly sestra nutrilonem a jsem moc ráda, že jsem se krásně rozkojila a nehodlám UM ani použít..Snad do roka ještě pěkně budu kojit a pak mléko nahradím takovými výrobky, aby vápníku měla dostatek.. 😉 Ale je zarážející, že nic jiného v porodnici než nutrilon nebylo..Než se maminky rozkojí. 😉 Malá v noci pak nespala a bolelo ji zas pro změnu bříško tam..

kacena00
29. črc 2013

@soleilll bohužel pediatričk o které mluvím nepodporuje kojení, matky zastrašuje (v 6 nedělí, kdy je každá z nás citlivá a vše bere hlavně přes city) a pediatrička je specifická tím, že když se jí podaří matce kojení zkazit, nakecává, že ostatní mléka jsou taková, maková, jen ne dobrá a nejvíc vyzdvihuje právě nutrilon, zároveň vím, že k ní asi 4 krát do roka chodí poradce od nutricie (nevím ale pochybuji že 4 krát do roka se mění mléka v nabídce této firmy) a zároveň tato pediatrička posílá do jedné z našich dvou lékáren s tím, že vždycky matku s dítětem na UM pošle do této lékárny s receptem na nějakou mastičku, protože tu umí jen holky v této lékárně apod... to už je tak okaté, žemám stoprocentní jistotu, že je podmáznutá... navíc to není žádné tajemství, jak farmac. firmy podplácí pediatry...bohužel tahle doktorka rozhodně není sama a je to právě jen tím, že nutricia má agresivní marketing, možná právě proto tak vysoká cena oproti jiným mlékům 😀

tak proto asi tolik negativních reakcí

a ještě bych případně chtěla upozornit, že se neodkláním od tématu, dkyby mě admini chtěli vymazat, protože právě díky těmto mnou popsaným zkušenostem jsem se s nutrilonem setkala

ebsian
29. črc 2013

@soleilll Možná, že to je ten tah na maminky, když už ho podali jako první v porodnici, tak většina nemění a i přes cenu v tom pokračuje 😉

roneee
29. črc 2013

Myslím, že každá žena která nemůže kojit chápe, že na UM není nic špatného....nám Nutrilon dali v porodnici (a to ze to daji maminkam v porodnici a pak nemeni je spise znakem toho ze miminku vyhovoval), a byli jsme spokojení, tedka mame trosku problemy s prechodem na 2 ale snad se to upravi,je sice dražší,ale co bych pro své dítě neudělala...jinak v okolí mám spoustu maminek co používá Nutrilon a jsou spokojené