Jak jste našly Nutrilon?

nutrilon_lucie
29. črc 2013

Milé maminky, řekněte nám, jak jste objevily Nutrilon. Zajímalo by nás, kde jste se o něm dozvěděly, kdo vám ho doporučil a co vám o Nutriloně řekl.

martiska36
30. črc 2013

@kacena00 Jistě, a je jen a jen na Tobě, jestli to chceš přijmout nebo ne. Je to jen otázka nabídky a poptávky.

roneee
30. črc 2013

@kacena00 tak si kup levnejsi UM, ktere nema reklamu ...a to ze nektere maminky pouzivanji Nutrilon ptz ma dobrou reklamu tak to je snad jejich vec ne????tak si pomysli sve.....ja jsem rada informovana o novych vyrobcich a moznostech a bohuzel nikdo jiny krome Nutrilonu a Hami to nedela!!!.....ja si pockam na soutez od nutrilonu a uz se nebudu vyjadrovat.... 😀 ale docela me pobavila maminka v tescu ktera nadavala u nutrilonua plinek jak jsou drahe a pak si u kasy koupila karton cigaret.....kazdy at si dela co chce a jak uzna ze je nejlepsi....me tech par stovek lito neni, a klidne podporim reklamu neceho s cim jsem spokojena 😝

mitote
30. črc 2013

@nutrilon_lucie to asi ano, to objednaji, ale primo na prodejne ho ma snad skutecne jedna lekarna a to v porodnici 🙂 Ono je totiz neprijemne se trmacet do lekarny, tam to objednat a druhy sen se tam trmacet znovu.Ale chapu, ze to je produkt, ktery asi zrovna nejde moc na odbyt.

nutrilon_lucie
autor
30. črc 2013

@mufinka26 Milá maminko, pokud má Vaše děťátko průjem, je možné použít mléko Nutrilon Low Lactose - je bezlaktózové. V mlíčku jsou obsaženy nukleotidy pro podporu střevní mikroflóry, minerální látky jako zinek, který zkracuje dobu a závažnost průjmu a speciální tuky pro rychlejší nárůst váhy. Snad se děťátku brzy uleví🙂

mufinka26
30. črc 2013

@nutrilon_lucie moc děkuji 🙂

nutrilon_lucie
autor
30. črc 2013

@roneee Milá maminko, co se týče probiotik (prospěšné střevní bakterie), ty nejsou v mlécích Nutrilon obsaženy. Mléka obsahují prebiotika (potrava pro prospěšné bakterie), ty slouží k podpoře individuálního rozvoje střevní mikroflóry. Probiotika je možné podávat zvlášť, ale jak píšete, může se stát, že konkrétní kmeny bakterií nebudou vhodné právě pro trávicí trakt Vašeho děťátka. Pokud budete mít více otázek, můžete nám zavolat na bezplatnou infolinku 800-110-000, kde Vám rádi poradíme konkrétněji. Děkuji za Váš dotaz 🙂

nutrilon_lucie
autor
30. črc 2013

@mitote Zkuste do lékárny zavolat, ať tam nemusíte chodit 2x po sobě, určitě Vám ho objednají i po telefonu 🙂 Máte pravdu, záleží na lékárně, které výrobky bude mít přímo na prodejně. Určitě s tím souvisí zájem zákazníků o konkrétní výrobek.

mitote
30. črc 2013

Abych se take vyjadrila k reklame, ani nevim, ze nejaka je. Asi je to tim, ze to beru jednim uchem tam a druhym ven. Ja mam spise pocit, ze v dnesni dobe jsou naopak zeny tlaceny do kojeni za kazdou cenu. Meli jsme celkem problem s jidlem u dcery a kdykoliv jsem se jen podivala na nektere stranky s UM, prvni co na me vyskocilo bylo upozorneni, ze UM by melo byt pouzivani jen v pripade, kdy krmeni MM neni mozne a k tomu dlouhy clanek jak je MM prospesne a to nejlepsi. Nepochybuji o tom, ze je. Ale pro me jako pro matku, ktera chce pro sve dite to nejlepsi, to bylo frustrujici. A nikdy jsem se nesetkala s tim, ze by nam nekdo UM nutil. Podotykam, ze jsem se rozkojit musela sama, dceru jsem mela tri mesice v nemocnici a poprve k prsu jsem ji prikladala po dvou mesicich. Nicmene po celou dobu byla na mem odstrikanem MM a to jde do dnes. Naopak jsem ze strany nemocnice i naseho pediatra citila velkou podporu v tom, aby dite melo MM a bylo idealne kojeno.
A pokud jde o cenu... Kazdemu nesedne vse, ale pokud by memu diteti sedl Nutrilon, budu mu ho kupovat, byt je i drazsi. Radeji si neco odpustim a budu dite krmit tim, co mu sedi a chutna, nez abych experimentovala s levnejsimi mliky za cenu rozhazeneho briska sveho ditete.

lucylama
30. črc 2013

Ahoj,na Nutrilon jsem přišla já sama,přišlo mě,že je to nejlepší mléko pro našeho Míšu.🙂 Vyzkoušeli jsme už víc značek a našemu Míšovi je jedno,jaký UM se mu dá.🙂 S Nutrilonem jsme spokojení,jen teda tu cenu bych snížila.😉

blondynka400
30. črc 2013

@kacena00 na to nejlepší rada, koníka neotvírat 😀 Bohužel i tímto nutrilon podporujeme, protože ho tady ten měsíc bude nějakou tu korunu stát a čím víc přístupů na stránku, tím je to pak samozřejmě dražší. Takže kdo tu modré krabice zaplatí, uživatelé nutrilonu 😝 😀
@martiska36 píšeš správně některé nemocnice. Nikdo neřekl, že v tom jednou všechny, to samé ne všichni doktoři. Naštěstí někteří mají rozum 🙂 Ikdyž kdyby se chovali tak jak by měli, tak by 95% příkrmů v porodnicicíh vůbec být nemuselo, píše to tu každá třetí, dostávala jsem v porodnici UM než jsem se rozkojila, to je šílenost, ale to je opět jiné téma...
@jika10 osobně si myslím, že je úplně jedno, jestli je reklama na počáteční nebo pokračovací mléko. Pro většinu lidí je to prostě UM s berou to jako celek
@kacena00 taky mě milá Lucie s tím střídáním mlék pobavila 😀 Tohle nebyl ideální tah od nutrilonu sem dávat člověk, co moc disktutovat neumí a ještě k tomu si nepamatuje, co píše. To má tedy za mne firma bod dolů 😀

sarinka
30. črc 2013

Sakra, jak pořád vadí čecháčkům, když někdo umí vydělat peníze 😀

salomee
30. črc 2013

Zdravím, já se setkala s Nutrilonem taky v porodnici, kdy jím malého dokrmovali, pak jsem přešla na jinou značku, kterou mi doporučila laktační poradkyně, od asi sedmého týdne se mi podařilo kojit plně.. ale být to na okolí od dr. až po "laickou veřejnost", různé známé atp, tak je malej na UM.
Jinak ..což asi není k úplně k tématu, kupovala jsem chvilku i instantní kaše této značky a přišly mi hodně sladké oproti jiným a bylo v nich např. tropické ovoce už pro děti mladší roku atp. Prostě člověk se musí rozhodnout sám...
Ale ten bílej medvídek je roztomilej, to jo.. vždy do něj málem vrazím, když smýkám kočár po schodech k pediatrovi.

nutrilon_lucie
autor
30. črc 2013

Milé maminky, abych vše uvedla na správnou míru a předešla omylu, píši ještě jednou pro rekapitulaci. Rozhodně nedoporučuji časté střídání mlék a tím myslím přecházení z jedné značky na druhou nebo z jednoho druhu na jiný např. každý týden, hned když maminka zjistí, že dítěti mléko nechutná nebo ho odmítá. Jiná věc je přechod na další mléko v rámci věkového určení (z Nutrilonu 1 na Nutrilon 2) a přechod na speciální mléka, pokud to vyžaduje zdravotní stav dítěte. Tyto přechody jsou nevyhnutelné, ale i v tomto případě je vhodné vydržet nějakou dobu u jednoho mléka, aby si trávicí trakt a organizmus děťátka měl čas zvyknout.

baterka18
30. črc 2013

Nutrilon mi doporučila dětská lékařka, když se moc nedařilo kojení a bylo potřeba dokrmit. Doporučila, nenutila, bylo samozřejmě na mně, co v lékárně koupím. Dávám Nutrilon 1 HA (kvůli alergii v rodinné anamnéze), synovi vyhovuje a tak nevidím důvod jej zatím měnit. Jasně, je určitě i levnější varianta, možná stejně kvalitní, ale nechci měnit mléko čtyřměsíčnímu dítěti, když mu tohle vyhovuje. Chci se zeptat, jak dlouho doporučujete dávat dítěti HA mléko? Předpokládám, že do 6.měsíce a pak mléko 2 už může být "ne-HA". Je to tak?
Jiná věc je kaše - konkrétně vanilková doporučovaná od ukončeného 4.(!) měsíce - ve 100 g prášku 43g cukru...Ale to už je mimo tuto diskuzi 🙂

nutrilon_lucie
autor
30. črc 2013

@baterka18 Milá maminko, pokud je Vaše děťátko zcela bez potíží, tak je možné po 6. měsíci přejít na klasické mléko. Spíše bych zvážila, zda nezůstat u Nutrilonu HA, když miminku vyhovuje. Nutrilon má i mléko pro děti od ukončeného 6. měsíce (Nutrilon HA 2) a od ukončeného 12. měsíce (Nutrilon HA 3), které můžete zařadit, aby jste dále minimalizovala styk s antigenem (bílkovinou kravského mléka). O případném přechodu je vhodné se poradit s Vaším pediatrem. Děkuji Vám za Váš dotaz🙂

nutrilon_lucie
autor
30. črc 2013

@baterka18
@salomee Milé maminky, Nutrilon má pro Vás i nové kaše bez přidaného cukru. Jedná se o kaši Banánovou od ukončeného 4. měsíce, Ovocnou s černým ribízem a Vícezrnnou s rýžovými křupinkami,které jsou určené pro děti od ukončeného 6. měsíce. Tyto kaše obsahují jen přirozeně se vyskytující cukry. Třeba si některou vyberete.

ameli
30. črc 2013

Jen k reklamě, já také nevím, že nějaká je? V televizi, nebo kde? Reklama na mě nemá žádný vliv, žádná reklama 😉 V porodnici - Motol, holky dostaly po mém souhlasu příkrm - nízká porodní váha a dále jsem pokračovala s tím samým mlékem, nejsem zastáncem střídání a zkoušení mlék.

No a teď bych chtěla ještě napsat, že mě právě docela mrzí ten mizerný výběr kaší nutrilon, moje děti nikdy nechtěly kaše s příchutí, navíc mně osobně to přijde zbytečné. Banánová? Proč? Ovocná s černým rybízem??? Kolik je tam toho rybízu? Bohužel ta vícezrnná nejde podávat v lahvičce, díky těm křupinkám neteče, ale jinak je dobrá, bohužel pro dítě, které odmítá stravu je v 6ti měsících nemožné krmit hodinu večer kaši lžičkou. Uvítala bych více obliných kaší, ovesnou, kukuřično-rýžovou, pohankovou, bez aromat, cukru a příchutí. Musela jsem vybírat pouze nemléčné kaše kvůli alergii dětí, také slabý výběr. Kupuji jiné značky.

nutrilon_lucie
autor
30. črc 2013

@ameli Milá Ameli, u kaší jsou různé příchutě velmi důležité a to z důvodu, aby dítě mohlo rozpoznávat nové chutě a akceptovat je. Podíl ovocné složky je vždy uveden na obale. Kaše nedoporučuji podávat v láhvi, jelikož je důležité, aby se dítě naučilo přijímat pevnou stravu a hustější konzistenci. Malé kousky jsou do kaší přidávány z důvodu podpory rozvoje kousání. Děkuji za Váš podnět na zavedení čistě obilných kaší, určitě jej předám dále.

jarkalada
30. črc 2013

Na Nutrilonu byli od porodnice, zůstali na něm skoro do roka, pak Sunar.
Naše dětská dr., žádnou konkrétní značku nedoporučovala, říkala, že nesmí..
Některé příspěvky, které používání UM označují za skoro jed, který by nikdy nedaly, jsou trochu extrémní a řekla bych, že jsou od dam, které měly to štěstí kojit.
Ale cena Nutrilonu je šílená, nám s dvojčaty vydržela 1 krabice na 3 dny, takže to za měsíc dělá pěknou sumu! 😠

nutrilon_lucie
autor
30. črc 2013

Milé maminky, bohužel se musíme pro dnešek rozloučit. Přeji Vám pěkný zbytek dne a zítra opět nashledanou na Modrém koníku🙂

granda
30. črc 2013

také musím napsat....
jsme prvorodička po císaři,,,,malou mi nosily v noci na přikládání, druhý dne u sebe,,, rozkojila jsem se do 24hodin,,, kojím dál, v 8.měs máme 80cm a 11kg. Nepodávám stravu ze sklenic. nepodávám žádné UM.

ajinkafo
30. črc 2013

My jsme Nutrilon nenašli, Nutrilon nás našel hned v porodnici. Je všudypřítomný, doktoři, porodnice, lékárny, Nutrilon kam se podíváš. Dcerce jsem ho koupila v cca 5ti měsících a způsobil jí velké zažívací obtíže, navíc divně chutná..

veronikaka
30. črc 2013

@mitote Já jsem si mlíčka objednávala přes mail (určitě každá lékárna je na mailu) a druhý den jsem si je jela vyzvednout. Myslím si, že každá lékárna to ráda pro Tebe udělá.

loafeer
30. črc 2013

Dostali jsme v porodnici, pak chvíli doma, ale příště začnu něčím levnějším, složení všch mlík je téměř stejné

mitote
30. črc 2013

@veronikaka diky... no my proste si hlidame kolik mame pytliku a kdyz jedem kolem porodnice tak koupime 🙂

veronikaka
30. črc 2013

@nutrilon_lucie Sešla jsem se s kamarádkou, která žije v Británii a používá tam jejich verzi Nutrilonu a zarazily mě dvě věci. První, že se tam propaguje používání vody z kohoutku (samozřejmě převařené), v žádném případě kojenecká voda z PET lahví (karciogenní) a potom teplota vody pro přípravu mlíčka. V ČR má být čerstvě převařená voda vychlazená k použití a do ní dávat prášek a v UK vařící voda, která zabijí bakterie, které jsou v otevřeném mlíčku a pak teprve vychladit. Co je tedy správně?

roneee
30. črc 2013

@veronikaka tohle by mě taky zajimalo proc se to v zahranici dela jinak,ale osobne si myslim ze horka voda zase znici ziviny v mlicku

jarkalada
30. črc 2013

@veronikaka to jsem četla, že příliš horká voda zničí ty "dobré živiny,bakterie", nevím, které jsou v tom um obsažené.
Jak pak to vařící mlíko ochlazujou?
@granda jak se to týká této diskuze?

kacena00
30. črc 2013

@roneee já mám mléko dokonce zadarmo, protože ho má dcera kvůli alergii na předpis, jen tu s holkama poukazujeme na to, že ne vždy co je nejdražší musí být nutně nejkvalitnější

a maminky kuřačky (zvlášť když si zapálí u prcka s kočárkem, tak to se mi otevírá kudla v kapse 😝 )

@sarinka hmmm tak jestliže je někdo šikovný a peníze si umí vydělat poctivou cestou, to mě nikdy neštvalo, já jsem přející člověk, ale promiň, jestliže k nefér byznysu jsou využívány děti tak to mě žlučí hejbe, zvlášť, když jsem na takovou nefér "hru" doplatila já a moje děti!

@nutrilon_lucie
@ameli souhlas s tím slabým výběrem nemléčných kaší bez příchutě, resp. žádným, pokud potřbuju zavádět po jedné nové věci- to jedině DM, co se týká nových chutí, tak to proboha snad získá z masovo- zeleninových příkrmů a z čerstvího ovoce, ty příchutě jsou jen proto, aby si děti navykly na sladké a pak nic jiného nechtěly 😝

@jarkalada já to štěstí nemám, ale i tak považuji Um mléko jen a pouze za cizí bílkovinu, samozřejmě je to fajn, že ta možnost je, když se kojení nedaří, co mě celou dobou míchá a celou dobu se tu snažím napsat je to, že byznys s UM mléky se zakládá na vyvolávání problémů s kojením, případně na posilování, pokud už se nějaké vyskytly...neříkám, že všichni pediatči jsou stejní, ale bohužel pořád jich je dost, kteří se neštítí kšeftovat 😝
právěprotože si to u své doktorky nezažila, pak nemůžeš pochopit jak moc právě přístup, který od své lékařky neznáš může ublížit...

@ajinkafo přesně není to nutrilon nejbližší mateřskému mléku (je to kec, pořád je to jen tekutina plná bílkoviny jiného živočišného druhu 😀 ), ale nutrilon všudypřítomný, taková stíhačka mezi mléky 😝 😀

sarinka
30. črc 2013

@kacena00 ale prosím tebe, Tebe někdo donutil koupit si Nutrilon s kudlou na krku? 😅 😝
A vidíš, pro naši malou byl Nutrilon AR spása 😕