Jak jste našly Nutrilon?

nutrilon_lucie
29. črc 2013

Milé maminky, řekněte nám, jak jste objevily Nutrilon. Zajímalo by nás, kde jste se o něm dozvěděly, kdo vám ho doporučil a co vám o Nutriloně řekl.

bajusik
29. črc 2013

Nutrilon jsem objevila před 4mi lety u prvního syna. Když měl dva měsíce, selhalo mi mlíčko a museli jsme řešit náhradní volbu, po poradě s pediatrem jsme vybrali Nutrilon. Jelikož je ale u nás Nutrilon celkem drahý, jezdili jsme pro jeho variantu do Polska, kde se Nutrilon jmenuje Bebilon a je o polovinu levnější ( stejná firma, stejné složení ). Nedala jsem na něj ale dopustit, za mě max spokojenost.

mafeska
29. črc 2013

nutrilon dávám dcerce od ukončeného třetího měsíce, pro mě to byla jasná volba, nekojila jsem ani týden a po HA mléku jsem chtěla mléko, které je kvalitní, dobře sedne, bude chutnat a nezrujnuje mi peněženku.Taky jsem dala na doporučení mojí ségry. Nepatří sice mezi nejlevnějšíí ale i tak u něj zůstaváme dál.

eiculka
29. črc 2013

Rada pridam svuj nazor a zkusenost.Dle me musi vsechna kojenecka mleka splnovat urcite normy vyzivy a vseho co je do neho davano.Pak uz je to o jinych hlediscich...barva,vune,rozpustnost,chut,obal,cena,reklama....Takze zalezi asi cisten na maminkach jake mleko diteti nabidne a nasledne jak ho dite prijme a jak mu "sedi".
Moje zkusenost.Prvni dite (nekojila jsem,ne ze bych nechtela a nesnazila se,ani jedno dite.) docela kojeni slo ale nebylo mleko a tak jsem prikrmovala a to od porodnice,davali nam BEBU,koupila jsem a pokracovala s ni i doma,ale malemu nesedela,zkusela jsem a pak na doboruceni pediatricky zmenila mleko,nic nedoporucovala at si vyberu sama.Tak jsem zkusial Nutrilon a vyhovoval lepe.V roce 2007 jsem jeste chvili kupovala vetsi baleni a mene penez.Zrovna prave vzhledem k vysoce cene jsem chtela prejit na jine mleko a snazila se syna obalamutit,ale bohuzel on to poznal!Takze Nutrilon....Druhy syn 2011,tak Nutrilon byl dan primo v porodnici,to jsem se na kojeni pripravila lepe,ale maly nechtel...chvili jsme se mucili a trapili...na Nutrilonu jsme porad,jeste ted ve dvou letech.Snazim se vsak kvuli cene Nutrlion kupovat jak to jen jde v akcich a jinak dovazim z ciziny.Pozdrazeni,zmene DPH je to fakt uz sila...zatim se dari kupovat pod 300,ruzna kupony,je ale fakt ze NUTRILON je jeden z tech co se tyka toho ze byl byl nejak v akcich a vi zvyhodnen cenove oproti jinym mlekum ,tak NENI.
Kazdopadne zaver...obe deti na NUTRILONU a kazdy ma svou hlavu a muze si vybrat a pak jeste jde o dite jak mleko akceptuje! 😉
Vsem maminkam preji zdrave,stastne,vesele deticky 🙂 Hezke leto vsem 🙂
Lucie

sarinka
29. črc 2013

Začali jsme dávat Nutrilon AR - malý moc chutnal, vyprazdňování na 1, krásně se rozmíchával..jen mi vadilo, že se neprodávalo větší balení jako u všech ostatních Nutrilonů.
Teď dáváme vanilkovou příchuť a spokojenost max.

Jen mě trošku zaráží maminky, co chtějí šetřit na jídle pro jejich děti 🙄 ( myslím ty co nevědí nic o rozborech, kvalitě )

nutrilon_lucie
autor
29. črc 2013

Milé maminky, je mi líto, že u Vás převládají negativní ohlasy ohledně praktik lékařů a porodnic 😒 . Každá maminka potřebuje být v kojení podporována a personál v nemocnici by jí měl řádně vysvětlit techniku kojení, což se né vždy děje. To, jaké poté zvolíte v případě potřeby kojenecké mléko záleží na Vašem rozhodnutí a nikdo by Vás neměl do ničeho tlačit. Samozřejmě, pokud děťátko potřebuje speciální mléko (různé zdravotní problémy), tak je vhodné dát na doporučení lékaře.

soleilll
29. črc 2013

@kacena00 Stačí přece změnit lékaře, každý má právo si vybrat, pokud to místní poměry dovolují. (A doporučování konkrétní lékárny znám osobně z naprosto jiného lékařského oboru - chrurgie, kdy konkrétní doporučenou a předepsanou mastičku by mi nikde jinde nenamíchali, protože je hodně silná. Nevidím na tom nic zlého.)
Každopádně obviňovat kohokoli z úplatkářství a smluvních vztahů s výrobci bez důkazu jsou za mě trochu silná slova. Je to hodně podobnej problém jako s očkováním. Reklamy na Nutrilon si vůbec nevybavuju, proto si ani nemyslím, že mají extrémně agresivní markenting. (Nebo jsem odolnější a nevnímám je.)

kikimaruska
29. črc 2013

První syn byl nedonošený a dokrmovám byl Bebou Alprem, kterou jsme pak krmili do 3,5 kg. Pak jsme najeli na doporučení pediatričky na BeBu HA, ale malému nevyhovovala, hodně zvracel, mlíčko nechtěl pít a měl i hlad. Zkusila sem poté Nutrilon 1 Extra a ten si oblíbil. Na nutrilonu jsme byli až do 1,5 roku...a protože syn byl a doted je hodně závislý na mlíčku
a to miluje, od 1,5 roku jsme najeli na ochucené Sunary. Popravdě z hlediska finančního, jelikož sem byla samoživitelka v té době a veškerý příjem šel do bydlení a na synovy
léky, jídlo a potřeby, takže jsme hledali cenově výhodnější variantu. Na Sunaru byl až do 3,5 roku, kdy pak najel na běžné mléko. Druhý synek byl dokrmován v porodnici Hippem, s tím, že doma mu mohu dát, co chci podle svého uvážení. Koupili jsme opět Nutrilon 1, ale malému nesedl. Na doporučení jsme pak vyzkoušeli Sunar 1 Nutradefense a jsme plně spokojení. Je pravda, že oproti nutrilonu se hůře rozpouští (Nutrilon sem nikdy nemusela dorozmíchávat lžičkou), ale malý je spokojený ato je hlavní 🙂

bunny06
29. črc 2013

Za Nutrilon HA jsem neskutecne vdecna.Syn ho dostaval na neonatologii, vyhovoval mu, nemala jsem duvod ho menit. Alergii i ekzem pod kontrolou, a tech 1600g/40cm by mu dnes uz nikdo neveril. Kojeni se sice volba cislo1, ale kdyz to nejde, tak to nejde. Dcera tez basti Nutrilon HA 🙂

rory_g
29. črc 2013

Dali nám ho hned v porodnici, malému po něm bylo však zle, takže cca po týdnu letěl....sorry

blondynka400
29. črc 2013

@nutrilon_lucie není to trošku pokrytectví tohle tady tvrdit? Střídání mléka u kojenců, zvláště pak novorozenců není vůbec dobré a už vůbec doporučované. Takže když odejdou na nutrilonu a nejsou nějaké problémy, tak vždy u něho nějakou dobu maminky vydrží.. Do toho masáž od pediatrů, tohle všechno Vaše firma moc dobře ví a využívá toho. Ale kloubouk dolů marketingovému odělenní, key account managerům...Jen na to člověk musí mít žaludek no 😀 Ještě větší zvěrstvo je podávání HA mléka a tvrzení, že je to něco lepšího, přitom naopak alergie a ekzémy způsobují. Ale to není jenom nutrilon, ale Ha mléka obecně. Protože vznikly k jinému účelu, než na co jsou dnes používáná. Ale už byly vymyšlené, stojí více, tak se nějaké užití po ně muselo najít 😝
Já osobně nemám nic proti UM, někdy prostě nic jiného nezbývá, ale tohle pokrytectví mě šíleně štve.....
@soleilll důkazů je víc než dost. Ono jde právě o to, že je to skrytá "reklama". Kdyby byly od rána do večera v TV, to by mi fakt nevadilo...

kettynka1234
29. črc 2013

v porodnici dojčátkům dali nutrilon H.A. měli ho asi týden a pak jsme přešli na jinou značku. Nutrilon jim nechutnal.

nipeal
29. črc 2013

já ho dávala už před 19,5 lety dceři, která se narodila jako nedonošená, prý sunar nebyl dobrý (měla 2490g a od mala nechtěla jíst) nevim co na něm bylo tak super, krom vysoké ceny už tenktát, brzy jsem z finančních důvodů přešla na Sunar a ten pila do 4let, víc jí chutnal... takže za mě ne, teď raději bych sunar, nebo mlíko z DM, Rossmena, nebo nechat dovážet z Německa, mladšího kluka jsem kojila dlouho, tak nebylo třeba tolik peněz na UM

nutrilon_lucie
autor
29. črc 2013

@blondynka400 @kacena00 Chápu, že můžete mít své vlastní zkušenosti s jinými praktikami. Jen bych Vás chtěla ujistit, že naše společnost nemůže a ani nechce nutit lékaře k doporučování Nutrilonu. Každá nemocnice či pediatr mají povinnost léčit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí a záleží čistě na nich, jaký produkt doporučí.

blondynka400
29. črc 2013

@nutrilon_lucie tedy bez urážky. Tohle byl snad ještě víc pokrytecký příspěvek než ten předtím. 😀 😀

ameli
29. črc 2013

Nechci dělat Nutrilonu reklamu a přechvalovat, ale na jejich stránkách - první co tam píší je, že kojení je nenahraditelné a to nejlepší, to pro začátek. Další věc, která je případ mých obou dětí, které se narodily lehce předčasně a s nízkou porodní váhou a do 1 roku měly alergii na bílkovinu kr. mléka. Zajímá mě, zda existuje tedy jiná firma než Nutricie a značka umělého mléka, která nabízí tak širokou škálu mlék? Když není možné kojení a dítě je nedonošené, má alergii, matka je zoufalá, hrozí, že dítě bude muset být převezeno opět do nemocnice na podávání stravy sondou a tak dále. Beba, Nestlé, Babylove, Hipp, dělají něco pro nedonošené děti, nebo při alergii na BKM? Nic jsem nenašla, nebo mají velmi špatný marketing. Nás Nutrilon zachránil.

kikimaruska
29. črc 2013

@ameli : Beba Alprem....je pro nedonošené děti. Synek mel 840g. 😉.

nutrilon_lucie
autor
29. črc 2013

Děkuji Vám za velkou spoustu názorů 🙂 Všechny jsou velmi zajímavé a přínosné. Ohledně úmyslného přerušení kojení musím říci, že já jsem se osobně nesetkala s tím, že by pediatr přesvědčoval maminku aby nekojila. Je to velmi neprofesionální, pokud to opravdu někteří řeší tímhle způsobem. Společnost Nutricia plně podporuje kojení, jelikož mateřské mléko je pro dítě ta nejlepší strava. Nutrilon je tu pro maminky, které z nějakého důvodu kojit nemohou.

ameli
29. črc 2013

O Bebě vím, tu dávají dětem u Apolináře, holkám bohužel nevyhovovala kvůli té alergii.

kikimaruska
29. črc 2013

@ameli nám ji taky dávali před 5 lety v porodnici... tenkrát snad ani nic jiného pro nedonošenečky nebylo...až pak časem sem našla, že je i Nutrilon pro nedonošené dětičky..., ale to jsme ho už nepotřebovali 🙂

nutrilon_lucie
autor
29. črc 2013

@ameli Milá Ameli, jsem moc ráda, že jste našla výrobek, který Vašemu děťátku vyhovoval. Moc děkuji za názor 🙂

alyssa.anna
29. črc 2013

Nám daly Nutrilon v porodnici protože jsem nekojila a vydržely jsme na něm 6 týdnů, pak jsme přešly na Sunar, malé bohužel nutrilon nevyhovoval

qualka
29. črc 2013

@nutrilon_lucie My jsme meli problem jiz v porodnici a tam nam rekli, ze at koupim Bebu, ze ostatni rozhodne nedoporucuji kvuli zacpam a cene. Ale z porodnice jsme odchazely s kojenim, az po mesici jsem musela prestat kojit, protoze mala nepribirala. Doktorka nam doporucila Nenatal a konecne sla vaha nahoru. Od te doby jsme na Nutrilonu, ted uz jednicce.

nutrilon_lucie
autor
29. črc 2013

@roneee Milá Roneee, Nutrilon 2 má trošku jiné složení a chuť oproti Nutrilonu 1. Běžně se stává, že děťátko odmítá přijmout novou chuť. Nemusíte se ničeho obávat, stačí vydržet a nové mléko stále nabízet. Můžete i zkusit pomalejší přechod na nové mléko, kdy nahradíte Nutrilonem 2 některou z dávek Nutrilonu 1. Nebo ze začátku smícháte např. půl na půl obě mléka, aby si miminko postupně zvykalo a určitě si časem zvykne 🙂 Děkuji za Váš příspěvek.

roneee
29. črc 2013

jeee děkuji,to mě nenapadlo to dát půl a půl...to vyzkouším.....děkuji moc

hojda
29. črc 2013

Nám ho doporučila dr. když jsem potřebovala přikrmit UM ke kojení. Po ukončení kojení jsem na něj zase najeli a vypadalo to, že se ho nezbavíme 😀 . Malej na něm byl snad závislý 🙂 , skoro to vypadalo, že ho bude pít až do 18 let a pak přejde rovnou na pivo 😀 😀 😀 . Omrzel ho až ve 3 letech a 3 měsících.

nutrilon_lucie
autor
29. črc 2013

Milé maminky, děkuji za spoustu podnětných názorů, přeji vám hezký večer a těším se na vás zase zítra!

cora
29. črc 2013

Me doporucila dr,kdyz jsem se nemohla rozkojit a maly nepribyval.Kupovala jsem v akcich a v Polsku.Jen pred 4 lety byly lepsi ceny.Vydrzeli jsme na nem rok,pak presli na levnejsi Sunar,Bebu.U druheho mimi asi taky zvolim levnejsi variantu :(

jenny.kay
29. črc 2013

@ameli Při nesnášenlivosti laktozy (nevím, zda je vhodné i při alergii na BKM) je též BEBA Lactose free. Nás zachraňovala při průjmech. Ono nejde kolikrát ani tolik o marketing, jako o šikovného a zkušeného pediatra, který má přehled o sortimentu mlék dostupném na trhu a doporučí vám klidně více značek, když má vaše dítko specifické potíže 🙂

pepibubu
29. črc 2013

Poradila mi ho kamarádka, která v Nutricii pracovala.... A když Josífka bolelo bříško, dlouho baštil Nutrilon Comfort.

xkikinka
29. črc 2013

@nutrilon_lucie Dobry den, chtela bych se zeptat, zda mohu michat take nutrilon 1 s nutrilonem comfort 1, chtela bych prejit na normalni nutrilon. Je skoda, ze se nevyrabi nutrilon comfort ve vetsim baleni. dekuji