Které kvality si nejvíc ceníte na umělém mléce?

nutrilon_lucie
29. črc 2013

Každý z nás klade důraz na jiné vlastnosti produktu, čeho si na umělém mléce nejvíc ceníte vy?

sarkar
30. črc 2013

@roneee No, stačí mrknout na jiná mléka, ta ho taky mají i bez uhličitanu 😉 Takže prosím bez blbých keců, když o tom nic nevíte.
@nutrilon_lucie Ano, když váže vápník, tak povolený je. V ostatních případech je zakázaný. Což moc nechápu, pro mě, pokud to je jednou zakázané, tak to má být zakázané všude, bez vyjímek. Jiná UM dokáží vápník taky zajistit a to bez uhličitanu.

roneee
30. črc 2013

které mléko @sarkar

superkousky
30. črc 2013

@hojda Asi jsi to špatně pochopila.
Nepsala jsem,že Hipp Gute-Nacht! je levnější (psala jsem,že ho kupuji 😉 ).
Cenu UM moc neřeším (nekojila jsem dobrovolně,tak jsem s nákupem počítala předem),ale snažím se,abych platila za kvalitní výrobek a ne jeho kvalitní reklamu a dárky (nikdo si snad nemůže myslet,že ty dárky dostává zadarmo 😕 ).
Psala jsem,že cena mi přijde dost nadsazená – tj. skvělá reklama,vyšší cena = průměrný výrobek a pokud má nějaké zboží takovou reklamu jako např.Nutrilon,tak ji někdo musí zaplatit a výrobce to fakt není / je to bohužel spotřebitel / .
Je ovšem pouze věc každého zákazníka,za co chce platit 😉 ....
Toť můj názor 😉 .
Pokud má někdo jiný,tak já ho samozřejmě respektuji (souhlasit ovšem nemusím) - od toho je diskuse 😉 .
Jen je trochu divné,že jinde ve světě o Nutrilon zas tak velký zájem není,když je to taková EXTRA kvalita 😕 .
Jsem toho názoru,že pokud je výrobek opravdu kvalitní,tak zas tak velkou reklamu nepotřebuje ,ale třeba se pletu 😉 .

Jinak je jasné,že každá maminka se snaží dávat svému dítku,co jí přijde nejlepší 🙂 .

ebsian
30. črc 2013

@superkousky Dovolím si vytánout jednu vaši větu: Jinak je jasné,že každá maminka se snaží dávat svému dítku,co jí přijde nejlepší ..
A hned v úvodu: Nekojila jsem dobrovolně..To se trochu popírá, ne? Přijde mi to smutné nechtít kojit, ale vaše volba. Ovšem potom nepište raděj tu poslední větu. Nejlepší je jednoznačně kojení MM.

superkousky
30. črc 2013

@ebsian
Proč popírá ???
Nejlepší je MM a to jako proč ??? Že to momentálně propaguje "EU" ???? 😉
Jsem názoru,že nejlepší pro mé děti je UM ,proto jsem nekojila - toť vše 😉 .

sarkar
30. črc 2013

@superkousky Pod to s tou reklamou bych se podepsala 😉 Stačí se podívat na reklamy v TV...Kinder mléčný řez, brambůrky, polévka ze sáčku, levná auta, co vydrží do slíbené 6ti leté záruky a pak už je nikdo neopraví, bulvární časpisy, Coca-Cola.

@ebsian To, že někdo dobrovolně nekojí přece neznamená, že nedělá pro své dítě to nejlepší! Je hodně jednoduchý šmahem někoho odsoudit, myslím, že trochu tolerance by vám neuškodilo (já sama sice nekojím, ale už 4. měsíc odstříkávám, přesto neodsuzuju maminky, které se rozhodnou nekojit, hlavně tady na MK jsem se setkala s případy, kdy kojení dítku spíš přitíží než pomůže).

hojda
30. črc 2013

@superkousky

Nebo si můžu koupit trojbalení, kde mě jeden kus vyjde na 202,- i s masivní reklamou 😀. Ještě vám přijde ta cena tak nadsazená? Důležité je, že malému vyhovoval a neměl s ním žádný problém a to je pro mě největší kritérium. Měsíc jsme kupovali pro malou speciální mléko kvůli zdravotnímu problému - lahvička 200ml za 70,- a za den měla dvě hlavičky a to jen díky tomu, že jsem jí ještě kojila, jinak by jich musela mít celkem 6!

Hromadu věcí má uvednou doporučenou prodejní cenu, ale většina lidí kupuje takovéto výrobky v různých akcích ( o to více maminky, které počítají opravdu každou korunu). To samé můžete říct o hromadě jiných značek Avent, Pampers (mimichodem pampersky v testech opravdu vyhráli) které investují do reklam, ale zrovna Pampersky si myslím kupují všichni v nějakých akcích.

nutrilon_lucie
autor
30. črc 2013

Milé maminky, moc Vám děkuji za příspěvky a přeji Vám pěkný zbytek dne. Zítra opět nashledanou🙂

sarinka
30. črc 2013

@superkousky já si myslím, že někdo kdo má v hlavě alespoň kousek mozku, tak se reklamou (ať je sebelepší) nenechá nutit do koupě co nechce. Doporučit ti může kdo chce, co chce, ale co koupíš jako matka je na tobě ne? 😅

superkousky
30. črc 2013

@sarinka
Tak tomu moc nevěř 😉 .
Pokud mléko "nafasuješ" z porodnice,tak se ti doma měnit nechce (kord když máš třeba první dítko a ještě jsi rozhozená z toho,že ti kojení moc nejde ).
Když ti Mudr. v porodnici bude tvrdit ,že ono mléko je nejlepší na trhu a pak ti to i potvrdí i dětská,tak ho nejspíš nějaký čas necháš.
Stačí se juknout na diskusi: Jak jste našly Nutrilon?
Já si vzala do porodnice svou značku a že to prý jako nejde - bla,bla,bla / jde to,ale těch keců 😠 / .

Svůj názor jsem již napsala,tak se loučím 🙂.
Už budu jen pročítat a dávat Like 😉

ebsian
30. črc 2013

@superkousky Protože v přírodě by žádné Um nebylo, proto z toho vyplývá, že nejlepší potrava pro mimino je MM a tím se nechci dotknout matek, které nemohou kojit. Ale přece je to logické, proč je to mateřské mléko proboha..V tom se snad nemusí debatovat.

salomee
30. črc 2013

@ebsian Na to ti zas někteří řeknou, že v dnešní době matky jedí chemii, ovzduší je toxické a kdesi cosi, proto je umělé nejlepší 😎 .... ale ať si každej krmí, čím chce, já jsem ráda, že jsem se umělého zbavila a nesouhlasím s tím, že je lepší. A taky hodně holek, co si myslí, že kojit prostě nemohly, se plete.. jenže všechno je to o tom, jak se samy informujeme, na koho narazíme, o prioritách, motivaci, vytrvalosti.. atp. Jen opravdu maličkej zlomek žen skutečně kojit nemůže.
Ale jinak díky za to, že UM existuje, protože s tímto přístupem by plno dětiček bylo bez jídla.

hojda
30. črc 2013

@superkousky Ještě by mě zajímalo odkud jsou ta čísla, která jsi uváděla a jaké jsou výsledky u dalších UM.
Taky mě zarazila tato rovnice:
tj. skvělá reklama,vyšší cena = průměrný výrobek , pokud platí toto, tak by mělo platit i žádná reklama, nízká cena = nadprůměrný výrobek (zdravíme svaz polských dovoců potravin!) Ale bohužel neplatí ani jedno ani druhé. Žijeme v době, kdy se kvalita nepozná podle ceny, reklamy ani ničeho jiného, pokud by tomu tak bylo, tak by se nám všem nakupovalo mnohem jednodušeji. Pokud máš nějaké konkrétní testy a studie, že toto a jiná mléka jsou/není kvalitní, tak sem s nimi. Stejně ráda se podívám i na žebříčky prodávanosti jedlinotlivých mlék v zahraničí. Šup sem s tím. Podle čeho jsi tedy zvolila právě mléko Babylove? Zatím to vypadá, že jen kvůli tomu, že na něj není masivní reklama a to mi přijde stejně zvlásní důvod, jako to že na nějaké mléko masivní reklama je. Nutrilon může mít reklamu klidně i na toaletním papíru, ale pokud dítěti nebude vyhovovat nebo chutnat, tak ho žádná máma kupovat dál nebude. Viz u nás malému vyhovoval, tak jsme kupovali, malé nevyhovuje, takže kupujeme jinou značku, proto žádnou značku nehaním, protože každému může vyhovat něco jiného.

hojda
30. črc 2013

@salomee Souhlasím s tebou, že hodně maminek kojení vzdá hned při prvním problému. Kojení je složitý proces a většina z nás má představu, je to to přirozené a že to půjde samo a když to samo nejde, tak se hned sáhne po UM. Sama jsem viděla v nemocnici několik maminek, které lékaři převedli na UM opravdu hodně rychle ☹ aniž maminky něco zkusily.

superkousky
30. črc 2013

@hojda
Svaz polských výrobců....Tak teď jsi to rozsekla,ale dík - protože takhle jsem dlouho nezasmála ...To je fakt masakr 😀 😀
Babylove není POLSKÝ Bebilon 😀 😀 😀

Rozhodla jsem se podle hodnocení a spokojenosti maminek 😉 a jako bonus jsem dostala výrobek z kontrolovaného biologického zemědělství 😉
Nutrilon - http://www.emimino.cz/zkusenosti/nutricia/nutri...
Babylove - http://www.emimino.cz/zkusenosti/dm/kojenecke-m...

salomee
30. črc 2013

@hojda No mě ani ve snu nenapadlo, že to může být problém..

a pak už si třeba maminka netroufne "experimentovat" s vlastním dítětem tím, že prostě umělý nedá a bude kojit prakticky nepřetržitě, každý pláč je přikládán hladu, mimčo nepřibere tolik, kolik jsme čekaly, budí se X-krát za noc..takže rači se dá dokrm...neříkám, že z pohodlnosti, ale z obavy.. nebo to bolí a maminka si řekne, že kojení by nemělo bolet a být utrpením..a raděj to vzdá, nebo mimčo má bolesti bříška a je těžké vychytat dietu matky tak, aby nedráždila. ..a taky ne každá laktační poradkyně je dobrá a umí problém vyřešit.
Tuhle jsem četla status, kde paní psala ještě z porodky, že prostě kojení balí, že to nejde, holky radily, přesvědčovaly...ale stejně závěr byl, že to kašle..Taky možnost.. a pak je teda dobře, že tu jsou Nutrilony a jiná mléka, protože třeba naředěné salko, jak jsem od kohosi slyšela, že dával..to je teda větší hukot🙂.

ebsian
30. črc 2013

Snad nevadí, že to napíšu, ale plně souhlasím s tím, co napsala kamarádka 🙂 Jak tu je ta reklama na nutrilon, tak máme chuť si koupit sušené mléko a udělat cokoliv z něho 😀 😀 Naprosto souhlasím 🙂
Takže reklama působí, že, Morisko 😀

roneee
30. črc 2013

Holky nechame toho....kojeni je prirozene a samozrejme nejlepsi....ale kdyz nekdo opravdu nemuze tak pro nej je UM,a jake si vybere, je ciste jeho osobni vec

blondynka400
30. črc 2013

@roneee to si snad děláš legraci, že tyto produkty srovnáváš cenově s cenou UM. Nějaké gravimilky jsou blbost, nic z toho žena nepotřebuje, čaj stojí 40kč, ale dá se i nasbírat bylinky zadarmo, podprsenku potřebuješ ať kojíš neboj nekojíš, odsávačku nepotřebuješ taky na nic. Takže kojení fakt nestojí nic....
@sarkar roneee chce asi vyhrát soutěž s nutrilonem. Každý plusový bod se počítá 😀

roneee
30. črc 2013

@blondynka400 ne jen jsem chtela ukazat ze vsechno neco stoji a nechapu proc tady nekdo soudi maminky,ktere si proste plati nutrilon.....a nechapu proc se tady porad nekdo navazi do nas co nutrilon pouzivame,je to nase vec!!!!! S nekteryma lidma se asi nema cenu bavit.....soutez chce vyhrat kazda ,ktera nutrilon dava svemu prckovi.......a to ze tady neco napisu mi asi horko tezko pomuze, spis me tady serou ty komenty nekterych lidi...kdo koji at si koji,kdo pouziva jine UM tak at pouziva.....ale otazka byla na pocatku uplne jina!!!

blondynka400
30. črc 2013

@roneee jasně, ale porovnáváš neporovnatelné...
Já nikoho nesoudím, je mi úplně jedno kdo si co dává a kolik to stojí. Mně vadí pouze praktiky firmy a to, že s hrajou na něco,co nejsou. Nikdy jsem ale neřekla,že neexistují děti, kterým toto mléko vyhovuje, protože to by byla blbost. A když za to chce někdo vyhazovat peníze (hlavně co z to chtjí tady v čr), je to jenom jeho věc.
A kdo co tady napíše bych řekla, že pomůže poměrně dost, vzhledem k tomu, jak se diskuze vyvíjí a k pravidlům soutěže 😉
Takže bey ? 😀 😀

roneee
30. črc 2013

@blondynka400 jste trapna.

vrana
30. črc 2013

Tak nedá mi to nezasáhnout, i když původní otázka byla jiná. Nechápu, proč tu pořád dokola kopete do UM a vyzdvihujete MM. Kojila jsem obě děti 2,5 měsíce. Kojila tak, že obě holky brečely hlady, nepřibíraly, takže jsem nakojila, dokrmila, odstříkala, a tak pořád dokolečka. Popravdě? Stálo to za velký, ale velký houby, děti jsem si neužila. Sotva jsem dokojila, dokrmila, odstříkala, mohla jsem začít znovu. Já vystresovaná a dítě taky. Takže díky bohu za umělé mléko. Ano, je krásné a jistě zdraví dítěte prospěšné, když matka může kojit a kojí. Ano v očích některých odpůrkyň jsem asi matka herodeska, protože jsem si dovolila ve 2,5 měsících přestat kojit úplně a děti nechat jen na UM, ale osobně si myslím, že v tu chvíli jsem nic lepšího ani udělat nemohla a od té doby jsem si začala mateřství a svého dítěte užívat naplno bez stresu z kojení.

Za Nutrilon nelobbuju. Ano, používala jsem ho u obou dětí po dobu prvních 6 měsíců, protože dr. mi ho doporučila a protože jsem ho zkrátka měla zařazený jako to "nejlepší". Dětem špatně nedělal, nebyl důvod měnit. Že je drahý, s tím souhlasím. Jestli je nejlepší, to opravdu nevím, nNejsem expert (očividně narozdíl od jiných matek zde). Že je reklama všude, ano je. Ale je na každé z nás, jestli podlehneme nebo ne. Jediné co vím jistě je, že v danou chvíli jsem pro svoje děti dělala to, co jsem považovala za nejlepší, a o tom mateřství celé je.

Z některých příspěvků tady je mi dost smutno a ta zloba, která se ventiluje mi jednodušše nejde do hlavy.

Hezký večer všem, ať už kojíte nebo ne.

mili01
30. črc 2013

Včera jsem měla rozepsaný příspěvek ale něco mi šeptalo, že tady hrozí kolize názorů tak jsem radši smazala a nepřidala... ale nedá mi... Kde jsme se setkali? V porodnici. Po císaři, po 3 dnech dostala Miri poprvé Nutrilon, já pro ni nic neměla. Téměr 4kg dítě mělo hlad. Brečela jsem, měla depresi, doma pak krmila přes stříkačku, přikládala, pozvala si laktační poradkyni, brala homeopatika... udělala jsem co jsem mohla, na kontrolním kojení doktorka řekla - přikrmovat. Ptala jsem se čím... a nevím tedy, jestli mám doktorku světlou výjimku (už jsem to tu kdesi v nějaké diskuzi psala), řekla mi, že značku neporadí, nesmí, je to proti jejímu přesvědčení. Ano, sáhla jsem po Nutrilonu, jelikož jsem věděla, že s ním Miri neměla v porodnici problém. A užívá dodnes. Nebyl důvod měnit. Prospívá, roste, koliky neměla. Chlap kouří, takže počítat těch 150 korun ušetřených měsíčně oproti jiné značce by bylo trapné... a i kdyby, je to moje věc. Co koho do toho. Nutrilon má reklamu, ano, a co? Co dnes nemá? Sunar ji má taky. Babylove taky, i kuponky v DM knížce jsou marketingová strategie. No a co? To je svět dneska. Nemyslím si, že to, čím a jak krmím své dítě má vlyv na někoho jiného... mnohem víc mi překáží třeba, že moje dítě se bude v školce, na hřišti potkávat s dětma, které nejsou očkované. Nejsem lékař, ale přijde mi, že tam může být ohroženo i zdraví mého dítěte, tedy mám právo vědět a starat se do toho, jestli nějaké dítě očkované je nebo ne... Ale taky ty matky nebombarduji a neurážím. Tak nechápu, proč se někdo naváží do matek, co krmí UM... a ještě i kvůli konkrétní značce. Trapný. Hawk.

ebsian
30. črc 2013

@mili01 @mili01 Tak to se nedivím, že mimčo mělo hlad. Moje holčička musela mít přkrm hned druhý den v noci, protože byla hladová i přesto, že už jsem nakojila na jedno kojení krásných 28ml. 😉 Z toho mám trauma na celý život snad, to, jak nás v porodnici honili kojit a ono to hned neteče proudem a ačkoliv ona měla por. váhu 3160g, sestry prostě říkaly i na vizitě, že je hladová a musí dostat už nutrilon. Došlo to tak daleko, že jediný náš pokoj byl s hladovýma dětma a tak nám ohřívačku rovnou šuply sestry na pokoj na stůl a donesly nutrilon jakoby v actimel lahvičkách už tekutý, rovnou více lahviček a krmily jsme si je samy..Chvála bohu, že MM začlo téct, já jela s pláčem domů, že musím hned mít nutrilon, manžel koupil bohužel rovnou celé mega balení, první noc ještě jela na nutrilonu a další den z mega obrovských cecíků začlo téct mléko, uf..

Ale tak chvála bohu za UM v porodnici, nevím, co bych jinak dělala, asi skočila z okna. Hormony pracovaly, já ve stresu, že dítě nespí, ale stále pláče hlady? A taky tím, že v noci nespala a přes den ano, ale to už pak nesouviselo s krmením, prostě nespala v noci 7 týdnů ani doma..Ale teda vím, že někde v porodnici se dělají ofuky s tím, že nechtějí přikrmovat, v Přerově zase ochotně například.

danielahe
30. črc 2013

Verim tomu, ze existuje lepsi um nez nutrilon, nerikam, ze nutrilon alergy care nema svoje misto, ale v nasem pripade mi nepomohl, musime mit neocate. Pokud si peclive projdu slozeni, tak nutrilon obsahuje latky nevhodne pro deti a to napr. uhlicitany vapenate E170, pise se, ze barvit se tim kojenecka strava nesmi, ale jako forma vapniku je to mozne., coz je divne. kazdopadne nejlepsi slozenim je MM a pokud maminka nechce nebo nemuze kojit musi holt hledat, co ji a detatku bude vyhovovat nejvice 😉

jarkalada
30. črc 2013

@vrana přesně ten samý kolotoč - kojení, dělání um, odstříkání atd atd., jsem měla taky, s dvojčaty, šílený, a navíc jsem byla schopná ze sebe dostat max. 20-30ml, když to dobře šlo, často ani to ne. Probulený noci¨a dny, že nejsem ta "dobrá schopná máma, která kojí" výčitky a chytrý rady okolí a rodiny, furt lítání s odsávačkou, děti řvoucí..Po třech měsících a vzdání se tohoto blázince, jsem vděčná za um a v téhle době jsem s tím už vyrovnaná a nestydím se za to.

hojda
30. črc 2013

@superkousky

Nutrilon = Bebilon = Milumil = Aptamil ve složení stejné jen v různých zemích prodáván pod jiným jménem, nadnárodní společnost, tady si Poláci se svou tvořivostí moc neškrtnou.

Jinak děkuji za data k Nutrilonu a Babylove. Jen je škoda, že se výsledky nedají mezi s sebou porovnat (odlišně velký vzorek, nestejný vzorek tj. různé maminky, různá kritéria hodnocení (cena nejčastěji se objevuje, vůně, chuť, balení, pěnění atd. ale nejsou všude stejná hodnotící kritéria) a navíc nevím jestli je pod tím hodnoceno jen mléko s tím uvedným číslem, nebo celá řada.
Pokud porovnáváš Nutriolon 1 a Babylove 3 tak v tom je také velký rozdíl, u jedničky maminky vhodné mlého teprve hledají a je jasné, že s ním nemusí být spokojené (ač je reklama sebevětší, tak už ho nekoupí), u 3 už kupujou zavedenou značku se kterou jsou spokojené, navíc novorozenci budou mít s trávením větší potíže než děti dvouleté.
Taky jsem se dívala na hodnocení a skoro všude je na prvním místě jako výhoda uvedená cena. Podle toho, co jsem našla je to nejlevnější mléko na trhu. Pro hodně lidí je bohužel cena jediným faktorem, který je zajímá, proto se pak nedivím, že jsou spokojeni, tím neříkám, že toto mléko je špatné! Cena se stejně objevuje u Nutrilonu, ale zase jako negativum. Toto jsou dvě mléka z úplně opačné cenové kategorie. Takže mi z toho vychází, že výsledky zrovna u těchto dvou jsou nejvíc o ceně, což mi nepřijde jako dobré hodnotící kritérium u dětské výživy.
Cena je totiž prodejní strategie privátních značek a to Babylove je privátní značka. Nabízet produkt za nejnižší cenu na trhu. Někdo jde cestou reklamy, jiné cestou nízské ceny. Osobně privátní značky nemám moc ráda, ač se mezi nimi objevují velmi často hodně kvalitní výrobky, jenže to člověk zjistí jen z nějakých testů nebo metodou pokus omyl a zkoušením (na dětech to není zrovna nejlepší nápad). Manžel pracuje v potravinářské firmě, která privátní značky pro řetěžce taky vyrábí a zadání je zde vždy jasné, dejte do toho, co chcete (což naštěstí u UM nejde, tam je kontrola) ale nesmí to stát víc než x Kč. Takže se upravují receptury a nahrazují suroviny méně kvalitními až se na tu cenu dostanou. Nejhorší je, že pak ty hnusy prodávají třeba i do školních jídelen, kde paní ředitelce dají třeba novou TV, pokud odere xy kusů tohoto hnusu. 😝

Bio bych sem vůbec netahala nebo se to zvrhne zase úplně jiným směrem 😉 . Taky jsem slyšela, že Bio je největší reklamní trik na světě, kam se na něj hrabe Nutrilon. 😉 Nic proti bio, taky si občas dopřáváme produkty z této skupiny 🙂. I když to vezme do důsledku, tak bio mléko musí být jen od krávy, která se stravuje bio potravou, která roste na biovzduchu a prší na ní jen biodéšť 😀 .

Ještě bych poprosila o ty žebříčky prodejů UM v zahraničí, to už by mohla být nějaká oficiální statistika. Díky

blondynka400
30. črc 2013

@hojda nesouhlasím s tím, že se všech zemích prodávají UM stejné kvality, ať mají na první pohled složení totožné. Třeba italský aptamil vypadá, voní a chutná úplně jinak, než český nutrilon.
To samé nesouhlasím s tím, že všechy privátní značky musí být plné hnusů (ikdyž dost často jsou). Třeba madeta, holandie dělá plnohodnotné výrobky a prodává to pod privátními značkami.
Se zbytkem docela souhlas i s trikem jménem bio. Ikdyž zrovna u mléčných výrobků je bio hodně přidaná hodnota, ale je to přesně jak píšeš...

hojda
30. črc 2013

@blondynka400 Tak mě tedy kojení taky něco stálo, měla jsem docela velké problémy (mám ploché bradavky, pak ragády a retence) takže zpočátku kojení jen s kloboučky, jinak to nešlo, malej byl spavej a málo pil, takže jsem musela odsávat odsávačkou ručně bych to 8x za den nedávala (kojila jsem, dokrmovala předešlou odsátou dávkou a nakonec odsávala a vyvařovala celé kolečku trvalo někdy 1,5 hodiny, nakonec jsem odsávala 4,5 měsíce a to i v noci), mlíka moc nebylo takže všechno možné na podoporu kojení (čaje, homeo, obklady) různé serepetičky na dokrmování, něco na vyvařování, podprsenek kojících jsem musela mít několik (dost jsem se potila) nádobky na uchování odsátého mléka, vložky do podprsenky, takže ne u každého je kojení bez problémů a nic nestojí. I přes tuto snahu se nedařilo a malej prostě nepřibejval, takže jsem začala přikrmovat UM a teprve potom bylo vše trošku v klidu. Takže ono je kojení a kojení ☹ . Vadí mi maminky, které neuznávají nic jiného než kojení a zárověň ty, které to svoje kojení vzdají hned s první komplikací a prostě to ani nezkusí 😔 . Ale tahle dizkuze není o kojení je o UM.