Které kvality si nejvíc ceníte na umělém mléce?

nutrilon_lucie
29. črc 2013

Každý z nás klade důraz na jiné vlastnosti produktu, čeho si na umělém mléce nejvíc ceníte vy?

blondynka400
30. črc 2013

@hojda už jsem to tu včera v diskuzi o nutrilonu psala, já neměla ani u jedné kojení bez problémů. Musela jsem bojovat dost, u jedné na začátku, protože nepřibrala tak jak měla a pak cca od 4m, kdy se šlílěně rozčilovala, že to neteče hned (byly i hodinové scény), u druhé ve 3m, protože za měsíc nepřibrala ani gram. Těch pár dní bylo šílených, ale podařilo se. Ikdyž tedy dle tabule byly přírůstky minimální, někdy se to zase zastavilo, ale mně nějaké tabulky nezajímají a dnes jsou obě zdravé bezproblémové holky s normální váhou. Ale i přesto mě to nic nestálo. Tedy kecám 3 ampulky homeopatik, které jsem zkusila, psychice to pomůže dost 🙂
Tak to nám vadí přesně ty stejné typy matek. Mně ještě tedy vadí i ty, které se nechají v porodnici přesvědčit na dokrm, že jejich dítě má hlad a ještě si ymslím, ak neudělali dobře, že jejich miminko je spokojené a hned krásně uslo 😝 A také souhlas, že to to sem moc nepatří.

hojda
30. črc 2013

@blondynka400 O privátních značkách jsem psala, že jsou mezi nimi kvalitní výrobky (sleduju Dtest a tam se občas nějaký v testech najde), ale i značkový výrobce dovede vyrobit hnus, když si ho řetězec u něj objedná ☹ . Když řekne, že víc jak 2 kč jim za kus nedá, jinak že jim to vyrobí někdo jiný, tak se prostě ta kvalita ošidí☹ Já nikdy v zahraniční Nutrilon neměla, takže nemohu porovnat, vždy se mi povedlo nakoupit za dobrou cenu v ČR, ale maminky v diskuzích píšou, že ten polský je stejný, jak říkám osobní zkušennost nemám.

hojda
30. črc 2013

@blondynka400 Jenže vyjukanou prvomatku přesvědčíš na dokrm raz dva, chybí ti ta zkušennost a věříš, že oni ji mají. U droho a vícematek už to tak jednoduché není. Mě vadí, když ani nezkusí s tím kojením něco udělat. Bojkotem kojení jsem si prošla s dcerou, taky chuťovka 😝 . Ještě jsem zapomněla, že jsem kupovala váhu, protože malej pil opravdu bídně, tak abych věděla kolik do něj naládovat a byla jsem u laktační poradkyně, to se taky platilo.

blondynka400
30. črc 2013

@hojda polský nevím, nikdy jsem tu čest neměla. Ale ČR a Polsko je jeden region, takže je dost pravděpodobné, že to bude stejné. Ale třeba v hippu českém a rakouském je taky šílený rozdíl, takže to bude "výsada" většiny značek...
No je pár výrobců, který prostě pod nějakou kvalitu nepůjdou a neudělají to, ale je fakt, že jich je minimum 😒

blondynka400
30. črc 2013

@hojda to máš pravdu no. Mně se třeba u první spustilo mléko až pátý den, do té doby jenom maličko mleziva. Falšovala jsem zápisy ohledně kojení a váhy (naštěstí to v této porodnici šlo), aby nás pustily domů 😅 Ale je fakt, že já mám určité znalosti v tomto oboru.. A šlo to bez dokrmu, dítě je na to od přírody naprogramované... A dodnes si pamatuju hlášku sestry večer před propuštěním, když jsem se jí ptala na to, kolik musí mít přrůstek váhy. Tak si přijďte pro nutrilon, krásně vám přibere a ráno jdete domů určitě 🙄
No viíš, zapomněla bych, váhu mám taky 😀 Ani ne tak pro kontrolu kolik vypila, ale abych nemusela věčně na převážení k doktroce a měla větší klid, že alespoň nějaký gram přibírala....

hojda
30. črc 2013

@blondynka400 Tak váha byla u syna naše věrná kamarádka, byla pořád v provozu. Malá vypila druhé den po propuštění z porodnice 100ml (to pil malej ve 4 měsících jen ráno, když se probudil a měl velký hlad), tak jsem jí dala do krabice a nepoužívala, zase se mi odměnila tím bojkotem kojení ve 4 měsích, když jsem si říkala ,že už je vše ok.

superkousky
30. črc 2013

@hojda
Ty víš,že Nutrilon a Bebilon je to samé?To jsi musela na netu dlouho hledat 🙂.

Opravdu se nehodlám hádat s někým,kdo je takový "znalec" UM,že dokáže zaměnit zn.Babylove s polskou značkou Bebilon i přesto,že nakupuje jen akčně v DMku 😉 .
Si kupuj Nutrilon a mysli si,že tu reklamu a dárky dostáváš ZADARMO - jako bonus za úsměv za větrnost 😀 .

Co znám holky z Polska,tak 90% jich kupuje Bebiko 😉.
Žebříček oblíbenosti UM najdeš určitě na netu 😉 ,nebo si zavolej do Nutricie - tam ti rádi řeknou,které mléko je to nej 😀 😀.

hojda
30. črc 2013

@superkousky A jejda, došly argumenty, tak nastoupily urážky, že? Jsem si myslela, že mám konečně někoho kvalitního do diskuze 😉 , tak to se omlouvám, že jsem tě podcenila.

Nevím co chtěla básník říci touto větou?
Opravdu se nehodlám hádat s někým,kdo je takový "znalec" UM,že dokáže zaměnit zn.Babylove s polskou značkou Bebilon, Kde jsem ho zaměnila???

Prodejností jiných značek v zahraničí jsi argumentovala ty, takže nechci nic jiného než vědět odkut ty informace jsou, Já je nemohu najít, takle to vypadá, že sis to vymyslela 😉 .

PS. Nutrilon již dloho nekupujem, malá se nějak odmítla nechat ovlivnit tou reklamou 😀, takže jsem musela najít jiné mléko, které by jí vyhovovalo, to ale není "nejdražší" na trhu, tak se do něj nikdo nenaváží. Jen jsem psala, že se dá sehnat za dobrou cenu.

superkousky
30. črc 2013

@hojda
Urážky to opravdu nejsou,to je pouze tvůj dojem 🙂 .
Tys tu "mávala" Polskem,když jsem psala o Babylove (ne o Babilonu) 😉 ,ale třeba jsem to špatně pochopila 😉 .
Opravdu dnes perlíš >>> Nutrilon = Bebilon = Milumil = Aptamil ve složení stejné jen v různých zemích prodáván pod jiným jménem.

V jaké zemi je prodáván Milumil,když složení je stejné jako u Nutrilonu (jen je určen pro jiný trh 🙂 ????
"Googluješ" špatně - Milumil se prodává v Neměcku a není určen pro vývoz.Je to obdoba Hami (nikoliv Nutrilonu) a prý je tam dost oblíbený (říkala kámoška),dokonce mnohem víc jak Aptamil (Nutrilon) 😉

Jednu diskusi "oblíbenosti" jsem ti našla a Nutrilon/Aptamil je tam opravdu minimálně (asi tak 2x) 😉 .
Jen nevím,zda to pujde načíst 😔
http://www.leben-und-erziehen.de/beitrag/Welche...

Oficiální statistika nejspíš neexistuje,ale můžeš se zeptat ostatních maminek na různých zahraničních diskusí,jaká značka u nich frčí - Nutrilon to nejspíš nebude,ale třeba se pletu.
Pokud ano,tak se omlouvám 😉 )

werinka1
30. črc 2013

@nutrilon_lucie Dobrý večer, chtěla bych požádat o radu ač možná bych tento problém měla diskutovat s lékařkou. Mám nedonošené holčičky, nyní 3kg a jsme na Nenatal 1. Problém nevidím, jen mají mít dávku max. 90ml 1x za 3 hodiny a bohužel jim to nestačí. Přijde mi, že je mléko "hladové". Vypijí mi 120ml a většinou musím ještě přidělat dalších 60ml. Pak jsou spokojené a usnou. Není nějaký jiný Nutrilon, který bychom mohli vyzkoušet a nebyl by tak "hladový"??Díky

mitote
30. črc 2013

@werinka1 a jsou skutecne hladove? podle ceho soudis, ze maji hlad?

hojda
30. črc 2013

@superkousky Prosím kde, jsem mávala Polskem v souvislosti s Babylove? Psala jsem jen, že některé maminky kupují místro Nutrionu v Polsku Bebilon, že je levnější, ale že ze zkušeností z poslední doby s polskými potravinami bych to asi nedoporučovala. Máš pravdu špatně jsi to pochopila!

Milumil Maďarsko asi bude mít něco společného s Nutrilonem, když má stejný obal (výrobce je tedy jiný to přiznávám)
http://alkupiac.hu/termekek/677905_milupa-milum...
Milumil Německo
http://www.rossmannversand.de/produkt/78291/mil...

Ten odkaz je diskuze, ne data která svědčí o tom, co maminky kupují! Nevím proč bych se měla ptát na jiných diskuzích, to byl tvůj argument (a je vidět, že nepodložený).

Víš, co mi vadí na tvém úvodním příspěvku do této diskuze? Že jsi jedním šmahem všechny, kdo kupují Nutrilon hodila do jednoho pytle, že je to jen kvůli reklamě a že nemají vlastní rozum a že to nemůže být kvalitní mléko. Takže po tvém vzoru bych já měla nazvat všechny maminky, které dávají dětem Babylove za šetřilky, které šetří na vlastních dětech protože jim koupí jen to nejlevnější, co na trhu je. Vždyť každý přece ví, že levné=nekvalitní stejně jako velká reklama a vysoká cena = průměrný výrobek.

Jenže to já si nemyslím. Děti a maminky jsou různé a každému vyhovuje něco jiného.

Btw. tady aktuality ke značce Babylove:
http://www.finance.cz/zpravy/finance/395247-dm-... Možná to bude bioplast 😉.
http://www.viscojis.cz/index.php?option=com_con...



😉

kikimaruska
31. črc 2013

@mitote měla sem stejný problém s prvním nedonošeným synkem. Dávala sem mu Nutrilon 1 Extra 😉, ten je sytící. A jinak na radu neonatologů i pediatrů jsem až do cca.5 měsíců krmila po 2 hodinách menší dávky (bez sytícího mléka se vyžadoval i po hodině ☹...) a se sytícím mlíčkem jsme pak v pohodě najeli na 3 hodinové intervaly.

vrana
31. črc 2013

@hojda
@blondynka400 Opravdu sem budete tahat pořád kojení a to, že to matky brzy vzdávají? Není vám to vůči nám, které jsme kojit nemohly, i když jsme chtěly, ani trochu trapné???

hojda
31. črc 2013

@vrana Pokud jsi o své kojení alespoň trošku bojovala (předpokládám, že ano, když má dvě děti a u prvního se nedařilo, tak většinou maminky dělají vše možné, aby to podruhé už dopadlo lépe), tak zjistíš, že naše diskuze se tě vůbec netýká. Pokud jsi kojení zabalila, hned při prvním problému, aniž bys cokoliv zkusila, tak to je mi líto, pak se tě naše diskuze týká. Máma je totiž od toho, aby za své dítě bojovala a tedy zkusila udělat i něco s tím kojením. Neodsuzuji maminky, které nekojí, také jsem musela přidávat UM, ale vadí mi maminky, které za to kojení, ani nezkusí bojovat. Jinak souhlasím, že toto není diskuze o kojení.

roneee
31. črc 2013

zamyslete se nad sebou,podivejte se do skupiny nekojicich maminek,vsem do jedne to je lito!!! a vsechny mely problemy pri porodu nebo komplikovany porod....kdyz nekomu ozivuji dite po porodu a matka zkonci na ARU, tak je jasne ze se to muze stat....a jak se ma pak citit,kdyz tady porad nekdo reje do toho ze pouzivaji UM....taky nekdy premyslejte...diteti prece nic nechybi a navic NENI TO VASE DITE

superkousky
31. črc 2013

@hojda 😕 😕 😕 😕
Ty se opravdu nemůžeš smířit s tím,že Nutrilon je "jednička" pouze u nás a to jen díky tomu,že ho skoro každému cpou v porodnici (mimochodem za tvé peníze - protože tuto "reklamu" platíš též ty /spotřebitel) a jinde o něj zas tolik nestojej (na to není třeba statistika – stačí se zeptat,co se kde prodává ) . 🙂 .
Kde na netu je napsáno,že u nás cpou dětem v porodnici Nutrilon horem-dolem? Nikde a i tak je to pravda .
Že něco nenajdeš na Googlu (nebo že na to není statistika),neznamená,že to není pravda a že je to pouze něčí dojem 😉

Koukala jsem na ty aktuality.
Že jsou potraviny nějak závadné (bo méně kvalitní),tam není ani zmíňka,ale to je fuk.
Nutrilon bych nekoupila ani za 149,-Kč.,už jen proto,že bych tím platila vzorky do porodnic,dárky o které zas tolik nestojím,linku která je /údajně/ ZDARMA ,Nutrilony co jsou zde jako "výhra",slečnu co tu diskutuje + mnoho dalších blbosti 😉.

Já bych nákup potravin v Polsku zase doporučila,protože ty "zkušenosti" mi přijdou stejné,jako když se z komára dělá velbloud 🙂 .
Němci zase nedoporučují nakupovat u nás,protože jsem jejich "odpadiště".
Co tam prodávají jako 2.jakost,tady se prodává jako extrovní výrobek.Na co by se tamní vzhledem ke složení ani nepodíval,pošlou k nám. Taky kvůli tomu nepřestanu jíst 😔 .
V tomhle si nevybereš...
Opravdu se loučím a přeji hezký den 😒

vrana
31. črc 2013

@hojda A já myslím, že každé z vás by to mělo být úplně jedno, ať už jsme bojovaly nebo ne. Vaše děti to nejsou, nebyly a do této diskuze to ani nepatří.

hojda
31. črc 2013

@superkousky Takže opět jsi zase nepochopila, co jsem psala 😔 . Je mi jedno jesli je Nutrilon jednička nebo padesátka na trhu. Vadí mi, že tady všechny maminky, které nutrilon dávají, osočuješ, že je to jen kvůli reklamě a že to není kvalitní výrobek! To je stejné, jako bych já řekla, že ty kupuješ Babylove jen kvůli ceně, protože to je zase jiná prodejní politika. Někdo jde cestou reklamy, jiný nizké ceny, kvalita se nepozná ani podle jednoho z tohoto.

Já vzorek Nutrilonu nikdy nedostala, ani v porodnici ani nikde jinde, vždy jen vzorek jiných značek mléka, na rozdíl třeba od vzroku Pampersky(a myslíš, že by maminky opravdu utrácely tolik peněž za pampersky, když by jim nevyhovovaly? v kvalitním testu je maminky i odborníci označily, za nejlepší, tak proč by to tak nemohlo být u Nutrilonu), který jsem dostala několikrát. Já vzorky naopak vítám (i když je platí spotřebitel) nemusela jsem pak třeba kupovat celá balení UM, když jsem hledala vhodné mléko pro malou, které bych pak vyhodila. Tobě prostě vadí, že Nutrilon je první mléko, kteté se maminky rozhodnou vyzkoušet, ale nějakou značkou prostě začít musí, jen tak zjistí, co dítěti vyhovuje a co ne.

Mě v nemocnici třeba lékař nabídnul Sunar a ne Nutrilon a měli k dispozici i jiné značky mlék. Babylove ani Babydream ti bohužel v nemocnici nenabídnou, protože to jsou privátní značky, které dodávají vyhradně jen do svých řetězců a pokud by začali dodávat i jinak, tak by rozhodně šla nahoru i cena, to mi můžeš věřit i distribuce něco stojí.

Ještě bych tě ráda vyvedla z omylu, že ty žádnou masivní reklamu neplatíš. Ty sis nevšimla jak velkou reklamu má DM drogerie? Ze všech těchto řetězců největší. Dokonce i tu linku zdarma mají a navíc docela finančně nákladný systém kuponků a v časopisech namají jen půl stránky, nebo celou stránku reklamy, dávají do něj celý katalog! A z čeho myslíš, že to platí? Myslíš, že to není zahrnuto v ceně mléka Babylove? Takže platíš za masivní reklamu úplně stejně jako maminky u Nutrilonu.
😉

Pokud si mohu vybrat, jestli potravinu českou nebo polskou, tak raději tu českou, nemusí být sice tak kvalitní, jako německá, ale aspoň není zdravotně závadná jako polská.

Vic asi opravdu nemá cenu dobatovat. Hezký den.

hojda
31. črc 2013

@vrana Prosím přečti si můj příspěvek z minulé strany, všimla sis co píšu na konci?

hojda @blondynka400 Tak mě tedy kojení taky něco stálo, měla jsem docela velké problémy (mám ploché bradavky, pak ragády a retence) takže zpočátku kojení jen s kloboučky, jinak to nešlo, malej byl spavej a málo pil, takže jsem musela odsávat odsávačkou ručně bych to 8x za den nedávala (kojila jsem, dokrmovala předešlou odsátou dávkou a nakonec odsávala a vyvařovala celé kolečku trvalo někdy 1,5 hodiny, nakonec jsem odsávala 4,5 měsíce a to i v noci), mlíka moc nebylo takže všechno možné na podoporu kojení (čaje, homeo, obklady) různé serepetičky na dokrmování, něco na vyvařování, podprsenek kojících jsem musela mít několik (dost jsem se potila) nádobky na uchování odsátého mléka, vložky do podprsenky, takže ne u každého je kojení bez problémů a nic nestojí. I přes tuto snahu se nedařilo a malej prostě nepřibejval, takže jsem začala přikrmovat UM a teprve potom bylo vše trošku v klidu. Takže ono je kojení a kojení . Vadí mi maminky, které neuznávají nic jiného než kojení a zárověň ty, které to svoje kojení vzdají hned s první komplikací a prostě to ani nezkusí . Ale tahle dizkuze není o kojení je o UM.

hojda
31. črc 2013

@vrana Zastávám se nekojících maminek, že ani kojení není zadarmo! Mám se za to stydět?

hojda
31. črc 2013

@hojda Dokonce mi chodí až domů do schránky propagační časopis od DM (poštovné a tisk také nebudou zadramo). K Nutrilonu mi žádný časopis nechodil ☹

werinka1
31. črc 2013

@mitote Dělají to co pokaždé když mají hlad. Začnou mlaskat, máchat ručičkama a hledat pusinkou.....pak řev 😒

werinka1
31. črc 2013

@kikimaruska Jeee, tak že by přeci jen nějaké východisko?? Začínám být nešťastná ☹ A mám to double. Takže krmim jednu, krmím druhou, dokrmuju první, dokrmuju druhou.....a začínam další kolo. Takhle jedu třeba od půl desáté do půl páté odpoledne (jako třeba předevčírem).

nutrilon_lucie
autor
31. črc 2013

@werinka1 Milá Werinko, Nenatal 1 se užívá od dosažení standartní porodní hmotnosti (2,5 kg) a měl by být předčasně narozeným dětem podáván až do dosažení hmotnosti 4 – 5 kg (nebo do 4 měsíců regulovaného věku). Rozhodnutí, zda je vhodná doba na klasické kojenecké mléko, závisí na posouzení pediatra. Doporučené dávkování by jste měla dodržovat, aby nedocházelo k zatěžování dětí. Změny v dávkování může nastavit opět pouze Váš lékař.
Do sytící řady mlék patří Nutrilon 1 Good Sleep (můžete ještě zakoupit pod původním názvem Nutrilon 1 Extra) a Nutrilon 2 Good Night. Tyto mlíčka navozují delší pocit zasycení. Děkuji za Vaše dotazy🙂

nutrilon_lucie
autor
31. črc 2013

Všem maminkám přeji krásné středeční ráno.

kikimaruska
31. črc 2013

@werinka1 my jsme na něj přecházeli v necelých 3,5 kg z nedonošenecké Beby Alprem. Dle dr. jsme mohli na běžné mléko po dosažení 3 kg hmotnosti (docela si nedovedu představit krmit tímto mlíčkem do 5 kg, které měl syn až v 10 měsících....Určitě se dr.optej, to je nejlepší řešení, ale nemyslím, že bude vyžadovat krmit Nenatalem do 5 kg, jak tu doporučuje paní Lucie... 😕. Aspon tak to bylo před 5 lety - nedonošenecké mlíčko do 3-max.3,5 kg. Jinak na nedonošenecké mlíčko (které bylo na předpis) jsme v té době měli i příspěvek od pojišťovny, která hradila myslím 150 Kč z celkové ceny jedné plechovky...

mitote
31. črc 2013

@werinka1 no ale to hledani pusinkou muze byt jen potreba cucat, ze je boli brisko, nebo cokoliv jineho.... me to mala delala taky v nemocnici jeste, rekli me to sestry a je pravda, ze hlad nemela, ze presne tohle delala prootze ji bolelo bricho ale vypadalo to uplne stejne, jako by mela hlad. Me uprimne prijde ze je kmis moc a ze je z toho boli bricho. Takze byt Tebou bych se snazila najet na intervaly jako byly v porodnici a spocitat si, kolik maji maximum na davku (maximum maji vypit 180ml na kg vahy denne). A podle toho bych je krmila. Kdyby mezitim hledali, tak dudlik nebo prst. Ale tohle fakt na neonatologii delala pulka oddeleni a nebyl to hlad 😔

werinka1
31. črc 2013

@kikimaruska @mitote Moje dr. se dnes vrátila z dovči takže jsem s ní problém konzultovala. Nedoporučila mi přecházet na něco jiného do 3,5kg. Řekla mi zvýšit dávky. Doteď jsme měly jíst 90ml, takže když jsem jí řekla, že musim dát aspoň 120ml, tak mi řekla ano a večer třeba 150ml. Jenže u nás je situace následovná: Jedna mi vypije 90ml (usíná, odmítá jíst dál), necham krknout dam do postýlky. Vezmu druhou, vypije 100ml, krknout, postýlka. Mezitim co jsem krmila druhou začne první - kňourá, hledá.....možná že to znamená něco jiného jak píše @mitote, fakt nevím, ale když jí poté vezmu, vypije 90ml, krknout, postýlka. Mezitim ale ta co vypila 100ml začne zase.....kňourá, máchá ručičkama, mlaská.....Ta první poté co dala 180 ml usne a nebo se situace opakuje, jak kdy. Musim vzít tu druhou a k těm 100ml vypije třeba ještě 60ml. Jenže to už jedu od devíti od rána a najednou zjistim, že je jedna odpoledne!!! Jenže když jim nedam jíst, tak nespí, pořád hledají, dudlíka odmítají a pak začnou řvát. Plenka čistá.....Je fakt, že je krmim vlastně jednou tolik, ale kdybych jim dala jen 90ml a čekala za další 3 hodiny, tak tu nevydržim. Nebudou spát a budou jenom brečet 😒

mitote
31. črc 2013

@werinka1 o hele jestli je to takto pojidle, ja bych rekla ze je to fakt bricho... zkus ji dat ten dudlik, kdyz si bude chtit jen podudat, tak se s nim spokoji, kdyz ne, tak to bude treba vazne hlad... ale ono se nema deti krmit casteji nez po 2h, prootze pak brisko nezvlada stravit mlicko a pak boli... me se to nejak nezda, hrozne je prekrmujes. Konzultovala jsi to v rizikove poradne?