Naše poradkyně Lucka vám odpoví na vaše otázky o Nutrilonu

nutrilon_lucie
5. srp 2013

Máte otázky ohledně Nutrilonu? Který výrobek je vhodný pro vaše děťátko, jak mléko připravovat, kolik by vaše děťátko mělo vypít, a nebo proč si vybrat právě Nutrilon? Zeptejte se na cokoliv, ráda vám odpovím. 🙂

kvindule
5. srp 2013

Dobrý den Lucie,
měla bych pár dotazů.

Koukám, že Nutrilon má nový vzhled. Proto bych se chtěla zeptat, jestli budete i nadále vyrábět Nutrilon Extra a jestli se bude nějak přejmenovávat.

Taktéž mám dotaz ohledně příkrům, mám 4.měsíčního chlapce, který je na svůj věk hodně vysoký i těžký (70 cm, 8,5 kg). Lékařká nám dovolila obědové zeleninové příkrmy a večerní kaše. Ale při ochutnávce rýžové kaše od Nutrilonu mi přišla chutově hodně sladká - a tak se bojím, aby malý ještě víc nepřibíral.

S pozdravem Eliška

nutrilon_lucie
autor
5. srp 2013

@kvindule Milá Eliško, ano, je pravda, že Nutrilon má nové modro-zlaté obaly. Nutrilon 1 Extra je prodáván pod novým názvem Nutrilon 1 Good Sleep a v novém obalu. Kaše Nutrilon jsou sestaveny tak, aby dodávaly děťátkům všechny potřebné živiny. Pokud máte obavy z přibírání Vašeho syna, můžete vyzkoušet novou kaši Banánovou, která je bez přidaného cukru a je určena pro děti od ukončeného 4. měsíce. Ale neměla bych obavy, při vyváženém jídelníčku, by měla váha narůstat průběžně. Děkuji za Váš dotaz.

nutrilon_lucie
autor
5. srp 2013

@kvindule Ještě pro upřesnění, Nutrilon kaše Rýžová a Banánová mají zhruba stejnou energetickou hodnotu 🙂.

shaolin
5. srp 2013

Dobrý den, prosím pod jakým obchodním názvem seženu Nutrilon anti colics v Německu? A jak podstatný je rozdíl v mléce Komfort vs. Anticolics?
Děkuji

vanule
5. srp 2013

Dobrý den Lucie, taky se na Vás obrátím s dotazem
mám 14ti měsíční dceru, od narození je na UM, pro předčasný porod a nedonošenost jsme dávali Nutrilon Nenatal, později už normální Nutrilon (i když jsme zkusili jiné UM, vždy jsme se museli vrátit zpět k Nutrilonu, chutnal nejvíc) nikdy nebyl větší problém s pitím mléka. Bohužel v květnu musela malá být hospitalizována v nemocnici a od té doby UM vůbec nechce! Např. dnes ráno jsme udělala 90ml mléka a vypila stěží 40ml, jinak nám jí vše, zeleninu, jogurty, sýr, večer jí dělám kaše (chutnají jí všechny příchutě) ale mléko pít nechce 😒 není brzy, aby ho vypustila z jídelníčku?
jen dodám, že vždy u mléka ležela, teď co je čím dál víc pohyblivá, ležet moc nechce a tak mě napadlo, že to souvisí i s tím nepitím, jenže jinak než v leže si nedovedu představit, aby si vypila svou dávku (třeba 200ml)
nějaká rada, jak jí zase navodit apetit?
moc děkuji s pozdravem Mirka

nutrilon_lucie
autor
5. srp 2013

@shaolin Milá Shaolin, děkuji za Váš dotaz. Nutrilon mléka se v Německu prodávají pod obchodním názvem Aptamil. Anti-colics se zde neprodává, ale Aptamil Comfort ano. Jak Nutrilon Comfort, tak Nutrilon Anti-Colics obsahují částečně štěpenou bílkovinu, jedná se o hypoantigenní mléka, a speciální směs tuků proti tuhé stolici. Nutrilon Anti-Colics navíc obahuje snížené množství laktózy. To znamená, že Nutrilon Anti-colics je mlíčko více upravené a určeno pro děti s většími trávicími potížemi.

nutrilon_lucie
autor
5. srp 2013

@vanule Milá Mirko, po prvním roce by měly děti vypít asi 500 ml mléka za den. Do mléčné dávky je započítáno i mléko obsažené v kaších, jogurtech, sýrech nebo mléko použité při vaření (můžete připravit pudink). Jediná rada je, zkoušet dál nabízet, ale nenutit. Také bych se pokusila zamyslet, jak tato změna může souviset s hospitalizací, zda jí tam nebylo mléko vnucováno nebo ho nemá spojené s nějakým špatným zážitkem.
V tomhle věku, již děti poznávají spoustu novým chutí a často se stává, že mlíčko začínají odstrkovat na druhou kolej, prostě o něj již nestojí. Pokud ovšem má v jídelníčku dostatek mléčných výrobků, nemusíte mít obavy, že by nějak strádala. Mléko jí podávejte v takové poloze, aby jí byla příjemná. V případě dalších dotazů jsem tu pro Vás 🙂.

shaolin
5. srp 2013

Děkuji za odpověď. Syn je stále převážně kojen prikrmuji 1x denně dávku právě anticolics.protože je už ve věku 4 měsíců a projevuje zájem o jídlo, současně původní potíže už podstatně ustoupily a tak uvažuji o dokrmovani běžným nutrilonem, nebo tím comfort. V tomto týdnu bych ráda začala se zeleninovým prikrmem a brzy se dostala ke kaším. Je možné sehnat vzorky mléka resp.kaší i například za úhradu /poštovné, nebo musim postupovat metodou pokus-omyl a kupovat celé krabice?

nutrilon_lucie
autor
5. srp 2013

@shaolin Je mi líto, nemám k dispozici žádné vzorky k zasílání. Ale nemusíte mít obavy, vše je jen o zvyku a určitě mu budou všechny kaše chutnat. Na začátku je nejlepší začít s kaší Rýžovou a poté postupně zavádět kaši s lepkem. Zvažte, zda by nebylo lepší, když mléko synovi vyhovuje, zůstat u něj alespoň do toho půl roku.

nutrilon_lucie
autor
5. srp 2013

Pěkný zbytek dne, budu se těšit opět zítra.

verisek91
5. srp 2013

neverim ,ze nutrilon musi bejt tak drahej..souhlasim s tim,ze se nejvice vydelava na detech,stacilo mi,kdyz jsem v nejmenovanem podniku videla nanuk,kterej v obchode koupim za 12 kc,tak tam za 20 kc..des. 😝

hojda
5. srp 2013

@verisek91 Já ho kupovala v rozmezí od 270,- do 212,-. Musí se nakupovat v akci 😉 . Pampersky jsou taky drahé a všichni je kupují, jenže nejvíc taky v akci.

maivana
6. srp 2013

Dobrý den, chci se zeptat který Nutrilon by jste mi doporučila aby se děti bez problémů a pomoci "vykakali". Budou jim 4 týdny, dávala jsem Bebu-zácpa, pak Sunar Nutradefense-nějaké extra zlepšení tam nebylo, zkusila jsem Hipp bio combiotic-to už bylo o něco řidší ale častější buzení na jídlo, někdy i po hodině a půl, jakoby je to nezasytilo, dávám 60-70ml.
Děkuju za odpověď Ivana

nutrilon_lucie
autor
6. srp 2013

@maivana Milá Ivano, na problémy se zácpou je nejlepší Nutrilon Comfort. Jedná se o mléko s částečně štěpenou bílkovinou, tzn. hypoantigenní. Také obahuje směs tuků Betapol, která napomáhá proti tuhé stolici. Pokud se rozhodnete pro toto mléko, doporučuji Vám, u něj nějakou dobu vydržet, než si organizmus dítěte zvykne. Není vhodné zkoušet a často střídat několik druhů mlék. Děkuji za Váš dotaz.

kotito
6. srp 2013

Dobrý den
Jak je upraven Nutrilon proti blinkání?
A jakým způsobem pomáhá? Jaká pravděpodobnost je, že pomůže při tichém refluxu? Moc děkuji za odpověďi

kotito
6. srp 2013

Ještě se zeptám na názor na podávání Nutritonu při tichém refluxu.Děkuji

nutrilon_lucie
autor
6. srp 2013

@kotito Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Nutrilon AR je mléko, které je určeno k výživě kojenců, kteří ublinkávají po běžné kojenecké stravě nebo při odříhnutí. Obsahuje speciální přírodní složku Karubin, což je vláknina ze Svatojánského chleba, která zahušťuje obsah žaludku dítěte při trávení a tak snižuje výskyt ublinkávání. Měl by Vám pomoci i proti vracení trávicích šťáv do jícnu.
Dítě je vhodné ukládat do zvýšené polohy a více na levý bok. Po krmení jej nenoste v polohách, kdy si mačká bříško. Pokud budete mít další otázky, neváhejte se zeptat. Také můžete využít naší bezplatné infolinky 800 110 000, kde Vám rádi poradíme 🙂.

tajemna30
6. srp 2013

Dobrý den, jen mě zajímá Váš objektivní názor na to do kdy je vhodné UM, a od kdy je ideální přejít na mléko? Děkuji moc.

nutrilon_lucie
autor
6. srp 2013

@tajemna30 Umělé mléko je doporučováno podávat dětem alespoň do 3. let věku a nejlépe do předškolního věku. Mléka jsou vyrobena adaptací kravského mléka a dodávají dětem potřebné živiny jako vápník, dobře stravitelné bílkoviny, železo, vitamin D a další látky. Tento názor sdílí i čeští pediatři. Naopak kravské mléko nemá tyto živiny v takovém poměru, aby bylo vhodné jej podávat dětem, ke každodenní konzumaci, mladším tří let. Děkuji za Váš dotaz 🙂.

nutrilon_lucie
autor
6. srp 2013

Milé maminky, opět zítra se budu těšit na Vaše dotazy. Pěkný zbytek dne.

nutrilon_lucie
autor
7. srp 2013

Dobré ráno, maminky. Ptejte se na vše, co Vás ohledně Nutrilonu zajímá, jsem tady pro Vás.

zuzikajdicek
7. srp 2013

@nutrilon_lucie Dobrý den,u syna (7 měsíců) zjistili alergii na BKM proto máme nutrilon alergy care...chtěla bych uvařit ztoho pudink opravdu se i za minutu zničí všechny ty vitamíny atd...když se nesmí vařit? děkuji 🙂

nutrilon_lucie
autor
7. srp 2013

@zuzikajdicek Milá maminko, při vaření opravdu dochází k degradaci termolabilních vitamínů a dalších látek. Čím delším varem mléko projde, tím je větší ztráta těchto složek. Pokud chcete podat synovi pudink, je dobré jej připravovat z částečné dávky mléka jako hustou kaši a poté jej rozmíchat a naředit zbylou dávkou mléka. Budete mít jistotu, že nepřijdete o všechny prospěšné látky. Pudink vařte jen po nezbytně dlouhou dobu. Děkuji za Váš dotaz 🙂.

malakaty
7. srp 2013

Dobrý den,

je opravdu nutné spotřebovat balení do jednoho měsíce? pouze dokrmuji, třeba jen jednou malou dávkou za dva dny, když malé nestačí MM a nevypotřebuji balení.

Děkuji a hezký den

nutrilon_lucie
autor
7. srp 2013

@malakaty Také přeji dobrý den 🙂. Doporučuji Vám se řídit radou výrobce, která je uvedená na obalu. Je mi líto, ale nemůžu Vám zaručit odpovídající kvalitu výrobku po překročení tohoto období. Děkuji za Váš dotaz.

nutrilon_lucie
autor
7. srp 2013

Maminky, děkuji za Vaše dotazy, budu zde pro Vás opět zítra. Pěkný zbytek dne.

hojda
7. srp 2013

@malakaty Tak si zkus koupit jen pár těch malých pytlíčků, určitě se to vyplatí víc, pokud dáváš jen tak málo, dají se objednat v lékárnách. 😉

cacamila
7. srp 2013

Dobrý den, chci se zeptat, jaký je rozdíl mezi nutrilonem 1 a nutrilonem Good sleep?

werinka1
7. srp 2013

@nutrilon_lucie dobrý den, je možné přejít na nutrilon comfort z nenatalu 1? trápí nás tužší stolice a dle dr. již budem brzy přecházet na "klasický" nutrilon jelikož holčičky budou mít brzo 3,5kg. Děkuji za odpověď.

katyxq
7. srp 2013

@nutrilon_lucie Vy si opravdu myslíte, že dávat 7 měsíčnímu dítěti k jídlu pudink (byť bez přidaného cukru), je v pořádku, že je to zdravé?