Naše poradkyně Lucka vám odpoví na vaše otázky o Nutrilonu

nutrilon_lucie
5. srp 2013

Máte otázky ohledně Nutrilonu? Který výrobek je vhodný pro vaše děťátko, jak mléko připravovat, kolik by vaše děťátko mělo vypít, a nebo proč si vybrat právě Nutrilon? Zeptejte se na cokoliv, ráda vám odpovím. 🙂

werinka1
13. srp 2013

@nutrilon_lucie Děkuji a prosím ještě o zodpovězení první otázky.

nutrilon_lucie
autor
13. srp 2013

@werinka1 Omlouvám se, vůbec jsem si první otázky nevšimla 😉. 40 °C je doporučená teplota, pokud ji máte plus minus o nějaký stupeň chladnější či teplejší vůbec nevadí.

petasa
13. srp 2013

Dobry den,
mam syna 3.mesice.Od mala od dvou tydnu velmi place a blinka,ma krece a je slyset jak mu kruci v brisku,kaka jednu za tri dny,jednou ma stolici tuhou,podruhe ridkou a v ni spousty bilych malinkych kousicku.Nekolikrat jsme jiz byli hospitalizovani,stale jen slysim ze to chce cas ze je to kolika atd.Jiz poctvrte nam zmenili umele mleko,nejdriv Nutrilon,pak nutrilon HA,Nutrilon AR a ted mame Nutrilon AC.Alergii nam ale nepotvrdili ze pry se to spatne prokazuje u malych deti..Malemu nesedi ani ten Nutrilon AC,myslite ze jiny by mu mohl v pripade alergie sedet vice??A jaky??Na gastro poradnu jsme objednani ale bez prokazani alergie nabo intolerance laktozy vse asi bude pri starem a bude se mluvit jen o kolice.Vidim jak maly trpi a snim trpi i cela rodina,je to hrozne ale nikho to pomalu nezajima.Nepribira,blinka,sviji se,cely den place,spi v noci a stale polyka a krouti se ve spani.Diky za radu,preji pekny den

nutrilon_lucie
autor
13. srp 2013

@petasa Milá maminko, je mi opravdu líto, že chlapeček má takové problémy. Příznaky, které jste mi popsala by opravdu mohly poukazovat na alergii na bílkovinu kravského mléka či nějakou intoleranci (laktózy). Při podezření na alergii je vhodné se domluvit s pediatrem na provedení eliminačního testu, který alergii potvrdí či vyvrátí. To znamená vyloučením bílkoviny ze stravy. Pokud se jedná o ABMK, dojde k ústupu projevů cca do 3 dnů, ale v některých případech až v odstupu několika týdnů. Určitě je potřeba situaci řešit. Poté máme v nabídce mléko, které je možné při potvrzené alergii podávat - Nutrilon Allergy Care nebo Nutrilon Allergy Digestive Care (tohle mléko je i vhodné při intoleranci na laktózu).
Pokud by se alergie nepotvrdila, mělo by mléko Nutrilon Anti-Colics pomoci a to při pravidelném používání. U mléka by jste měla vydržet alespoň několik týdnů, než se trávení upraví a organizmus si navykne. Chlapečci obecně více trpí na zažívací potíže a jsou citlivější. Většinou se časem všechno upraví, jelikož trávicí trakt dozraje. Také můžete vyzkoušet masáže bříška teplou dlaní ve směru hodinových ručiček a cvičit s nožičkami žabičku.
Přeji Vám hodně štěstí a ať se situace brzy zlepší.
😉

nutrilon_lucie
autor
13. srp 2013

Pěkný zbytek odpoledne, zítra budu opět odpovídat na Vaše otázky. Už nám zbývají pouze 3 dny 😒 😉 .

katyxq
13. srp 2013

@petasa pokud vadí i AC Nutilon, určitě by stálo za to dávat probiotika a udělat eliminačně-expoziční test (http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/clan...) - vyzkoušet ne UM plně štěpené vyrobené z kravského mléka (což je např. právě AC Nutrilon, ale stále tam jsou stopy BKM), ale UM vyráběné přímo z volných aminokyselin - Neocate nebo Alfamino, jen jsou tato UM bez předpisu neúměrně drahá, na zkoušku je může předepsat pediatr (bude-li ochotný) nebo krátkodobě i dlouhodobě gastroenterolog či alergolog

nutrilon_lucie
autor
14. srp 2013

Milé maminky, posílám pro informaci článek o alergii na bílkovinu kravského mléka. Dle předchozích diskuzí, by to mohlo být pro Vás užitečné počtení.
http://www.nutriklub.cz/articles/view/alergie-n...

nutrilon_lucie
autor
15. srp 2013

Dobré ráno, máme před sebou společné poslední 2 dny na MK. Pokud Vás napadne nějaká otázka nebo by jste se chtěli podělit o své zkušenosti, určitě budu moc ráda za příspěvky.

lolelole
15. srp 2013

Zdravím, prosím o info jaké je doporučené množství mléka pro 2,5 leté dítě. Náš malý je mlíkozávislák 😉 Je schopný vypít i 4 lahvičky ¨- 250ml denně a kdybych to neomezovala, tak jenom mlíčkuje a nebude nic jíst. Dekuji 😉

smpetule
16. srp 2013

Dobrý den,chtěla bych se zeptat jestli můžu střídat nutrilon 1 přes den s nutrilonem anti-colics na noc?

nutrilon_lucie
autor
16. srp 2013

@lolelole Milá loleloe, nepíšete jaké dáváte mlíčko. Minimální doporučená dávka mléka za den je 250 ml. Pokud dáváte umělé kojenecké, tak tam je to zhruba 250 ml ve 2-3 dávkách (500 - 750 ml za den). V případě, že Vám vypije více, nic se neděje, jen bych si dávala pozor, aby to nebylo na úkor jiného jídla (mléko nahradí 1 porci jídla). Děkuji Vám za dotaz 🙂.

nutrilon_lucie
autor
16. srp 2013

@smpetule Milá maminko, střídat mléka bych Vám nedoporučovala, jelikož každé je jinak upraveno a mohlo by to nadělat v bříšku děťátka paseku. Účinky Nutrilonu Anti-Colics by se ztrácely a děťátko by muselo trávit 2 rozdílná mléka. Raději tedy dle potřeby zvolte jeden druh mléka. Pěkný den 🙂.

nutrilon_lucie
autor
16. srp 2013

Milé maminky,
moc Vám děkuji za všechny Vaše příspěvky, názory a otázky. Byly to opravdu velmi zajímavé 3 týdny na Modrém koníku a jsem moc ráda, že jsem je tady mezi Vámi mohla strávit. Přeji Vám hodně radostí a o to méně starostí s Vašimi dětmi a také pěkný zbytek léta.

Loučím se s Vámi, Lucka 🙂😉 🙂

plchiv
16. srp 2013

Dobrý den,
ráda bych se optala na množství mléčka pro 6měsíční holčičku,která místo obědu baští zeleninku(140-160ml) a večer kašičku ze 150ml vody.Mimo to vypije za celý den "pouze" 350ml mléčka Nutrilon,myslíte,že to stačí? Všimla jsem si,že se jí začínají lámat nehtíky,může to s tím souviset? Hladná není,protože mi kolikrát mléčko ani nedopije. 😒 Spinká až na vyjímky celou noc bez probuzení,je živoučká,akční,veselá,hravá..Na balení Nutrilonu je psané,že by měla vypít 1000ml mléčka za den.Váží 6700g a měří 67cm.Předem moc moc děkuji za radu a odpověď 🙂

romcovaklarka
17. srp 2013

@plchiv Ona už tu radit nebude 😕 ale na denní mléčnou dávku mi to přijde fakt málo, pokud nemá hlad, tak je na zvážení zmenšit příkrm a nabídnout, jestli se nebude chtít "doprásknout" mlíkem...? Ale nevím, snad mají na nutrilonu i nějakou trvalou poradenskou linku anebo se zeptat Dr. 🙂

mitote
17. srp 2013

@plchiv je to malo, dite ma vypit 150-180ml mlika na kilo vahy za den... takze by tva dcera mela vypit cca litr denne.

plchiv
17. srp 2013

@mitote nojo,ale dr mi řekla,že by do půl roku měla zvládat jeden příkrm-jsme od měsíce a půl na UM.A kaše se do toho nepočítá ? Máme mléčnou kaši...Achjo,zkusím jí nabídnout více,ale když mi kolikrát nedopije ani tyto nynější dávky,tak nevím 😒

plchiv
17. srp 2013

@romcovaklarka v pondělí zavolám dr.a zeptám se,ale už zezačátku jsme to řešili a říkala mi,že to do ní přece nebudu cpát násilím,že některé děti baští více,jiní méně...a když snížím příkrm,tak je to stejně jen vpoledne a to ten litr stejně edoženeme ☹

mitote
17. srp 2013

@plchiv ano, ale prikrm ti prece nenahradi tolik piti... i kdyz do toho zapocitas oba prikrmy, tak porad ma tvoje dite neco malo pres pulku toho, co by MINIMALNE melo mit.. a jak ti pribira? ja s tim mela take problemy, dcera nam malo pila, ale u nas to bylo zpusobeno plicema

mitote
17. srp 2013

@plchiv jinak nam kdyz dcera pri vaze 4kg vypila jen 400ml - 500ml denne tak nas odeslala detska do nemocnice k hospitalizaci..

plchiv
17. srp 2013

@mitote teď nechápu odpověď,že mi příkrm nenahradí tolik pití?? Jinak mi ted přibrala 0,5kg za měsíc.Je mi jasné,že všechny děti nemusí jet podle tabulek,ale tak mi řekněte,jak to do ní dostat??? I kdybych zase ÚPLNĚ vyřadila zeleninu,tak mi stejně na oběd vypije max 200ml, mléka. Také je to tím,že spí celou noc,ale ráno stejně zase jen 150ml a dost,Když jsem dávala před spaním ještě jen mlíčko,tak pila 280ml,ale pak jsme přešli na kaši,která je smozřejmě sytější a dokonce jsme to už spočítali a ta 150kaše je daleko víc vydatnější jak 280ml mléka.

plchiv
17. srp 2013

@mitote ale to jste k tomu neměli snad ještě kaši a zeleninu ne????

plchiv
17. srp 2013

@mitote I tak mi přijde přehnané u takového 4kg drobečka hnát do nemocnice s takovým pitím,když maminky kojí,tak také neví,jestli si vytahnou 80ml nebo 100ml a nikdo to neřeší.A přibírali jste nebo ne?

mitote
17. srp 2013

@plchiv uprimne nevim jak to do ni dostat... no psala jsi ze ma prikrmy mlecne.. ty sice maji nejake tekutiny, ale nenahradi tolik, kolik mlika ji chybi... a zkousela jsi ji davat caj, stavu,...? Kolikat denne teda pije? Co zkratit intervaly? Nebo co pridat nejake nocni krmeni?
ne to jsme nemeli kasi a zeleninu, ale pila tolik co vase, ale mela temer o tri kila min... no nase nepribirala.
Napada me, kolik ma zaden procuranych plen?

plchiv
17. srp 2013

Jej,tak v tomto problém není ,to jsme se špatně pochopili,ona tekutin má dost 🙂 vypije mi ještě min.150ml čajíka někdy i 200ml v průběhu celého dne.Mě šlo o ten energetický přísun 🙂 Ted jsem se trošku uklidnila,že jsme se asi úplně správně nepochopili 🙂

plchiv
17. srp 2013

@mitote Jej,tak v tomto problém není ,to jsme se špatně pochopili,ona tekutin má dost emoticon vypije mi ještě min.150ml čajíka někdy i 200ml v průběhu celého dne.Mě šlo o ten energetický přísun emoticon Ted jsem se trošku uklidnila,že jsme se asi úplně správně nepochopili emoticon.Počůraných plenek máme tak 5 a za noc jednu EXTRA pročůranou 😀

romcovaklarka
17. srp 2013

@plchiv No energetický přísun je jedna věc, druhá věc je, že v tomto věku podle mě ještě má to dítě určitou potřebu ne jakékoli potravy, ale specificky mléka. Tak aby měla pokrytý vápník, bílkoviny a já nevím, co ještě. Na nemocnici to teda není 😅 🙂 ale určitě bych se na to přeptala. Kdyby byla starší, můžeš jí to nahradit jogurtem apod., ale je ještě maličká...

mitote
17. srp 2013

@plchiv tak jasne, tvoje pribyva protoze je na UM, ja mam dceru na MM 🙂 coz je energeticky trochu jine. Ale podle me proste ma tvoje ditko malo mlika. 400ml je pro skoro sedmikilove dite proste malo. Jinak ditko by melo mit procuranych 6-8 plen za 24h.

granda
17. srp 2013

nedá se někde sehnat vzoreček jedné dávky Nutrilonu??? jen na uchutnání.... jinak kojíme ale chtěla bych vidět, co tomu řekne..

plchiv
17. srp 2013

@romcovaklarka určitě se na to přeptám 🙂 hned v pondělí zavolám doktorce..Moc děkuji za snahu o pomoc..