Po nemoci musí dcera co nejvíc pít - poradíte co?

mecoun
13. únor 2015

Ahoj maminky, všichni neustále kladou na srdce, aby se dětem nedávaly sladké nápoje, že to ničí zoubky. Malá ale má po zánětu ledvin a pro mne je teď strašně důležité, aby toho vypila co nejvíc, moc ale nepije, ráno mlíčko od Sunaru 260 ml a přes den 300 ml vody a to ji nutim... Čaje ji take nechutnaji - co dalsiho detem k piti davate? Kupovane dzusy? Nebo ty detske stavy? Dekuji moc za rady!

jenny.kay
13. únor 2015

@mecoun Moje holky teď ujížděly na moštu. Čistě z ovoce, bez dalších doplňků. Jo, sladký to je, jenže moje holky prostě čaj nebo vodu nepijou, bohužel. Se starší jsem skončila při nemoci kvůli hrozící dehydrataci na kapačkách na Bulovce. Takže od té doby fakt raději risknu trochu sladké pití, než zase dehydrataci.

smardik
13. únor 2015

voda, čaj, voda se štávou, džus nebo někdy mošt, když byli menší ty dětské štávy, mají rádi i aloe vera

hancazivocich
13. únor 2015

@mecoun - já když musela malá hodně pít, tak dávala Jupíka, nebo Kubíka - jeden je slazený míň, přišel mi relativně bezpečný...

evcann
13. únor 2015

@mecoun take jsme meli zanet ledvin, kolik je male? kluk je mel v 8 mes. a tak nechtel porad jen pit tak jsem to vyresila tak, ze jsem mu to davala injekci strikackou do pusy a to nebyl problem, vsechno polknul 🙂

marecekavendulka
13. únor 2015

hele,podle mě je duležitější,aby pila,než co pije.vyhnula bych se klasickým "srajdám" typu jupík,cappy..zkus lhenickou štávu nebo ovocnáka a nařed kdyžtak vodou. ale pokud by měl vyhrát jupík,tak rozhodně lepší,než aby byla dehydratovaná.

jitavrtule
13. únor 2015

@mecoun pokud se zoubky staráte, čistíte, tak to sladké pití v rozumném množství zas tak velkou škodu neudělá, S ledvinama to není žádná sranda. Zkusila bych naředěné ovocné šťávy, spíš než kupované džusy z koncentrátu, bych pořídila klasický mošt, ten dneska prodává i většina řetězců (3-5l vakuovaný kanystřík, v lednici těch 14 dní, 3 týdny bez problému vydrží) nebo čisté ovocné šťávy, co mívají u ovoce v chlaďáku - jablko, mrkev, hrozny, meruňka. Všechno je hooodně sladký, takže určitě ředit vodou, tak aby to malý chutnalo, ale aby to zas nebylo moc.

mirin89
13. únor 2015

Jestli je polívková, tak to zkuste dohnat i tím, to je taky tekutina.

konidana
13. únor 2015

@mecoun také řídké jídlo, jako přesnídávky, řidší kaše, salátová okurka, meloun - všechno se počítá:D

mecoun
autor
14. únor 2015

taky souhlasím s tím, že je důležitější, aby pila než co pije, ale zdá se, že jediné co si oblíbila jsou ochucené Mattoni - takže bublinkatá voda s příchutí...to asi dětem nedáváte, že?

hancazivocich
14. únor 2015

@marecekavendulka - jejda, díky za tip - na tu lhenickou š'távu - jsem si to vygooglila... 😅

smardik
14. únor 2015

@mecoun děti pijou i minerálky ale oni mají rádi dobré vody neperlivé. já jsem toho názoru že to klidně dám pokud je to v rozumné míře, takže si klidně dají skleničku minerálky a pak třeba sklenici čisté vody nebo čaje

konidana
14. únor 2015

@mecoun Záleží jak je stará. Dobré je pohlídat, aby to nemělo sladidla, ale radši cukr a tak. Já dětem radši dám minerálku než jinou limonádu. Případně rozumně ředit obyčejnou vodou:D

krystalka
14. únor 2015

Taky u nás docela dost řešíme pití, syn odmalička pije dost málo, třeba v létě byl schopný lítat 2 hodiny na kole a sám by se ani nepřišel napít.....zkoušeli jsme průběžně všechno možné....čaje moc rád nemá, bublinkové věci nepije vůbec, jeden čas pil jenom čistou vodu, nic jiného, ovocné šťávy jako menší taky nechtěl....teď mu bude 7 a konečně pije trochu líp, hlavně sirupy Yo s vodou a ohromně mu zachutnal jablečný mošt, trochu si ho ředí, ale vypije ho fakt hodně, kupujeme ho buď v 3 nebo 5 litrové krabici v Globusu nebo Kauflandu, je u toho takový ventil, že si to tím může natočit do skleničky a to ho hrozně bavilo 🙂 a navíc je ten mošt fakt dobrý a nic přidaného tam není 🙂 ....počítám, že v létě zase bude pít i obyčejnou vodu, ale přes zimu ji nechce....

mecoun
autor
13. dub 2015

Teď jsem objevila novinku od Sunaru - nějaké mlíčko s příchutí, které je balené po malé porci (příloha časopisu Maminka 🙂) a to malé konečně chutná a vypije 2 dcl každý den! 🙂 Huráááááá!!!