100+1 způsobů, jak se dají použít papírové domácí utěrky

tentocz_veronika
10. dub 2013

Určitě se i vám stala doma nějaká "nehoda", při které jste si řekli: "Ještěže jsem měla po ruce papírové kuchyňské utěrky". V současnosti se vyrábějí papírové kuchyňské utěrky, které mají univerzální použití. A právě to nás zajímá. Kde všude a na co všechno používáte papírové domácí utěrky?

Najděme 100+1 způsobů, jak je lze použít. Podaří se nám to? Nejoriginálnější způsoby odměníme zajímavými cenami 🙂.

lucyvivien
10. dub 2013

tak mě byli jednou na plesu větší střevíčky a jelikož jsem to zrovna řešila s kámoškou, co tam dělala v kuchyni, tak mě nabídla at si tam dám kousek papírový utěrky a oni se mě přestali vyzouvat, takže jsem v nich protančila až do rána 🙂

tadlen
10. dub 2013

jako provizorní bryndák 🙂

majatob
10. dub 2013

ja s nima myju okna 🙂 a taky se hodily v porodnici misto rucniku na utirani jistych partii 😀

tajemna30
10. dub 2013

Dobrý den, tak u nás je spotřeba papírových utěrek obrovská 😀 a už si neumím bez nich ani úklid představit, natož s malým dítkem za zády, takže v našem každotýdnním nákupním vozíku nesmí chybět. Na nic tak originálního je asi nepoužívám - prostě běžný úklid domácnosti - začínající v kuchyni, přes leštění oken až někdy po úklid co Natálka neumístí do nočníčku 😀

ratatooy
10. dub 2013

tak u nas na okna a zrcadla a pak pod smažené jidla aby odsály tuk

deniskaka
10. dub 2013

U nás jsou je také jejich používaní na denním pořádku - stejně jako pod smažená jídla na odsávání tuku, tak když náhodou někdo udělá flek na zemi, tak na rychlé umytí, na úklid a utírání prachu, na leštění zrcadel a oken, jako kapesníky či opravdu jen jako utěrky na mokré ruce, nebo s trochou tuku na vymazání formy bez zašpinění se, naše pomoc č.1 když jíme tortilly s rajčatovou omáčkou 😀 😉 Jsou lepší než obyčejné hadry, jelikož nechytají se tak na ně chlupy a uklízení je rychlejší...

xpila
10. dub 2013

My do nich smrkáme 😀

lucylama
10. dub 2013

Já je používám na odsání tuku,když něco smažím,nebo když mi něco upadne na zem,tak to tím seberu a utřu..a pak,když nemám po ruce kapesník,tak do nich smrkám.😀

bzanda
10. dub 2013

@xpila
my taky 😀

mafeska
10. dub 2013

My do nich taky smrkáme, zmíněné odsávání tuku u smažených jídel, setření fleku z podlahy, leštění zrcadla, leštění brýlí, vytírání kojeneckých lahví, sušení listových salátů, když se zapomene koupit wc papír tak se taky hodí 🙂

zuza01
10. dub 2013

U nás se používají (malá je používá) na obvazování psa 🙂 Moc se mu to sice nelíbí, ale za piškot drží 😉

hansed
10. dub 2013

každý den čistím sklo u krbových kamen, beru je vlhč.ubrousky na dětské prdelky a do sucha utírám pap,utěrkou 😉

jessika
10. dub 2013

používám jako podložku na přebalováku při pokakané prdelce. jednoduše dám dvě utěrky pod plenku, aby se mi neumazala podložka, která má taky pratelný potah, ale to bych ho měnila dvakrát denně 🙂

kitinka76
10. dub 2013

@xpila my taky 😀 😀

alisek
10. dub 2013

já nepoužívám a žiju a domácnost netrpí, je to jen další spotřebák a žrout peněz

kitinka76
10. dub 2013

@zuza01 ještě že to tu nečte moje dcera!! už by byla mumie i z našeho psa 🙂

speedygon
10. dub 2013

já je používala na vystlání pelíšků našich myšek...výborně sají a potom je stačí jen vyhodit....ale využití je mnoho, jak se tu již psalo 🙂

nicedaisy
10. dub 2013

u nás je spotřeba opravdu veliká 🙂 ... používáme na utření louží na podlaze (od loužiček od psa po louže třeba od mléka), na vysátí přebytečného oleje (řízky, bramboráky), na utírání mokrých rukou, dávám je i pod malou když přebaluji, smrkáme do nich 🙂, když jsme měli morče po operaci, vystýlali jsme mu jimi klec, leštím s nimi okna, někdy i setřu prach ... prostě takový každodenní použití, nic originálního 😉

atrami
10. dub 2013

deťom na desiatu, sú pevnejšie ako klasické servítky.

hojda
10. dub 2013

Nakupujeme je vždy jednou za čas a to ve velkém. Uplatnění najdou v celé domácnosti, hlavně s dětmi a když je rýma, tak i na smrkání🙂. Největší užitek z nich ale děti mají, když je nakoupíme. Jak je jich opravdu hodně, tak mají super velkou stavebnici, se kterou si vydrží hrát hodně dlouho, klepší než lego 😉 . Doporučuju vyzkoušet. 😀

ivca_doubek
10. dub 2013

Já na nich nechávám naklíčit semínka okurek (navlhčí se, dají do mističky, na ně semínka, zakryjí víčkem a nechají v teple klíčit), je to lepší než vata, do vaty zarůstají klíčky nebo kořínky, do utěrek ne 🙂
(a samozřejmě většina výše uvedeného, klasika v domácnosti 😀)

berenika39
10. dub 2013

My je používáme tak, že jejich prostřednictvím šetříme životní prostředí. Nekupujeme je. 🙂.

apostrof
10. dub 2013

Čistíme nosan,krbové dvířka,vysáváme tuk po smažení,čistím skleněné povrchy,vybryndanou šťávu utíráme a neocenitelné jsou když nám dojde záchodový papír 🙂

zazana81
10. dub 2013

Naše dcera si strašně vyhraje s papírovou utěrkou nebo kapesníčkem. Dá si jí na hlavu a rázem z ní má helmu (jako na odrážedlo). Nebo do ní něco balí. Někdy jí natrhá na tisíc kousků. Jindy jí sroluje a má z ní žížalu. Zkrátka pro dětskou fantazii, zdá se, nenahraditelný materiál. Jednou jsem to měřila a vyhrála si s utěrkou rovných 40 minut. Naco pak kupovat hračky 😀

lu777
10. dub 2013

naštěstí je kupuju čím dál tím míň... zlaté, když se děti naučí jíst pěkně! 🙂 🙂 a když dosáhnou do umyvadla (se stoličkou), takže když dojí pošlu je se umýt, stůl utírám vlhkou utěrkou, kterou peru a je klid 😎 😀

a_lexa
10. dub 2013

Mám sklokeramickou indukční desku a utěrku dávám při vaření mezi desku a kastrol - memusím tak často desku čistit a když něco vyšpouchne, tak jen vyměním utěrku. Jinak další vcelku běžné použití - jak už tu bylo popsáno. 😉

ivca2409
10. dub 2013

no, my s přítelem používáme tak jako všichni 🙂
Nejradši je ale "používá" naše jorkšírka, když se jí náhodou dostanou "do ruky" 😀 v jejím podání teda spíše do tlamičky 🙂 Vždy vypoužívá celou roli naráz 🙂 a během chviličky 😀 nechápu, jak to dokáže "nadrtit" na takové mikročástice 😀
Z celé role mi zbydou jen statisíce (možná miliony 😀) kousíčků, které sbírám po celém domě (nejradši z postele a jejího pelíšku 🙂
Zatím mě nenapadlo, proč to dělá - snad kvůli té roličce 🙂 s tou si po rozsápání namotaného obsahu hraje.... 🙂 dokud rolička "žije" 😀 a není rozslintaná 😀

kami1984
10. dub 2013

Tak i ja prispeji nasim pouzitim nejen "kuchynskych" uterek. Od doby, co jsem je objevila, pouzivame misto kapesniku(pevnejsi a nedelaji obr diry uprostred.) Dale nesmi chybet v zadnem batohu,pokud se jede do prirody a zde je vyuziti ruznorode (od ocisteni rukou, ust az po, ano, az poooo) a v neposledni rade posledni dobou muj 21mes. syn trenuje jemnou motoriku, kdy trha, skube na mini a mikro dilky,aby nasledne toto puzzle znovu skladal🙂
Takze dekuji za tento prima vynalez!

luciss88
10. dub 2013

Náš syn je miluje - šmrdlá stůl, jakože utírá prach a když ho to po dvou sekundách přestane bavit, začne je přenášet do šuplíku pod myčkou, který je mu přístupný, zavře šuplík, chvíli kouká, zase otevře, vyndá své ubrousky, přenese je jinam, já si v klidu dělám své, pak potřebuji ubrousek a zjistím, že si ho musím posbírat všude možně. Oooobr zábava s ubrouskama minimálně jednou týdně - zas každý den ty cáry fakt sbírat nechci 🙂 A co teprve ruličky z nich 🙂

tuxik
11. dub 2013

U nás všestranný pomocník v domácnosti. Permanentně zabydlený v kuchyni, kde má nejvíc využití (odsání tuku smažených jídel, utírání stolu, místo ubrousku na utření pusy, malej si sám utrhne kus a dává si ho na stůl když jde jíst jogurt, aby neukápl 🙂, dále podložka na odřezky, když třeba krájím okurku nebo jablko, na příležitostné vysmrkání a na doleštění oken, sklokeramiky apod.).
Ač zastávám názor, že je třeba šetřit životní prostředí, tak si myslím, že nekoupením zrovna těchto utěrek bych tomu moc nepomohla, jsou horší věci 😉