Zajímají vaše děti štítky na hračkách a na oblečení?

snoozebaby
13. bře 2012

Naše děti, jako mnohé jiné, hledaly na hračkách od svých prvních měsíců vždy štítky, které rády objevovaly, chytaly a žužlaly a nebo si s nimi prostě jen tak hrály. Naše prvorozená dcerka byla jako dítě klidná jen tehdy, když měla něco v rukou a nebo v ústech. Až po nějaké době jsme zjistili, že měla problémy s jemnou motorikou - hmatem, která může být rozvíjena štítky na hračkách, či oblečení. Proto má manželka, holanďanka, měla pro naše druhé dítě, syna, připravenu celou řadu hraček a dětskou výbavu se štítky, např. plyšáčka Snoozebaby, který tak rozvíjí jeho jemnou motoriku - hmat.
Jaké jsou vaše zkušenosti se štítky?

3 nejoriginálnější příspěvky odměníme na konci kampaně dečkou se štítky na žužlání od Snoozebaby!

hojda
13. bře 2012

Jasně a moc! Nedávno jsem byla u těhotné kamarádky, která pečlive odstranila všechny cedulky ze všech hraček, které měla pro miminko připravené. Takže jsem jí řekla, že tím ty hračky naprosto znehodnotila, protože to nejzajímavější pro miminka už na nich není 😉 .

mitote
13. bře 2012

jojo, kamaradcina holcicka si se stitkama vystaci 😀 je to desne zajimavy a je zamestnana na pekne dlouho. Mimochodem jsem tyhle hracky objevila ted v Brne na veletrhu a nadchly me, nejen stitky, ale i ten nadherny mekoucky material 😵

aja9
13. bře 2012

No určitě,naše starší dcerka ještě teď musí mít na svých plyšákách štítek a jak jde spát pěkně si pošudlá a usne jak dudek. Mladší si pěkně štítky z hraček ožužla a je spokojená. Takže za mě určitě nechat na hračkách🙂)

romcovaklarka
13. bře 2012

To je legrace - Sam má od malinka na všech hračkách nejradši cedulky, když je nouze nejvyšší, dám mu na hraní svoje tričko nebo třeba ručnák, co má cedulku, a je klid - studuje ji aspoň čtvrt hodiny 😵 Do dneška jsem netušila, že se dělají speciální "cedulkaté" hračky, ale je to rozhodně výborný nápad!

zuza01
13. bře 2012

Tak to taky známe. Naši Amálku zajímají momentálně právě jen štítky. Pokud na hračce nejsou, nemá zájem. Prostrkuje do nich prstíky, žužlá je...ještě, že jsem je neustřihla 😉 Takže odstřihujeme jen ty, které se nám zdají ostré nebo tvrdé. Vidím tu úplně poprvé, že se vyrábí hračky speciálně kvůli cedulkám, to je zase jednou dobrý nápad 😉

forji
13. bře 2012

ano nakupuji štítky ke kterým jsou přišity nějaké hračky 😀

lenkamb
13. bře 2012

Nakoupila jsem svému dítěti nádherné hračky dle instrukcí odborníků. Barevné, motivující ke správnému rozvoji jeho dovedností - z různých materiálů, šustící, pískací, chrastící. Hračky měly krásné barvy, příjemné obličeje, muchlací nožičky a ručičky nebo křidélka......nejradši bych si je nechala a hrála si s nimi sama.
Syn je přijal, absolutně ignoroval vše, co mu mohlo pomoci plně se rozvinout 😀, otočil hračku a celé měsíce si hrál se štítkem, na kterém byl čárový kód a informace o praní.

sarkaa
13. bře 2012

Teď už ho to moc nezajímá, ale v tom věku kolem půl roku ano. Každý štítek, šňůrka - cokoliv podobného. Tak jsem mu koupila dečku s cedulkama ( různé barevné). Jenže jeho tohle vůbec nezajímalo a tahal šňůrky jen z mantinelů a cedulky z polštářů, dek apod 😀

maruja
13. bře 2012

@snoozebaby naše malá byla taky posedlá cedulkama na hračkách. Na to že se dělají cedulkaté hračky jsem přišla pozdě, už byla starší a cedule jí přestaly bavit 😀

petule12
13. bře 2012

ted už ne, ale v období cca 4-10 měsíců štítky a různé vysačky milovala. to bylo na hračce to nejzajímavější 🙂

kopa
13. bře 2012

Nás štítky na hračkách zajímají stále 😀 Štítky na oblečení neustále žužláme, kousáme, taháme. Je to super na rozvíjení motoriky. Poslední dobou taháme i nitky z ponožek 😀

simonceli
13. bře 2012

Naše dcerka dostala v 5 měsících plyšovou ovečku se štítkem u zadečku. Protáčela ho mezi prsty, dávala pod nos, očuchávala ho a žmoulala. Tímto se uspávala. Štítek byl už hrozný po nějaké době, olísaný, všude z něj trčely nitky, ale nesměli jsme ho ustřihnout. Protože dcera se ním uspávala. Štítek přežil celý rok, pak si ho odtrhla, byl hrozný pláč, ale brzo přesedlala ovečce na nohu a usíná s ní pořád. Všichni se divili, proč má tu ovečku zadkem u nosu, ale ona prostě milovala štítek, když jsem jí ovečku dala obličejem k nosu, tak si jí ze spaní otočila štítkem k nosu. To byl jediný štítek o který se zajímala.

lenulafi
13. bře 2012

Naše malá měla taky plno hraček,ale jediné,co ji jako miminko opravdu zajímalo,tak byly štítky 😀 😀 😀 A jak jsem ji nějakou odstřihla,hračka ji přestala okamžitě zajímat(to jsem ale ještě nevěděla,že se jí to na tom právě tak líbí 😅 )...

andilekanitka
13. bře 2012

Tak u nás jsme rozděleni na 3 tábory, tatínek štítky na věcech nesnáší, Verunka je miluje a pro mě tam jsou důležité informace 😀

petule12
13. bře 2012

jen tak mimochodem, hračky se přece prodávají kvůli štítkům ne? 😉

ivettka
13. bře 2012

... nase Sofinka si krasne vyhrala s hrackama, jelikoz jsem stitky odstrihla 🙂 nedokazu si predstavit, ze ten kus "umeliny" je pro decko na zuzlani neco dobreho, at ho to zajima ci ne.
proti spec. vyrobene hracce se stitky z latky, bych samozr. nic nemela 🙂

germaine
13. bře 2012

Naše historka s babičkou - na podzim jsme jeli s prarodiči na výlet a já jsem sebou vzala pouze jednu hračku - oblíbené čmeláka jedné konkurenční známé firmy, vyzvedli jsme babi s dědou a když už jsme byli na odchodu, babička zpozorovala, že Štěpí cucá štítek od čmeldy 🙂...samozřejmě stará škola, že to se necucá fuj, je to umělotina milý štítek ustřihla ☹ trvalo asi půl hodiny, než jsme ho zabavili jinou věcí a těch slz kolik vyteklo 😀 ale babí se poučila, že nemá být tak horlivá...proč? Celou cestu s ní totiž vnouček "nemluvil" a vyčítavě na ní koukal 😀

cora66601
13. bře 2012

@snoozebaby Ahoj, to je jako by jste mluvili o naší dcerce. Mě vlastně ani nenapadlo lístečky na hračkách stříhat. Hned jak byla schopná něco udřet v ručce, tak ji hračky zajímaly jen pokud jim ze zadečku čučel lísteček, ten vyžadovala u všech hraček, plyšáků, látkových knížek, štěrchátek apod. Když dostala dáreček, a lísteček byl odstřihnutý, hračka ji vůbec nezaujala. Časem jsme všechny upozornili, že lístky nesmí odstřihnout. Byla legrace sledovat, jak u ní hračka stoupla v ceně, pokud měla lístek s infem dlouhý nebo z více stránek. V 5-ti měsících dostala, šedivého plyšového slona se slůňátkem, žádné barvy, žádné chřestítka, či šustítka, ale měl asi 15cm tří stránkovej lísteček. Nic jiného ji na plyšákovi nezajímalo, celý hodiny ji bavilo lístky přepočítávat a žužlat. Dělali jsme si srandu, že to bude bankéřka.

luciebx
13. bře 2012

u nas taky byly nejoblibenejsi stitky na hrackach.. na obleceni.. proste na cokoliv.. jakmile na tom stitek nebyl.. hracka jako kdyby neexistovala.. i kdybych mela uplne stejne dve hracky.. jednu se stitkem druhou bez.. tak te bez stitku si ani nevsimne.. zajimave.. 😅 😅

katy.m
13. bře 2012

štítky na hračkách u nás vedly na plné čáře 🙂 A asi nejvíce ty dlouhé a vícenasobné jako mají hračky z Ikei.Sloužily jako skvělé žužlátko a kolikrát je syn tak rozumně a důkladně prozkoumával,že by i jeden řekl,že už umí číst a studuje,na kolik stupňů se "to" pere 😀

zasnoubena
13. bře 2012

U nás dostala dcera cca v půl roce plyšového Františka. Situace se štítkem stejná jako výše - začala ho žužlat, tak šudlit mezi prsty. Nyní má 3,50 roku a hádejte čím se uspává ? - štítkem. Už je to asi za její život 4. štítek, vždy ho uúplně zničí a já jí našiju nový aby byl klid. Slává štítkovým hračkám !!!

petaov
13. bře 2012

Tak náš malý se o štítky nikdy nezajímal,spíš se mi zdálo, že mu tam překáží, tak jsem je ustřihla. Pravda je, že on má teda jemnou motoriku hodně popředu, takže to asi nikdy nepotřeboval 😉

denisa_svatba
13. bře 2012

Ani jedno moje dítko štítky taky nezajímaly ale ani jim nepřekážely...

hrave_hracky
13. bře 2012

Milé maminky, jsem jedním z partnerů Snoozebaby na českém trhu a jsem také maminkou 16 měsíční dcerky. A právě díky mé dceři jsem začala spolupracovat s firmou Snoozebaby, protože právě moje dcera je pro mě pravým ukazatelem, které hračky na děti fungují.
Mojí dceru, tak jako dětičky většiny z Vás, zajímaly na hračkách nejvíce ze všeho štítky - donekonečna je prohlížela, obracela, cumlala. Pokud hračka štítek neměla, byla pro ni naprosto bezcenná. Proto jsme si obě okamžitě hračky Snoozebaby zamilovaly - mají štítky a navíc jsou úžasně měkoučké.
Nyní jí je již 16 měsíců, ale i přesto si se štítky stále vyhraje, třeba při delší cestě autem se s hračkami se štítky super zabaví a cesta jí rychle uteče. 😉

wiwiane
13. bře 2012

@snoozebaby tak štítky u nás frčí už od narození,ale jen ty opravdové, máme dečku cedulkovník a syn prostě poznal že to není ta "opravdová" cedulka 😀 😝

karmenta
13. bře 2012

tak to není dcera "divná" že na každé hračce ji zaujaly prvně štítky, některých hraček si později trošku všimla, u jiných zájem u štítků i skončil. Pořád jsem jí to brala že to se nežužlá, jak vidím tak to nebyl ten pravý postup. Co se týče jemné motoriky tak ted v 15měs (13korigo) jsme za jemnou motoriku byly neuroložkou velice pochváleni, je pravda že už si štítků nevšímá.
Děkuji za zajímavou informaci, třeba se bude někdy hodit.

snoozebaby
autor
13. bře 2012

milé maminky, děkujeme za spoustu příspěvků - podle počtu lze usoudit, že štítky jsou fenomén u všech dětí bez rozdílu národnosti 🙂
kdo by chtěl zkusit zda Snoozebaby hračky se svým unikátním konceptem štítků zaujmou více než jakékoliv jiné hračky a pak se s námi i s ostatními maminkami podělit o své zkušenosti, stačí když se zapojí do soutěže o 20 Snoozebaby hraček – deček na hraní, mazlení a žužlání a čekat až ho jeden z našich partnerů vybere 🙂 tak neváhejte a zapojte se i do soutěže o tyto skvělé Snoozebaby hračky!

snoozebaby
autor
13. bře 2012

@wiwiane bylo by zajímavé zjistit jak by Váš syn reagoval na Snoozebaby hračky s opravdovými ale ne klasickými štítky, každý z jiného materiálu, velikosti, tvaru i barvy speciálně vyrobeny nejen pro žužlání ale také pro stimulaci motorické zdatnosti 🙂

bocinka
13. bře 2012

Sofinka milovala štítky, nejlepší hračky byly s Ikey, ti jejich plyšáci je mají hodně dlouhé, hraček si většinou nevšímala.... 🙂

hrave_hracky
14. bře 2012

@germaine 😀 Stalo se nám málem něco podobného - při návštěvě babičky a dědečka, byl stejně horlivý náš dědeček, který když zpozoroval, že má Lucinka na hračce ošklivý, dlouhý a umolousaný štítek, běžel rychle s nůžkami, aby tomu nebohému dítěti od ošklivého štítku pomohl 😅 . Naštěstí se nám ale podařilo dědečka zastavit včas a štítek jsme zachránili 😉 .