Vaše zkušenosti s Canon Creative Park

konik_testuje3.12.2019

10 maminek dostalo balíček Canon Creative Park, aby tvořily a hrály si spolu s dětmi. Ale jen 3 byly za své tvoření odměněny. Vyhrály tiskárnu Canon PIXMA.

A jaký průběh mělo toto speciální testování? Jaké měly maminky s dětmi zkušenosti s kreativním parkem? Dozvíte se to v následujících řádcích.


Pokud si taky chcete vytisknou ten svůj Creative park, hledejte šablony zde: www.canon.cz/creativepark


Naše maminky testovaly různé stylové tiskárny značky Canon. zde si můžete přečíst jejich recenze: https://i.modrykonik.sk/recenze_canon_tiskarny

Test CANON Creative park je u konce... u nás bude 100% pokračování ♥

Modrý koník vyhlásit testování na Canon Creative park.....říkala jsem si  "hmmm tak jo zkusím to". A bác vyšlo to 😀 (poprvé v životě co jsem něco vyhrála). Matyášek nadšení sdílel, ale po pravdě nevěděl do čeho jde 😀.  


Když zazvonil pošťák, tak jsem nadšeně leťela dolů ze schodů div jsem se nezabila 😀. Krabice byla těžká a do schodů už jsem tak nadšeně neletěla 😀. Když jsem doma dofuňela, tak jsme šli s Matym rozbalovat.



Koník si pro nás přichystal nůžky, lepidlo, tužku, tři předtištěné zvířátk, ten sakra těžký balík papírů 😀 a krásnou myšku ♥.


Hned odpoledne jsem šli na návštěvu k našim, abychom mohli vytisknout nějaké to tvořeníčko.


Matyášek si vybral orla (prý je to Bazoun z Angry birds) a spoustu dalších serepetiček 😀.

S orlem jsme si užili spoustu srandy 😀.

Určitě bych zvolila na některé výrobky i klidně silnější papír. A na některé přizvat na pomoc i pinzetu a manikůrní nůžky.....joooo a i párátko na miniaturní lepení 😀.

Matyášek moc zručný na stříhání není, ale patlat se s lepidle to mu jde moc dobře.


Celý týden testování byl mooooc fajn a vřele doporučuji....holky tvořte s dětmi na Canon Creative park toho je mraky a furt tam přidávají další krásné věci na tvoření. Skoro to nic nestojí a zažijete spolu s dětmi spoustu zábavy a krásných chvilek u společného tvoření. No a před Vánoci můžete mít super dárečky dělané od srdce ♥. 



Moji čertíci Vám přeji krásné VÁNOCE a spoustu tvoření s Canon Creative park v NOVÉM ROCE ♥♥♥


U nás se jede dál ♥



http://www.canon.com/c-park/


#test_canon 

Když rádi tvoříte a internet je k tomu nakloněný🙂

Fíha to Vám povím, to byl teda pořádnej nášup 🙂 Testování šlo do teď mimo mě, ještě nikdy jsem to nedělala, nezkoušela, nijak se nesnažila zapojit, dokonce jsem ani neměla tušení, že svět internetu takovou možnost nabízí.

Když modrý koník (sláva mu) vyhlásil testování o kretativní sadu, tak jsem jednoduše zkusila štěstí, zda-li já se svoji nejmilejší maličkostí jsem schopna zaujmout a ono to vyšlo, ale můžu říct, že jsem vůbec nevěděla do čeho jdu. Má představa byla naprosto jiná :D

Když přišel balíček, s radostí jsme se s Viktorkou (dále jen V) vrhli na rozbalování a napjatě očekávali, co na nás s balíčku vykoukne. Uvnitř na nás čekala již slepená myška, nůžky, lepidlo, tužka a velký balík kvalitních papírů s názvem Top colour Zero, ty jsou o poznání hebčí a malinko tvrdší, než klasické papíry do tiskárny. (http://www.opaz.cz/papir-canon-top-colour-zero-a4-200g-250-5bl-sat063-ean99664454-skup1918.php). Já teda přiznám, že sem si naivně myslela, že my přijdou již natištěné archy a já si prostě budu jen tak lepit, takže než mi došlo, že na ty papíry si mám tisknout sama, tak to dalo zabrat :D(doufám,že v tom nejsem sama).


Abych Vám to trošku ze začátku vysvětlila o co se jedná:


Creative park od Canonu je portál pro kreativní tvorbu, odkaz máte zde http://cp.c-ij.com/en/index.html. Na tomto portálu najdete spousty možností a předloh pro Vás a vaše děti. Každý si najde to své. Od tvoření 3D zvířat, budov , strojů, tak například můžete vyrábět vánoční dekorace, různá přáníčka, adventní kalendáře, stolní kalendáře, prostírání atak dále a tak dále. No stojí za to si to pěkně prohlédnout, určitě toho zaujme více. Člověk by nejradši do tiskárny posílal vše co si otevře :D Každá předloha má perfektně zpracovaný návod, vše je názorné zobrazeno, kam která část patří, u složitějších věcí je vše i očíslované a opísmenkované, takže chybu lze udělat jen málokdy (ale jde to:D, třeba u Teddyho to byl mazec). Musím však dodat, že je lepší se předem kouknout do čeho jdete, některé šablony s návody lze natisknout na 3 papíry, jiné také třeba na 15, což už nezabere jeden zimní večer, ale třeba 2 zimní dny, jako u mě :D


ZAČÍNÁM TVOŘIT


Takže, když mi to zase začalo patřičně myslet, zavolala jsem manželovi a zaůkolovala ho, aby z práce koukal dotáhnout co nejvíce natištěných věcí, ať můžeme ještě večer něco zkusit. Manžel mě teda moc nešetřil a hned na první den mi nachystal tlupu různých zvířátek. Vytiskl nám rybičku, kočičku, pejska, sovičku, chameleona a jednorožce.

Na pomoc jsem si zavolala také pedikérní nůžky, špejle, izolepu, párátka 🙂



DEN PRVNÍ


Jako první přisla na řadu rybka, ještě večer jsem na ní šla mrknout a hned mě to chytlo. Za mě byla asi nejjednodušší, ikdyž nejaké malinké části, se mi špatně lepily, protože dostat někudy dovnitř ruku, je občas nadlidský výkon. Chce to mít veliký cit v rukou, nebýt na vše hrr a za mě doporučuji používat místo tuhého lepidla tekuté. Já používala tekutého Herkulese a malý štětec. Když jsem lepila tuhým lepidlem, tak to moc nedrželo, musela jsem použít hodně síly v prstech,abych pořádně zmáčkla, aby se to nerozjíždělo, za to s Herkulesem se to pěkně nasáklo a nic mi nikam neujíždělo. Aspoň jsem připravena na další dny a můžu jít v klidu spát 🙂


DEN DRUHÝ


Další den jsme se vrhli na ostatní zvířatka ve smečce, ale ihned po prozkoumání návodu, jsem nemilosrdně vyřadila z kolektivu jednorožce, protože toho? Toho teda na začátek ani nááááhodou 🙂 Kočka, pes, chameleon a sovička, to byl plán na dnešní den. Z kočky byla V. nadšena, měla takový smutný kukuč, pejsek vypadal také k světu, ačkoliv dostat malinkatou část mezi oči a přilepit ji, to mi šlo také z těžka, chameleon to byla jedním slovem brnkačka a můžu říct, že už jsem se do toho naplno dostala a trval mi jen chviličku. Poslední přišla na řadu sova a jelikož už jsem se druhým dnem považovala za naprostého profíha měla jsem ji sfouklou hned a byla jsem si jistá, že mě nemůže už nikdy nic v lepení a střihání rozhodit :D Ha, Teddy se blíží :D (uvidíte na konci).


DEN TŘETÍ


V. měla být ve znamení Lva, takže na další den přisla na řadu krásně velká maska lva. Myslela jsem si, že velké kusy půjdou sami. Vystřihování byla teda brnkačka, to by zvládl kde kdo, návod byl krásně zpracován a už sem se těšila na výsledek. No, každopádně pro příště  bych zvolila na tvoření masky ještě tvrdší papír nez top colour zero, klidně bych šla do čtvrtky. Maska je poměrně veliká, takže to chce pevný podklad. Vypadá tedy famózně. Já osovbně jsem některé části ještě vyztužila druhou vrstvou papíru, aby se to nikde neohýbalo a vydrželo to veškerou manipulaci s V. nenechavýma ručkama. Ta dává věcem většinou dost zabrat. Je tomu pár dní a maska je stále v celku. 3x huráááá.


DEN ČTVRTÝ


Mám doma malou paní doktorku, takže když sem našla mezi šablonami i nemocnici a sanitky, tak to byla jasná volba, protože nemáme kam vozit zraněné duplo panáčky a teď už o ně bude postaráno i u nás doma. Budovu nemocnice jsem si nechala zvětšit manželem a vzala si tentokrát na pomoc i špejle, lepenku a párátka. Abych zajistila plynulý chodo nemocnice, tak jsem veškeré ohybu zevnitř podlepila špejlemi, aby se nestalo, že se budova zřítí k zemi. Tento návod tedy nebyl nijak očíslovaný, takže jsem nevěděla, který díl k sobě patří a šla tak nějak podle své fantazie. No nějak sem to dohromady dala a nemocnice má za sebou již několik ošetřených pacientů z dupla, kinder vajíček a sanitky u nás vozí i zvířátka. Ty přeci lékařskou péči potřebují také, že? 🙂


DEN PÁTÝ


Pro tento den, jsem myslela na své dobro a připravila si pouze veverku a snoubence. Veverka se mi zdála už maličko ze složitějších věcí, protože maličké části mezi prtíky u tlapiček už chtěli poznat pedikérní nůžky osobně a části na slepení byli tak maličké, že je člověk sotva vidí, natož slepí k sobe 🙂 No dostala pořádně nabaštit, tak má krásně naducané tváře. Zkrátka se má u nás dobře. Manželský pár byl jeden z těch hodně snadných návodů, nikde žádné zapeklitosti, ikdyž pán už je jakýsi unavený a moc mu nedrží hlava, ta je totiž přichycena pouze na dvou slabých proužkách, takže se zaklání dozadu, ale žena, ta je statečná, ta se drží celá.


DEN  ŠESTÝ


Tento den se mi stal osudný a V. byla u některých nehezkých projevů mého velkého nadšení z toho. Teddy roztomilý medvídek.Ta nejsložitější věc z celého mého (našeho) testování. Celý den jsem jen a pouze stříhala vším co jsem měla po ruce. Desítky, stovky, možná i tisíce malinkých trojůhelníčků mě trápily celý den. Teddy se skládá asi z 5O různých malých částí. Včechny tyto části mají malinké bílé trojúhelníky na následovné slepení. Prostříhat se tím vším mi trvalo vážně dlouho,ale já věci vždy dotáhnu dokonce, takže sem se nevzdávala. Aby toho nebylo málo, některé trojúhelníky se ohýbají nahoru, jiné dolu a další zase vůbec, k tomu,aby to člověk poznal jsou znázorněny bud tečky (ohyb dolu), tečky a čárky (ohyb nahoru) a celá čára znamená neohýbat. Rozložené jsem měla po celém jídelním stole,aby se mi nic neztratilo a měla v tom přehled. Celý tento svůj přehled jsem na stole nechala a kdybych mohla, dala bych si něco na posilnění na další den, den D:D


DEN SEDMÝ


Vstávat a cvičit , jak říká každé ráno V. Na návštěvu jede bratr s malou Eliškou, ten byl vždycky na takovéhle tvoření jak dělaný,tak sem si naivně myslela, že mi vypomůže. Bohužel, byl po večírku, tak se mi ten lump u mého trápení jen smál :D V první řadě jsem si rozdělila části, tak jak k sobě patřily, abych nepřilepila třeba ucho k noze. Jedna část samozřejmě chybela a hlavu jsem měla vytisklou dvakrát, no chybka se nám připletla do cesty. Nebýt mého milovaného Herkulese, tak to nedám, zachránil me a s ním to proste hezky drželo. Šlo to velmi pomalu, jen tlapy se skládali každá asi ze 7 malýcz částí. Různé ruličky, které do sebe měli pasovat, do sebe zapasovaly, až za pomoci lehkého nátlaku. Obličej byl celkem také složitý, aby nikde nekoukaly bíle znázorněné části, musela sem být opravdu přesná. Poslední části u tlapek, byly do takového vějíře, ten se připevňoval vážně špatne a muchlal se, což v závěru nevadilo, protože tyto části se uklidili dovnitř těla a zajistily tak, aby Teddy mohl pohybovat končetinami.Zkusila sem nasadit hlavu, ale jelikož mi nedržela, musela jsem Teddymu odstranit jednu ruku,abych uvnitř srovnala hlavu a další končetiny,aby neupadly 🙂 Teddy byl v celku, já teda taky, alo o nějaký ten nervík lehčí.


ZHODNOCENÍ

Je to droga, je to droga, je to droga. :D Za mě vše s naprostým nadšením. Testování bylo skvělé, krásně sem si vyčistila hlavu, vypnuta od každodenních strastí(v době tvoření s V. obě nemocné). Já se určitě budu k portálu vracet,kdykoliv budu chtít něco speciálního vytvořit. Zdaleka jsem neviděla vše co portál nabízí, vyzkoušela toho za ten týden celkem málo a jakmile bude příležitost, tak vytisknu co mě uchvátí. Své nadšení jsem sdílela i se svými kamarádkami, některé natištěné předlohy dokonce darovala (viz. Jednorožec), aby to zkusili doma také, buď oni, nebo manželé. Jediné co me na testování mrzí, že je to pro starší děti. Myslela jsem, že budeme celé dny tvořit spolu s V. a to moc nešlo, protože nůžky vážně skvěle ještě neovládá, tudíž si střihala své kusy papíru a já zase své, ale z výrobků má radost a hraje si s nima moc hezky a dokonce objevila,že má v ručkách i cit, takže žádný ještě nezmuchlala 🙂

Všem doporučuji na web nahlídnout a zkusit co ve Vás je, třeba objevíte ukrytého kreativního ducha a vyzdobíte si domácnost některým z výtvorů.


#test_canon

























Testování pro radost: Canon Creative Park


    Jsem učitelka. Pro mnohé lidi je to "jen" povolání, podle jiných je to poslání a pro některé to znamená vlastně určení diagnozy. Jako člověk schopný sebekritiky se přikláním ke všem možnostem. Své povolání miluju, naplňuje mě a taky o mě něco vypovídá. Jsem akční člověk, který musí stále něco dělat. Nejraději mám veškeré tvořící aktivity, takže když se objevila možnost testovat Canon Creative Park, hned mě to zaujalo a přihlásila jsem se. Jelikož se nás ale přihlásilo hodně, moc jsem nedoufala, že to vyjde. A ono to vyšlo. Takže ještě jednou děkuji za možnost testování a pojďme už na recenzi tohoto produktu a také na popsání peripetií, jež naše "testování" provázely. Ještě před samotným příběhem se ale podívejme, co to ten Creativ Park vlastně je a jak celá "záležitost" funguje.


I mimino musí pořádně prozkoumat, co to máma s bráchou testují. Ps: Tyhle papíry od Canonu něco vydrží a dítě je jen tak nerozžužlá, což v momentální situaci opravdu oceňuju🙂


Canon Creativ Park - online prostor pro všechny kreativce

    V podstatě se jedná o internetovou stránku (http://cp.c-ij.com/en/index.html), kde můžete najít a zcela ZDARMA stáhnout ohromné množství šablon, vystřihovánek, doplňků ke scrapbooku, kartiček, ... Vše je velmi přehledně seřazeno do několika kategorií (např. zvířata, architektura) a na stránce funguje také vyhledávání, stačí tedy zadat libovolné slovo, které by vás zajímalo, a za malou chvíli už se můžete kochat výsledky. Tato stránka nabízí opravdu hodně možností a troufám si tvrdit, že zde  každý najde "něco" podle svého gusta a svých představ.


    Když si vyberete konkrétní projekt, stačí ho jen dát stáhnout, vytisknout a za malou chvíli už můžete začít stříhat, lepit a někdy se třeba i vztekat.


Canon Creative Park u nás doma

    Už když jsem se hlásila na testování, psala jsem ve svém příspěvku o tom, že máme doma tiskárnu Canon, která dosluhuje. Asi jsem ji tím namíchla, neboť při tištění prvního projektu "odešla do věčných lovišť " (sbohem Pixmo) - zde jen dodám, že na to měla nárok, se mnou a mým mužem si prošla celou vysokou školou (magisterskými obory), vytiskla neskutečné množství seminárek, referátů a také dvou diplomek. Po VŠ už fungovala v lehce odpočinkovém režimu a byli jsme s ní po celou dobu maximálně spokojeni. Tato skutečnost mi ale každopádně mi poměrně dost zkomplikovala testování, na které byl vyhrazen pouze jeden týden. Bylo tedy nutné využít služeb kopírovacího centra. Stažené projekty jsem tedy nahrála na flešku a vyrazila. Pan prodavač na mě koukal jako na absolutního blázna, ale dal se do práce. Domluvili jsme se, že se mám zastavit za půl hodinky, až bude hotovo. Po příchodu mi předal vytištěné papíry. 


    Když se mi povedlo rozdýchat rozbitou tiskárnu a cenu za služby kopírovacího centra, dala jsem se do tvoření. Jelikož mám doma tříletého synka a 7 měsíční miminko, byla ta nejnáročnější práce samozřejmě jen na mě. I když je Eliášek šikovný chlapeček, vystříhat většinu projektů pro něj bylo bohužel opravdu nereálné. To samé u ohýbání papíru, lepení, atd. Je to totiž opravdu práce pro šikovné prsty. A mnohdy také pro chytré hlavy. Pro malé děti to opravdu moc není, to ale neznamená, že je to nebude bavit. Eliášek mě vydržel dlouho pozorovat, podával nůžky, lepidlo, atd. U toho jsme si povídali, třeba o právě vznikajících zvířátkách. Když jsem chtěla, aby opravdu tvořil a vyráběl se mnou, musela jsem vlastně vymyslet celý "vlastní" projekt a přidat úkoly, ve kterých se mohl realizovat se mnou. Několik let jsem působila jako učitelka v mateřské školce, takže to pro mě nebylo nic náročného.


Projekt ZOO

    Jako první jsme se vrhli na projekt ZOO. Společně jsme vybrali několik zvířátek a dali se do vytváření malé zoologické zahrady. Pro každé zvířátko byl vytvořen vlastní výběh a užili jsme si u toho opravdu spoustu zábavy. Používali jsme nůžky, lepidlo, barevné papíry, kartony, dřevo... prostě vše, co se doma našlo a hodilo se nám. Eliáška tohle moc bavilo a s naší Zoo si dodnes stále každý den hraje, mezi papírová zvířátka už se infiltrovaly snad všechny figurky,  co doma máme a v posledních dnech byla kolem Zoo také postavena železnice.


Všechny možné typy zvířátek najdete zde:

http://cp.c-ij.com/en/categories/CAT-ST01-0072/index.html



Eliášek maká na úkolech, které jsem mu zadala, aby mohl tvořit také aktivně.


Naše místní ZOO

ZOO po týdnu používání stále frčí - k papírovým zvířátkům už přibylo kde co a tuhle "hračku" tak využíváme i nadále. A vidím to tak, že ještě dlouho budeme.

V plánu je další rozšíření včetně nových zvířátek - zde můžete vidět předpřipraveného tygra (bohužel se skládá asi tak z milionu dílků), chameleona (hurá, má jen 3 dílky) a dalšího slona.


Vytištěno pak ještě máme mnoho dalšího, ale nějak nám chybí čas. Ale dojde na ně taky, jen to vidím, že až po Vánocích🙂



    Projekt Adventní kalendář aktivit:

    Tento adventní kalendář funguje naprosto na stejném principu jako jiné adventní kalendáře, jen namísto dobrot či malých dárku na dítě čeká každý den nějaký úkol, který "musí" splnit. Tato aktivita je naprosto perfektní v tom, že vám její výroba nezabere moc času a nadšení dětí je vážně obrovské. Navíc tam můžete poměrně snadno propašovat aktivity, které by vaše dítě jinak úplně nenadchly, ale v tomto provedení je budou dělat moc rády - např. třeba ten úklid pokojíčku🙂 Aktivita je vhodná pro jakýkoliv věk (můžete ji připravit klidně i pro partnera), stačí jen a jen přizpůsobit aktivity konkrétnímu člověku.





Pro představu přikládám seznam aktivit, které jsem zařadila já. Určitě je ale možné, že proběhnou ještě změny podle aktuální situace. 
Seznam úkolů:

1. Dojdi se podívat na náměstí na rozsvícení vánočního stromečku.

2. Ozdob si vánočně pokojíček.

3. Jeď se podívat na adventní trhy.

4. Běž pozdravit Mikuláše s čerty a andělem.

5. Najdeš v jablíčku hvězdičku?

6. Zajeď k paní kadeřnici, aby ti to moc slušelo.

7. Udělej někomu, koho neznáš, radost.

8. Podívej se na vánoční pohádku.

9. Dojdi popřát babičce k jejím 75. narozeninám.

10. Zapal druhou svíčku na adventním věnci.

11. Popros tatínka, aby ti přečetl vánoční pohádku.

12. Užij si s rodiči vánoční besídku ve školce.

13. Udělejte si jedlé kaštany.

14. Vyrob z papíru vánočního kapříka.

15. Pošli vánoční pohledy a přáníčka.

16. Dones ptáčkům do krmítka na zahrádku nějaké dobroty.

17. Upeč s maminkou a tatínkem vánoční cukroví.

18. Vyrob z papíru sněhuláka.

19. Zazpívejte si u klavíru vánoční koledy.

20. Zapal s maminkou a tatínkem prskavky.

21. Běž na procházku a prohlédni si vánoční výzdobu v oknech.

22. Jeď se školkou do ZOO a ozdob zvířátkům stromeček.

23. Ukliď si pořádně pokojíček, ať se ti tam vejdou nové dárečky.

24. Vylez nahoru na bránu a pořádně si prohlédni naše město.


    Tuhle činnost jsem měla vymyšlenou již dávno, ale pořád jsem nebyla rozhodnutá, do čeho lístečky s úkoly schovat. Pak jsem ale objevila naprosto dokonalou a nádhernou krabičku

http://cp.c-ij.com/en/contents/CNT-0009884/index.html a bylo rozhodnuto. Krabička skvěle plní svůj účel a vypadá opravdu krásně, takže ji určitě využiju i někdy v budoucnu třeba pro darování hezkého malého dárku. Na stránkách Creative Parku je k výběru hned několik druhů těchto krabiček a musím říct, že jedna je hezčí než druhá.


Vytvoření krabičky trvalo opravdu jen chvilku a tento projekt hodnotím jako velice jedoduchý - zajisté ho zvládne i větší dítě.


Projekt Vlk

    U nás doma milujeme indiány a k nim tak nějak neodmyslitelně patří vlci. Hned jak jsem uviděla tento vlčí projekt http://cp.c-ij.com/en/contents/CNT-0019398/index.html, bylo mi jasné, že toho prostě musíme mít. Po stažení souboru jsem zjistila, že obsahuje 17 stran, což mě sice trochu vyděsilo, ale stejně jsem od svého záměru neustoupila. Vystřihování vlka bylo super, všechno jsou velké plochy, nemá žádné zákeřné miniaturní záhyby a práce tak pěkně odsýpala od ruky. Horší už pak byla konkrétní realizace. Nejdříve jsem se vlka snažila sestavit bez návodu a instrukcí (hahahaha) a pak jsem pochopila, že tudy cesta opravdu nevede a vydala se na web hledat instrukce. Pak už to šlo, nicméně jsem zjistila, že mi trochu chybí pár rukou - v některých částech práce byly opravdu potřeba, a tak jsem zapojila manžela. Vlk je tedy taková naše kolektivní práce a máme z ní opravdu radost. Výsledek je skvělý a je tedy už skoro zapomenuto, že jsem měla chuť nám k dílu pustit znělku z Pata a Mata. Vlk už se zabydlel jako dekorace v synově pokojíčku.



    Tuhle masku opravdu doporučuji třeba na maškarní do školek, škol a nestyděla bych se ji dát ani dospělému. Vypadá fakt pěkně, propracovaně a za použití kvalitního pevného papíru je také bytelná a něco vydrží - otestováno na sobě, dítěti a také na naší lumpici🙂

 



    Z každé své činnosti si snažím brát poučení pro příště, sepsala jsem si tedy pár bodů, které by mohly být přínosné pro všechny, kteří se chtějí s Canon Creative Park seznámit.


Rady pro zdárné tvoření:

1) Chce to opravdu kvalitní ostré nůžky, ideálně ve více velikostech.

2) Ten nejpevnější papír není vždy tou nejlepší volbou - člověk se pak moc nadře a estetický výsledek není nic moc. Na většinu projektů doporučuji zlatý střed gramáže, na zátěžové projekty (např. naše maska vlka), pak opravdu hodně vysokou gramáž papíru.

3) Držte se návodu, i když si myslíte, že to dokážete jinak a lépe. Stejně zjistíte, že to tak není a pokorně se vrátíte k radám tvůrců.

4) A už vůbec nepřemýšlejte nad tím, že to dáte bez návodu. Budete se pak cítit o to trapněji.

5) Pracujte v klidu - vím, tohle není moc dobrá rada pro matky na mateřské a matky vůbec.

6) Pracujte za dobrých světelných podmínek, ideálně za denního světla.

7) Vybírejte pečlivě projekty - většina z nich vám dá docela dost práce, tak ať se "zlobíte" opravdu jen s tím, co opravdu chcete

8) Víc než kdy jindy zde platí pravidlo: "Dvakrát měř, jednou řež". Protože když ustřihnete něco, co ustřihnout nemáte, zpátky už to nevezmete.



Co mě toto testování naučilo - berte spíše s nadsázkou:

1) Že už nebudu využívat služeb kopírovacího centra.

2) Že nejsem až tak chytrá a šikovná, jak jsem si myslela.

3) Že se poměrně snadno nechám vytočit "blbým" papírem.

4) Že ne každé lepidlo umí lepit.

5) Že 24 hodin je absolutně nedostačující časový úsek vyměřený pro jeden den.

6) Že i přes všechny nesnáze, které mě při testování provázely, mě to fakt moc bavilo.

7) Že už teď mám vytištěno několik dalších projektů, které chci zrealizovat.

8) A že už se na to moc těším.


Shrnutí:

    Jako učitelka i jako maminka počin Canon Creative Park hodnotím na výbornou - nenašla jsem opravdu jedinou věc, kterou bych vytkla. Neskutečně moc oceňuji to, že je vše zdarma a navíc se ani nikde nemusím registrovat. Na stránkách si určitě vybere každý (prostě musí) - najdete zde projekty rychlé a jednoduché (na 1 stránce), průměrné i náročné (jak časově, tak šikovností). Canon Creative Park budu určitě využívat jak při své práci, tak doma pro zábavu.


    Jediné co mě mrzí je to, že bylo testování tak krátké a navíc ještě v poměrně vypjatý čas - blíží se Vánoce a myslím, že snad každá žena (i pohodářka jako já) má doma v této době trochu víc práce než obvykle. Do toho u nás probíhaly velké přípravy na oslavu babiččiných 75. narozenin - kdy jsme vyráběli originální přání jen a jen pro ni a také jsem vytvářela rodokmen nadměrných rozměrů (cca 3 metry na šířku). Na ukázku a pro představu, co vše se u nás během testování stihlo, přidávám výsledné fotky🙂





Ještě pořád tu někdo pochybuje o tom, že slovo "učitelka" není diagnóza?


A co máme v plánu dalšího?

Nabídka na Canon Creative Park je opravdu široká a my už teď samozřejmě makáme na dalších projektech. Pro představu vám ukážu ještě naše nejbližší plány:

1) Milovníci Batmana

Kdo nás sledujete už delší dobu, tak jste si určitě všimly, že doma máme opravdu rádi batmanovské téma. Není se tedy čemu divit, že jsme vytiskli i tuhle masku:

http://cp.c-ij.com/en/contents/CNT-0020063/index.html


Tohle tvoření bude opravdu rychlovka, stříhání je jednoduché a lepení minimální. 


2) Divadélko Tři prasátka

Tuhle pohádku máme moc rádi a krásně se nám k ní bude hodit i vlčí maska, kterou jsme s Canonem vyráběli (ano, jako správná učitelka se snažím své projekty nadále propojovat a využívat je tak na maximum).

http://cp.c-ij.com/en/contents/CNT-0011009/index.html


    Na výrobu divadla se moc těším, ale budu muset tvořit nenápadně po večerech, protože tenhle projekt donese Eliáškovi Ježíšek. Samozřejmě už hotový🙂


    Děkuji všem, kteří jste dočetli až sem a když budete mít někdy chvilku času a chuť tvořit, rozhodně nezapomeňte nakouknout na Canon Creative Park, protože to vážně stojí za to. A až tomu propadnete, tak mě, prosím, neproklínejte🙂




#test_canon

Recenze: Canon Creative Park

Máme za sebou strašně hektických čtrnáct dní, ve kterých jsme mimo jiné měli otestovat Canon Creative Park. Jedná se o webové stránky od společnosti Canon, kde najdete šablony pro vaše tvoření. Na celém tomhle projektu se mi líbí především to, že v lidech probouzí kreativitu a chuť něco vytvářet. 


Testování mělo probíhat společně s dětmi, moc jsem se těšila, jak s Tobískem vyzkoušíme další prima aktivitu, když přes zimu nemůžeme trávit celé dny venku. V balíku, který nám na testování přišel, jsme dostali nůžky, lepidlo, tužku, tři vystřihovánky afrických zvířátek a balík opravdu kvalitních papírů.



Dost mě ovšem překvapilo, jak jsou zvířátka drobná, nezabírala ani půlku papíru a i s nůžkami, které byly v sadě, by jejich vystříhání bylo sakra pracné a složité. Hned mi tedy bylo jasné, že je to spíš zábava pro mě než pro Tobíka. Děti sice vystřihování prvního zvířátka bedlivě pozorovaly, ale na další už mi nedaly prostor. Ani s lepením to nebylo o moc lepší. A tak jsem ze společného tvoření byli všichni akorát ulepení a obalení kousky papírků. Slona jsem alespoň zvládla vyfotit, ostatní zvířátka dožila dřív, než jsem se k tomu vůbec dostala.



Druhý zádrhel byl tisk. Našla jsem spoustu úžasných vystřihovánek, ale na naší černobílé tiskárně by to nemělo smysl a u táty došla barva při tisku masky medvěda a loutkového divadla. Je tedy rozhodně lepší se domluvit s někým, kdo má možnost tisknout za nějaký lepší peníz někde v práci, kde jsou na tisk většího množství barevných věcí zvyklý.



A nakonec byl proti nám čas. Nevím, jak a kdy tvoří ostatní maminky, ale pro mě sezení u papíru s nůžkami v noci, kdy děti už spí, tak trošku ztrácí smysl. Pozvala jsem si tedy na víkend děti mé ségry, abysme se do stříhání zapojili společně. Bohužel ani je stříhání dlouho nebavilo, protože šablony jsou hodně členité a je to náročné i pro dospělého. Tady tedy samozřejmě záleží, do jakého projektu se pustíte. Čas, který jsem měla navíc, jsem tedy alespoň věnovala tomu, že jsem si prošla celé webové stránky a prozkoumala všechny možnosti Canon Creative Parku.



Jinak je totiž Creative Park naprosto dokonalý a už se nemůžu dočkat, až budu mít víc času a budu se moci pustit do tvoření. Zjistila jsem, že pro nejmenší děti jsou v nabídce úžasné omalovánky, na které ani nevyplácáte v tiskárně tolik barev. Teď před Vánocema by se Vám možná mohly hodit různé druhy přáníček včetně obálek. V nabídce jsou i dárkové krabičky a celá záložka na hlavní stránce je věnována právě Vánocům. Na příští rok se Vám zas můžou hodit různé druhy kalendářů. Mě asi nejvíce zaujala záložka Scrapbook, kde máte k dispozici různé krásné šablony pro tvorbu vzpomínek. Skvělé jsou i rámečky na fotky a party doplňky. A neposlední řadě pak zajímavé origami a vystřihovánky z papíru, které jsou ale tak trošku vyšší dívčí. Na druhou stranu si můžete doma postavit téměř cokoliv od zvířátek, přes proslulé stavby až po funkční věči jako jsou různé větrníčky, bubínky a divadýlka.





Pokud bych celé testování měla shrnout, tak jsem za tuhle možnost opravdu ráda, protože by mě ani ve snu nenapadlo, že něco takového vůbec existuje a jaké věci si můžete vystříhat a sestavit. Klobouk dolů nad výtvory ostatních maminek opravdu smekám, některé tomu věnovaly snad všechen svůj čas a mají krásné výtvory, které jsem si tu s radostí prohlížela a nechala se inspirovat. Spoustu šablon jsem si našla a uložila právě i díky nim. Máte-li tedy čas, trpělivost a rádi zkoušíte nové věci/tvoříte, určitě se do Creative Parku běžte podívat, ale pozor může se vám stát, že se v něm zatouláte na hodiny. Máte-li už větší, zručné děti, určitě je nechte, ať tvoří s vámi, moc se těším, až ty mé zvládnou alespoň pořádně vybarvovat ty omalovánky. Důležité je ještě dodat, že šablony si stahujete do počítače zdarma, poté tisknete. Vše je připraveno už přímo pro tisk, není potřeba stahovat žádnou aplikaci, což je podle mě velká výhoda. K dispozici je vám vždy i návod. Stránka sice není v češtině, ale je dost jednoduchá a intuitivní, určitě se v ní neztratí ani maminky, které neumí anglicky.


Děkuji moc koníkovi za zprostředkování. Další recenze naleznete pod #test_canon


Zdroj obrázků: Vlastní; Prt Sc z Canon Creative Park

Canon Crative Park

Canon Creative Park #test_canon


               Tohle bylo asi to nejlepší testování ze všech, moc jsem si to užila. Vyhráli jsme si se synem oba dva. Já moc ráda něco tvořím, takže pro mě to byl opravdu super relax. Ale zároveň jsem tím zabavila nemocného synka, který měl tak trošku roupy a potřeboval zabavit. Vybírala jsem takové aktivity, u kterých mohl pomáhat tvořit, nebo si s nimi mohl pak hrát. Hodně jsme i zapojili laminovačku, aby naše výtvory déle vydržely. A jsem moc ráda, že jsem díky recenzi našla takovou bohatou studnici aktivit pro děti.


    Nejdříve jsme zkusili přiložená zvířátka - některá jsme si dotiskli a máme doma takovou menší zoo. Sice jich pár brzy padlo při různých bojích, ale všechna zvířátka se nám povedla a ta zničená můžeme kdykoliv zase dotisknout a slepit. Popravdě jsem byla celkem překvapená, jak to slepené drželo, i když jsem si s tím nedávala kdovíjak velikou práci.


     Jako další jsme vyzkoušeli vytvořit vánoční rekvizity do fotokoutku (http://cp.c-ij.com/en/contents/CNT-0020620/index.html), které jsme následně zalaminovali. Když jsme si vyfotili pár fotek do rodinného alba, poslali jsme je dál, aby udělaly ještě radost někde jinde. U jednoduchých tvarů se mohl (s trochou pomoci 😉) zapojit i syn, zároveň ho pak bavilo si rekvizity zkoušet. Stříhání je velmi jednoduché a zabavila se celá rodina.




Další aktivitou byly doplňky k vláčkodráze. Sice jsou původně k silnici, ale tunel a semafory (http://cp.c-ij.com/en/contents/CNT-0010513/index.html, http://cp.c-ij.com/en/contents/CNT-0011488/index.html) se nám k té vláčkodráze moc hodily.



A ve výsledku se s námi zabavila i ta nejmladší 🙂 a alespoň nám ten papír otestovala i ústní zkouškou.



Co nás oba moc baví, jsou přiřazovačky. Jednoduché je vytvořit (pokud máte samozřejmě vytvořenou k vytištění, jako například tady: http://cp.c-ij.com/en/contents/CNT-0011155/index.html a tady: http://cp.c-ij.com/en/contents/CNT-0011301/index.html) a dá se s nimi taky suprově pohrát, naučit se zvířátka a místa, kde bydlí. Zvířátkovou přiřazovačku jsme opatřili suchým zipem, aby se nám zvířátka nezatoulala 🙂


  

    Úplně nakonec jsem i pořádně otestovala papíry Canon Top Colour Zero. Rozdíl jsem poznala už na začátku, kdy jsem si pár skládaček vytiskla i na obyčejný papír, ale u posledního testování jsem byla nadmíru spokojena. Moc ráda totiž tvořím šperky. Jednou z technik, které používám, je zalévání různých vzorů do pryskyřice. K tomu je ale potřeba kvalitní papír. Doteď jsem vždy tiskla digitálním tiskem na fotopapír, aby bylo jisté, že pryskyřice papír nevyžere. Ten ale v copycentru vyjde na jednu A4 i k 60 korunám. Proto bylo pro mě super zjištění, že papír od Canonu touhle zkouškou po přelakování projde 🙂 A těch scrapbookových papírů je tam tak nepřeberné množství a jsou prostě úžasné ♥


Celkově tedy jeden veliký palec nahoru pro Canon Creative Park. Je to super zábava, určitě tam každá maminka najde něco pro své dítě. A navíc je to vše zadarmo, což v dnešní době opravdu není samozřejmostí. Málokdo tvoří něco tak pěkného


k volnému stahování 🙂 Tak šup tvořit! http://www.canon.com/c-park/



Canon - pro každého něco

Když jsem dostala zprávu z MK, že mě vybrali pro testování Canon Creative Park, měla jsem ohromnou radost. Tohle testování bylo přesně pro mě. Strašně ráda tvořím, ale ke  svému tvoření potřebuji nějaký nápad, nebo ještě lépe návod 🙂


Po otevření stránek jsem zajásala. Návody jsou jasné a srozumitelné, to lehce zvládnu.


Jako první jsem si zkusila vyrobit zvířátka, která přišla v balíčku od Canonu. Na nich jsem si vyzkoušela, jak to vlastně funguje. Seznámila jsem se se značkami pro stříhání, prostřihávání, ohýbání nahoru i dolů a lepení. Tyto značky jsou stejné ve všech návodech, takže další skládání už bylo o to jednodušší. Ze zvířátek měl největší radost syn. Udělali jsme si malou ZOO, se kterou jsme si krásně vyhráli.



Pak už jsem se vrhla na vánoční tvoření. Vánoce miluji, a tak bylo jasné, že v tomto krásném předvánočním čase budu testovat právě tuhle část Canon Creative Park stránek. Večer u skleničky vína a u vánočního filmu jsem si vystříhala vše potřebné na obálku, pop up přáníčko a zvonečky. Ráno jsem začala zlehka tak, aby se mohl zapojit i můj 2,5 letý syn. Lepení obálky mu šlo moc dobře a bylo vidět, že ho to baví. Asi bude po mamince 😀



I naše šestiletá neteř si tvoření užila, když k nám přišla na návštěvu. A musím říct, že moji pomoc skoro vůbec nepotřebovala. Santa Clause zvládla úplně sama, u zvonečku jsem pomohla jen s přehýbaním a lepením. 


Je fajn, že si na stránkách může najít každý něco podle toho, na co se cítí, a co zvládne.


Trochu se stydím přiznat, že krabičku ve tvaru vánočního stromku jsem nezvládla. Tak dlouho jsem zápasila s jedním ohybem, až se papír poškodil a bylo po krabičce. Ale co, i tohle byla část mého testování 😉


Už teď vím, že my budeme tvořit dál. Na stránkách Canon Creative Park je tolik skvělýchnávodů, které nám vydrží minimálně na celý příští rok. Začít můžeme třeba kalendářem na rok 2018, pokračovat pak přáníčky k různým příležitostem jako je Sv. Valentýn, den matek nebo narozeniny. Hodit se budou i masky na karneval, papírové hry a hračky,  omalovánky, nebo rámečky na fotky.


Pojďte do toho s námi, určitě si vyberete to, co sedne právě vám. Potřebovat budete kvalitní papír (třeba Canon Top Colour; Zero), tiskárnu, tužku, nůžky, lepidlo, pravítko ahlavně nadšení a chuť tvořit.


A co mě tohle testování ještě naučilo?

- že manikurní nůžtičky toho zvládnou mnohem víc, než jen střihání nehtů 🙂

- že i ne právě dokonalý výtvor přijmou děti s nadšením

- že i v tom největším shonu je potřeba na chvíli vypnout

- že tvoření je na vypnutí a vyčištění hlavy nejlepší

- a že na MK jsou skvělé maminky, které se vzájemně podporují


Tímto moc děkuji společnosti Canon za možnost si toho tolik vyzkoušet a tolik se naučit.

#test_canon

Testování Canon Creative Park aneb nic není nemožné!

Prvně bych chtěla poděkovat za možnost testování sady Canon Creative Park, bylo úžasné kolik kreativních příležitostí se nám tím naskytlo a ten společně strávený čas s dcerou, kdy jsme spolu vystřihovaly a lepily byl skvělý.


Testovací sada obsahovala 3ks natištěných modelů, 1ks poskládaného modelu myši, nůžky, lepidlo, tužku a 100ks lesklého papíru.


Už u modelu myši nám bylo jasné, že testování bude stát opravdu za to. Modely jsou jako živé 🙂. A hrály si s něma i naše kočky 🙂



Tvořily jsme hlavně ze sady pro začátečníky, neboť dcerce budou 3roky a při náročnějších modelech ztrácela pozornost. Ale i to bych zdůraznila, že v Canon Creative Park můžete tvořit i s malými dětmi, dcera za malé asistence dokázala vytvořit nejjednodušší modely a to je super, ráda si s nimi i nadále hraje.


Velké obliby se u nás těší modely, které si děti můžou samy vybarvit. 

Během týdne testování, jsme rozlouskli kvízové otázky, typu: "Jaká je nosnost slona?" či :"může se potkat čínský drak se zebrou slonem,myší atd?", ale zvířátka se u nás i vánočně naladila 🙂


Zdá se že s Canon Creative Park není nic nemožné!!!


   Když vše shrnu, tak z pozitiv bych hlavně ocenila obrovské množství vystřihovánek zahrnující široké pole oblastí (stavby, zvířata, dekorace, masky, atd.), ze kterých si musí vybrat opravdu každý.


Rozdělení do různých sekcí (Karty, Papírové modely,Scrapbook, Art, Kalendáře) umožňuje tvořit i méně zdatným jedincům, naopak ti šikovnější mohou vytvořit ohromující modely, čímž se dostávám k dalšímu pozitivu, a to je propracovat detailů, která je obrovská.  


    Během testování jsme si všichni užili spoustu legrace. Zaměřili jsme se na zvířátka, která u nás jasně vedou a postupně jsme si doma vytvořili papírovou ZOO.

Můžu říct, že díky kvalitnímu papíru poskládané modely lecos vydrží. Takže můžeme potvrdit, že zvířátka prošla i testem kontrolóra kvality 🙂



Negativ jsme moc nenašli,

stránky (  http://cp.c-ij.com/en/index.html) by mohly být v češtině, ale problém to není, člověk si lehce poradí.


U složitějších modelů pro mě bylo těžší pochopit návod, ale je to asi spíš jen o cviku, když příjdete na princip skládání a ohýbání, tak už je vše "brnkačka". 



Tuhé lepidlo  papír někdy nelepilo, ale Herkules si poradil se vším!


Za mně bych ocenila více natištěných obrázků v základním balíčku, protože s dvěma dětmi bez tiskárny doma bylo náročnější si obrázky tisknout, nadruhou stranu chápu, že to bylo z důvodu, aby si každý mohl vybrat, co chce.


Závěrem bych Canon Creative Park úrčitě všem doporučila. Je to studnice nápadů ale i možností. Malým dětem je třeba asistovat, ale větší děti už většinu zvládnou samy. A i když se mi o vystřihování a nůžkách i zdá, tak v papírovém tvoření budeme s radostí nadále pokračovat!!!


#test_canon