Bazar MK - jak mám předem účtovat poštovné?

terezkax
11. lis 2013

Ahoj, mám dotaz ohledně určování poštovného u věcí objednaných v bazaru. Omlouvám se, asi jsem natvrdlá, ale nějak nechápu, jak mám předem účtovat poštovné, když chci platbu předem. To objednané věci zabalíte, zvážíte a teprve pak kupujícímu oznámíte konečnou cenu??? Ještě jednou se omlouvám, jsem v tomhle začátečník ☹

lv
11. lis 2013

nevážím, váhu odhadnu..a taky se sem tam seknu, ve svůj neprospěch..

terezkax
autor
11. lis 2013

jo a ještě jedna věc mě napadla, do čeho balíte?

1velrybka
11. lis 2013

@terezkax Já když posílám balíky (nesouvisí to s MK), tak balík normálně zvážím a případně přeměřím, když si nejsem jistá. Teď už teda často odhadnu váhu předem. Když jsem si ještě nepamatovala, kolik je poštovné pro určitou váhu, mrkla jsem do tabulky - mám vyloženě knížečku z České pošty, kde je poštovné rozepsané.

llluckaaa
11. lis 2013

Velikost odhaduji a pak spočítám poštovné dle kalkulátoru ČP. Taky se občas seknu ve svůj neprospěch. Když jsem omylem účtovala vyšší poštovné, nabízela jsem vrácení přebytku.
Obaly recykluji - balím nejčastěji do igelitových pytlíků a tašek, větší kusy pak do krabic. A ty největší nabízím pouze pro osobní odběr.

terezkax
autor
11. lis 2013

@1velrybka
@lv takže odhadnu x vypočtu (dle ČP) cenu poštovného a rovnou připočtu k celkové ceně? toť vše?
Děkuji za info

terezkax
autor
11. lis 2013

@llluckaaa a to pošta vezme balík zabalený do tašky?

llluckaaa
11. lis 2013

@terezkax Tak jako nepřijdu tam s igelitkou 😀 Prostě udělám balíček, který je navrch igelitový - aby to drželo tvar, lepím to izolepou. Co tak vidím na poště, tak jsou zvyklí na ledacos 😉 Hlavně to musí dobře držet.

terezkax
autor
11. lis 2013

@llluckaaa to mi bylo jasné 😀 děkuji za rady.

1velrybka
11. lis 2013

@terezkax Řekni si na poště o tu knížečku s poštovným. Brzy už si budeš pamatovat, kolik stojí balík do kila, kolik 1-2 kilový atd. Pak tam jsou ještě rozměry....když je to do tloušťky 5 cm, tak se to počítá jako psaní, tudíž je poštovné výrazně nižší, pak zase rozměry (součet všech 3 stran balíku) nad 90 cm - to už se bere jako cenný balík.

Když budeš něco prodávat, můžeš klidně napsat cenu zboží zvlášť a k tomu + xxxx poštovné. Někdo si to poštovné účtuje třeba i víc,než skutečně zaplatí, bere to tak, že navíc účtuje balné, protože s tím má starosti, shánění krabice, izolepu, dovézt to na poštu atd. To už pak záleží na každém.

terezkax
autor
11. lis 2013

Ještě jeden dotaz ohledně zdejšího bazaru. Teď jsem zadala inzerát, ale v celkové nabídce se nezobrazuje. To mi ho musí někdo povolit nebo jsem jenom něco neodliklikla?

terezkax
autor
11. lis 2013

tak už je to ok 🙂

Ještě jednou všem děkuji za cenné rady. 😵

andelka
11. lis 2013

Já si to v případě zájmu (někdo bere jednu věc, někdo víc) cvičně zabalím a zvážím, změřím, použiju kalkulátor na netu a zájemci řeknu cenu poštovného a přidám to k ceně zboží. Většinou balím do igelitek..balné nějak nehrotím.

betysek
11. lis 2013

@terezkax Ceník je i na netu na stránkách ČP - Kalkulátor zásilek. Závisí to i na ne rozměrech balíku ne na váze. Ze Začátku jsem taky vážila doma, časem už to odhaduji. Většinou se trefím, málokdy je to v neprospěch kupujícího. Když se netrefím, tak spíš v můj neprospěch....