Cenzura na koníkovy. Co si o tom myslíte?

kristynaw
15. črc 2007

ahojky,nevim,jestli to tema uz tady je,vzhledem k tomu,ze vyhledavani nefunguje.
jen mi prijde divny,ze se "cenzuruji"foto psu a domecku ale nektere fotky,ktere jsou primo "eroticke" se tu nechavaji,tak to je takovy trosku zvlastni,nemyslite???
nejde ted o to,komu vadi a nevadi eroticke foto,ale o to,ze pokud se ma neco cenzurovat,tak tohle by mela byt asi ta prvni vec...
co myslite?

sue
11. lis 2007

...no pri mazaní príspevkov off topic v témach v sekcii "Spoločný termín" a "Regióny" sa administrátori namakajú... podobne treba zmazať Staré vraždy, Ponocujeme a podobne... no nájde sa tu toho neúrekom... zaujímavé, že tie kde len tak tliachame a nikomu tým nepomôžeme existujú a tam kde naozaj ide o život, tak tie sa zmažú... tak šup šup... poďme si hladkať egá aké sme fantastické 🤐
(Bera, strašne mi je ľúto, čo sa ti stalo, na vlastnú žiadosť si podstúpila umelé oplodnenie a ono... panebože, napriek tomu, že lekári nedávali veľkú nádej, ono sa to podarilo a ty si chúďatko tehotná ☹ ach panebože ☹ a necítiš sa na dve detičky ☹ ☹ ☹ no však si nechaj len jedno... prečo by si sa mala ďalej trápiť ☹ kľudne choď na potrat, nejakého lekára iste ukeciaš na to, aby ti spravil interrupciu, ke´d máš na to takýto vážny dôvod 😔 potom sa sem vráť a budeme ti zo všetkých síl pomáhať a podporovať ťa... len premenujeme tému na "Depresia po interrupcii"...ale kľudne choď Bera... my sme tu pre teba...)

zuz11
11. lis 2007

ja nechapem co hasite co vas nepali a co dany clovek nechcel od vas pocut 🤐
fakt sa tu niektory ludia moc nudia 😔
sme v demokracii a tam si ludia mozu do urcitej miery robit co chcu 🤐 a ak sa nemylim interupcia je dovolena....
nepaci sa mi ze sa ju snazite presvedcit... snad je na tolko rozumna ze si zvazila co chce urobit a mam pocit ze aj tak si urobi co ona bude chciet, kedze ma na to pravo 🤐 ale aj takl by ste jej v tej teme nemali pisat odveci 🤐
ked sa potrebujete vykecat je tu kopec tem kde sa da kecat o hocicom 🤐
som zhrozena a smutna kam speje tato stranka 😠
sa tu uz budem bat hocico opytat, lebo ak budete mat na vec iny pohlad tak ma asi zabijete 🤐 😨

sisstin
11. lis 2007

zuz: tleskám naprosto 😉 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

zuz11
11. lis 2007

sue, klidek, chod si dat sprchu a nerozculuj sa uz... neprospieva to ani Tebe a ani drobcovi 🤐 aj tak nezachranis svet 🤐
uz to dnes trochu prehanas 🤐 sa dobre oblec a sa prejdi po cerstvom vzduchu a sem pridi pokecat iba o prijemnych a pokojnych veciach 😉 nie sa sem chodit rozculovat nad hlupostami 🤐

musko
11. lis 2007

zuz, vačšina z nás napísala len to, čo cítila, ako ostatne aj v iných témach - myslím, že to, že jej vačšina z nás navrhovala variantu adopcie nie je nič zlé - robili sme to koli nej - navie, čo ju čaká a ako to dopadne - bola ba som rada a prajem jej, aby bola v živote šťastná a bolo to tak, ako by to chcela.... 😔

babulka
11. lis 2007

Ikke, nie nebola.

musko
11. lis 2007

zuz, ale ja si myslím, že sue ide iba o vysvetlenie - o princíáp, o nič viac... Ale súhlasím, že jej to neprospieva, keď sa rozčuľuje.... Hlavne nie miminku - ale ako hovorím, ide len o princíp....

sue
11. lis 2007

...ono to asi tak vyznieva, že som rozčúlená, ale som úplne kľudná 😉 takže pokoj baby... ja čakám vytúžené bábätko, takže by som mu nikdy neublížila 😉
...a áno, presne ako písala Musko, ide mi len o vysvetlenie 😔 ale toho sa tu nedočkám pravdepodobne 😔

babulka
11. lis 2007

Ja len nerozumiem, na zaklade akeho kluca su nazory povolene (ergo ponechane) a nepovolene (zmazane).
Pretoze ak by to naozaj bolo len o drzani sa temy,fuuuu, tak to by tu vela tem a prispevkov nezostalo.

Inac si myslim, ze admin by mal byt co najmenej viditelny, starostlivo vyberat a usmernovat diskusiu, ale pokial mozno bez takychto zasahov. Ved zirafka zmazala tristvrte diskusie 😲 A vyvolala takuto reakciu.

Zuz, mas pravdu, sme v demokracii. A plati to aj opacne.

sue
11. lis 2007

...a Zuz, keď už tak sa drž svojho "nehas čo ťa nepáli" 😉

zuz11
11. lis 2007

musko, a myslis ze Bara nema lekara? 🤐 akoze snad nie je uplne sposta ze si neprestudovala do coho ide 🤐 mam pocit ze ona chcela najst maminy co podstupili nieco podobne ak by sa chcela opytat na nas nazor na to tak by temu inak nazvala 🤐
a prepacte ale v tomto momente lutujem adminov a staviam sa na ich stranu 🤐
musi mat to kecanie niekde hranice a kedze sa nedaju na pevno zvolit tak si ich musia podla seba upravit, uz sa ukludnite a nechajte to tak.... navrhujem danu temu uzamknut aj tak sa jej po vasom vystupe nikto neozve verejne 🤐

musko
11. lis 2007

babulka 😉

zuz11
11. lis 2007

sue, preto pisem v tejto teme cenzura 😉 a nemozem sa na to pozerat ako v kazdej teme o tom pisete.. este ze u nas v decembrovkach sa to nastastie neriesi 🤐 lebo asi by som si zmazala nick 😔

sue
11. lis 2007

Sama nevieš prežrieť, že sa píše tak ako sa tebe nepáči, tak prečo žiadaš od iných aby si hrýzli do jazyka? 😉 😀

musko
11. lis 2007

zuz, ano má lekára a aj odpoveď na svoju otázku vo verejnom diskus. fore od lekára, ktorý tiež nie je naklonený a nesúhlasí s jej rozhodnutím.... 😔

sue
11. lis 2007

Musko, Zuz11 pravdepodobne neprečítala celú diskusiu a ani si neklikala na linky, ktoré v nej boli 😔

zuz11
11. lis 2007

ukamenujte ma 😀
sue ak sa nemylim v jednej teme cca o 12:42 si nieco napisala a porusas to tak mne nic nehovor 😀 a citala som celu diskusiu, len nie som tu nonstop tak asi niektore mi unikli....
musko, ani ja lekarov nepocuvam na slovo....
a koncim s Vami aj tak ma nechate... 😉 a meliete si stale dookola to svoje 🤐

jana.1
11. lis 2007

ikke, demokracie je lůzovláda. Stádo následuje silnější jedince, vůdce.
Dnes v době médií rovněž. Nebo jinými slovy osoby neznalé a kolikrát velmi jednoduché se vyjadřují se pletou do věcí, kterým moc nerozumí 😅 😉 😀
ta beru, či jak si říká, má zřejmě stejně "smůlu".. nikdo jí takový zákrok jen tak bez vážného důvodu neprovede.

jana.1
11. lis 2007

omluva za překlepy a nedoklepy .. končí mi čas vyhrazený na koně 😀

emjee
11. lis 2007

uff, tak som si vas precitala a mala by som zaujat stanovisko:

neviem preco zirafka zmazala ani co zmazala (necitala som, nebola som online) - verim, ze zmazala to, co povazovala za spravne zmazat a ponechala to, co povazovala za spravne ponechat

co sa tyka adminovania samotneho - mame urcite pravidla, ale mnoho veci sa jednoducho neda "napasovat na pravidlo" a aj tak vieme, ze je to zle alebo nevhodne, naozaj neustale riesime dilemu "zmazat ci nezmazat" a neustale sme preto obvinovane, ze uprednostnujeme kamaratky, mame dvojaky meter a pod. mam navrh - skuste si jeden den len tak pre seba zratat, co by ste vsetko zmazali, co nechali, prejdite si vsetky temy, ktore sa v ten dany den riesia, vsetky prispevky a vsetky albumy, popritom skuste napisat aspon 20-30 ipeciek s odovodneniami preco, naco, zaco a potom si skuste len tak pre seba zodpovedat otazku, ci su tu naozaj admini pre vas alebo len preto, aby vas mazali

off topic temy alebo volna diskusia - nie je problem ju zrusit, ale myslim, ze to je to posledne, co si zelate - lebo aj vo volnej diskusii sa riesia vazne temy, ale v ramci urcitych volne diskutujucich skupiniek; a takisto sem vacsina z vas chodi nielen pre radu ale aj pokecat si

a slovo na zaver - nepaci sa mi konstatovanie v style "vysvetlenia sa nedockam" - este som nikdy neurobila to, ze by som nepodala vysvetlenie tykajuce sa zatvorenia alebo zmazania nejakej temy a ostatne adminky tiez nie - no tak isto ako vy su adminky len ludia, ktori travia aj nejaky cas mimo tejto stranky a nesedia tu cely den pripojene len preto, ze vy hned a zaraz potrebujete vysvetlenia

mikca
11. lis 2007

tak ted to fakt nechápu, téma které jsem prosila aby bylo zmazáno, protože mi prostě nějakým způsóbem přeskočilo do kojenců bylo přesunutu do volné diskuse...ovšem to samé téma tam bylo již jednou smazáno....tak ted mi jde opravdu z toho hlava kolem....tuto jako vyhovuje?? vždyt bylo uplně stejné jak to smazané,....
emjee chápu že toho tu máte hafo..ale tak mám pocit že leva ruka neví co dělá pravá...možná by neškodila nějaká menší domluva

emjee
11. lis 2007

mikca - tema test naroda - z kojencu do volna diskusie som ho presunula ja, lebo tam patri
predpokladam, ze zirafka len omylom zmazala to druhe tema a ponechala toto

mikca
11. lis 2007

no emjee ráda bych si přečetla postoj zirafky..nevím ale mám nějaké tušení že to prostě omylem nebylo..psala jsem jí do ip že chci smazat to v kojencích...karla6 se vehemantně zasazovala o smazání....a nevim, ale bylo tam přes 60 příspěvků..tak už to by se mi zdálo divné...

lu777
11. lis 2007

já jsem na to téma o redukci koukla až teď, takže nevím, jak vypadalo před promazáním/cenzurou..... ale nedává mi moc smysl v té podobě jak je teď, když tam je jen dohadování o cenzuře, některé příspěvky smazané a zbytek tam je a opravdu tam není nic o zkušenosti nikoho, kdo prošel tím samým... nechápu, proč není smazané rovnou celé téma? 😕

ano, příspěvky byly vlastně mimo téma (ovšem je fakt, že to se tu stává poměrně často a nikdo nám (bohudíky!) témata nepromazává... myslím, že buď by se to mělo dělat Všude a nebo Nikde

zirafka105
12. lis 2007

Mikca - s tematem "Test naroda" jsem nic udelat nestihla. Kdyz jsem se k tomu dostala, tak uz bylo jenom to jedno tema ve Volne diskusi.

Co se tyce tematu "Redukce" - samozrejme by byvalo bylo jednodussi jej jednim kliknutim smazat cele. Ja zvolila cestu projit diskusi prispevek po prispevku. Ktere prispevky jsem nechavala, to uz jsem napsala vys, takze se nebudu opakovat. Dodam, ze jsem se snazila, aby vysledne "torzo" diskuse zustalo pro tazatelku alespon trochu smysluplne, proto zmizela i rada prispevku, po kterych se ptate - reagovaly na neco pred nimi, co bylo smazano.

Samozrejme mate pravdu, ze dovedeno ad absurdum, musela by se smazat spousta prispevku a spousta diskusi, protoze se vice ci mene odchyluji od puvodniho tematu. To je ale cesta, kterou se nechci a nesmim vydat, protoze by to pro oba modre koniky nebylo dobre. Neco se da podporovat, neco se da tolerovat, neco ale ne - a tim poslednim pripadem pro me byly prave prispevky v one diskusi. Chapu, ze tematika potratu je pro mnoho z vas velmi citlive tema - pro ty, ktere jej nekdy z ruznych a nejruznejsich duvodu podstoupily nebo musely podstoupit, pro ty, ktere se neuspesne snazi o dve carky na tehotenskem testu a za vytouzeny uzlicek v naruci by daly cokoli, ale i pro ty ostatni. Je to tema, ktere se dotyka temer kazde znas. Myslim si ale, ze nikdo nema pravo beru soudit a vrhat na ni takove jedovate sliny, jake se v te diskusi objevovaly. To uz neni ani tak o pravidlech stranky, ale o mezilidske slusnosti a tato diskuse podle meho nazoru uz proste prekrocila hranici snesitelnosti.

Co se tyce toho, ze jsem hned rano nereagovala na dotazy a pripominky - jak uz psala emjee, jsme jenom lidi... a moje studentska leta, kdy jsem u konika/beremese sedela temer nonstop uz jsou minulosti. Ted mam praci, zaroven ale i nejaky soukromy zivot a omezene mnozstvi volneho casu. Kazdemu se snazim dat odpoved na jeho dotaz nebo pozadavek, jenom to holt nekdy chvilku trva 😉

karla6
12. lis 2007

Jana.1
Odpověď na:

karla6
1) modrý koník není mail
2) admini nejsou samaritáni

chtělo by to víc informací o www, serverech a ták

😎
Takže, jen jsem se spletla a použila jiný výraz, nemyslela jsem "mail", ale "web" - každému kromě tebe to došlo.

A vzhledem k tomu, že sama provozuji vlastní webové stránky, tak o tom samaritánství ohledně provozu mám dostatečně konkrétní informace (pravidelně mi chodí faktury). To by sis měla zjistit spíš ty.

expertka8
12. lis 2007

....dobry den vsetkym priamo zainteresovym v teme "redukcia plodov"...
....mile osadenstvo MK....
...neda mi nezareagovat na "cenzuru" ..kde ide o ludsky zivot 😔 ...bola som nemilo prekvapena pri zisteni..ze boli vymazane VSETKY moje prispevky k danej teme...i v ramci uverejnenia priamyx FAKTOV o redukcii /odkazy na odborne stranky a pod./..
..skutocnost..ze "kompetentni" ignoruju moje subjektivne nazory..ktore v ramci slusnosti nikoho neurazaju...ma zaskocila 😔

lu777
12. lis 2007

mě překvapuje, jak ta diskuse teď vypadá, podle mě po promazání nedává smysl.. jsou tam přáspěvky, které evidentně navazují na jiné.. a jsou tam ponechány i některé, které podle mě porušují pravidlo "neútoč na ostatní diskutující"...
ovšem to mám pocit, že se trošku děje i tady, viz Zuz - Sue, taky to není úplně korektní, ale to si každý může přebrat sám... já prostě nemám ráda jakékoli narážky na někoho, ironii apod. To snad není nutné...

jsem pro svobodné vyjadřování, je moc dobře, že člověk s takovým problémem má kam jít a zeptat se, tabu nejsou k ničemu dobrá..... ale jak podle reakce mnoha diskutujících, tak podle reakce admina asi ještě musíme dozrát k větší toleranci...respekt k rozdílnému názoru je pro nás furt ještě dost fuška, bohužel 😒

emjee
12. lis 2007

tema je zavreta - nie je zmazana preto, aby ste si mohli precitat dovod zavretia (a neotvarali zbytocne novu temu "preco bola zavreta tema ...")
prispevky, ktore pribudli potom, co vas zirafka upozornila, uz asi nestihla zmazat a nevidim dovod mazat ich teraz, ked tema zachvilu zmizne (sorry ja na to teraz nemam cas mazat vsetky po jednom)

erika153
12. lis 2007

konecne niekto napisal to co si mysli urcite kopec ludi na mk! (zuz11 a jej podobne prispevky) lebo otvorit si temu s danym problemom a citat tam nieco co vobec nezodpoveda prvej otazke, toho je tu uz prilis vela. a nehnevajte sa na mna ale stale sa tam objavuju tie iste nicky. ja to povazujem za porusovanie pravidiel, aj ked su vase dovody nasvatejsie na svete. a najviac ma zaraza to, ze ti isti uzivatelia, ktori v inych temach veselo vkladaju pravidla tejto stranky, ich pernamentne porusuju! 🙄 tym myslim to, ze nikto nemoze mat iny nazor ako vy a nikto sa sem nemoze prist poradit, lebo tam nabehnete a zacnete moralizovat!