Cenzura na koníkovy. Co si o tom myslíte?

kristynaw
15. črc 2007

ahojky,nevim,jestli to tema uz tady je,vzhledem k tomu,ze vyhledavani nefunguje.
jen mi prijde divny,ze se "cenzuruji"foto psu a domecku ale nektere fotky,ktere jsou primo "eroticke" se tu nechavaji,tak to je takovy trosku zvlastni,nemyslite???
nejde ted o to,komu vadi a nevadi eroticke foto,ale o to,ze pokud se ma neco cenzurovat,tak tohle by mela byt asi ta prvni vec...
co myslite?

sue
10. lis 2007

...mierne moja otázka patrí sem... zaujímalo by ma, ako Admin Žirafka (ktorú mám inak ako osôbku veľmi rada 😵 ) zdôvodní svoje počínanie pri mazaní príspevkov v téme o "Redukcii plodov..."
1.podľa skutočného off topic by tam mal zostať len príspevok zakladateľky témy, pretože nik z prispievateľov to nezažil...
2.chápem, že to nebola téma o morálke, etike, viere a podobne... ale pripadá mi to téma natoľko závažná (pretože sa jedná o život nenarodeného dieťaťa - a človek nikdy nevie, čo môže osud zvrátiť = t.j. možno aj prečítanie si nejakého príspevku na www stránke) že to tam Admin nechať mohol (nestojí za pár horlivejších viet život človeka?)
3.ak sa idú Admini takto horlivo držať práce držať témy mimo hádok, provokácií a podobne tak hor sa do práce... máte čo robiť... 😔
Prvýkrát na MK som absolútne sklamaná počínaním Admina ☹
(sorry, viem, že som precitlivelá a pravdepodobne aj poriadne naivná, keď si myslím, že by sme touto debatou mohli Beru alebo hocikoho iného odhovoriť od takého rozhodnutia, ale... čo ak by sa to náhodou podarilo? 😔 )

zirafka105
10. lis 2007

Postupovala jsem tak, ze jsem nechavala prispevky, ktere se (dle meho nazoru) velmi blizi zamereni puvodniho prispevku - prispevky, ktere nabizeji pozitivni radu, pomoc, nebo popisuji zkusenosti s necim podobnym. Naopak mi silne vadilo to, ze se tohle tema zmenilo v "hon na carodejnice", resp. jednu "carodejnici". Opravdu si myslim, ze expresivni prispevky typu - jsi dusevne nemocna, zaslouzis si peklo, jsi vrazedkyne (a prispevky, ktere jim prikyvuji) - sem nepatri. Jeste jenom dodam, ze jsem samozrejme mohla to tema jako totalni off-topic rovnou smazat, ale myslim si, ze stoji za to jej zachovat. Pripadne dalsi dotazy samozrejme rada zodpovim.

zuz11
10. lis 2007

suhlasim ze prispevky ktore nesuvisia s danou temou sa maju mazat..... mam pocit ze by sme nemali nikomu davat kazne a presviedcat ho o nasej pravde ak o to vyslovne nepoziadal... mam pocit ze kazdy inteligentny clovek si zvazi co ide urobit 😉 a ak nie je inteligentny tak proste mu nepomoze nic..... ale nejde tu ani o inteligenciu ale fakt o to ze by sme sa mali drzat tem 🤐 tak isto ako aj v albumoch musi byt poriadok a pravidla tak aj v temach.....
suhlasim zo zirafkou v tomto pripade.... co sa kto pyta na to mu odpovedajme... aby sme aj my dostavali odpovede na nase otazky 😉

nikka.vo
10. lis 2007

mě třeba přišlo, že o tématu to bylo... možná stačilo jen ke každému příspěvku napsat: Bera, víš...bla bla bla. A to by se nesmazalo??? 😒

zuz11
10. lis 2007

no ak by som bola adminom ja tak by tam zostal iba prispevok od Beri 😀 kedze hladala niekoho kto to podstupil nie niekoho kto ju odsudi 🤐 😀
sakra sa baby pozrite najskor na seba a potom odsudzujte ine 🤐 😔

nikka.vo
11. lis 2007

😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕

sue
11. lis 2007

Zirafka, ani jeden môj príspevok v danej téme nezodpovedal popisu v tvojej prvej odpovedi, preto sa opätovne pýtam, prečo si mazala tie príspevky, ktoré si mazala?

sue
11. lis 2007

...a ešte jedna vec, citujem z tvojho príspevku: "Postupovala jsem tak, ze jsem nechavala prispevky, ktere se (dle meho nazoru) velmi blizi zamereni puvodniho prispevku - prispevky, ktere nabizeji pozitivni radu"... to podľa teba môj názor, ktorý navrhoval bere adopciu je negatívny??? Čo je kriste na takej rade negatívne??? Čo je pozitívne na tom, keď niekto radí, aby išiel na potrat???

sue
11. lis 2007

...furt naivne čakám nejaké rozumné vysvetlenie... ale asi chcem príliš veľa... škoda...

mikca
11. lis 2007

tak koukám že cenzura pokračuje vesele dál..protože se někam ztratilo mé téma "anketa test národa" ..čím si to zasloužilo nechápu?? hlavě že jsem zažádala o smazání "přeskočeného" stejného tématu na kojencích, ale to je tam stále...fakt dost divné 😝 😝 😝

karla6
11. lis 2007

Rozumné vysvětlení je takové, že admini si platí tento mail, tak se tu můžou uveřejňovat věci, které oni chtějí, a které jim přijdou v pořádku. Je to tak správné.
Pokud to někomu z vás nevyhovuje, je tady vždycky možnost, abyste si založili vlastní stránky s vlastní diskuzí.
Je to naprosto jasné a jednoduché. Nic nepochopitelného na tom není.

sue
11. lis 2007

Mikca, teraz dúfam, že sa niektorý z administrátorov vyjadrí len k tvojej otázke, resp. pripomienke a moje len zmažú... ako tu začína byť "dobrým" zvykom 🤐
...je mi z tohto celého zle, som úplne rozčarovaná v názve stránky je, že je pre rodičov a budúcich rodičov a administrátor pokladá sa pozitívnu radu to, že prispievatelia vyjadrujú súhlas s interrupciou nechápem 🤐

ronit
11. lis 2007

podla mna je naozaj nedemokraticke zmazavat prispevky ktore pisatelke-bere radili nezabijat 1 zo svojich deti a vsetky ktore ju branili ostali. Bera sa pytala na nazor, tak akym pravom admin maze vsetky ktore ju prosili aby babo nezabijala.

ronit
11. lis 2007

sue mne je tu z toho fakt zle

mikca
11. lis 2007

karla nemusíš mi vysvětlovat práci adminuů diky..ted osttně vím odkud vítr vane.. 😝
sue..je to dost trapný...to téma bylo na volné diskusi ..docela se tam i přispívalo...a najednou je fuč na žádost něhoho...to snad ne.. 😝 😝 😝

sue
11. lis 2007

Mikca, viem, len momentálne pokladám za väčší problém to čo spravila Žirafka v téme o Redukcii 🤐

sue
11. lis 2007

Ronit, nie len nedemokratické, ale aj obmedzené, primitívne a nemajúce nič spoločné s rozumne zmýšľajúcim a zodpovedným konaním...

jana.1
11. lis 2007

karla6
1) modrý koník není mail
2) admini nejsou samaritáni

chtělo by to víc informací o www, serverech a ták 😉

žirafka: v tomhle ale zatím nemají pořádně jasno ani filosofové.. mnoho názorů a pohledů na toto... 😉 ...mazat, nemazat...? hmm
osobně se domnívám, domnívám, že pisatelka (zakladatelka diskuze) je zhýčkána blahobytem.

mikca
11. lis 2007

sue nevim, nečetla jsem ho, ale četla jsem tvůj přízpěvek kde jsi dost vytočená...jde obou v podstatě o to samé...prostě nějaké ROZUMNÉ vysvětlení,

sue
11. lis 2007

Mikca, najmä dúfam, že sa čoskoro objaví niekto kto objasní o čom a pre koho modrykonik je a začne sa podľa toho správať...

melory
11. lis 2007

sue ale ved karla ti to hned vysvetli 😎

melory
11. lis 2007

pre nu totizto aj tema ci vidia DETI duchov sem nepatri 😖

babulka
11. lis 2007

Ono asi spravit z niekoho admina takehoto fora by chcelo tiez nejake "predvysetrenie" (nemyslim to osobne na nikoho konkretneho).
Uz len ten pocit - mat "moc" cenzurovat nazory je lakava, ze? Toto tu necham, toto nenecham, toto je blbost, toto je fajn, podla vlastneho uvazenia...kto urcuje hranice? Sympatie k prispievatelkam? Patri do ineho rezimu.

certica
11. lis 2007

je to taka dvojsecna zbran, ono ani byt adminom nie je lahke a naopak

ronit
11. lis 2007

sue zaujimalo by ma ci by vymazali aj odpoved lekara ktory sa jej pytal ci je si ista ze ten druhy plod je ok, a ze ak by pri redukcii prisla o obe ci tak lahko zase otehotnie. Asi na tomto fore by vymazali aj jeho kedze s nou nesuhlasi

sue
11. lis 2007

Certica súhlasím 😔 ...hlavne by sa mal admin držať pravidiel stránky... pokiaľ je stránka pre rodičov a budúcich rodičov, asi nebudem mazať príspevky, ktoré radia adopciu a potrat hania 🤐

ikke
11. lis 2007

myslim, ze ta diskusia mala byt uz daaavno zamknuta (ev. zmazana), co som ziadala cez trojuholnik s vykricnikom uz pred dobrymi dvoma dnami...

mazanie prispevkov "bez stopy" naozaj NIE JE RIESENIE... minimalne upozornenie na porusenie pravidiel (ak samozrejme boli porusene) by malo ostat.

lebo takto by sa zirafka mala pustit do mazania tisicok prispevkov, ktore nezodpovedaju nazvu tej-ktorej temy (ako priklad trebars tema Missed abortion, ktora sa z temy o danom probleme zmenila na viac-menej "vseobecne tliachanie" (v dobrom 😉 ) s uz stvrtym pokracovanim)

babulka
11. lis 2007

Certica, to urcite. Ale prave preto by mali (kdekolvek) adminovat len starostlivo vybrane osoby. A na strankach o rodicovstve, detickach...kde chodia aj zeny, kotre dlho nemozu otehotniet, alebo ak sa om to aj podari, tak nemozu vynosit, opakovane potracaju, tak tu trosku treba zvazit aj moralny a eticky problem. Ale na to asi treba trosku viacej akehosi "common sense".

babulka
11. lis 2007

Teraz ma vlastne napadlo, ze o com je tema "vydate/nevydate maminky"? O nicom a o vsetkom. Tiez od veci, tak aj tu treba zavriet, resp. zrusit. 😒

ikke
11. lis 2007

babulka, ak to bola reakcia na mna, tak samozrejme, su tu temy, ktore boli uz zalozene ako viac-menej volno-diskusijne pre urcity (alebo aj neurcity) okruh ludi - napr. vydate/nevydate...
ale su tu aj temy, ktore sa z temy o konkretnom probleme zmenia na volnu diskusiu a potom ked sem pride niekto, kto ten problem skutocne ma, najde diskusiu s tisickami prispevkov, kde sa ludia bavia o tom, co mali na obed...