• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Co byste chtěli zlepšit v bazaru na MK?

(Zamčená)
9. srpna 2012 
Ahojte,

napište návrhy na funkce a zlepšení v bazaru na Modrém Koníkovi. Jestli opravdu chete některou z navrhovaných funkcí v bazaru, označte ji "To se mi líbí". Označte ji ale jen v případě, že jste si jisti. Jestli každý označí, že se mu líbí vše, nemá to vypovídající ani přidanou hodnotu. Nejlepší by bylo, kdybyste si zvolili maximálně 3 označené návrhy ze všech. Tak budeme mít skutečnou představu o tom, na čem vám záleží.

Zvážíme technické možnosti, zdroje, problémy a jestli vyhodnotíme, že má smysl do toho jít, tak to pro vás připravíme. Pro ty, kteří mají velmi ideální představy, od rozhodnutí, že něco chceme, je někdy dlouhá doba k realizaci (min. 3 - 6 měsíců). Ale jestli by to byl hit, tak...

Poznámka: Příspěvky, které budou obsahovat stejný návrh jako je již vložený, budu mazat, popř. editovat, když budou obsahovat ještě i nějaký jiný návrh. To jen, aby to bylo přehledné.
Když se budu vyjadřovat k vašim návrhům, budu vkládat reakci přímo do vašich příspěvků a samozřejmě to oddělím, aby bylo jasné, že je to naše reakce na váš návrh.

Děkuji za vaše návrhy.

Jennyska
Asmira Team
9. únor 2012 ve 14:29  • Odpověz
ahoj,
určitě by se u Bazaru hodil vícenásobný výběr//filtr, ne jen jedna konkrétní položka.
Např. chci velikost XS a S, nebo u dětského 56 i 62 najednou.

Dále by se hodilo stejné členění jako u normálního bazaru udělat stejné i pro dvojčata. Jen oblečení tam k dnešku má 802 položek.
Děkuji Z.

REAKCE: Ahoj :slight_smile: Kategorie Dvojčátka je již rozdělena a navíc přibyla i kategorie Předčasňátka. Díky za tvůj názor :wink:
9. únor 2012 ve 14:34  • Odpověz
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Poznámka admina: “reakce admina”
mě by se líbilo rozdělit ho na POUŽITÉ a NOVÉ, nebo jestli to jde nějak rozlišit, protože třeba já hledám v bazárku hlavně nové věcičky a je to složité prohledávat mezi těmi použitými :wink:

REAKCE:
Nové zboží nalezneš v sekci Shopy :slight_smile: Vzhledem k tomu, že je bazar určen použitým věcem a ne věcem novým od výrobce, je lepší zabrouzdat právě do Shopů :wink:
9. únor 2012 ve 14:37  • Odpověz
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Poznámka admina: “reakce admina”
určitě položku poptávám či koupím.....ať nové či použité.....
9. únor 2012 ve 14:38  • Odpověz
bylo by fajn, kdyby i u uživatelek bylo možné oblečení vyfiltrovat alespoň podle velikosti

REAKCE: Děkujeme za tip :slight_smile: Funkce je už aktivní...J*
9. únor 2012 ve 14:39  • Odpověz
možnost hledání podle názvu (či kořene slova) v rámci jednotlivých sekcí
9. únor 2012 ve 14:50  • Odpověz
@jennyska
Ahojky :slight_smile:
- Líbila by se mi častější aktualizace, většina lidí by to uvítala!! Týden je moc dlouhá doba :sweat_smile: Aspoň po třech dnech :slight_smile:
- Rozšířit trošku i jiné kategorie v bazárku ( drogerie, kosmetika, domácí potřeby)
- Možnost seřadit si inzeráty jak chci aby šly za sebou
- Smazané inzeráty aby šly smazat natrvalo
- Možnost u prodávajícího v albíčku zadat vyhledávač na velikosti
10. únor 2012 ve 20:20  • Odpověz
mně by se to líbilo podobně, jako na mimibazaru, tudíž vyhledávač podrobný, přidat do něj i více značek, jak už bylo psáno, tak rozdělit podle velikostí a možnost zatrhnout si položek víc, stejně tak barev atd, oddělit nové a použité, tím se nemyslí nové ze shopů, ale nové od uživatelek, když někdo prodává nepoužité věci a možnost dát do bazaru kromě aktuálních fotek i fotky originálu, aby si kupující mohli představit, co to je, například když se vyfotí použití těhotenský pás, vypadá to jako hadr, ale pokud by k tomu byla fotka ještě marketingová, je to lepší
10. únor 2012 ve 20:37  • Odpověz
bylo by dobré, kdyby se i u konkrétní prodávající dal vymezit výběr a velikost - má např. 100 inzerátů a chci pouze body určité velikosti, tak aby byla možnost výběru - u jednotlivých inzerátů :wink:

REAKCE: Tak už je to zprovozněno :slight_smile: Děkujeme za tip! J*
11. únor 2012 ve 14:01  • Odpověz
moc se primlouvam o zprehledneni kategorie "pro dvojcata",je tam mix vseho a nelze nic hledat ani velikostne ani jinak :frowning2: :unamused:

REAKCE: toto zpřehlednění je již aktuální po již proběhlých změnách v bazaru na MK :slight_smile:
11. únor 2012 ve 14:13  • Odpověz
- zadání velikostí u balíčků-mixů pro děti-když hledám určitou velikost,musím prohledat všecko
- při vkládání fotek,by se s nimi dalo pracovat jako ve fotoblogu-otáčet
- určitě znovuzavedení kolonky hledám/koupím - sice je dostatek jiných bazárků,ale zdá se mi,že tady je tak nějak víc potřeba a hlavně na očích,proběhne tady víc maminek,jiné bazárky jsou právě jen bazárky,tady je možné věc nejen zadat do bazárku že ji některá maminka shání,ale může se i v diskusi poptat a zkonzultovat na spokojenost druhých maminek,je to takové lepší
11. únor 2012 ve 14:22  • Odpověz
Já si myslím, že by nebylo od věci, aby v bazárku mohli nabízet jen maminky, které mají např. aspoň nějaký fotoblog a nebo historii příspěvků v diskuzi. Nějak mi to poslední dobou občas připadá, že v bazárku inzerují majítelé second handů... :frowning2: A také bych byla pro, aby ten, kdo chce prodávat v bazárku, musel mít povinně vloženou svou fotografii...
11. únor 2012 ve 20:40  • Odpověz
já bych uvítala jak psala camelinka - rozdělit věci na nové a použité, a reakce admina že na to jsou zde shopy s tím nesouhlasím. Myslím že jí, stejně jako mě šlo o to, že spousta maminek včetně mě, prodává či nakupuje nepoužité věci - které miminko nemělo na sobě a je tedy "nové". Pokud je problém se slovem nové - tak potom rozdělit na použité a nepoužité. Myslím že nejenom já a camelinka hledáme věci nepoužité a přitom za příjemnou cenu, oproti novým "shopovým" cenám.

REAKCE: Toto je ale věc, která se dá vyfiltrovat ve vyhledávači. Stačí napsat slovo nepoužité, nenošené a objeví se tam všechny takové inzeráty. Je zbytečné programovat fce tak, aby existovaly přímo tyto kategorie jako Nošené vs. Nenošené, v celém bazaru.
11. únor 2012 ve 20:48  • Odpověz
@denisa_svatba - já tu nechci mít svoji fotografii povinně. Mě se naopak líbí být tady v anonymitě a odhalit se pouze těm, co chci.

- určitě zpřehlednit kategorii dvojčata, vůbec se tam nedá hledat.
- přidání položky poptávám/koupím
- věcičky unisex promítat do obou nabídek tzn. hledám dívčí svetr, prolne se mi tam i věcičky z unisex
- u konkrétníh prodávající možnost zaškrtnou najít věc pouze v této velikosti ( tzn. líbí se mi jedno body od xxx a chci vědět, jestli má ještě nějaké věci ve stejné velikosti a nebaví mě prohlížet si jejích100 a více inzerátů)
11. únor 2012 ve 20:53  • Odpověz
nic já jsem spokojená tak jak to je
11. únor 2012 ve 21:06  •  1 dítě  • Odpověz
@jennyska no ráda bych, aby když dám do vyhledávání třeba "Adidas" tak aby šlo i tam zadat velikost, aby mi od té značky mohly vyběhnout výrobky jen v daném číslování a aby po ukázání myší na obrázek, bez klepnutí, se zobrazil větší náhled fotografie - jako na aukru - takhle to je šílená klikačka, určitě by to urychlilo výběr:slight_smile:
12. únor 2012 ve 13:47  • Odpověz
Aby se filtrování dalo řetězit. Resp. aby se dalo vyhledávat podle více parametrů zároveň.

A aby se daly nějak filtrovat Balíky oblečení (pohlaví, velikost) - tohle se nedá prohlížet.

A u pohlaví aby se dalo zadat např. klučičí i unisex - aby se nemuselo koukat 2x. Nebo aby se daly zadat dvě velikosti . třeba 74 a 80 a našlo to věci obou velikostí.
15. únor 2012 v 18:17  • Odpověz
ahoj..mě by se líbila např.sekce "věnuji",protože kolikrát má člověk nějaké zbožíčko,které by se dalo unosit a je mu líto ho vyhodit. :wink:
16. únor 2012 v 10:01  • Odpověz
chtěla bych filtrování podle města - preferuji osobní odběr, takhle musím prolistovat všechny inzeráty.

Je mi líto, že nejde inzerovat i nové věci... mně se několikrát stalo, že jsme dostali nové oblečení, které už nám bylo malé nebo jsme nějakou velikost úplně přeskočili.
16. únor 2012 ve 13:32  • Odpověz
Aby se unisex věci ukazovaly i u holčiček i u kluků a ne abych musela nejdříve do kategorie kluci a pak ještě unisex.
16. únor 2012 v 17:26  • Odpověz
Já chci ve svých inzerátech mít možnost použít dvě tečky za sebou, smajlíka apod.. nemyslím do názvu inzerátu, ale do popisu!!! Nemohu tam udělat ani vykřičník - proboha proč??? Jako aspoň všeho s mírou, omlouvám se, ale občas vaše pravidla hraničí s buzerací... :rolling_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :confounded: :angry:

REAKCE: Otázkou je proč ano? Je spousta uživatelek, které nám děkují za to, že tady taková pravidla jsou a není z inzerátů "guláš" všech možných ozdobných znaků, zvýrazňováků apod., které z něj dělají vše ostatní, jen ne inzerát.
16. únor 2012 v 17:38  • Odpověz
Mě se by rozhodně hodila sekce:SCHÁNÍM..KOUPÍM,VĚNUJI apod.
a povolit do textu smajlíky,3 tečky apod.
já si tedy určitě raději koupím věc od někho kdo má pěkně napsaný a vymazlený inzerát,kde je např.
Roztomilé džínečky :slight_smile: apod.
nebo napsat Raději přeměřte!!! -at víme na co se opravdu zaměřit!
a navíc sme na tyto znaky..at tečky,vykřičník a smajlíky tak zvyklý,že je píšeme tak nějak automaticky..:o) aspon tedy já ano!!

A ještě by bylo dobré:když je inzerát a na fotce jsou 3 bodýčka a cena 40,- a dotyčná vám potom napočítá 10,- protože to je za kus!!! tak aby se to psalo prostě nějak jinak,aby bylo jasné,že 1 body-40,- VÍTE JAK TO MYSLÍM..:O)
24. únor 2012 ve 13:47  •  1 dítě  • Odpověz
Já bych chtěla filtrovat podle města....Praha, Ostrava, Brno atd.

REAKCE: Ahoj, zatím je možné filtrovat jen inzeráty z tvého okolí a je možné, že budoucna by šlo přímo i podle města, když ho budou mít uživatelky vyplněné.
26. únor 2012 ve 23:00  • Odpověz
Mě by se tedy také líbilo členění dle alespon krajů.
Dále by stálo v úvahu, když někdo vloží pouze jednu fotku, nejde zvětšit v náhledu a leckdy na fotce není vidět detail, u každé další je automaticky náhled větší.

jinak mě ted nic nenapadá ;)
26. únor 2012 ve 23:16  • Odpověz
Ahoj, myslím si, že by bylo fajn, kdyby bylo možné pomocí jednoho tlačítka v "Můj bazar" aktualizovat všechny inzeráty najednou. Myslím ty, které mohou být v tu chvíli aktualizovány.

REAKCE: Ahoj :slight_smile: právě na této funkci a kouzelném tlačítku hromadné aktualizace pracujeme :slight_smile: Brzy bude funkční. J*
10. bře 2012 v 18:47  •  2 děti - čeká miminko, termín má v květnu 2014  • Odpověz
Kategorie Poptávám mi dost chybí. Souhlasím s vyhledáváním dle města, víc velikostí u oblečení a rozlišením na Použité a Nové.
10. bře 2012 v 18:55  • Odpověz
já nejsem spokojená vubec.chtěla jsem vložit několik věcí,ale rychle ma přešla chut.Nevidím nikde ani možnost zadání značky NExt,pak další jsou přeházené,některé podle abecedy,pak střídavě no tak to je opravdu horší než bylo :confounded:

REAKCE: U každého inzerátu je možnost vložit značku, přímo se to vybízí u zboží, které nějakou značku má. Je tam i velikost, cena a pod.
16. bře 2012 ve 13:43  • Odpověz
Ahoj.
1. Toto je nesmysl: "Jestli každý označí, že se mu líbí vše, nemá to vypovídající ani přidanou hodnotu. Nejlepší by bylo, kdybyste si zvolili maximálně 3 označené návrhy ze všech." protože je to "otázka" a tak může každý reagovat jen 1x nebo se pletu?

2. na Bazar jako takový jsem si zvykla, jen mi vadí rozdělení u čepic podle velikostí jako je ostatní oblečení. Uvítala bych spíše obvod hlavy! Protože čepici co měla dcera v roce a půl měl syn v roce neoblekl.
A co už tu zaznělo a co bych uvítala také, vyhledávání dle víc kritérií naráz.

REAKCE: Vzhledem k tomu, že jsou čepičky kolikrát v kompletech s rukavicemi a šálou a zároveň se tato kategorie nazývá čepice, šály, rukavice, nemůže být rozdělení dle obvodu hlavičky, protože toto není stejné pro všechna zboží v této kategorii. Navíc by došlo k rozbití kompletů/setů čepic, rukavic a šálů a to by se opět některým nemuselo líbit.
27. bře 2012 ve 23:23  • Odpověz
1. sekce věnuji
2. sekce hledám
3. možnost označit si najednou třeba 50 inzerátů a jednou stisknout tlačítko aktualizovat. Mačkat to tolikrát po sobě je opravdu hrozný, obzvlášť, když se stránka po každé aktualizaci vrátí na začátek a pak musí člověk rolovat a rolovat a .... jednou zmáčknout a rolovat a rolovat a....tak dále
4. u čepic neudávat věk, ale velikost hlavy
5. u balíků oblečení udělat menší rozptyl velikostí
27. bře 2012 ve 23:34  • Odpověz
1.Opět povolit psát do názvu "nepoužité", "nenošené".

Dle mně to není subjektivní přívlastek zboží, nato aby to byla zavádějící informace. (jako třeba *krásné, kouzelné, super ...to chápu). Pokud je věc nepoužita, nenošena, tak je to prostě fakt, objektivní skutečnost. Pokud chce prodejce lhát, zavádět, je jedno zda to napíše do nadpisu nebo do popisu, kupující se stejně rozhoduje jen podle toho co píše prodávající. A vždy je nadpis rozhodující , aby si kupující klikla právě na ten nebo ten inzerát....
Prosím zvažte to. :wink:

2. Když si kliknu na inzerát (cizí nebo i svůj), aby tam byla třeba šipka, která mě posune na další inzerát v pořadí, abych se nemusela pokaždé vracet mezi všechny inzeráty a pak zase klikat na další . Děkuji :slight_smile:
9. čer 2012 ve 22:24  • Odpověz
Nešlo by udělat upozornění na nové hodnocení v bazaru?
13. čer 2012 ve 20:16  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.