Podvodník z Nigérie - Thomas Mullar

beemaya
14. dub 2014

Maminky, POZOR! PODVODNÍK! Pan jmenem THOMAS MULLAR reagoval na můj inzerát o prodeji kocarku na modrým koniku. Kocarek. Chtel údajně pro dceru, ze zaplatí v EUR přes PAYPAL, ať mu zašlu detaily svého úctu.. Dokonce chtěl navýšit cenu o 100 Eur za shipping. Pro jistotu jsem to zkonzultovala tady s maminkami a byla jsem upozorněna, ze pravděpodobně to bude někam do Nigérie, a ze pan přes chakery mi dokáže vybelit účet a ať na to v zadnem případe nereaguji.. A dnes doopravdy mail od pana, ze to chce zaslat do Nigérie! Tak ze NIKDY NĚKOMU NESDELUJTE ŽÁDNÉ ÚDAJE!

padura
14. dub 2014

Masakr!! 😲

blahova_andrea
14. dub 2014

jako jaké přesně údaje se nesmí sdělovat? 😅

ivular
14. dub 2014

@beemaya Tomu nerozumím - platební údaje jsou přece veřejné - každá firma je má uvedeny na webu, předtištěny na fakturách, apod. Na základě nich přece nelze "vybílit" účet 😕

laurital
14. dub 2014

@ivular Asi tak.Kdyz nekomu sdelim cislo uctu a kod banky, tak mi urcite ucet nevybili.Ja sama platim pres paypal casto a bez problemu.
Docela by me zajimaly ty "detaily", ktere chtel.

tarra27
14. dub 2014

paypal je sam o sobě právě z důvodu ochrany....to se mi nezdá. Jak by to udělal? navíc já jsem měla za to, že paypalem se jistím....ale nevím, to je jen můj názor....já platím často skrze paypal a bez problému tuk tuk tuk

betelgeuzz
14. dub 2014

@lostakova proletěla jsem první stránku a není tam nic o tom, že by vykrádali peníze z účtu. Pouze to, že pošlou falešné potvrzení z banky a chtějí zboží hned odeslat, ale peníze pak nepříjdou. souhlasím s většinou, že číslo účtu je téměř veřejná věc a na jejím základě účet vykrást nemůžou. Pokud samozřejmě nejde o nějaký útok hackerů, ale ti by číslo účtu ani nepotřebovali.

laurital
14. dub 2014

@lostakova Ale take se tam jasne pise, ze nejde o vybileni uctu, ale o to, ze podvodnik posle falesne potvrzeni o provedene transakci a doufa, ze balik majitel zasle jen na zaklade tohoto potvrzeni o transakci, coz se deje bezne i v Cechach.
Takze je to klasicky podvod, kdy kupujici nezaplati za zbozi, ale nejedna se o to, ze by ti nekdo pres paypal vybilil ucet.Takze tak trochu poplasna zprava s nepresnymi informacemi.

laurital
14. dub 2014

@betelgeuzz Koukam, ze jsme behem minuty mely stejny tok myslenek 😀

tarra27
14. dub 2014

@lostakova tak mezi náma, jen jsme to prolítla, ale paypal jsem nevidela,

nicméně když něco prodávám, nechám si poslat peníze na účet a pak až posílám.....a vůbec pokud je to do ciziny a někomu, koho neznám.

effeliina
14. dub 2014

Tak já zatím nemůžu říct, že se jedná o podvod. Ale tento pán se mi taky ozval na můj inzerát prodeje kočárku a ptal se, jaká je cena v EUR a v jakém je stavu. Odpověděla jsem mu a už se zatím neozval.

lostakova
14. dub 2014

@betelgeuzz @laurital Holky, já vám jen poslala odkaz na zdejší diskuzi o nigerijském podvodu a jak to funguje 😉 Nepsala jsem nic o vykrádání účtů - o tom se zmínila zakladatelka této diskuze.

laurital
14. dub 2014

@lostakova Vsak jasny, jestli ta ma odpoved vyznela nejak utocne, tak se omlouvam.

lostakova
14. dub 2014

@laurital V pohodě, omluvy není třeba 🙂 Já jen, že reakci jste měly spíš směřovat na autorku diskuze @beemaya

zickemartina
14. dub 2014

no urcite se jedna o spam - ucet ti ale nevybili a kdyz banka ti bude muset vratit penize. - ale muze platbu stornovat jako omlyl nebo platit kradenou kartou a to ti ty penize taky seberou - potom by mohl hrat natlakovou komedii ze chce penize zpet ackoliv je neposlal atd - nebo ti posle moc a bude je chtit vratit - ackoliv penize budou kradene ty muje preposles a potobe pujde policie a ty budes muset penize vratit, buhuzel jeho v Nigerii nenajdou - pokud nezna pristupove udaje a nedostane se na tvuj tel. tak se na ucet nedostane.

melodygirl
14. dub 2014

Tento mail mi přišel už x krát na inzeráty v inzercii, ale i na jiných servrech, např i na štěňata 😕 prostě ignorovat

beemaya
autor
15. dub 2014

Resila jsem to na portalu "mamasitas" (FB) tohle je reakce jedny z maminek:
"Mám 5 let obchod s luxusními kočárky-jsem jediný prodejce tohoto zboží v ČR a SR... obchoduji výhradně přes Ebay.. nikdy nikomu cizímu nesdělujte Vaše číslo účtu, Vaše jméno, Vaši adresu- vysávají hackeři účty i do mínusu... Bylo mi to také velice divné, že mi poslal 20 ti větý dotaz na můj kočárek..Že se mu strašně líbí, že mi místo mých požadovaných 600 EUR pošle na účet 900,- EUR! ještě že jsem si už něco zažila a hodila dotaz se jménem do googlu.."

Upřímně taky moc nevím jak by to udělali.. Přes PayPal platím pořad a neměla jsem s tím žádnou spatnou zkušenost..

A tady je mail od pana:

12. 4. 2014 v 16:06, Thomas Mullar :

Thanks for getting back to me, I'm highly interested in this item and am okay with the price. I want you to know that am buying this item for my daughter as a wedding Gift which is coming up soon and i will be paying you via PayPal, if you have an account with PayPal before kindly get back to me with your full name and your PayPal email address for the instant payment and if you don't have an account with them yet kindly visit www.PayPal.com because it's very easy to send and received money online, fast and secured once the account is ready do get back to me with your full name and your PayPal email address for the payment and i will be adding extra 100EURO for the shipping cost Via "Local Post Office". I will like you to include the picture of the item along with your reply. Looking forward to hearing back from you.

Thanks for the mail...here's my daughter shipping address below:

Name: Jacob Adesina
Address:Shop 19 Agbowo Shopping Complex ,
City: Ibadan,
State: Oyo state,
Country: Nigeria,
Zip code:23402,

I want you to calculate the shipping cost via "Local post office" to the destination to my daughter address and get back to me with your full name and your PayPal email address so i can transfer the full funds into your PayPal account. if you don't have an account with PayPal it's very easy to set up an account with them all you need to do to get the account is you to just visit www.PayPal.com and set up with them with your email address and once it's done just get back to me with your full name and your PayPal email address so i can make the transfer Asap. Hope to hearing back from you Asap.

Thanks.

Thanks and nice doing business with you.

Best Regards.

beemaya
autor
15. dub 2014

Myslim, ze by se mohl přihlásit na účet vašim jmenem..

ivanatutkova
16. dub 2014

Mě psal tento pán jako zájem o mé svatební šaty v pondělí. NEchala jsem si napsat adresu a už neodpovídám. Ani ta angličtina není správná!!!
A rozhodně vám nikdo účet nevybere 🙂

nikysek28
21. dub 2014

Tak děkuji za tuhle diskuzi..pán mi taky psal na kočárek a přesně mail co tady paní beemaya zveřejnila...už sem dokonce jednala s kamarádkou co má účet založený že peníze nechám poslat jí..naštěstí sem mu ještě neodeslala žádné informace a pro jistotu zadala jeho jméno do vyhledávače...ještě že tak...děkuji 🙂

nikabere
5. kvě 2014

POZOR!!! Další podvodníci, zájemce o kočárek !! :

misulka291@gmail.com - micheala (Neregistrovaná/ý) - Včera ve 22:47 Nová zpráva
Hello.

How much is your final price ? Reply me back to (rampasek11@blumail.org)

regards

basalka
7. kvě 2014

přidávám se - hlásí se mi také rampasek11 z USA a chce kočárek pro dceru v Nigérii, v Oyo. Je to pořád ten samý text, jako psal "thomas" - výše 🙂 jen změnili jména zájemce i údajné nigerijské dcery. Jestli někdo z nás nepošle ten nějaký kočárek do Nigérie, tak to tam s těmi dcerami vážně vidím bledě... 😀

lenya79
27. kvě 2014

😀 tak mně psal taky rampasek na kočár pro dceru do Nigérie, ten těch dcer teda ale má! 😀

muf2x
24. čer 2014

Mě se také ozval. Málem jsem mu naletěla ☹ nebýt mého nedůvěřivého manžela...

evca113
15. črc 2014

Já naletěla. <laczi500@gmail.com. na fb najdete pod Michaela A García. Je to obrovský podvod, pozor na ní.

hojda
6. srp 2014

Tak dneska píše mě. pořád stejný email....misulka291@blumail.org..pošlu ho víte kam....

petua11
10. srp 2014

mamky.. Tak me se ozval taky ten rampasek11@blumail.org, ale pod jinym jmenem a chtel muj kocarek. To jsou opravdu svine. Ale ja bych teda balik bez pripsanych penez na uctu nikdy neposlala.

hana89
11. srp 2014

Ahoj holky ja sem taky naletela, psal mne mail misulka 291 a ja mu poslala č.u. a pak sem se zeptala manžela a našel jí že to je podvod, jasne že by sem balík bez pripsaných penez na učtu neposlala.
ale davejte si na ní pozor,

jitka_
12. srp 2014

Taky se přidávám. Mně psala minulý týden mischulka@ (Michaela García) a dneska rampasek11 (Thomas), oba dva na kočárek. Přišlo mi to divné hned, chtěli oba dva, abych jim napsala na mejl a ještě psali anglicky. To jsem odmítla, že zprávy tady fungují dobře, tak není potřeba komunikace mejlem. García nedala pokoj a zase psala, tak jsem napsala, že hovořím pouze česky, peníze pouze v hotovosti a pouze osobní předání, a už nenapsala. Teď jsem to napsala i Thomasovi, tak čekám, jestli se ještě ozve, nebo už dá pokoj.

ditinkaji
21. srp 2014

Ahoj vsem,
takze i me dnes tento clovek oslovil, volala jsem do banky a pokud mu date cislo uctu, nema sanci vybrat, musel by mit pry pristup i do internet. bankovnictvi a muj mobil. Navic jeho jmeno v emailu bylo RAMPASEK ATTILA. NAsla jsem ho na fb, je to POLAK!! Aspon to tak vypada.

Take mi nabizel vice penez, pro svou dceru v belgii. Nejdirve se zeptal pouze na cenu a pak napsal absolutne nesmyslny email viz nize, navic adresa neexistuje a mesto take zadal spatne, nejlepe nereagovat:

I really do appreciate your responds ,Am From USA...I will like to offer you sum of 550EUR plus the postage via LOCAL POST to my daughter due to the urgency i need this item for her..i will be paying you via bank transfer direct to your account,however this is my daughter address

Name-John Mendy
Address-URBAINRENIESTRAAT 7 BUS 52
Post Code-2050
City- LINKEROVER
Country-BELGIUM

I will be waiting for your bank details so that i can make the payment immediately ..

Best regard

Jde to resit i tak, ze by se nekde tento clovek nahlasil? Myslim na nejake urady apod? MOzna tak max zalozit cernou listinu na mk nebo bereme se a tim to asi konci, ze??

Hezky den vsem..